Материалдар / Ашық сабақ. Механикалық энергия. Энергияның сақталу заңы, 7-сынып

Ашық сабақ. Механикалық энергия. Энергияның сақталу заңы, 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге көмегі тиіп қалар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Қаңтар 2019
1068
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Жезқазған қаласы білім, денешынықтыру және спорт бөліміЖезқазған қаласы білім, денешынықтыру және спорт бөлімі “№“№ 21 жалпы біл

1 слайд
Жезқазған қаласы білім, денешынықтыру және спорт бөліміЖезқазған қаласы білім, денешынықтыру және спорт бөлімі “№“№ 21 жалпы білім беретін орта мектебі” КММ21 жалпы білім беретін орта мектебі” КММ Сабақтың тақырыбы:Сабақтың тақырыбы: Механикалық энергия. Механикалық энергия. Энергияның сақталу заңы.Энергияның сақталу заңы. Физика пәні мұғалімі Жанайдарова Дарья Уанасқызы

1 слайд

Жезқазған қаласы білім, денешынықтыру және спорт бөліміЖезқазған қаласы білім, денешынықтыру және спорт бөлімі “№“№ 21 жалпы білім беретін орта мектебі” КММ21 жалпы білім беретін орта мектебі” КММ Сабақтың тақырыбы:Сабақтың тақырыбы: Механикалық энергия. Механикалық энергия. Энергияның сақталу заңы.Энергияның сақталу заңы. Физика пәні мұғалімі Жанайдарова Дарья Уанасқызы

Оқушылардың энергия туралы алған білімдерін қорытып, жүйеге келтіріп , әр түрлі тапсырмалар орындау

2 слайд
Оқушылардың энергия туралы алған білімдерін қорытып, жүйеге келтіріп , әр түрлі тапсырмалар орындау арқылы үйрету. Оқушыларға механикалық энергия, механикалық энергияның сақталу заңы туралы түсінік беру, өз бетімен ғылыми ой қорытындыларын жасауға жетелеу. Өмірден мысалдар келтіре отырып оқушы ойын дамыту .Сабақтың мақсаты:Сабақтың мақсаты:O nline O nline

2 слайд

Оқушылардың энергия туралы алған білімдерін қорытып, жүйеге келтіріп , әр түрлі тапсырмалар орындау арқылы үйрету. Оқушыларға механикалық энергия, механикалық энергияның сақталу заңы туралы түсінік беру, өз бетімен ғылыми ой қорытындыларын жасауға жетелеу. Өмірден мысалдар келтіре отырып оқушы ойын дамыту .Сабақтың мақсаты:Сабақтың мақсаты:O nline O nline

Сабақтың барысы:Сабақтың барысы: І.Кіріспе бөлімі ІІ.Тұсаукесер бөлімі ІІІ.Негізгі бөлім І V .Қорытынды бөлім Қызығушылығын оя

3 слайд
Сабақтың барысы:Сабақтың барысы: І.Кіріспе бөлімі ІІ.Тұсаукесер бөлімі ІІІ.Негізгі бөлім І V .Қорытынды бөлім Қызығушылығын оятуҚызығушылығын ояту 1. Ұйымдастыру кезеңі1. Ұйымдастыру кезеңі 2.Топка бөлу 3. «Мен туралы не білесің?» Миға шабуыл: 1. Физвордты шешу 2. “ Кім жылдам?” Мағынаны ашуМағынаны ашу Ментальды карта: 1.«Джигсо стратегиясы» 2. “Мықты болсаң тауып көр” 3.Мәтінмен жұмыс Ой толғанысОй толғанысO nline O nline 1.Сергіту сәті 2.Формативтік бағалау 3.Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек»

3 слайд

Сабақтың барысы:Сабақтың барысы: І.Кіріспе бөлімі ІІ.Тұсаукесер бөлімі ІІІ.Негізгі бөлім І V .Қорытынды бөлім Қызығушылығын оятуҚызығушылығын ояту 1. Ұйымдастыру кезеңі1. Ұйымдастыру кезеңі 2.Топка бөлу 3. «Мен туралы не білесің?» Миға шабуыл: 1. Физвордты шешу 2. “ Кім жылдам?” Мағынаны ашуМағынаны ашу Ментальды карта: 1.«Джигсо стратегиясы» 2. “Мықты болсаң тауып көр” 3.Мәтінмен жұмыс Ой толғанысОй толғанысO nline O nline 1.Сергіту сәті 2.Формативтік бағалау 3.Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек»

Шаттық шеңбер

4 слайд
Шаттық шеңбер

4 слайд

Шаттық шеңбер

жақсы жауап берді 4 ұпай өте жақсы жауап берді 6 ұпай жауабымен танғалдырды 8 ұпайФизикалық шамалардың т

5 слайд
жақсы жауап берді 4 ұпай өте жақсы жауап берді 6 ұпай жауабымен танғалдырды 8 ұпайФизикалық шамалардың таңбалары беріледі: А-жұмыс N- Қуат Е-энергия Таңбалар бойынша топтасады.

5 слайд

жақсы жауап берді 4 ұпай өте жақсы жауап берді 6 ұпай жауабымен танғалдырды 8 ұпайФизикалық шамалардың таңбалары беріледі: А-жұмыс N- Қуат Е-энергия Таңбалар бойынша топтасады.

№№ Оқушының Оқушының аты - жөніаты - жөні Мұгалім берген ұпайМұгалім берген ұпай Оқушының ұпайыОқушының ұпайы ΣΣ ББ аа ғғ аа

6 слайд
№№ Оқушының Оқушының аты - жөніаты - жөні Мұгалім берген ұпайМұгалім берген ұпай Оқушының ұпайыОқушының ұпайы ΣΣ ББ аа ғғ аа ТапсырмаларТапсырмалар ТапсырмаларТапсырмалар 11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 11 22 33 44 55 66 77 88 99 11 00 11 22 33 44 55O nline O nline

6 слайд

№№ Оқушының Оқушының аты - жөніаты - жөні Мұгалім берген ұпайМұгалім берген ұпай Оқушының ұпайыОқушының ұпайы ΣΣ ББ аа ғғ аа ТапсырмаларТапсырмалар ТапсырмаларТапсырмалар 11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 11 22 33 44 55 66 77 88 99 11 00 11 22 33 44 55O nline O nline

• жақсы жауап берді 4 ұпай • өте жақсы жауап берді 6 ұпай

7 слайд
• жақсы жауап берді 4 ұпай • өте жақсы жауап берді 6 ұпай жауабымен танғалдырды 8 ұпай Online Online

7 слайд

• жақсы жауап берді 4 ұпай • өте жақсы жауап берді 6 ұпай жауабымен танғалдырды 8 ұпай Online Online

№ Ұпай Баға Сапа % 11 11 66 -20-20 55 88 0-1000-100 22 1010 -1-1 55 44 50-7550-75 33 33 - - 99 33 11 5 -5 - 4545Ба ғала

8 слайд
№ Ұпай Баға Сапа % 11 11 66 -20-20 55 88 0-1000-100 22 1010 -1-1 55 44 50-7550-75 33 33 - - 99 33 11 5 -5 - 4545Ба ғалау критериясыO nline O nline

8 слайд

№ Ұпай Баға Сапа % 11 11 66 -20-20 55 88 0-1000-100 22 1010 -1-1 55 44 50-7550-75 33 33 - - 99 33 11 5 -5 - 4545Ба ғалау критериясыO nline O nline

І.Кіріспе бөліміO nline O nline ““ Батыл болсаң, Батыл болсаң, байқап көр”байқап көр”

9 слайд
І.Кіріспе бөліміO nline O nline ““ Батыл болсаң, Батыл болсаң, байқап көр”байқап көр”

9 слайд

І.Кіріспе бөліміO nline O nline ““ Батыл болсаң, Батыл болсаң, байқап көр”байқап көр”

«Мен туралы не білесің?» Формулалар не дейді?... Заңдылығын үйретсін. Ортаға келсін топ басшылар, Алғырлығын көрсетсін. Әр топ

10 слайд
«Мен туралы не білесің?» Формулалар не дейді?... Заңдылығын үйретсін. Ортаға келсін топ басшылар, Алғырлығын көрсетсін. Әр топ тобының атын таныстырып, жұмыс , қуат, энергия туралы алған білімдерін қағазға түсіріп, әр топтың топ басшысы шығып тақтаға қорғайды.

10 слайд

«Мен туралы не білесің?» Формулалар не дейді?... Заңдылығын үйретсін. Ортаға келсін топ басшылар, Алғырлығын көрсетсін. Әр топ тобының атын таныстырып, жұмыс , қуат, энергия туралы алған білімдерін қағазға түсіріп, әр топтың топ басшысы шығып тақтаға қорғайды.

ІІ.Тұсаукесер бөліміO nline O nline

11 слайд
ІІ.Тұсаукесер бөліміO nline O nline

11 слайд

ІІ.Тұсаукесер бөліміO nline O nline

Физвордты шешуO nline O nline М А С Ы Н Д Ж Ы Л Л А Ш С У С Д У Ы Қ И У Т А С А Б А Қ А У Ы З І Ш Ш Ы Г А М У Л Р Е

12 слайд
Физвордты шешуO nline O nline М А С Ы Н Д Ж Ы Л Л А Ш С У С Д У Ы Қ И У Т А С А Б А Қ А У Ы З І Ш Ш Ы Г А М У Л Р Е О І К Ы Ғ А У М А Н А Б Т О П Е В К В А Қ Э Н Е Р Е А К Т П Л Н Е И Т Б Г А У А О С У Т О Н Р Е И Р Ы Т Р Т І З Б И О Л Я Д Р О З Э Л Е Е Й Н С Ы Б О М Б А Т К К Т І Е Н Д І Д А М О Т Р О М А Г Н И Т Ы

12 слайд

Физвордты шешуO nline O nline М А С Ы Н Д Ж Ы Л Л А Ш С У С Д У Ы Қ И У Т А С А Б А Қ А У Ы З І Ш Ш Ы Г А М У Л Р Е О І К Ы Ғ А У М А Н А Б Т О П Е В К В А Қ Э Н Е Р Е А К Т П Л Н Е И Т Б Г А У А О С У Т О Н Р Е И Р Ы Т Р Т І З Б И О Л Я Д Р О З Э Л Е Е Й Н С Ы Б О М Б А Т К К Т І Е Н Д І Д А М О Т Р О М А Г Н И Т Ы

ІІІ.Негізгі бөлім ““ Мықты болсаң, тауып көр”Мықты болсаң, тауып көр”O nline O nline

13 слайд
ІІІ.Негізгі бөлім ““ Мықты болсаң, тауып көр”Мықты болсаң, тауып көр”O nline O nline

13 слайд

ІІІ.Негізгі бөлім ““ Мықты болсаң, тауып көр”Мықты болсаң, тауып көр”O nline O nline

Джигсо стратегиясы • 1-топ. Механикалық энергия • 2-топ. Тұйық жүйе • 3-топ. Механикалық энергияның сақ

14 слайд
Джигсо стратегиясы • 1-топ. Механикалық энергия • 2-топ. Тұйық жүйе • 3-топ. Механикалық энергияның сақталу заңы

14 слайд

Джигсо стратегиясы • 1-топ. Механикалық энергия • 2-топ. Тұйық жүйе • 3-топ. Механикалық энергияның сақталу заңы

“ “ Зерек болсаң, шешіп көр”Зерек болсаң, шешіп көр”

15 слайд
“ “ Зерек болсаң, шешіп көр”Зерек болсаң, шешіп көр”

15 слайд

“ “ Зерек болсаң, шешіп көр”Зерек болсаң, шешіп көр”

Сергіту сәті

16 слайд
Сергіту сәті

16 слайд

Сергіту сәті

O nline O nlineЕсеп №1 Массасы 100т ұшақ Жерден 1км биіктікке көтерілгенде жылдамдығы 200м/с болады. Оның Жермен салыстырған

17 слайд
O nline O nlineЕсеп №1 Массасы 100т ұшақ Жерден 1км биіктікке көтерілгенде жылдамдығы 200м/с болады. Оның Жермен салыстырғандағы механикалық энергиясы қандай?

17 слайд

O nline O nlineЕсеп №1 Массасы 100т ұшақ Жерден 1км биіктікке көтерілгенде жылдамдығы 200м/с болады. Оның Жермен салыстырғандағы механикалық энергиясы қандай?

O nline O nlineЕсеп№2 Қабырға сағатының массасы 0,86кг гір тасы бір тәулік ішінде 120см-ге төмен түседі. Қабырға сағаты механ

18 слайд
O nline O nlineЕсеп№2 Қабырға сағатының массасы 0,86кг гір тасы бір тәулік ішінде 120см-ге төмен түседі. Қабырға сағаты механизмнің қуаты қандай?

18 слайд

O nline O nlineЕсеп№2 Қабырға сағатының массасы 0,86кг гір тасы бір тәулік ішінде 120см-ге төмен түседі. Қабырға сағаты механизмнің қуаты қандай?

O nline O nlineЕсеп№3 Қатаңдығы 1,5* 10 5 Н/м серіппені серпімділік күшінің әсерінен 2см ұзартса, серіппенің потенциалдық эн

19 слайд
O nline O nlineЕсеп№3 Қатаңдығы 1,5* 10 5 Н/м серіппені серпімділік күшінің әсерінен 2см ұзартса, серіппенің потенциалдық энергиясы қандай?

19 слайд

O nline O nlineЕсеп№3 Қатаңдығы 1,5* 10 5 Н/м серіппені серпімділік күшінің әсерінен 2см ұзартса, серіппенің потенциалдық энергиясы қандай?

ІІ.Қорытынды бөлім““ О й т о л ғ а н ы с ” О й т о л ғ а н ы с ” ““ Ойлы болсаң, жазып көр”Ойлы болсаң, жазып көр” O nl

20 слайд
ІІ.Қорытынды бөлім““ О й т о л ғ а н ы с ” О й т о л ғ а н ы с ” ““ Ойлы болсаң, жазып көр”Ойлы болсаң, жазып көр” O nline O nline

20 слайд

ІІ.Қорытынды бөлім““ О й т о л ғ а н ы с ” О й т о л ғ а н ы с ” ““ Ойлы болсаң, жазып көр”Ойлы болсаң, жазып көр” O nline O nline

21 слайд

21 слайд

O nline O nline

22 слайд
O nline O nline

22 слайд

O nline O nline

№№ Оқушының Оқушының аты - жөніаты - жөні Мұгалім берген ұпайМұгалім берген ұпай Оқушының ұпайыОқушының ұпайы ΣΣ ББ аа ғғ аа

23 слайд
№№ Оқушының Оқушының аты - жөніаты - жөні Мұгалім берген ұпайМұгалім берген ұпай Оқушының ұпайыОқушының ұпайы ΣΣ ББ аа ғғ аа ТапсырмаларТапсырмалар ТапсырмаларТапсырмалар 11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 11 22 33 44 55 66 77 88 99 11 00 11 22 33 44 55

23 слайд

№№ Оқушының Оқушының аты - жөніаты - жөні Мұгалім берген ұпайМұгалім берген ұпай Оқушының ұпайыОқушының ұпайы ΣΣ ББ аа ғғ аа ТапсырмаларТапсырмалар ТапсырмаларТапсырмалар 11 22 33 44 55 66 77 88 99 1010 11 22 33 44 55 66 77 88 99 11 00 11 22 33 44 55

§62, 169-172бет. 4-5жат.172 бетO nline O nline

24 слайд
§62, 169-172бет. 4-5жат.172 бетO nline O nline

24 слайд

§62, 169-172бет. 4-5жат.172 бетO nline O nline

O nline O nline

25 слайд
O nline O nline

25 слайд

O nline O nline

Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ