Ашық сабақ Математика Екі таңбалы сан, қосу, азайту тәсілдері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Тақырып: Коммуникатив сабақтың
құрылымы : жүйелілік және
бірізділік
4.12.2018 жыл
1 слайд
Тақырып: Коммуникатив сабақтың құрылымы : жүйелілік және бірізділік 4.12.2018 жыл
2 слайд
• Мавзу : Коммуникатив дарснинг
тузилиши: системалилик ва
изчиллик
2 слайд
• Мавзу : Коммуникатив дарснинг тузилиши: системалилик ва изчиллик
3 слайд
жүйелілік-реттілік пен іске асыру
бірізділік- бір-біріне ұқсас бір қалыптағы
Жүйелілік және бірізділік-Ұйымдастыру, оқылған бөлім
бойынша тапсырмалар жүйесін орындау, қорытындылар
жүргізу – бұл
сабақтың құрылымы:...
3 слайд
жүйелілік-реттілік пен іске асыру бірізділік- бір-біріне ұқсас бір қалыптағы Жүйелілік және бірізділік-Ұйымдастыру, оқылған бөлім бойынша тапсырмалар жүйесін орындау, қорытындылар жүргізу – бұл сабақтың құрылымы:...
4 слайд
ХХІ ғасыр мұғалімдерінің басты міндеті -білім деңгейі,
ой-өрісі дамыған, өз ойын еркін жеткізе алатын,
туындаған мәселелерді шеше білетін шынайы өмірге
бейім жаңашыл ұрпақ тәрбиелеу
4 слайд
ХХІ ғасыр мұғалімдерінің басты міндеті -білім деңгейі, ой-өрісі дамыған, өз ойын еркін жеткізе алатын, туындаған мәселелерді шеше білетін шынайы өмірге бейім жаңашыл ұрпақ тәрбиелеу
5 слайд
Миға шабуыл:
•Коммуникатив сабақты сіз қалай түсінесіз?
•Коммуникатив сабақты жүргізудің
мақсаттары туралы не айтасыз?
•Коммуникатив сабақ баланың қандай
дағдысын дамытады деп ойлайсыз?
5 слайд
Миға шабуыл: •Коммуникатив сабақты сіз қалай түсінесіз? •Коммуникатив сабақты жүргізудің мақсаттары туралы не айтасыз? •Коммуникатив сабақ баланың қандай дағдысын дамытады деп ойлайсыз?
6 слайд
Коммуникатив оқытудың негізгі мақсаты –
оқушыларды бірінші сабақтан бастап
сөйлеу әрекетіне баулу , тілді үйретуді
күнделікті өмірде жүзеге асыру , сабақты
практикалық жағынан жан – жақты
қамтамасыз ету .
Сөйлеу әрекетінің түрлерін (айтылым,
жазылым, тыңдалым, оқылым) дағдыларын
қалыптастыру
6 слайд
Коммуникатив оқытудың негізгі мақсаты – оқушыларды бірінші сабақтан бастап сөйлеу әрекетіне баулу , тілді үйретуді күнделікті өмірде жүзеге асыру , сабақты практикалық жағынан жан – жақты қамтамасыз ету . Сөйлеу әрекетінің түрлерін (айтылым, жазылым, тыңдалым, оқылым) дағдыларын қалыптастыру
7 слайд
Коммуникатив сабақтың негізгі
принциптері қайсылар?
7 слайд
Коммуникатив сабақтың негізгі принциптері қайсылар?
8 слайд
Коммуникативтік әдістердің негізгі принциптері :
1.Тілдік дағдылар
2.Функционалдық
3.Оқиғалық
4.Жаңашылдық
5.Қарым-қатынастық дербестік бағыттар.
Коммуникативный метод обучения включает пять
принципов:
1. Принцип речемыслительной активности.
2. Принцип индивидуализации при ведущей роли его
личного аспекта.
3. Принцип функциональности.
4. Принцип ситуативности.
5. Принцип «новизны».
8 слайд
Коммуникативтік әдістердің негізгі принциптері : 1.Тілдік дағдылар 2.Функционалдық 3.Оқиғалық 4.Жаңашылдық 5.Қарым-қатынастық дербестік бағыттар. Коммуникативный метод обучения включает пять принципов: 1. Принцип речемыслительной активности. 2. Принцип индивидуализации при ведущей роли его личного аспекта. 3. Принцип функциональности. 4. Принцип ситуативности. 5. Принцип «новизны».
9 слайд
Талқылау сұрақтары:
•Коммуникатив сабақтың құрылымында
нелерге басты назар аударылуы тиіс? Өз
пікіріңізді дәлелдеңіз.
9 слайд
Талқылау сұрақтары: •Коммуникатив сабақтың құрылымында нелерге басты назар аударылуы тиіс? Өз пікіріңізді дәлелдеңіз.
10 слайд
• Сіздің мәтінмен жұмыс жасағанда ең көп
қолданатын әдіс-тәсілдеріңізден біреуін
көрсетіңіз?
•Бүгінгі күнде коммуникатив оқытуда ең көп
талап етілетін әдіс- тәсіл қайсы деп
ойлайсыз?
10 слайд
• Сіздің мәтінмен жұмыс жасағанда ең көп қолданатын әдіс-тәсілдеріңізден біреуін көрсетіңіз? •Бүгінгі күнде коммуникатив оқытуда ең көп талап етілетін әдіс- тәсіл қайсы деп ойлайсыз?
11 слайд
Салыстырыңыз
Дәстүрлі сабақ Коммуникативті сабақ
(мақсат)
(тапсырма түрлері)
(күтілетін нәтиже)
(оқушы ... біледі)
11 слайд
Салыстырыңыз Дәстүрлі сабақ Коммуникативті сабақ (мақсат) (тапсырма түрлері) (күтілетін нәтиже) (оқушы ... біледі)
12 слайд
Коммуникативті сабақты өткізуде
мұғалім ескеруі қажет:
•сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтиже анық
болуын;
•тілдік төрт дағдыны (оқылым,
тыңдалым,жазылым, айтылым) дамытуды;
•Коммуникатив әдістің негізгі принциптерін;
•белсенді оқыту түрлерін қолдану арқылы оқушы
уәжін арттыруды;
•мұғалім мен оқушы арасындағы кері
байланысты;
•оқу жетістігін критериалды жүйе арқылы
бағалауды.
12 слайд
Коммуникативті сабақты өткізуде мұғалім ескеруі қажет: •сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтиже анық болуын; •тілдік төрт дағдыны (оқылым, тыңдалым,жазылым, айтылым) дамытуды; •Коммуникатив әдістің негізгі принциптерін; •белсенді оқыту түрлерін қолдану арқылы оқушы уәжін арттыруды; •мұғалім мен оқушы арасындағы кері байланысты; •оқу жетістігін критериалды жүйе арқылы бағалауды.
13 слайд
Сабақ барысының үлгісі:
•Мотивациялық кезең: (1. Мұғалім сабақ
мақсатымен таныстырады; 2.Оқушы ойлауына түрткі
болу үшін бейнеролик көрсете алады, проблемалық сұрақ
қояды, өмірлік жағдайлар туралы айтады, жұмбақ
сурет немесе фото көрсетеді, сызбаны түсіндіруді
сұрайды)
•Жаңа материал (1.Мұғалім мәтін алды тапсырманы
естіртеді; 2.Мәтіннен соң сол бойынша топтарға 10-15
минут түрлі деңгейлі тапсырмалар береді, ол міндетті
түрде топпен орындалуы керек (постер, сызба,
салыстырмалы кесте,әңгіме, эссе және т.б.)
•Рефлексиялық кезең ( мәтінге байланысты білімді
бекіту, оны талдау, жинақтау, бағалауға арналған блум
сұрақтарын қояды( Венн диаграммасы, ПОПС
формуласы,эссе жаз, өз сөзіңмен ойды аяқта,..)
13 слайд
Сабақ барысының үлгісі: •Мотивациялық кезең: (1. Мұғалім сабақ мақсатымен таныстырады; 2.Оқушы ойлауына түрткі болу үшін бейнеролик көрсете алады, проблемалық сұрақ қояды, өмірлік жағдайлар туралы айтады, жұмбақ сурет немесе фото көрсетеді, сызбаны түсіндіруді сұрайды) •Жаңа материал (1.Мұғалім мәтін алды тапсырманы естіртеді; 2.Мәтіннен соң сол бойынша топтарға 10-15 минут түрлі деңгейлі тапсырмалар береді, ол міндетті түрде топпен орындалуы керек (постер, сызба, салыстырмалы кесте,әңгіме, эссе және т.б.) •Рефлексиялық кезең ( мәтінге байланысты білімді бекіту, оны талдау, жинақтау, бағалауға арналған блум сұрақтарын қояды( Венн диаграммасы, ПОПС формуласы,эссе жаз, өз сөзіңмен ойды аяқта,..)
14 слайд
Ескерту:
•Тіл үйренуде белгілі бір стратегияны (мәтін
алды, мәтін оқып отырғандағы, мәтіннен
кейінгі тапсырманы дұрыс) қолдану жоғары
нәтижеге қол жеткізеді. Бұндай
стратегиялар оқудың тамаша құралы болып
саналады.
14 слайд
Ескерту: •Тіл үйренуде белгілі бір стратегияны (мәтін алды, мәтін оқып отырғандағы, мәтіннен кейінгі тапсырманы дұрыс) қолдану жоғары нәтижеге қол жеткізеді. Бұндай стратегиялар оқудың тамаша құралы болып саналады.
15 слайд
Тапсырма:
Мәтіннен пайдаланып коммуникатив
сабақты жоспарлау алгоритмін жасаңыз.
15 слайд
Тапсырма: Мәтіннен пайдаланып коммуникатив сабақты жоспарлау алгоритмін жасаңыз.
16 слайд
Назарларыңызға рахмет!
16 слайд
Назарларыңызға рахмет!