Физика пәнін оқытуда пән аралық байланысты арттыру жолдары.Ой елек әдісі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Физика пәнін оқытуда пән аралық байланысты арттыру жолдары.Ой елек әдісі

Материал туралы қысқаша түсінік
Бағыты: “Шеберлік палитрасы”
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Түркістан облысы Жетісай ауданы “№ 25 жалпы білім беретін мектеп” КММ Педагогикалық идеяның тақырыбы: Физика пәнін оқытуда пән

#1 слайд
Түркістан облысы Жетісай ауданы “№ 25 жалпы білім беретін мектеп” КММ Педагогикалық идеяның тақырыбы: Физика пәнін оқытуда пән аралық байланысты арттыру жолдары.Ой елек әдісі Бағыты: “Шеберлік палитрасы” Физика пәнінің мұғалімі: Шойбекова Айжамал Сейіткуловна. ●ayzhamalshoybekova.01@mail.ru.

1 слайд

Түркістан облысы Жетісай ауданы “№ 25 жалпы білім беретін мектеп” КММ Педагогикалық идеяның тақырыбы: Физика пәнін оқытуда пән аралық байланысты арттыру жолдары.Ой елек әдісі Бағыты: “Шеберлік палитрасы” Физика пәнінің мұғалімі: Шойбекова Айжамал Сейіткуловна. ●ayzhamalshoybekova.01@mail.ru.

Мақсаты: Пән аралық байланыс арқылы оқушылардың жан-жақты білімін арттыру Міндеттері : ●1. Оқушы жүрегіне жол табу арқыл

#2 слайд
Мақсаты:  Пән аралық байланыс арқылы оқушылардың жан-жақты білімін арттыру Міндеттері : ●1. Оқушы жүрегіне жол табу арқылы сабақтардың әрбір сәтін қызықты, ұтымды өткізу.Оқушыларды ізденуші, зерттеуші өз ойын еркін дәлелдей алатын, пікірін ортаға сала білетін жеке тұлғаны қалыптастыру. ●2. Оқушыларды табиғат құбылыстары арасындағы байланысты заңдылықтарды түсініп, өзін - өзі жетілдіретін ізденімпаз тұлға қалыптастыру. Жан-жақты алған білімдерін арттыру

2 слайд

Мақсаты:  Пән аралық байланыс арқылы оқушылардың жан-жақты білімін арттыру Міндеттері : ●1. Оқушы жүрегіне жол табу арқылы сабақтардың әрбір сәтін қызықты, ұтымды өткізу.Оқушыларды ізденуші, зерттеуші өз ойын еркін дәлелдей алатын, пікірін ортаға сала білетін жеке тұлғаны қалыптастыру. ●2. Оқушыларды табиғат құбылыстары арасындағы байланысты заңдылықтарды түсініп, өзін - өзі жетілдіретін ізденімпаз тұлға қалыптастыру. Жан-жақты алған білімдерін арттыру

Педагогикалық жұмыстағы шешуші нәрсе – ең жақсы оқыту әдістерін таба білу. Ыбырай Алтынсарин

#3 слайд
Педагогикалық жұмыстағы шешуші нәрсе – ең жақсы оқыту әдістерін таба білу. Ыбырай Алтынсарин

3 слайд

Педагогикалық жұмыстағы шешуші нәрсе – ең жақсы оқыту әдістерін таба білу. Ыбырай Алтынсарин

Өзектілігі Пәнді кіріктіре оқыту оқу мазмұнының әр түрлі білімдерінің тоғысуына жане білімінің тереңдеуіне жол ашу

#4 слайд
Өзектілігі Пәнді кіріктіре оқыту оқу мазмұнының әр түрлі білімдерінің тоғысуына жане білімінің тереңдеуіне жол ашу

4 слайд

Өзектілігі Пәнді кіріктіре оқыту оқу мазмұнының әр түрлі білімдерінің тоғысуына жане білімінің тереңдеуіне жол ашу

Ой елек әдісі аркылы физикалық құбылыстың себептері мен маңызын пәндерден алған білімдерімен толықтырады Кері байлан

#5 слайд
Ой елек әдісі аркылы физикалық құбылыстың себептері мен маңызын пәндерден алған білімдерімен толықтырады Кері байланыс: "Күн шуақтары" күн шуақтары балаларға таратылады әр оқушы айтып күннің айналасына жапсырады.,

5 слайд

Ой елек әдісі аркылы физикалық құбылыстың себептері мен маңызын пәндерден алған білімдерімен толықтырады Кері байланыс: "Күн шуақтары" күн шуақтары балаларға таратылады әр оқушы айтып күннің айналасына жапсырады.,

«Құбылыстың (физикалык зандардын) қырлары»

#6 слайд
«Құбылыстың (физикалык зандардын) қырлары»

6 слайд

«Құбылыстың (физикалык зандардын) қырлары»

Тапсырма: “Жүйрік ой” әдісі (Жеке жұмыс) шуақ Бағалау критерийі: Сұрақтарға жауап береді.

#7 слайд
Тапсырма: “Жүйрік ой” әдісі (Жеке жұмыс) шуақ Бағалау критерийі: Сұрақтарға жауап береді.

7 слайд

Тапсырма: “Жүйрік ой” әдісі (Жеке жұмыс) шуақ Бағалау критерийі: Сұрақтарға жауап береді.

“Ой елек әдісі” 1.Оқушылар тақырыптан алған білімдерін жан- жақты ой елегінен өткізеді 2.Өтілген тақырыпты мазмұнын басқа

#8 слайд
“Ой елек әдісі” 1.Оқушылар тақырыптан алған білімдерін жан- жақты ой елегінен өткізеді 2.Өтілген тақырыпты мазмұнын басқа пәндерден алған түсініктерімен байланыстырып көреді 3.Ой елегінен өткізіп сызбалар кестелер т б арқылы айтып шығады

8 слайд

“Ой елек әдісі” 1.Оқушылар тақырыптан алған білімдерін жан- жақты ой елегінен өткізеді 2.Өтілген тақырыпты мазмұнын басқа пәндерден алған түсініктерімен байланыстырып көреді 3.Ой елегінен өткізіп сызбалар кестелер т б арқылы айтып шығады

Физика мен химия және биология пәндерімен байланысы

#9 слайд
Физика мен химия және биология пәндерімен байланысы

9 слайд

Физика мен химия және биология пәндерімен байланысы

ФИЗИКА МЕН ӘДЕБИЕТ ПӘНІМЕН БАЙЛАНЫСЫ

#10 слайд
ФИЗИКА МЕН ӘДЕБИЕТ ПӘНІМЕН БАЙЛАНЫСЫ

10 слайд

ФИЗИКА МЕН ӘДЕБИЕТ ПӘНІМЕН БАЙЛАНЫСЫ

Физика және география пәндерінің байланысы

#11 слайд
Физика және география пәндерінің байланысы

11 слайд

Физика және география пәндерінің байланысы

Оқушының ой елегі бойынша жұмысы

#12 слайд
Оқушының ой елегі бойынша жұмысы

12 слайд

Оқушының ой елегі бойынша жұмысы

Сабақ барысында аталған әдіс-тәсілдерді пайдалану оқушының бойында өз- өзіне сенімділік ұялатады, өзге балаға қарап бой түзеуге

#13 слайд
Сабақ барысында аталған әдіс-тәсілдерді пайдалану оқушының бойында өз- өзіне сенімділік ұялатады, өзге балаға қарап бой түзеуге ұмтылады, өзін-өзі бағалауы жоғарылайды,өзгені үйрете отырып, өзі көп нәрсені үйренеді, көшбасшылық қабілеттері қалыптасады. Әдіс тәсілдердің нәтижесі: ●Әдіс – тәсілдерді пайдалануда оқушылар өз пікірлерін дәлелдеуге, қорытынды жасау, өз ойларын қысқаша, дәл және нақты жасауға көмектеседі және төмендегідей нәтижеге жетеді: ●1. Сабаққа деген ынтасы, қызығушылығы артады. ●2. Оқушылар өз бетімен іздену жолдарын үйренеді. ●3. Өз ойын схема, кесте, суреттер, тәжірибелерді пайдалану арқылы еркін жеткізеді. ●4. Сөйлеу мәдениетін дамытады. ●5. Ізденуі іс – әрекеті қалыптасады. ●6. Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау ынтасы оянады. ●7. Зертханалық және сарамандық жұмыстарды өз бетінше жасауға дағдыланады. ●8. Білім сапасын артады.

13 слайд

Сабақ барысында аталған әдіс-тәсілдерді пайдалану оқушының бойында өз- өзіне сенімділік ұялатады, өзге балаға қарап бой түзеуге ұмтылады, өзін-өзі бағалауы жоғарылайды,өзгені үйрете отырып, өзі көп нәрсені үйренеді, көшбасшылық қабілеттері қалыптасады. Әдіс тәсілдердің нәтижесі: ●Әдіс – тәсілдерді пайдалануда оқушылар өз пікірлерін дәлелдеуге, қорытынды жасау, өз ойларын қысқаша, дәл және нақты жасауға көмектеседі және төмендегідей нәтижеге жетеді: ●1. Сабаққа деген ынтасы, қызығушылығы артады. ●2. Оқушылар өз бетімен іздену жолдарын үйренеді. ●3. Өз ойын схема, кесте, суреттер, тәжірибелерді пайдалану арқылы еркін жеткізеді. ●4. Сөйлеу мәдениетін дамытады. ●5. Ізденуі іс – әрекеті қалыптасады. ●6. Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау ынтасы оянады. ●7. Зертханалық және сарамандық жұмыстарды өз бетінше жасауға дағдыланады. ●8. Білім сапасын артады.

Қорытынды Қорыта кетсем, қазіргі заман талабына сай өсіп келе жатқан жеткіншек технологияларды кеңінен пайдалануға бейім е

#14 слайд
Қорытынды Қорыта кетсем, қазіргі заман талабына сай өсіп келе жатқан жеткіншек технологияларды кеңінен пайдалануға бейім екені баршамызға аян. Сондықтан оқушы қызығушылығын, сабақтың тиімділігін арттыру үшін түрлі әдіс – тәсілдерді қолданғанымыз жөн. Сонымен қатар, сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер оқушылардың есте сақтау қабілетін арттырып, оларды жинақылыққа, дәлдікке, шығармашылыққа баулуға көмектеседі деп ойлаймын. «Сұранысқа сәйкес ұсыныс болуы тиіс» дегендей, заманның сұранысына қарай, талабына сай мұғалімдер де жұмыстануы тиіс!

14 слайд

Қорытынды Қорыта кетсем, қазіргі заман талабына сай өсіп келе жатқан жеткіншек технологияларды кеңінен пайдалануға бейім екені баршамызға аян. Сондықтан оқушы қызығушылығын, сабақтың тиімділігін арттыру үшін түрлі әдіс – тәсілдерді қолданғанымыз жөн. Сонымен қатар, сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер оқушылардың есте сақтау қабілетін арттырып, оларды жинақылыққа, дәлдікке, шығармашылыққа баулуға көмектеседі деп ойлаймын. «Сұранысқа сәйкес ұсыныс болуы тиіс» дегендей, заманның сұранысына қарай, талабына сай мұғалімдер де жұмыстануы тиіс!

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!!!

#15 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!!!

15 слайд

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!!!

Файл форматы:
pptx
15.11.2024
135
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі