жаңартылған білім мазмұны бойынша жасалған слайд.Ұстаздарға көмекші құрал
жаңартылған білім мазмұны бойынша жасалған слайд.Ұстаздарға көмекші құрал

#1 слайд
Үсенбай Гүлнұр Ерболқызы
Оқу мақсаттары: Т/Ж3. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу.
Б/С3. Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу.
ҰМЖ-ның тарауы:
Тәрбиенің қайнар
бұлағы
Оқушылардың көпшілігі
орындай алады:
Әдебиет
5-сынып
:
Сабақтың тақырыбы: Ы.Алтынсарин
“Дүние қалай етсең табылады?
Үшінші сабақ “Кәсібінен нәсіп
тапқан”
Оқушылардың кейбірі
орындай алады:
Бағалау критерийі:Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын
ашады.
Шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап,әдеби эссе жазады
Барлық оқушылар
орындай алады:
Шығармадағы кейіпкерлер
портреті мен іс-әрекеті
арқылы образын ашады, әдеби
эссе жазады.
Шығармадағы кейіпкерлер
портреті мен іс-әрекеті арқылы
образын аша отырып,
сипаттайды, кейіпкерлерін
өзіндік құндылығы тұрғысынан
талдайды, көзқарасын
білдіреді .
Шығарма кейіпкерін
бүгінгі күнмен салыстыра
отырып, шығармашылық
жұмыс жасайды.
1 слайд
Үсенбай Гүлнұр Ерболқызы Оқу мақсаттары: Т/Ж3. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. Б/С3. Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. ҰМЖ-ның тарауы: Тәрбиенің қайнар бұлағы Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Әдебиет 5-сынып : Сабақтың тақырыбы: Ы.Алтынсарин “Дүние қалай етсең табылады? Үшінші сабақ “Кәсібінен нәсіп тапқан” Оқушылардың кейбірі орындай алады: Бағалау критерийі:Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. Шығармадағы кейіпкерлерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап,әдеби эссе жазады Барлық оқушылар орындай алады: Шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады, әдеби эссе жазады. Шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын аша отырып, сипаттайды, кейіпкерлерін өзіндік құндылығы тұрғысынан талдайды, көзқарасын білдіреді . Шығарма кейіпкерін бүгінгі күнмен салыстыра отырып, шығармашылық жұмыс жасайды.
#2 слайд
Сабақтың барысы
Т
ап
с
ы
р
м
а
л
а
р
Ұйымдастыру: «Пазл» әдісімен топқа бөлу: «Франция», «Брюссель», «Версаль»
Сабақтың басы:
Психологиялық ахуал “Менің досым” жаттығуы
Сабақтың соңы.
3-тапсырма.РАФТ әдісі Тапсырма сараланып беріледі.Бұл әдістің тиімділігі-оқушылардың кейбіреулері өлең
шығарады,сауатты хат жазады,жоба жасайды. Дескриптор
- Өз ой-пікірлерін айтады,кейіпкерлер бейнесін ашады;
- Еңбек туралы өлең шығарады;
- Ізденіс,зерттеу жұмыстарын жасайды;
Қалыптастырушы бағалау “Қарым-қатынас шырағы”
Рефлексия «Ертегі ағашы» Ағашқа көбелектер,жемістерді,гүлдерді жабыстырады.Жемістер – Маған бәрі түсінікті
Гүлдер - Сұрақтар пайда болды
Көбелектер – Мен есіме сақтадым
1-тапсырма. «Кейіпкерге мінездеме»
әдісі.Топтық жұмыс.
“Кейіпкерге мінездеме”әдісі бойынша өз
қабілеттеріне қарай өзара талқылап,кестені
толтырады. Тапсырма оқушылардың
зейіндерінің
шоғырлануына,тыңдалым,айтылым
дағдылары қалыптасуына мүмкіндік
береді,бір-біріне қолдау көрсетеді
Дескриптор
- Әңгімеден кейіпкерлер портретін табады
- Кейіпкерлер іс-әрекеті арқылы образын
ашады
- Өзіндік ойын тұжырымдайды
Қалыптастырушы бағалау “Екі жұлдыз,бір
тілек ”
№2 тапсырма «Салыстырмалы
карта» әдісі .Жұптық жұмыс.
Тапсырманы орындау барысында
оқушылар биік адамгершілік
қасиеттерді бүгінгі күнмен
байланыстырып айтады. Жазылым ,
айтылым дағдылары қалыптасады.
Дескриптор
-Шығармадағы орын алған адами
қасиеттерді анықтайды
-Шығармадағы кейіпкерлерді
бүгінгі күнмен салыстырады
-Қалыптастырушы бағалау“Эмоция
символдары”
Сабақтың
ортасы
2 слайд
Сабақтың барысы Т ап с ы р м а л а р Ұйымдастыру: «Пазл» әдісімен топқа бөлу: «Франция», «Брюссель», «Версаль» Сабақтың басы: Психологиялық ахуал “Менің досым” жаттығуы Сабақтың соңы. 3-тапсырма.РАФТ әдісі Тапсырма сараланып беріледі.Бұл әдістің тиімділігі-оқушылардың кейбіреулері өлең шығарады,сауатты хат жазады,жоба жасайды. Дескриптор - Өз ой-пікірлерін айтады,кейіпкерлер бейнесін ашады; - Еңбек туралы өлең шығарады; - Ізденіс,зерттеу жұмыстарын жасайды; Қалыптастырушы бағалау “Қарым-қатынас шырағы” Рефлексия «Ертегі ағашы» Ағашқа көбелектер,жемістерді,гүлдерді жабыстырады.Жемістер – Маған бәрі түсінікті Гүлдер - Сұрақтар пайда болды Көбелектер – Мен есіме сақтадым 1-тапсырма. «Кейіпкерге мінездеме» әдісі.Топтық жұмыс. “Кейіпкерге мінездеме”әдісі бойынша өз қабілеттеріне қарай өзара талқылап,кестені толтырады. Тапсырма оқушылардың зейіндерінің шоғырлануына,тыңдалым,айтылым дағдылары қалыптасуына мүмкіндік береді,бір-біріне қолдау көрсетеді Дескриптор - Әңгімеден кейіпкерлер портретін табады - Кейіпкерлер іс-әрекеті арқылы образын ашады - Өзіндік ойын тұжырымдайды Қалыптастырушы бағалау “Екі жұлдыз,бір тілек ” №2 тапсырма «Салыстырмалы карта» әдісі .Жұптық жұмыс. Тапсырманы орындау барысында оқушылар биік адамгершілік қасиеттерді бүгінгі күнмен байланыстырып айтады. Жазылым , айтылым дағдылары қалыптасады. Дескриптор -Шығармадағы орын алған адами қасиеттерді анықтайды -Шығармадағы кейіпкерлерді бүгінгі күнмен салыстырады -Қалыптастырушы бағалау“Эмоция символдары” Сабақтың ортасы
шағым қалдыра аласыз













