Материалдар / Еліктеу сөздер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Еліктеу сөздер

Материал туралы қысқаша түсінік
сабаққа керекті материалдар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Ақпан 2019
515
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Еліктеу сөздер 6-сынып

1 слайд
Еліктеу сөздер 6-сынып

1 слайд

Еліктеу сөздер 6-сынып

Сабақтың мақсаты: • Білімділік: Оқушыларға еліктеу сөздер , олардың жасалуы туралы түсіндіріп, жаттығу жұмыстарын орындату. •

2 слайд
Сабақтың мақсаты: • Білімділік: Оқушыларға еліктеу сөздер , олардың жасалуы туралы түсіндіріп, жаттығу жұмыстарын орындату. • Дамытушылық: – оқушылардың топтық қызметтерін дамытушылық тапсырмалар арқылы байқау,логикалық тапсырмалар арқылы жұмыстану, практикалық тапсырмалар арқылы оқушы қызметінің әрекетін арттыру,топпен жұмыс жасауға қалыптастыру, сыни ойлауға , еркін атмосферада жұмыс жасауға қалыптастыру. • Тәрбиелік: – лексикалық тапсырмалар арқылы оқушының сезіміне әсер ету,жан дүниелерін байыту,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

2 слайд

Сабақтың мақсаты: • Білімділік: Оқушыларға еліктеу сөздер , олардың жасалуы туралы түсіндіріп, жаттығу жұмыстарын орындату. • Дамытушылық: – оқушылардың топтық қызметтерін дамытушылық тапсырмалар арқылы байқау,логикалық тапсырмалар арқылы жұмыстану, практикалық тапсырмалар арқылы оқушы қызметінің әрекетін арттыру,топпен жұмыс жасауға қалыптастыру, сыни ойлауға , еркін атмосферада жұмыс жасауға қалыптастыру. • Тәрбиелік: – лексикалық тапсырмалар арқылы оқушының сезіміне әсер ету,жан дүниелерін байыту,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

• Сабақтың түрі: • Жаңа тақырыпты меңгерту. • Сабақтың әдісі: • Түсіндіру, баяндау, анализ,синтез, диалогтік оқыту, сыни тұрғыд

3 слайд
• Сабақтың түрі: • Жаңа тақырыпты меңгерту. • Сабақтың әдісі: • Түсіндіру, баяндау, анализ,синтез, диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, СТО элементтері,топтық жұмыс • Көрнекілігі: • Суреттер, үлестірмелі қағаздар,қима қағаздар,интербелсенді тақта • Пәнаралық байланысы: • Әдебиет, тарих

3 слайд

• Сабақтың түрі: • Жаңа тақырыпты меңгерту. • Сабақтың әдісі: • Түсіндіру, баяндау, анализ,синтез, диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, СТО элементтері,топтық жұмыс • Көрнекілігі: • Суреттер, үлестірмелі қағаздар,қима қағаздар,интербелсенді тақта • Пәнаралық байланысы: • Әдебиет, тарих

Сабақтың барысы: • а) Ұйымдастыру кезеңі: • Оқушылармен амандасу, түгелдеу,оқу құралдарын тексеру. Сыныптың тазалығына наза

4 слайд
Сабақтың барысы: • а) Ұйымдастыру кезеңі: • Оқушылармен амандасу, түгелдеу,оқу құралдарын тексеру. Сыныптың тазалығына назар аудару,сынып оқушыларын алдын ала дайындалған жетондармен екі топқа бөліп, топ басшыларын сайлап алу. • ә) Үй тапсырмасын пысықтау : • Екі топ оқушылары үйге берілген 216-беттегі “Кім жылдам” айдарындағы сұрақтарды кезектесіп бір-біріне қояды. Нәтижесінде Үстеу тақырыбынан алған білімдері байқалады және оқушылар осы тақырыпты толықтай пысықтап шығады. •

4 слайд

Сабақтың барысы: • а) Ұйымдастыру кезеңі: • Оқушылармен амандасу, түгелдеу,оқу құралдарын тексеру. Сыныптың тазалығына назар аудару,сынып оқушыларын алдын ала дайындалған жетондармен екі топқа бөліп, топ басшыларын сайлап алу. • ә) Үй тапсырмасын пысықтау : • Екі топ оқушылары үйге берілген 216-беттегі “Кім жылдам” айдарындағы сұрақтарды кезектесіп бір-біріне қояды. Нәтижесінде Үстеу тақырыбынан алған білімдері байқалады және оқушылар осы тақырыпты толықтай пысықтап шығады. •

Үй тапсырмасын тексеру • Екі топ оқушылары үйге берілген 216-беттегі “Кім жылдам” айдарындағы сұрақтарды кезекте

5 слайд
Үй тапсырмасын тексеру • Екі топ оқушылары үйге берілген 216-беттегі “Кім жылдам” айдарындағы сұрақтарды кезектесіп бір-біріне қояды. Нәтижесінде Үстеу тақырыбынан алған білімдері байқалады және оқушылар осы тақырыпты толықтай пысықтап шығады.

5 слайд

Үй тапсырмасын тексеру • Екі топ оқушылары үйге берілген 216-беттегі “Кім жылдам” айдарындағы сұрақтарды кезектесіп бір-біріне қояды. Нәтижесінде Үстеу тақырыбынан алған білімдері байқалады және оқушылар осы тақырыпты толықтай пысықтап шығады.

• Жаңа сабақты • түсіндіру: • Жобалап оқыту әдісімен сабақтың тақырыбын жарияламаймын.

6 слайд
• Жаңа сабақты • түсіндіру: • Жобалап оқыту әдісімен сабақтың тақырыбын жарияламаймын.

6 слайд

• Жаңа сабақты • түсіндіру: • Жобалап оқыту әдісімен сабақтың тақырыбын жарияламаймын.

Балық су бетін шолп еткізді Артымызға қарасақ қорбаң-қорбаң етіп аю да жетіп қалыпты Бұғы маған рақмет айтқандай басын бұлғ

7 слайд
Балық су бетін шолп еткізді Артымызға қарасақ қорбаң-қорбаң етіп аю да жетіп қалыпты Бұғы маған рақмет айтқандай басын бұлғаң-бұлғаң еткізді. Есік ашылғанда от жалп етіп сөніп қалды.

7 слайд

Балық су бетін шолп еткізді Артымызға қарасақ қорбаң-қорбаң етіп аю да жетіп қалыпты Бұғы маған рақмет айтқандай басын бұлғаң-бұлғаң еткізді. Есік ашылғанда от жалп етіп сөніп қалды.

Еліктеу сөз Түрлері Мысалдар 1.Тұлғасына қарай Негізгі Арс,гүрс,былқ,баж,жалт, гу, зу, дыр, шолп Туынды Алшаң,арбаң, е

8 слайд
Еліктеу сөз Түрлері Мысалдар 1.Тұлғасына қарай Негізгі Арс,гүрс,былқ,баж,жалт, гу, зу, дыр, шолп Туынды Алшаң,арбаң, елпең, дікең, қылтың,сылтың 2.Мағынасына қарай Еліктеуіш Сарт-сарт, бұрқ-сарқ,сырт, дүңк,тық-тық Бейнелеуіш Лап,қылт,жалт-жұлт,қалт- құлт,талтаң-талтаң,сылқ 3.Құрамына қарай Дара Қиқаң,бұралаң,шұбалаң, шошаң,ирелең Күрделі Күмп-күмп, ербең-ербең, жарқ-жұрқ,селк-селк

8 слайд

Еліктеу сөз Түрлері Мысалдар 1.Тұлғасына қарай Негізгі Арс,гүрс,былқ,баж,жалт, гу, зу, дыр, шолп Туынды Алшаң,арбаң, елпең, дікең, қылтың,сылтың 2.Мағынасына қарай Еліктеуіш Сарт-сарт, бұрқ-сарқ,сырт, дүңк,тық-тық Бейнелеуіш Лап,қылт,жалт-жұлт,қалт- құлт,талтаң-талтаң,сылқ 3.Құрамына қарай Дара Қиқаң,бұралаң,шұбалаң, шошаң,ирелең Күрделі Күмп-күмп, ербең-ербең, жарқ-жұрқ,селк-селк

Тақтамен жұмыс • 322-жаттығу. • 1-топ оқушылары дара еліктеу сөздерді, 2-топ оқушылары күрделі еліктеу сөздерді теріп жазады. Б

9 слайд
Тақтамен жұмыс • 322-жаттығу. • 1-топ оқушылары дара еліктеу сөздерді, 2-топ оқушылары күрделі еліктеу сөздерді теріп жазады. Біз құмды жерде орналасқандықтан оқушылар әсерлерін одан әрі толықтырады. • Үлгі: • Жалт-жұлт сыңғыр

9 слайд

Тақтамен жұмыс • 322-жаттығу. • 1-топ оқушылары дара еліктеу сөздерді, 2-топ оқушылары күрделі еліктеу сөздерді теріп жазады. Біз құмды жерде орналасқандықтан оқушылар әсерлерін одан әрі толықтырады. • Үлгі: • Жалт-жұлт сыңғыр

Ой толғау “Өзен” тақырыбына

10 слайд
Ой толғау “Өзен” тақырыбына

10 слайд

Ой толғау “Өзен” тақырыбына

11 слайд

11 слайд

325-жаттығу • Кестені толтырып, суреттелген оқиғаға байланысты еліктеу сөздерді қалай қабылдағандарың жөніндегі өзіндік тү

12 слайд
325-жаттығу • Кестені толтырып, суреттелген оқиғаға байланысты еліктеу сөздерді қалай қабылдағандарың жөніндегі өзіндік түсініктеріңді жазыңдар Елең Кенет те шапшаң адам қимылы. Дыбыс естілмейді Бейнелеу Шыр-шыр Жанұшырған, жанталасқан үн Дыбыс естіледі Үнге еліктеу

12 слайд

325-жаттығу • Кестені толтырып, суреттелген оқиғаға байланысты еліктеу сөздерді қалай қабылдағандарың жөніндегі өзіндік түсініктеріңді жазыңдар Елең Кенет те шапшаң адам қимылы. Дыбыс естілмейді Бейнелеу Шыр-шыр Жанұшырған, жанталасқан үн Дыбыс естіледі Үнге еліктеу

Ойнайық та,ойлайы қ!Екі топ басшылары шығып кеспе қағаздағы жасырылған сөздердің рөлін сомдайды. Ал қалған жанкүйерлер

13 слайд
Ойнайық та,ойлайы қ!Екі топ басшылары шығып кеспе қағаздағы жасырылған сөздердің рөлін сомдайды. Ал қалған жанкүйерлер басшыларының әрбір қимылын сөзбен жазып, шыққан сөздерден мәтін құрайды.

13 слайд

Ойнайық та,ойлайы қ!Екі топ басшылары шығып кеспе қағаздағы жасырылған сөздердің рөлін сомдайды. Ал қалған жанкүйерлер басшыларының әрбір қимылын сөзбен жазып, шыққан сөздерден мәтін құрайды.

14 слайд

14 слайд

Сабақты бекіту: Еліктеуіш сөздер Бейнелеуіш сөздерҰ қ са с- ты ғы

15 слайд
Сабақты бекіту: Еліктеуіш сөздер Бейнелеуіш сөздерҰ қ са с- ты ғы

15 слайд

Сабақты бекіту: Еліктеуіш сөздер Бейнелеуіш сөздерҰ қ са с- ты ғы

Үйге тапсырма: 324-жаттығу. “Гүл тере барғанда” тақырыбына шағын әңгіме жазып келеміз.Ішінде еліктеу сөздер болуы шарт.

16 слайд
Үйге тапсырма: 324-жаттығу. “Гүл тере барғанда” тақырыбына шағын әңгіме жазып келеміз.Ішінде еліктеу сөздер болуы шарт.

16 слайд

Үйге тапсырма: 324-жаттығу. “Гүл тере барғанда” тақырыбына шағын әңгіме жазып келеміз.Ішінде еліктеу сөздер болуы шарт.

Бағалау: Қ.Бітібаеваның “Өзін-өзі бағалау” әдісімен әр топ оқушылары өздерін бағалайды. № Оқушының аты- жөні Өзін-өзі бағалауы

17 слайд
Бағалау: Қ.Бітібаеваның “Өзін-өзі бағалау” әдісімен әр топ оқушылары өздерін бағалайды. № Оқушының аты- жөні Өзін-өзі бағалауы Сыныптың бағасы Мұғалім бағасы Қорытынды баға

17 слайд

Бағалау: Қ.Бітібаеваның “Өзін-өзі бағалау” әдісімен әр топ оқушылары өздерін бағалайды. № Оқушының аты- жөні Өзін-өзі бағалауы Сыныптың бағасы Мұғалім бағасы Қорытынды баға

Не тиімді Сұрақ қою үлгісі • Баста ма • Жауап • Кейінг і әрекет • Сұрақ қою техник алары • Түрткі болу, • сынақ тан өт

18 слайд
Не тиімді Сұрақ қою үлгісі • Баста ма • Жауап • Кейінг і әрекет • Сұрақ қою техник алары • Түрткі болу, • сынақ тан өткізу, • қайта бағыт тау. Не тиімсі з Оқушыл ар-дың жауаптар ы-ның ұзақтығы , Жауапта- рының қайталан уы Нәтиж е: Өзінің бойынан жауапкер шілікті сезінеді, Өз ойларын ашық айтуға ұмтылад ы,Өз бетінше білім алуға талпынад ы Көшбасш ы анықталд ы

18 слайд

Не тиімді Сұрақ қою үлгісі • Баста ма • Жауап • Кейінг і әрекет • Сұрақ қою техник алары • Түрткі болу, • сынақ тан өткізу, • қайта бағыт тау. Не тиімсі з Оқушыл ар-дың жауаптар ы-ның ұзақтығы , Жауапта- рының қайталан уы Нәтиж е: Өзінің бойынан жауапкер шілікті сезінеді, Өз ойларын ашық айтуға ұмтылад ы,Өз бетінше білім алуға талпынад ы Көшбасш ы анықталд ы