Ашық сабақ "Сұраулы сөйлем" 2 сынып

#1 слайд
Сұраулы
сөйлем
2 Ә сынып
1 слайд
Сұраулы сөйлем 2 Ә сынып
#2 слайд
3
3
2.2.6.1 мұғалімнің көмегімен белгілі бір
тақырыпта жазылған мәтіндердің ұқсастығы
мен айырмашылығын табуОсы сабақта қол жеткізетін
оқу мақсаттары Сабақ мақсаттарыСабақ тақырыбы: Дара және күрделі
етістік
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек
сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын
болжау
2.3.7.1 сөйлем түрлерін айтылу
мақсатына қарай ажырату және
сәйкес тыныс белгілерін 43қолдану
(нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) Барлық оқушы: Оқулықта
берілген тапсырмаларды
орындайды. Тақырыпты меңгереді.
Көптеген оқушылар: Тақырыптың
маңызы туралы дәлелдеп айтып
бере алады.
Кейбір оқушылар: Білімді
сыныптастарына түсіндіріп
оқулықтан тыс ресурстар қоса
алады.
2 слайд
3 3 2.2.6.1 мұғалімнің көмегімен белгілі бір тақырыпта жазылған мәтіндердің ұқсастығы мен айырмашылығын табуОсы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары Сабақ мақсаттарыСабақ тақырыбы: Дара және күрделі етістік 2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.3.7.1 сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және сәйкес тыныс белгілерін 43қолдану (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) Барлық оқушы: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. Көптеген оқушылар: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. Кейбір оқушылар: Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.
#3 слайд
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Топқа бөлу
“ Почта” әдісі бойынша
І топ: Хабарлы
ІІ топ: Сұраулы
ІІІ топ: Лепті
І V : Сөйлем
3 слайд
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 2. Топқа бөлу “ Почта” әдісі бойынша І топ: Хабарлы ІІ топ: Сұраулы ІІІ топ: Лепті І V : Сөйлем
#4 слайд
01:21 Психологиялық дайындық
Әрбір іске жауапты,
Бала болам талапты.
Уәдесінде тұратын,
Адам болам салмақты.
4 слайд
01:21 Психологиялық дайындық Әрбір іске жауапты, Бала болам талапты. Уәдесінде тұратын, Адам болам салмақты.
#5 слайд
Өткен сабақты пысықтау
«Микрафон» әдісі
бойынша
1. Мәтін дегеніміз не?
2. Мәтіннің түрлерін ата.
3. Мәтіннің құрылымын ата
4. Сөйлем дегеніміз не?
5. Хабарлы сөйлем дегеніміз не?
6. Сипаттау мәтіні дегеніміз не?
7. Әңгімелеу мәтіні дегеніміз не?
8. Монолог дегеніміз не?
9. Диалог дегеніміз не?
10.Дыбыстар нешеге бөлінеді?
11.Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді?
12.Дауыссыз дыбыстар нешеге
бөлінеді?
5 слайд
Өткен сабақты пысықтау «Микрафон» әдісі бойынша 1. Мәтін дегеніміз не? 2. Мәтіннің түрлерін ата. 3. Мәтіннің құрылымын ата 4. Сөйлем дегеніміз не? 5. Хабарлы сөйлем дегеніміз не? 6. Сипаттау мәтіні дегеніміз не? 7. Әңгімелеу мәтіні дегеніміз не? 8. Монолог дегеніміз не? 9. Диалог дегеніміз не? 10.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 11.Дауысты дыбыс нешеге бөлінеді? 12.Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?
#6 слайд
Оқулықпен жұмыс
38- жаттығу.
Мәтіннің басын және соңғы бөлігін оқы.
Мәтін не туралы? Қарамен жазылған сөйлемді
тиісті дауыс ырғағымен оқы. Оның қандай сөйлем
екенін айт.
“ Мені шақырған кім?”
Сыныбымызға келген қонақтарды қарсы алайық.
Диалог
Ендеше бізге қонақта сол тыныс белгілер достарымен келіпті,
соларды ортаға шақырайық.
Бірінші қонағымыз : Нүкте мен Нүкен
Екінші қонағымыз Сұраған мен Сұрау белгісін шақырайық.
Үшінші қонағымыз Ілебай мен Леп белгісі.
6 слайд
Оқулықпен жұмыс 38- жаттығу. Мәтіннің басын және соңғы бөлігін оқы. Мәтін не туралы? Қарамен жазылған сөйлемді тиісті дауыс ырғағымен оқы. Оның қандай сөйлем екенін айт. “ Мені шақырған кім?” Сыныбымызға келген қонақтарды қарсы алайық. Диалог Ендеше бізге қонақта сол тыныс белгілер достарымен келіпті, соларды ортаға шақырайық. Бірінші қонағымыз : Нүкте мен Нүкен Екінші қонағымыз Сұраған мен Сұрау белгісін шақырайық. Үшінші қонағымыз Ілебай мен Леп белгісі.
#7 слайд
Дәптермен жұмыс
39-жаттығу
Мәтіндегі сұраулы сөйлемдерді теріп
жаз
- Осындай
кемпірқосақ бола ма
екен?
- Амансың ба,
балақай?
- Қалай бояу керек
екенін сен қайдан
білесің?
- Сонда қалай?
7 слайд
Дәптермен жұмыс 39-жаттығу Мәтіндегі сұраулы сөйлемдерді теріп жаз - Осындай кемпірқосақ бола ма екен? - Амансың ба, балақай? - Қалай бояу керек екенін сен қайдан білесің? - Сонда қалай?
#8 слайд
Сергіту
сәті
8 слайд
Сергіту сәті
#9 слайд
Топтық жұмыс
І топ: Хабарлы сөйлем құрастыру
ІІ топ: Сұраулы сөйлем құрастыру
ІІІ топқа: Сипаттау мәтінін
құрастыру
І V топқа: Дауысты жіңішке
дыбыстарды
теріп жазу
9 слайд
Топтық жұмыс І топ: Хабарлы сөйлем құрастыру ІІ топ: Сұраулы сөйлем құрастыру ІІІ топқа: Сипаттау мәтінін құрастыру І V топқа: Дауысты жіңішке дыбыстарды теріп жазу
#10 слайд
Синтез
Жұптық жұмыс
“ Микрафон” әдісі бойынша
40- жаттығу
41-жаттығу
10 слайд
Синтез Жұптық жұмыс “ Микрафон” әдісі бойынша 40- жаттығу 41-жаттығу
#11 слайд
Бағалау
“ Басбармақ
”
әдісі
бойынша Оқушылардың басбармақтарын көрсету
арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу
деңгейін тексеріңіз .
Басбармақ жоғарыға қарай = Мен
түсінемін.
Басбармақ көлденең = Мен
түсінгендеймін.
Басбармақ төмен қарай = Мен
түсінбедім.
11 слайд
Бағалау “ Басбармақ ” әдісі бойынша Оқушылардың басбармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз . Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін. Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін. Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім.
#12 слайд
42 –жаттығу. 93
бет
Хабарлы сөйлемдерді
сұраулы сөйлемдерге
айналдырып жаз Үйге тапсырма
12 слайд
42 –жаттығу. 93 бет Хабарлы сөйлемдерді сұраулы сөйлемдерге айналдырып жаз Үйге тапсырма
#13 слайд
Дидактикалық ойын:
“Жоғалған әріп”
Мекте...-мекте...і, кіта...-
кіта..і,
Саба...- саба...ы, қабы...-
қабы...ы
Көйле...- көйле...і, жүре...-
жүре...і
13 слайд
Дидактикалық ойын: “Жоғалған әріп” Мекте...-мекте...і, кіта...- кіта..і, Саба...- саба...ы, қабы...- қабы...ы Көйле...- көйле...і, жүре...- жүре...і
шағым қалдыра аласыз


