Дүниетану. "Өсімдіктердің топтасып өсуі. Өсімдіктер қанша жыл өмір сүреді?"

#1 слайд
Жалпы мақсаты:
Білу:Өсімдіктердің
қандай мақсатпен
бірлестікке біріге-
тінін;
Түсіну: Өсімдіктер
тіршілігінде түрлі
мерзімдер болатынын;
Қолдану: Өсімдіктер
тобын өніп-өсу
кезеңдеріне қарай
салыстыруды
Күтілетін нәтиже:
1.Өсімдіктердің
қандай мақсатпен
бірлестікке бірігетінін
біледі.
2.Өсімдіктер тіршілі-
гінде түрлі мерзімдер
болатыны түсінеді.
3.Өсімдіктер тобын
өсіп-өну кезеңдеріне
қарай салыстыруды
үйренеді
Қызылорда қаласы
Боранбаева Әлия
5-топ
Өсімдіктердің топтасып өсуі.
Өсімдіктер қанша жыл өмір сүреді?
Сабақтың
тақырыбы
Сабақ – мұғалім мен оқушының біріккен ой еңбегі, табысы
қарым-қатынас деңгейімен өлшенеді.
В.А.Сухомлинский
1 слайд
Жалпы мақсаты: Білу:Өсімдіктердің қандай мақсатпен бірлестікке біріге- тінін; Түсіну: Өсімдіктер тіршілігінде түрлі мерзімдер болатынын; Қолдану: Өсімдіктер тобын өніп-өсу кезеңдеріне қарай салыстыруды Күтілетін нәтиже: 1.Өсімдіктердің қандай мақсатпен бірлестікке бірігетінін біледі. 2.Өсімдіктер тіршілі- гінде түрлі мерзімдер болатыны түсінеді. 3.Өсімдіктер тобын өсіп-өну кезеңдеріне қарай салыстыруды үйренеді Қызылорда қаласы Боранбаева Әлия 5-топ Өсімдіктердің топтасып өсуі. Өсімдіктер қанша жыл өмір сүреді? Сабақтың тақырыбы Сабақ – мұғалім мен оқушының біріккен ой еңбегі, табысы қарым-қатынас деңгейімен өлшенеді. В.А.Сухомлинский
#2 слайд
І.Ұйымдастыру кезеңі
• Топ қ а бөлін у
•
Мақсаты: сабаққа деген
қызығушылықтары артты; бір-
біріне сәттілік тілей отырып,
белсенділіктерін танытты
Нәтижесі: бір-біріне жылы
лебіздерін білдірді
Ынтымақтастық
атмосферасын
орнату
Топқа бөліну
Мақсаты: сабақты жинақтау
және бәсекелестік тудыру
арқылы оқушыларға
жауапкершілікті сезіндіру.
Нәтижесі: өсімдік
қиындылары арқылы топқа
бөлінді
“Ыстық орындық”әдісі
Мақсаты: оқушылар
құрбыларына сұрақ қою
арқылы үй тапсырмасын
қорытындылады.
Нәтижесі: өзінің деңгейін
білді
ІҮ.Жаңа сабақТоптық жұмыс
Жұптық жұмыс Жеке жұмыс
2 слайд
І.Ұйымдастыру кезеңі • Топ қ а бөлін у • Мақсаты: сабаққа деген қызығушылықтары артты; бір- біріне сәттілік тілей отырып, белсенділіктерін танытты Нәтижесі: бір-біріне жылы лебіздерін білдірді Ынтымақтастық атмосферасын орнату Топқа бөліну Мақсаты: сабақты жинақтау және бәсекелестік тудыру арқылы оқушыларға жауапкершілікті сезіндіру. Нәтижесі: өсімдік қиындылары арқылы топқа бөлінді “Ыстық орындық”әдісі Мақсаты: оқушылар құрбыларына сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын қорытындылады. Нәтижесі: өзінің деңгейін білді ІҮ.Жаңа сабақТоптық жұмыс Жұптық жұмыс Жеке жұмыс
#3 слайд
Кері байланыс
“Серпілген сауал”әдісі
Жеке жұмыс “Шолиер табақшасы”
Кеңейтілген тапсырма орындау
Оқушылар
кеңейтілген тапсырма
орындауда өз
білімдерін арттырады
“ Критерийлер арқылы”
Білу: 100 %
Түсіну: 91 %
Қолдану: 70 %
Өзін-өзі бағалау жүргізілді
“Бағдаршам”
“Басбармақ” арқылы
3 слайд
Кері байланыс “Серпілген сауал”әдісі Жеке жұмыс “Шолиер табақшасы” Кеңейтілген тапсырма орындау Оқушылар кеңейтілген тапсырма орындауда өз білімдерін арттырады “ Критерийлер арқылы” Білу: 100 % Түсіну: 91 % Қолдану: 70 % Өзін-өзі бағалау жүргізілді “Бағдаршам” “Басбармақ” арқылы
#4 слайд
Мұғалім өз сабақтарын оқушылардың идеясы мен білім-біліктілігін дамытуға
ықпал ететін міндеттерге сай ұйымдастыруы қажет. (МАН, 6-бет).
Сабақта
жеті
модульдің
ықпалдасуы
Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрену Оқыту үшін бағалау
мен оқуды бағалау
Ақпараттық-
коммуникациялық
технология
Оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер
Талантты және
дарынды балаларды
оқыту
Оқытуды басқару және
көшбасшылық
Балалардың жас
ерекшелігіне байланысты
оқыту және оқу
4 слайд
Мұғалім өз сабақтарын оқушылардың идеясы мен білім-біліктілігін дамытуға ықпал ететін міндеттерге сай ұйымдастыруы қажет. (МАН, 6-бет). Сабақта жеті модульдің ықпалдасуы Сыни тұрғыдан ойлауға үйрену Оқыту үшін бағалау мен оқуды бағалау Ақпараттық- коммуникациялық технология Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Талантты және дарынды балаларды оқыту Оқытуды басқару және көшбасшылық Балалардың жас ерекшелігіне байланысты оқыту және оқу
#5 слайд
Рефлексия
Сәтті шыққан
тұстарым:
-алдыңғы сабақтарға
қарағанда топқа
бөліну;
-пәнге деген
қызығушылығы
артты;
-постер жасауда
белсенділік танытты
-топтар өзара
бағалаудв критеийлер
арқылы жүргізілді
Не қиын болды?
-сабақ барысында
уақытты тиімді
пайдаланбауы;
-сабақта жеті модульді
ықпалдастыру;
-топ мүшелерінің
жұмысын бағалаудың
қарапайымдылығы;
- кеңейтілген
тапсырма орындауда
Келешекте:
-сабақты барысында
уақытты тиімді
пайдалану;
-сабақ барысында
жеті модульдің
ықпалдасуын тиімді
ұйымдастыру;
-бағалауды шынайы
жүргізуге төселдіру;
-кеңейтілген
тапсырмаларды жиі
ұйымдастыру;
-
Негізгі дерек көздері: Мұғалімге арналған нұсқаулық.
Дүниетану оқулығы. “Атамұра”баспасы,2014ж
Әдістемелік “Дүниетану“
5 слайд
Рефлексия Сәтті шыққан тұстарым: -алдыңғы сабақтарға қарағанда топқа бөліну; -пәнге деген қызығушылығы артты; -постер жасауда белсенділік танытты -топтар өзара бағалаудв критеийлер арқылы жүргізілді Не қиын болды? -сабақ барысында уақытты тиімді пайдаланбауы; -сабақта жеті модульді ықпалдастыру; -топ мүшелерінің жұмысын бағалаудың қарапайымдылығы; - кеңейтілген тапсырма орындауда Келешекте: -сабақты барысында уақытты тиімді пайдалану; -сабақ барысында жеті модульдің ықпалдасуын тиімді ұйымдастыру; -бағалауды шынайы жүргізуге төселдіру; -кеңейтілген тапсырмаларды жиі ұйымдастыру; - Негізгі дерек көздері: Мұғалімге арналған нұсқаулық. Дүниетану оқулығы. “Атамұра”баспасы,2014ж Әдістемелік “Дүниетану“
шағым қалдыра аласыз


