1 слайд
19-күн
1-сабақ: Этика мәселелері.
2-сабақ: Рефлексиялық есеп
жазуға дайындық
Мақсаты: тыңдаушылар жалпы кез келген зерттеу
жүргізу барысында этикалық талаптарды сақтау
қажеттігін талдап, зерттеуге тартылған адамдарды
хабардар ету және олардан зерттеуге қатысуға келісім
алу үшін қолданылатын нысан әзірлейді.
2 слайд
1. Сабақтың басы
1.1. Өзара серіктестік орта қалыптастыру /5 минут/
Мақсаты: қатысушылар арасында ынтымақтастық
орнату.
«Мен сені не үшін бағалаймын?»
Қатысушылар сағат тілінің бағытымен өз жанында
орналасқан әріптесіне айтады.
1.2.Үй тапсырамысына шолу /20 минут/
Мақсаты: қатысушылардың бір-бірінен ақпарат алу
дағдысын қалыптастыру. Курста оқу туралы
сауалнама ұсынады.
1.3. Қағаз қиындыларымен екі топқа бөлу./10 минут/
1.4. Коучинг тақырыбы мен мақсатын ашу
Қағаз қиындыларынан шыққан суреттерді талдау
арқылы бүгінгі сабақтың идеясын анықтау
3 слайд
2. Операциялық кезең /50 минут/
Үлестірмелі материалмен жұмыс жасау
Мақсаты: материалды оқи отырып ой бөлісу
2.1. «Жигсо» әдісі
Мұғалімдер «Этикалық талаптар – қысқаша сипаттама»
және «Білім беру саласында зерттеу жүргізудің этикалық
негіздері жөніндегі нұсқаулық» атты үлестірме
материалдармен танысады, соңынан ортада талқылайды.
2.2. « Xmind » әдісі
Әр топ өз материалы бойынша менталды карта
толтырады, презентация жасайды
Бағалау: бірін-бірі бағалау «2 жұлдыз, 1 тілек»
4 слайд
2.3. «Миға шабуыл» әдісі
Зерттеу сұрағы: Қандай жағдайларда қандай адамдардан келісім алу керек?
Флипчатқа түсіру
Ұсынылған адамдардың бірінен келісім алуға арналған электронды нысан әзірлеу,
интербелсенді тақтаға шығарып, таныстыру
Бағалау: бір сөйлеммен түйіндеу
3. Сабақ соңы
Рефлексия. /5 минут/
Неліктен зерттеу жүргізуде этикалық талаптардың сақталуы маңызды?
«Ал соңында айтарым ...» әдісі
-Үміттеріңіз қаншалықты расталды және ол үшін кімге алғыс білдіресіз?
5 слайд
19-күн. 2-сабақ. Сабақ басы.
1. Сабақтын тақырыбымен танысу. /5 минут/
«Түйінді сөздер» әдісі: рефлексия, өзгеріс, жаттығу, зерттеу
2. Сабақ ортасы. Үлестірме материалмен жұмыс жасау /70 минут/
2.1. Топ ішінде «Рефлексиялық есеп жазуда қолдыналытын сөз орамдары»
материалдармен танысу
«Тыңдап отырған үштік» әдісі
Сөйлеуші –ақпараттың мазмұнын ашады
Сұрақ қоюшы – ақпаратқа қатысты сауалдар
қояды
Жазып алушы – қажетті жерлерін жазып алады
Нәтижесінде – ұсынылған құрылымдарды пайдаланып, сөйлем
құрастырады
2.2. «Өрмекші» әдісі
Мақсаты: бір тарауға толық талдау жасау
Постер қорғау
6 слайд
3. Сабақ соңы.
Кері байланыс беру. /10 минут/
Мақсаты: жұмыстың сәтті болған тұстарын тоқталып айтып кету арқылы
қатысушыларды ынталандыру
«Мен сізге ... үшін алғыс айтамын»
Рефлексия. /5 минут/
«Шабадан, ет тартқыш, себет»
Үйге тапсырма: рефлексиялық есеп жазуды бастау
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз