1 слайд
Оқу мақсаттары:
1.2.3.1 адамның негізгі
дене мүшелерін
және олардың
қызметтерін атау;
Сабақ мақсаттары:
1.Адамның негізгі
дене мүшелерін атау
2.Негізгі дене мүшелерінің
атқаратын қызметін
анықтау
3.Негізгі дене мүшелерінің
маңыздылығын айтау Бағалау критерийлері
Адам денесінің
негізгі бөліктерін атайды
Негізгі дене мүшелерінің
қызметін біледі.№ 30 қазақ орта мектебі
1 класс Жаратылыстану
Таласова Әсел Қасенғалиқыы
Сабақтың тақырыбы: Адамның дене мүшелері .Т ілдік м ақсат:
Қ о л ,а я қ ,б а с,к ө з,
а у ы з,
Б аст апқы білім :
Қ .М ы рза Ә лидің «Н е үш ін?»
өлеңін біледі.
Құндылықтарды дарыту:
Гигиеналық талаптарды қолдану.
2 слайд
Белсенді оқу Белсенді оқу
оқушының мұғалімді енжар тыңдап оқушының мұғалімді енжар тыңдап
қана қоймай, белсенді жұмысқа тартылуын қана қоймай, белсенді жұмысқа тартылуын
көздейтін оқыту және оқу әдістерінің бірі болып көздейтін оқыту және оқу әдістерінің бірі болып
табылады.табылады.
Белсенді тәсілдерБелсенді тәсілдер Ширату
жаттығуы
Бағалау
критерийі1: Адам
денесінің негізгі
бөліктерін атайды.
ҰЖ «Зертхана» әдісі
Оқушының бойы толығымен сиятын
ұзындықтағы қағазға сұлба сыздыру.Ол
үшін алдымен қағазды жайып қоятын
орынды таңдап алып, бір оқушыны сол
қағазға жатқызу. Оған қозғалыссыз жатуы
керектігін түсіндіру. Оқушылар басынан
бастап оның дене кескінін кезекпен
сызады. Қалған оқушылары үздіксіз сызық
шығу үшін маркерді бір-біріне береді.
Дайын болған сұлбаны қабырғаға іліп, әр
дене мүшесі жазылған қағазды өз
орындарына қойп атайды. Мұғалім: —Екі көз не үшін керек?
Оқушы: — Жақсыларды көру үшін.
Мұғалім: — Екі
құлақ не үшін керек?
Оқушы: — Ақыл – кеңес тыңдау үшін.
Мұғалім: — Екі
қол не үшін керек?
Оқушы: — Елге көмек беру үшін.
Мұғалім: — Екі аяқ не үшін қажет?
Оқушы: — Шетте жүрсең,
Туған жерге жету үшін
Мүғалім: —
Ал басың не үшін керек?
Окушы: — Бәрін-бәрін ойлау үшін.
(ҚадірМырза Әли)
Дескриптор:
Адамның дене
мүшелерін
атайды«Жұптасы
п ойлан-
бөліс»
әдісі
3 слайд
4 слайд
«Әткеншек»
әдісі “ Үш шапалақ”
“ Бағдаршам
көздерімен”
бағалауДескриптор:
• суреттегі дене
мүшелерін атауларымен
сәйкестендіріп сызады;
• өз денесінің
негізгі бөліктерін көрсетеді
және атайды; - дене
мүшелерінің қызметін
сипаттайды
ҰЖ «Кір жайғыш»
әдісі Дескриптор:
Адамның негізіг дене
мүшесінің атқаратын
қызметін айтады. Смайлик
арқылы бағалау.
Кері байланыс
“ Түймедақ”
ойыны Түймедақ жапырақтары
оқушыларға таратылып
беріледі.Жапырақтарға бүгінгі
сабақ бойынша бекіту
сұрақтары жазылады.
Сұраққа жауап бере отырып,
түймедақ жапырақтарын
жабыстырады.
5 слайд
6 слайд
Әріптестер:
Ықшам сабақ барысында
әріптестерімнің берген кері
байланыстарын саралау
әдістері әрбір оқушының
мақсатына жетуіне ықпал
жасайтынын білдім.
Қалыптастырушы бағалау
түрлерін кеңінен
қолдануды айтты. Тренер:
АКТ-ны қолдану, оқушылардың
қарқынына қарай тапсырмалар
алу керек. Жоспар құрғанда
нақты, дәл, шынайы,
қолжетімді жасаған. SMART- қа
сәйкес мақсаттар мен
міндеттерді ұстанатынын
тренер тарапынан білдім. Кері
байланыс
Болашақта мен
АКТ-ны қолданып,
қалыптастырушы бағалау
түрлерін кеңінен
қолданамын.Бұдан кейінгі
жұмысым жұмыс
жоспарыма ресурстармен
саралау жұмыстарын
енгізсем, сабағым жандана
түседі деп ойлаймын.
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз