Бір орында тұрып ұзындыққа секіру

#1 слайд
Ыл
Бір орында тұрып
ұзындыққа секіру Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
1 слайд
Ыл Бір орында тұрып ұзындыққа секіру Қысқа мерзімді жоспар САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
#2 слайд
Қатысқандар саны:11
Қатыспағандар саны:0
2 слайд
Қатысқандар саны:11 Қатыспағандар саны:0
#3 слайд
7.1.1.2 .Тақырыптың
маңыздылығымен
танысады,денесін
жаттықтырады,алған
білімдерін өмірде қолдана
алады.Орнынан ұзындыққа секіру
техникасын үйренеді.Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары
3 слайд
7.1.1.2 .Тақырыптың маңыздылығымен танысады,денесін жаттықтырады,алған білімдерін өмірде қолдана алады.Орнынан ұзындыққа секіру техникасын үйренеді.Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
#4 слайд
Барлық оқушылар:
Бір орнында тұрып,ұзындыққа секіре алады.
Көптеген оқушылар:
Негізгі дене қозғалыстарын орындай алады.
Кейбір оқушылар:
Негізгі дене қозғалыстарын қарапайым
жаттығулармен байланыстыра
алады.Берілген тапсырманы тез
меңгеріп,жылдам орындай алады.Осы
жаттығуды өмірде пайдалана алады
Артқа
4 слайд
Барлық оқушылар: Бір орнында тұрып,ұзындыққа секіре алады. Көптеген оқушылар: Негізгі дене қозғалыстарын орындай алады. Кейбір оқушылар: Негізгі дене қозғалыстарын қарапайым жаттығулармен байланыстыра алады.Берілген тапсырманы тез меңгеріп,жылдам орындай алады.Осы жаттығуды өмірде пайдалана алады Артқа
#5 слайд
Тілдік мақсат
Айтылым
Жазылым
Тыңдалым
Оқылым
5 слайд
Тілдік мақсат Айтылым Жазылым Тыңдалым Оқылым
#6 слайд
Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады:
Бір орында тұрып ұзындыққа секіре алады
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер:
сөре, мәре, метр,старт,финш,секундомер
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:
Негізгі қозғалыспен қарапайым жаттығулардың немен
байланысты екенін біледі, түсіндіре алады.
Талқылауға арналған сұрақтар:
Қандай жануарлар ұзындыққа секіріп жүреді?
Қалай ұзындыққа секіруге болады?
Не себепті .....деп ойлайсыз?
Ережеге сай секіре аласың ба?
Кенгру,қоян,тиын,құрбақа т.б Олардың жаратылысы секіруге
бейім деп ойлаймын.
6 слайд
Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады: Бір орында тұрып ұзындыққа секіре алады Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: сөре, мәре, метр,старт,финш,секундомер Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Негізгі қозғалыспен қарапайым жаттығулардың немен байланысты екенін біледі, түсіндіре алады. Талқылауға арналған сұрақтар: Қандай жануарлар ұзындыққа секіріп жүреді? Қалай ұзындыққа секіруге болады? Не себепті .....деп ойлайсыз? Ережеге сай секіре аласың ба? Кенгру,қоян,тиын,құрбақа т.б Олардың жаратылысы секіруге бейім деп ойлаймын.
#7 слайд
Ісшара
•
- Оқушыларға ысқырық
арқылы белгі беру.
•
-Жаттығуларды орындауға
белгі беру.
7 слайд
Ісшара • - Оқушыларға ысқырық арқылы белгі беру. • -Жаттығуларды орындауға белгі беру.
#8 слайд
Алдыңғы оқу.
Күнделікті қолданатын
жаттығулар
8 слайд
Алдыңғы оқу. Күнделікті қолданатын жаттығулар
#9 слайд
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
•
Сапқа тұрғызу
•
Рапорт беру
•
Оқушылармен сәлемдесу
•
Журнал бойынша тексеру
•
Спорттық киімдерін тексеру
•
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын
таныстыру
•
Ұзындыққа секіру ойынының мазмұнын
түсіндіру
9 слайд
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі • Сапқа тұрғызу • Рапорт беру • Оқушылармен сәлемдесу • Журнал бойынша тексеру • Спорттық киімдерін тексеру • Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру • Ұзындыққа секіру ойынының мазмұнын түсіндіру
#10 слайд
Ресурстар:
Ысқырық,
Секундомер
Жалауша
Метр
10 слайд
Ресурстар: Ысқырық, Секундомер Жалауша Метр
#11 слайд
Бағалау критерийлері
Секірудің түрлі әдіс-
тәсілдерін үйрену
11 слайд
Бағалау критерийлері Секірудің түрлі әдіс- тәсілдерін үйрену
#12 слайд
Сабақтың ортасы
Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін ескерту!
Қауіпсіздік ережесі: Спорттық киім өзіне шақ болу керек.Спорттық аяқ киімнің
табаны резина болу керек.Секіретін жерде бөгде заттардың болмауын
қадағалау,секіретін оқушының алдында көлденең тұрмау.
Топ ережесін еске түсіремін,тақырыпқа сай ресурстар мен постер жасау.
Ұзындыққа секірудің үш кезеңін түсіндіру.
1.Серпілу (Жерден көтерілу)
Секірер алдында сызықты баспау.Жерден көтерілу кезеңінде жылдамдықты
төмендетпеу және серпілген аяқты дереу тіктей жазып, денені жоғары жіне алға қарай
қалықтай ұшу.
2. Самғау (ұшу немесе қалықтау )
Екі аяқтың тізесін бір деңгейге келтіріп,сол тәсілде аяқты кеудеге жақындату.Тізе
төске жақындаған кезде ,кеудені де тізеге қарай бүгу.Тізенің кеудеге жақындаған
сәтінен бастап осы мезетте жерге түсуге әзірлену.
3.Жерге түсу.
Жерге екі аяқпен бір мезетте түсу .Жерге түсуге жақындағанда қолды алға аяқтың
басына қарай созу,кеуденің алға шығуын тездете отырып дереу кейін кету.
12 слайд
Сабақтың ортасы Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін ескерту! Қауіпсіздік ережесі: Спорттық киім өзіне шақ болу керек.Спорттық аяқ киімнің табаны резина болу керек.Секіретін жерде бөгде заттардың болмауын қадағалау,секіретін оқушының алдында көлденең тұрмау. Топ ережесін еске түсіремін,тақырыпқа сай ресурстар мен постер жасау. Ұзындыққа секірудің үш кезеңін түсіндіру. 1.Серпілу (Жерден көтерілу) Секірер алдында сызықты баспау.Жерден көтерілу кезеңінде жылдамдықты төмендетпеу және серпілген аяқты дереу тіктей жазып, денені жоғары жіне алға қарай қалықтай ұшу. 2. Самғау (ұшу немесе қалықтау ) Екі аяқтың тізесін бір деңгейге келтіріп,сол тәсілде аяқты кеудеге жақындату.Тізе төске жақындаған кезде ,кеудені де тізеге қарай бүгу.Тізенің кеудеге жақындаған сәтінен бастап осы мезетте жерге түсуге әзірлену. 3.Жерге түсу. Жерге екі аяқпен бір мезетте түсу .Жерге түсуге жақындағанда қолды алға аяқтың басына қарай созу,кеуденің алға шығуын тездете отырып дереу кейін кету.
#13 слайд
Секірудің түрлі әдіс- тәсілдерін үйрену
13 слайд
Секірудің түрлі әдіс- тәсілдерін үйрену
#14 слайд
Бой сергіту жаттығуларын жасату
•
Бір орында оңға, солға, кері айналу әдістері
•
Еркін жүріс, спорттық жүріс, жеңіл жүгіріс
•
Екі жанымен және артпен жүгіру
•
Аяқты алға, артқа тастап жүгіру
•
Тізені көтеріп жүгіру
•
Аяқтың ұшымен және өкшемен жүгіру
•
Жартылай және толық отырып жүру
•
Қолдар алда, отырып – тұру жаттығулары
•
Демалу жаттығулары
14 слайд
Бой сергіту жаттығуларын жасату • Бір орында оңға, солға, кері айналу әдістері • Еркін жүріс, спорттық жүріс, жеңіл жүгіріс • Екі жанымен және артпен жүгіру • Аяқты алға, артқа тастап жүгіру • Тізені көтеріп жүгіру • Аяқтың ұшымен және өкшемен жүгіру • Жартылай және толық отырып жүру • Қолдар алда, отырып – тұру жаттығулары • Демалу жаттығулары
#15 слайд
« Сұрақ-жауап » әдісі
1.Жеңіл атлетика түрлері;
2. Қазақстандағы жеңіл атлетика;
Жеңіл атлетиканың негізгі түрлері: жүгіру, жүру, жеңілатлетикалық
көпсайыс, биіктікке секіру, , далажарысы
Кері байланыс.
« Екі жұлдыз, бір тілек » Топ басшы топтың екі жетістігін және ұсынысын
ауызша айтады.
Бағалау
Оқушылар өзара бірін бірі « Басбармақ » әдісі арқылы бағалайды.
15 слайд
« Сұрақ-жауап » әдісі 1.Жеңіл атлетика түрлері; 2. Қазақстандағы жеңіл атлетика; Жеңіл атлетиканың негізгі түрлері: жүгіру, жүру, жеңілатлетикалық көпсайыс, биіктікке секіру, , далажарысы Кері байланыс. « Екі жұлдыз, бір тілек » Топ басшы топтың екі жетістігін және ұсынысын ауызша айтады. Бағалау Оқушылар өзара бірін бірі « Басбармақ » әдісі арқылы бағалайды.
#16 слайд
•
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай
жоспарлаймын? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар
қоюды жоспарлап отырмын?
•
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарым?
•
Сабақ барысында оқушылардың ынтасын, ойынға деген
қызықшыларын арттыру мақсатында жарайсын, керемет, өте жақсы
деген мадақтамаларды жиі айта отырып сабаққа ынталарын
арттыру.
•
-Қабілеті жоғары оқушыларға шиыршық әдісі арқылы тапсырмалар
беруді жоспарлаймын.
•
Пәнаралық байланыс
•
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
•
Физика, геометрия, математика
16 слайд
• Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлаймын? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырмын? • Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарым? • Сабақ барысында оқушылардың ынтасын, ойынға деген қызықшыларын арттыру мақсатында жарайсын, керемет, өте жақсы деген мадақтамаларды жиі айта отырып сабаққа ынталарын арттыру. • -Қабілеті жоғары оқушыларға шиыршық әдісі арқылы тапсырмалар беруді жоспарлаймын. • Пәнаралық байланыс • Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) • Физика, геометрия, математика
#17 слайд
Жоспарланған сабағым өз мақсатына жетті. Оқушылар
Жеңіл атлетика туралы мәлімет алды және секіру
әдістерін үйренді. Сабақ өз деңгейінде өтті.Сабақтағы
уақытым тиімді жұмсалды . Оқушыларға «Екі жұлдыз,
бір тілек» әдісі арқылы оқушылар өз ойларын еркін
жеткізді. Топтық жұмыста оқушылардан үйлесімділік,
ауызбіршілік, біріккен жұмыс көре алдым. Әр топтың
көшбасшылары өзі үйренумен қоса үйренуі қиын
оқушыларға да түсіндірді. Рефлексия
17 слайд
Жоспарланған сабағым өз мақсатына жетті. Оқушылар Жеңіл атлетика туралы мәлімет алды және секіру әдістерін үйренді. Сабақ өз деңгейінде өтті.Сабақтағы уақытым тиімді жұмсалды . Оқушыларға «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы оқушылар өз ойларын еркін жеткізді. Топтық жұмыста оқушылардан үйлесімділік, ауызбіршілік, біріккен жұмыс көре алдым. Әр топтың көшбасшылары өзі үйренумен қоса үйренуі қиын оқушыларға да түсіндірді. Рефлексия
#18 слайд
Қорытынды бағалау:
Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту ен оқуға қатысты)
1.«Басбармақ» тәсілі арқылы бағалау
2.Жеңіл атлетика туралы мәлімет ізденіп келулері
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да
жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға
қатысты)?
1.Қимыл қозғалыс ойындары
2.Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе
жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет
болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
Ұяң оқушыларға жеке тапсырма беру
18 слайд
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту ен оқуға қатысты) 1.«Басбармақ» тәсілі арқылы бағалау 2.Жеңіл атлетика туралы мәлімет ізденіп келулері Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1.Қимыл қозғалыс ойындары 2.Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? Ұяң оқушыларға жеке тапсырма беру
#19 слайд
Ыл
Көңіл қойып
тыңдағандарыңызға
рақмет
19 слайд
Ыл Көңіл қойып тыңдағандарыңызға рақмет
шағым қалдыра аласыз













