әдебиеттік оқу Туған тілім 2 сынып

#1 слайд
Оқу мақсаттары
2.1.5.1-өз ойы мен сезімін
тірек сөздерді пайдалана
отырып жеткізу.
2.3.2.1-мұғалім көмегімен
үлгі бойынша шағын
ертегілер ,жұмбақтар
жазу ,мақал-мәтелдер
айту . Сабақтың мақсаттары
Барлығы: Оқулықта
берілген тапсырмаларды
орындайды.Тақырыпты
меңгереді.
Басым бөлігі: Тақырыптың
маңызы туралы дәлелдеп
айтып бере алады.
Кейбірі: Білімді
сыныптастарына түсіндіріп
оқулықтан тыс ресурстар
қоса алады .Маңғыстау облысы Ақтау қаласы №10 “жалпы білім беру орта мектебі”
Бастауыш сынып мұғалімі Майлыбаева Айнұр Түгелбайқызы
Әдебиеттік
оқу Сабақтың тақырыбы:
Туған тілім .
Дихан Әбілов
1 слайд
Оқу мақсаттары 2.1.5.1-өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу. 2.3.2.1-мұғалім көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер ,жұмбақтар жазу ,мақал-мәтелдер айту . Сабақтың мақсаттары Барлығы: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды.Тақырыпты меңгереді. Басым бөлігі: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. Кейбірі: Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады .Маңғыстау облысы Ақтау қаласы №10 “жалпы білім беру орта мектебі” Бастауыш сынып мұғалімі Майлыбаева Айнұр Түгелбайқызы Әдебиеттік оқу Сабақтың тақырыбы: Туған тілім . Дихан Әбілов
#2 слайд
Құндылықтарға баулу: Сын
тұрғысынан ойлау.Оқушыларды
бір- біріне құрмет көрсетуге
тәрбиелеу. Қолдау көрсету, бір-
біріне көмектесу, татулық,
достық сезімдерін
қалыптастыру.
Әдіс-тәсілдер: Сұрақ-
жауап,әңгімелеу,түсіндіру,
ойын, рефлекция.
Бағалау критерийлері :
Жеке,жұптық,топтық
тапсырмаларды орындай
алады.Сабақ барысында
тыңдаушының назарын өзіне
аудара аладыАна-мама- mother
Тіл-язык- language
Дала-степь- steppe
Отан-Родина- homeland•
ПӘНАРАЛЫҚ
БАЙЛАНЫС:
•
Көркем еңбек, ағылшын
тілі, қазақ тілі,орыс тілі РЕСУРСТАР:
Интербелсенді тақта,
бейнефильм,оқулық,кеспе
қағаздар, стикер .
Тілдік мақсат
2 слайд
Құндылықтарға баулу: Сын тұрғысынан ойлау.Оқушыларды бір- біріне құрмет көрсетуге тәрбиелеу. Қолдау көрсету, бір- біріне көмектесу, татулық, достық сезімдерін қалыптастыру. Әдіс-тәсілдер: Сұрақ- жауап,әңгімелеу,түсіндіру, ойын, рефлекция. Бағалау критерийлері : Жеке,жұптық,топтық тапсырмаларды орындай алады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара аладыАна-мама- mother Тіл-язык- language Дала-степь- steppe Отан-Родина- homeland• ПӘНАРАЛЫҚ БАЙЛАНЫС: • Көркем еңбек, ағылшын тілі, қазақ тілі,орыс тілі РЕСУРСТАР: Интербелсенді тақта, бейнефильм,оқулық,кеспе қағаздар, стикер . Тілдік мақсат
#3 слайд
Сабақты жоспарлау кезеңдері
Миға шабуыл. Жеке жұмыс. Топтық
жұмыс.
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы Сабақтың
соңы
Психологиялық
ахуал.
Топқа бөліну.
Ашық сұрақ.
Қызығушылығын
ояту. Жеке жұмыс.
Топтық жұмыс. Ой
қозғау. Рефлексия. Кері
байланыс.
Бағалау.
3 слайд
Сабақты жоспарлау кезеңдері Миға шабуыл. Жеке жұмыс. Топтық жұмыс. Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Психологиялық ахуал. Топқа бөліну. Ашық сұрақ. Қызығушылығын ояту. Жеке жұмыс. Топтық жұмыс. Ой қозғау. Рефлексия. Кері байланыс. Бағалау.
#4 слайд
Психологиялық ахуал
Көршіңді оң жақтан құшақта
Көршіңді сол жақтан құшақта
Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,
Сол жақтағы көршіңе бір жыми. Гүлдердің суреті бойынша топқа
бөлу
1 топ
Раушан 2 топ
Жауқазын 3 топ
Райхан 4 топ
Лала
Ашық сұрақ:
1.Біз қандай
мемлекетте тұрамыз?
2.Біздің мемлекеттік
тіліміз қандай тіл?
3.Басқа қандай тілдерді
білеміз? Жабық сұрақ:
1.Қазақ тілі біздің
мемлекеттік тіліміз
бе?
2.Біздің Отанымыз
Қазақстан
Республикасы ма?
4 слайд
Психологиялық ахуал Көршіңді оң жақтан құшақта Көршіңді сол жақтан құшақта Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жыми. Гүлдердің суреті бойынша топқа бөлу 1 топ Раушан 2 топ Жауқазын 3 топ Райхан 4 топ Лала Ашық сұрақ: 1.Біз қандай мемлекетте тұрамыз? 2.Біздің мемлекеттік тіліміз қандай тіл? 3.Басқа қандай тілдерді білеміз? Жабық сұрақ: 1.Қазақ тілі біздің мемлекеттік тіліміз бе? 2.Біздің Отанымыз Қазақстан Республикасы ма?
#5 слайд
Коммуникативтік төрт дағды
Тыңдалым Оқылым Айтылым Жазылым
«Ой шақыру»
“ Туған жер”
туралы
видеороллик
көрсету.Ақын
туралы қысқаша
мәлімет беріп
кету. Оқулықпен
жұмыс
-Іштей оқу
-тізбектей оқу
-туған тіл деген
тіркестің
орнына қазақ
тіл деген сөзді
қойып мәнерлеп
оқу. Үш тілділік
Ана-мама-
mother
Тіл-язык-
Дала-степь-
Отан-Родина- Жеке жұмыс
Әрбір оұушы
дәптерлеріне
тіл, отан,туған
жер туралы
мақал мәтелдер
жазады.
Дискриптор:
Мақал –
мәтелдерді
біледі жатқа
айта алады.
5 слайд
Коммуникативтік төрт дағды Тыңдалым Оқылым Айтылым Жазылым «Ой шақыру» “ Туған жер” туралы видеороллик көрсету.Ақын туралы қысқаша мәлімет беріп кету. Оқулықпен жұмыс -Іштей оқу -тізбектей оқу -туған тіл деген тіркестің орнына қазақ тіл деген сөзді қойып мәнерлеп оқу. Үш тілділік Ана-мама- mother Тіл-язык- Дала-степь- Отан-Родина- Жеке жұмыс Әрбір оұушы дәптерлеріне тіл, отан,туған жер туралы мақал мәтелдер жазады. Дискриптор: Мақал – мәтелдерді біледі жатқа айта алады.
#6 слайд
Жұмыс түрлері
2-топ
Сөзжұмбақ
шешуҚызығушылығын ояту: Видеороллик көрсету
Топтық жұмыс
1-ТОП:Тіл туралы өлең
құрастыру.
Дискриптор:өлең
құрастыра
алады,түсінеді.
3-топ 3-топ:Отан
тақырыбына сурет
салу:
Дискриптор:Отан
сөзінің мағанасын
түсінеді,сурет сала
алады. 4- топ:Тіл сөзіне бес
жолды өлең құрастыру:
Дискриптор:Бес жолды
өлеңді құрастыра
талады ,талдайды. 2-топ; Эссе
жазу.”Туған жер”
тақырыбына.
Дискриптор;Сөйлем
құрай алады.
Топты бағалау: Смайликтермен бағалау. Сергіту сәті
6 слайд
Жұмыс түрлері 2-топ Сөзжұмбақ шешуҚызығушылығын ояту: Видеороллик көрсету Топтық жұмыс 1-ТОП:Тіл туралы өлең құрастыру. Дискриптор:өлең құрастыра алады,түсінеді. 3-топ 3-топ:Отан тақырыбына сурет салу: Дискриптор:Отан сөзінің мағанасын түсінеді,сурет сала алады. 4- топ:Тіл сөзіне бес жолды өлең құрастыру: Дискриптор:Бес жолды өлеңді құрастыра талады ,талдайды. 2-топ; Эссе жазу.”Туған жер” тақырыбына. Дискриптор;Сөйлем құрай алады. Топты бағалау: Смайликтермен бағалау. Сергіту сәті
#7 слайд
Саралау.
Бүгінгі сабақта
білімалушылардың
қаншалықтм білім
алғандығын тексеру
мақсатында саралау
жүргізіледі . Білім
алушылар туған жер,Отан
туралы түсінеді,тілді
қастерлеуді үйренеді.Білім
алушылардың ішкі және
сыртқы уәжіне негізделе
отырып,білім
алушыларға деңгейлік
тапсырмалар беремін. Ықшам сабақты
жоспарлау.
Ықшам сабақты жоспарлауда
жаңартылған бағдарламаға
сәйкес оқу бағдарламасынан
оқу мақсатын дұрыс таңдай
білуді және тиімді
жоспарлауды
үйрендім.Педагогикалық
тәсілдер мен критериалды
бағалау жүйесін
ұйымдастыруды,сабақ
жоспарлауда тиімді әдіс-
тәсілдерді
пайдалануды,сабақты
жоспарлауда ықшам сабақтың
нақты жетістіктерге жетуде
тиімділігін білдім.
7 слайд
Саралау. Бүгінгі сабақта білімалушылардың қаншалықтм білім алғандығын тексеру мақсатында саралау жүргізіледі . Білім алушылар туған жер,Отан туралы түсінеді,тілді қастерлеуді үйренеді.Білім алушылардың ішкі және сыртқы уәжіне негізделе отырып,білім алушыларға деңгейлік тапсырмалар беремін. Ықшам сабақты жоспарлау. Ықшам сабақты жоспарлауда жаңартылған бағдарламаға сәйкес оқу бағдарламасынан оқу мақсатын дұрыс таңдай білуді және тиімді жоспарлауды үйрендім.Педагогикалық тәсілдер мен критериалды бағалау жүйесін ұйымдастыруды,сабақ жоспарлауда тиімді әдіс- тәсілдерді пайдалануды,сабақты жоспарлауда ықшам сабақтың нақты жетістіктерге жетуде тиімділігін білдім.
#8 слайд
Ашық сұрақ:
1.Дихан әбілов туралы не білдік?
2.Өлеңде не туралы айтылды?
3.Тілді не үшін құрметтейміз?
Дискриптор:
1.Өлеңнің авторы туралы мағлұмат алады.
2.Өлеңнің мазмұнын түсінеді.
3.Тілді құрметтеуді үйренеді. “ Аквариум “әдісі
8 слайд
Ашық сұрақ: 1.Дихан әбілов туралы не білдік? 2.Өлеңде не туралы айтылды? 3.Тілді не үшін құрметтейміз? Дискриптор: 1.Өлеңнің авторы туралы мағлұмат алады. 2.Өлеңнің мазмұнын түсінеді. 3.Тілді құрметтеуді үйренеді. “ Аквариум “әдісі
#9 слайд
Рефлексия.
Кері байланыс
Рефлексия.
1.Нені білдім?
2.Нені үйрендім?
3. Нені толық түсінбедім ? Қызыл түс-
көмек керек
Сары түс –
түсіндім бірақ
сұрағым бар.
Жасыл түс –
бәрін түсіндім
9 слайд
Рефлексия. Кері байланыс Рефлексия. 1.Нені білдім? 2.Нені үйрендім? 3. Нені толық түсінбедім ? Қызыл түс- көмек керек Сары түс – түсіндім бірақ сұрағым бар. Жасыл түс – бәрін түсіндім
#10 слайд
Қорытынды бағамдау
Бүгінгі сабақ барысында, көшбасшы және
тыңдаушылар әдісі мен “Аквариум” әдісі
табысты өтті.
Алдағы уақытта да оқушылар қызығатын
әдіс- тәсілдерді көптеп қолданып , барлық
оқушыларды қамтитын « микрафон »
әдісін қолданғым келеді.
10 слайд
Қорытынды бағамдау Бүгінгі сабақ барысында, көшбасшы және тыңдаушылар әдісі мен “Аквариум” әдісі табысты өтті. Алдағы уақытта да оқушылар қызығатын әдіс- тәсілдерді көптеп қолданып , барлық оқушыларды қамтитын « микрафон » әдісін қолданғым келеді.
шағым қалдыра аласыз


