ЕҮОБ тақырыбына презентация

#1 слайд
Оқу мақсаты: •
5.1.1.7ортақ бөлгіш, ортақ еселік, ең үлкен ортақ бөлгіш (ЕҮОБ), ең
кіші ортақ еселік (ЕКОЕ) ұғымдарының анықтамаларын білу;
•
5.1.1.8өзара жай сандардың анықтамасын білу;
Сабақ мақсаты: •
Барлық оқушылар:
•
Ортақ бөлгіш,ортақ еселік,ЕҮОБ және ЕКОЕ,өзара жай сандардың
анықтамаларын,ЕҮОБ пен ЕКОЕ-ті табуда алгоритмін қолдану.
•
Оқушылардың басым бөлігі :Есептерді шығаруда алған білімдерін
қолдана отырып, есептей алу.
•
Кейбір оқушылар:
•
ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыбын пайдалана отырып, шығармашылық
тапсырмаларды өз бетінше орындайды.
Бағалау критериі: •
Екі немесе бірнеше санның ЕҮОБ-і мен ЕКОЕ-ін табу алгоритмін
есептер шығаруда қолдана алады.
•
Өзара жай сандар анықтамасын айтады.№ 39 Л.Жолдасов атындағы ЖОМ
Математика пәні мұғалімі:Шалқар Айнур
Сансызбайқызы
Тақырыбы: Ең үлкен ортақ бөлгіш.Өзара жай сандар.Ең кіші ортақ бөлгіш.
5-сынып
Бөлімі: 5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі
1 слайд
Оқу мақсаты: • 5.1.1.7ортақ бөлгіш, ортақ еселік, ең үлкен ортақ бөлгіш (ЕҮОБ), ең кіші ортақ еселік (ЕКОЕ) ұғымдарының анықтамаларын білу; • 5.1.1.8өзара жай сандардың анықтамасын білу; Сабақ мақсаты: • Барлық оқушылар: • Ортақ бөлгіш,ортақ еселік,ЕҮОБ және ЕКОЕ,өзара жай сандардың анықтамаларын,ЕҮОБ пен ЕКОЕ-ті табуда алгоритмін қолдану. • Оқушылардың басым бөлігі :Есептерді шығаруда алған білімдерін қолдана отырып, есептей алу. • Кейбір оқушылар: • ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыбын пайдалана отырып, шығармашылық тапсырмаларды өз бетінше орындайды. Бағалау критериі: • Екі немесе бірнеше санның ЕҮОБ-і мен ЕКОЕ-ін табу алгоритмін есептер шығаруда қолдана алады. • Өзара жай сандар анықтамасын айтады.№ 39 Л.Жолдасов атындағы ЖОМ Математика пәні мұғалімі:Шалқар Айнур Сансызбайқызы Тақырыбы: Ең үлкен ортақ бөлгіш.Өзара жай сандар.Ең кіші ортақ бөлгіш. 5-сынып Бөлімі: 5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі
#2 слайд
1
.
Ұ
й
ы
м
д
а
с
т
ы
р
у
к
е
з
е
ң
і
:2
.
С
а
б
а
қ
қ
а
қ
ы
з
ы
ғ
у
ш
ы
л
ы
ғ
ы
н
о
я
т
у
.3
.
О
қ
у
ш
ы
л
а
р
д
ы
“
ж
і
к
т
е
у
“
т
ә
с
і
л
і
а
р
қ
ы
л
ы
2
т
о
п
қ
а
б
ө
л
е
м
і
н
: •
А
л
ғ
ы
р
л
а
р
т
о
б
ы
•
Т
а
п
қ
ы
р
л
а
р
т
о
б
ы
. Сабақ барысы:
2 слайд
1 . Ұ й ы м д а с т ы р у к е з е ң і :2 . С а б а қ қ а қ ы з ы ғ у ш ы л ы ғ ы н о я т у .3 . О қ у ш ы л а р д ы “ ж і к т е у “ т ә с і л і а р қ ы л ы 2 т о п қ а б ө л е м і н : • А л ғ ы р л а р т о б ы • Т а п қ ы р л а р т о б ы . Сабақ барысы:
#3 слайд
Белсенді оқыту әдістері:
.
“ Джигсо” әдісі
“ Айналмалы бекет”әдісі
“ Ойлан,жұптас,бөліс”әдісі 1)Сандардың ЕКОЕ-ін тап:
14 пен 56
3 0 бен 150
2)а және в сандарының ЕҮОБ-ін тап:
а =2*2*3*5 және b=2*2*3
Дискриптор:
ЕКОЕ және ЕҮОБті табу
алгоритмі бойынша
сандардың ЕКОЕ және
ЕҮОБті табады.
3 слайд
Белсенді оқыту әдістері: . “ Джигсо” әдісі “ Айналмалы бекет”әдісі “ Ойлан,жұптас,бөліс”әдісі 1)Сандардың ЕКОЕ-ін тап: 14 пен 56 3 0 бен 150 2)а және в сандарының ЕҮОБ-ін тап: а =2*2*3*5 және b=2*2*3 Дискриптор: ЕКОЕ және ЕҮОБті табу алгоритмі бойынша сандардың ЕКОЕ және ЕҮОБті табады.
#4 слайд
Саралау әдістері
Диалог әдісі
Топтас
Тапсырма 1-деңгей.Сандардың ЕҮОБ ін тап:
14 және 35
2-деңгей: Орамдағы сымды әрқайсысының
ұзындығы 12м немесе 18 м бөліктерге бөлуге
болады.Орамда кем дегенде неше метр сым
бар?
3 деңгей.Сандардың ең кіші ортақ еселігін
табыңдар:
88,132 және 264
Бағалау әдісі
4 слайд
Саралау әдістері Диалог әдісі Топтас Тапсырма 1-деңгей.Сандардың ЕҮОБ ін тап: 14 және 35 2-деңгей: Орамдағы сымды әрқайсысының ұзындығы 12м немесе 18 м бөліктерге бөлуге болады.Орамда кем дегенде неше метр сым бар? 3 деңгей.Сандардың ең кіші ортақ еселігін табыңдар: 88,132 және 264 Бағалау әдісі
#5 слайд
dddd
Сергіту сәті:Оқушыларға топтық
тапсырмалар,”Жалауша” әдісі арқылы “кім
тапқыр” ойынын жүргізуге болады.Және
тақырыпты бекіту сұрақтарын қойып,бүгінгі
сабақтан нені түсінгенін білуге болады.
Тақырыпты бекіту сұрақтары:
1.Берілгенсанның ең кіші ортақ
еселігі деп қандай санды айтады?
2.Берілген сандардың ең кіші ортақ
еселігін табу алгоритмі қандай?
3.Өзара жай сандардың ең кіші
ортақ еселігі неге тең?
5 слайд
dddd Сергіту сәті:Оқушыларға топтық тапсырмалар,”Жалауша” әдісі арқылы “кім тапқыр” ойынын жүргізуге болады.Және тақырыпты бекіту сұрақтарын қойып,бүгінгі сабақтан нені түсінгенін білуге болады. Тақырыпты бекіту сұрақтары: 1.Берілгенсанның ең кіші ортақ еселігі деп қандай санды айтады? 2.Берілген сандардың ең кіші ортақ еселігін табу алгоритмі қандай? 3.Өзара жай сандардың ең кіші ортақ еселігі неге тең?
#6 слайд
Санда р
а в а* в ЕҮОБ
(а;в) ЕКОЕ
(а;в) ЕҮОБ(а;в)
• ЕКОЕ(а;в)
6 8 48 2 24 48
9 12 108 3 36 216
24 60
1440 6 120 720Критериалды бағалау Бағалау критерийі:
-Есептің шығарылу жолы
бойынша ЕҮОБ пен ЕКОЕ ті
табады.
“ Екі жұлдыз,бір
тілек” әдісі
“ Смайлдар
сөйлейді “ әдісі Кестені
толтырыңдар:
“ Жұлдызша
жинау” әдісі Дискриптор:
ЕҮОБ және ЕКОЕті табу
алгоритмі бойынша
кестені толтырады.
6 слайд
Санда р а в а* в ЕҮОБ (а;в) ЕКОЕ (а;в) ЕҮОБ(а;в) • ЕКОЕ(а;в) 6 8 48 2 24 48 9 12 108 3 36 216 24 60 1440 6 120 720Критериалды бағалау Бағалау критерийі: -Есептің шығарылу жолы бойынша ЕҮОБ пен ЕКОЕ ті табады. “ Екі жұлдыз,бір тілек” әдісі “ Смайлдар сөйлейді “ әдісі Кестені толтырыңдар: “ Жұлдызша жинау” әдісі Дискриптор: ЕҮОБ және ЕКОЕті табу алгоритмі бойынша кестені толтырады.
#7 слайд
Назарларыңызға
Үлкен рахмет!
Сәттілік тілеймін!
7 слайд
Назарларыңызға Үлкен рахмет! Сәттілік тілеймін!
шағым қалдыра аласыз


