Ашық сабақ : Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Т
а
қ
ы
р
ы
б
ы
:
Қ
ы
с
қ
а
қ
а
ш
ы
қ
т
ы
қ
қ
а
ж
ү
г
і
р
у
т
е
х
н
и
к
а
с
ы
н
ү
й
р
е
т
у
.
О
р
ы
н
д
а
ғ
а
н
:
Ш
а
х
а
й
д
а
р
о
в
а
М
2
0
2
0
-
2
0
2
1
о
қ
у
ж
ы
л
ы «Ұлықбек» жалпы орта мектебі
1 слайд
Т а қ ы р ы б ы : Қ ы с қ а қ а ш ы қ т ы қ қ а ж ү г і р у т е х н и к а с ы н ү й р е т у . О р ы н д а ғ а н : Ш а х а й д а р о в а М 2 0 2 0 - 2 0 2 1 о қ у ж ы л ы «Ұлықбек» жалпы орта мектебі
2 слайд
Сабақтың мақсаты:
Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаты:
5.3.4.4. денсаулықты нығайту жаттығулар барысында
қауіпсіздік техникасынан хабардар болу.
Сабақ мақсаттары күтілетін нәтиже :
Барлық оқушылар орындай алады: Барлық оқушылар
жүгіре алады
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Көпшілігі
қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып жүгіре алады
Кейбір оқушылар орындай алады: Кейбір оқушылар
көрсеткішті орындай алады.
2 слайд
Сабақтың мақсаты: Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаты: 5.3.4.4. денсаулықты нығайту жаттығулар барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болу. Сабақ мақсаттары күтілетін нәтиже : Барлық оқушылар орындай алады: Барлық оқушылар жүгіре алады Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Көпшілігі қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып жүгіре алады Кейбір оқушылар орындай алады: Кейбір оқушылар көрсеткішті орындай алады.
3 слайд
Тілдік мақсат:
оқылым жазылым айтылым тыңдалым
Оқушылар орындай алады: Өз ойларын еркін жеткізе біледі, дене
жаттығуларының түрлерін орындай алады.
Пәнге қатысты сөздік қоры мен терминдер: мәре, сөре, бағыттаушы
сөздер. Сапқа тұру, сәлемдесу, түгелдеу, оңға, солға, кері айналу. Мәре, сөре
бағыттаушы сөздер.
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Мұғаліммен оқушы
арасындағы байланыс, пікір алмасу
Талқылауға арналған сұрақтар:
-
Сөреге жұптасып жүгірген қолайлы ма?
-
Сөреден шығуды дұрыс орындады ма?
-
Бізге қысқа қашықтыққа жүгіру ережесі не үшін қажет екенін білесіз бе?
Ишара: Стартта жүгіру кезінде қатардағы іс-әрекеттер үйлестірушінің құпия
түрде екі қол арқылы белгі беруі.
3 слайд
Тілдік мақсат: оқылым жазылым айтылым тыңдалым Оқушылар орындай алады: Өз ойларын еркін жеткізе біледі, дене жаттығуларының түрлерін орындай алады. Пәнге қатысты сөздік қоры мен терминдер: мәре, сөре, бағыттаушы сөздер. Сапқа тұру, сәлемдесу, түгелдеу, оңға, солға, кері айналу. Мәре, сөре бағыттаушы сөздер. Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Мұғаліммен оқушы арасындағы байланыс, пікір алмасу Талқылауға арналған сұрақтар: - Сөреге жұптасып жүгірген қолайлы ма? - Сөреден шығуды дұрыс орындады ма? - Бізге қысқа қашықтыққа жүгіру ережесі не үшін қажет екенін білесіз бе? Ишара: Стартта жүгіру кезінде қатардағы іс-әрекеттер үйлестірушінің құпия түрде екі қол арқылы белгі беруі.
4 слайд
Сабақта жоспарланған оқыту іс-әрекеттері
Басы:Сәлемдесу.Кезекші мәліметі.
Саптағы бой жазу және жалпы дене жаттығуларын орындау.
4 слайд
Сабақта жоспарланған оқыту іс-әрекеттері Басы:Сәлемдесу.Кезекші мәліметі. Саптағы бой жазу және жалпы дене жаттығуларын орындау.
5 слайд
Ресурстар
ысқырық Жүгіру алаңы
Уақыт өлшеуіш жалаушалар
5 слайд
Ресурстар ысқырық Жүгіру алаңы Уақыт өлшеуіш жалаушалар
6 слайд
Ортасы Оқушыларға жүгіру кезіндегі техникалық қауіпсіздік
ережелерімен таныстыру.
Қауіпсіздік ережелері: Қысқа қашықтықтарға жүгіргенде әркім өз
жолымен жүгіру қажет. Жүгіріп келе жатып, кілт тоқтауға болмайды.
Оқушыларга видео ролик көрсетіп «ой қозғау» арқылы
көргендерін айтып береді.видео ролик арқылы жаңа сабақтың
тақырыбын ашады.
Қысқа қашықтыққа жүгіру 3 бөлімнен тұрады:
1-бөлім - сөре;
2-бөлім - белгіленген қашықтық;
3-бөлім – мәре сызығын кесіп өту. беру әдісі.
Қысқа қашықтыққа жүгіру қозғалыстың шапшаңдығын арттырады.
Қысқа қашықтыққа жүгіргенде аяқты сілкей әр кең адымдай жүгіру
кезінде денені дұрыс және еркін ұстаған дұрыс. «сөреге!» бұйрығын
бергенде сөре сызығына тұру. «Дайындал!» бұйрығын бергенді
басты көтеріп еңкейіп тұру. «Жүгір !» бұйрығын бергенде епкін алып
жылдам жүгіру.
6 слайд
Ортасы Оқушыларға жүгіру кезіндегі техникалық қауіпсіздік ережелерімен таныстыру. Қауіпсіздік ережелері: Қысқа қашықтықтарға жүгіргенде әркім өз жолымен жүгіру қажет. Жүгіріп келе жатып, кілт тоқтауға болмайды. Оқушыларга видео ролик көрсетіп «ой қозғау» арқылы көргендерін айтып береді.видео ролик арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Қысқа қашықтыққа жүгіру 3 бөлімнен тұрады: 1-бөлім - сөре; 2-бөлім - белгіленген қашықтық; 3-бөлім – мәре сызығын кесіп өту. беру әдісі. Қысқа қашықтыққа жүгіру қозғалыстың шапшаңдығын арттырады. Қысқа қашықтыққа жүгіргенде аяқты сілкей әр кең адымдай жүгіру кезінде денені дұрыс және еркін ұстаған дұрыс. «сөреге!» бұйрығын бергенде сөре сызығына тұру. «Дайындал!» бұйрығын бергенді басты көтеріп еңкейіп тұру. «Жүгір !» бұйрығын бергенде епкін алып жылдам жүгіру.
7 слайд
Дұрыс емес Дұрыс Дұрыс емес
Дұрыс Дұрыс емесДұрыс емес
7 слайд
Дұрыс емес Дұрыс Дұрыс емес Дұрыс Дұрыс емесДұрыс емес
8 слайд
Төменгі сөреге
дайындық
8 слайд
Төменгі сөреге дайындық
9 слайд
С ө реге тү ру
9 слайд
С ө реге тү ру
10 слайд
Дайындалу сәті
10 слайд
Дайындалу сәті
11 слайд
Жүгіру командасы
11 слайд
Жүгіру командасы
12 слайд
Соңы
Кеглині құлату арқылы сұрақтарға жауап беру
Дене қызуын бастапқы қалыпқа келтіру тыныс алу реттеу
жаттығулары. «Минутка» ойынын ойнату 1 минут ішінде
болжау арқылы шеңбер ішіне кіріп тұрады .
Сабақты қорытындылау.
Оқушыларды бағалау.
Үлгеріміне қарай жалпы не жеке үй тапсырмаларын беру.
Оқушылармен қоштасу.
12 слайд
Соңы Кеглині құлату арқылы сұрақтарға жауап беру Дене қызуын бастапқы қалыпқа келтіру тыныс алу реттеу жаттығулары. «Минутка» ойынын ойнату 1 минут ішінде болжау арқылы шеңбер ішіне кіріп тұрады . Сабақты қорытындылау. Оқушыларды бағалау. Үлгеріміне қарай жалпы не жеке үй тапсырмаларын беру. Оқушылармен қоштасу.
13 слайд
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай
жоспарлаймын? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай
тапсырмалар қоюды жоспарлап отырмын?
Сабақ барысында оқушылардың ынтасын, ойынға
деген қызықшыларын арттыру мақсатында жарайсын,
керемет, өте жақсы деген мадақтамаларды жиі айта
отырып сабаққа ынталарын арттыру.
Қабілеті жоғары оқушыларға шиыршық әдісі арқылы
тапсырмалар беруді жоспарлаймын.
Пәнаралық байланыс
Физика, математика, биология.
13 слайд
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлаймын? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырмын? Сабақ барысында оқушылардың ынтасын, ойынға деген қызықшыларын арттыру мақсатында жарайсын, керемет, өте жақсы деген мадақтамаларды жиі айта отырып сабаққа ынталарын арттыру. Қабілеті жоғары оқушыларға шиыршық әдісі арқылы тапсырмалар беруді жоспарлаймын. Пәнаралық байланыс Физика, математика, биология.
14 слайд
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін тексеру жоспарым?
14 слайд
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарым?
15 слайд
Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)
1. Екі топқа бөлу арқылы болады
2. Басбармақ арқылы бағалау
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы
өтуіне ықпалын тигізер еді
( оқыту мен оқуға қатысты)?
1. Оқушылардың ұйымшылдығы
2. АКТ пайдаландым
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген
оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болу мүмкін қандай
ақпарат білдім?
1.Оқушылардың жылдамдығын ептілігін, шапшаңдығын білдім
2.Эстафеталық ойындарды ұйымдастырдым
15 слайд
Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. Екі топқа бөлу арқылы болады 2. Басбармақ арқылы бағалау Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. Оқушылардың ұйымшылдығы 2. АКТ пайдаландым Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болу мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Оқушылардың жылдамдығын ептілігін, шапшаңдығын білдім 2.Эстафеталық ойындарды ұйымдастырдым
16 слайд
Рефлекция
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос
орынды пайдаланыңыз. Сол жақта
берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақта шапшаң, тез жүгіруді үйренді
Жоспарлау саралау жұмыстары сабақ
барысында орындалды
Уақытты тиімді пайдаланды.
Жоспарға енгізілген өзгеріс
Жоспарыма ендігі кездері ақпараттық
коммуникативтік технологияларды (АКТ)
енгізіп оқушыларға ролик арқылы
көрсету.
16 слайд
Рефлекция Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақта шапшаң, тез жүгіруді үйренді Жоспарлау саралау жұмыстары сабақ барысында орындалды Уақытты тиімді пайдаланды. Жоспарға енгізілген өзгеріс Жоспарыма ендігі кездері ақпараттық коммуникативтік технологияларды (АКТ) енгізіп оқушыларға ролик арқылы көрсету.
17 слайд
17 слайд