"Жердегі тіршілік"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын
оқу мақсаттары 5.2.4.1 Жердегі тіршілік
Бағалау критерийі Жер бетінде тіршілік қалай пайда болу туралы талдау жасайды
планетада тіршіліктің пайда болуын дәуірлер бойынша ажырата
алады
-Нақты дәлел келтіріп айта алады
Колданылатын әдіс-тәсілідер
Сын тұрғысынан ойлау, жас ерекшелігіне сай оқыту,
топтық жұмыс, жұптық, жеке өзара бағалау жұмысСабақтың мақсаты
Құндылықтар Жердің табиғатын аялауға баулу, қамқорлық көрсетудің
жолдарын белгілеп, қоршаған табиғатымызды көздің
қарашығындай сақтауға баулу Жер шарында тіршілік қалай пайда болғанын сипаттап,
тіршіліктің қалыптасу жағдайын анықтай білуСабақтың тақырыбы
5.2.4.1 Жердегі тіршіліктің пайда болуын сипаттайдыОсы сабақ арқылы жүзеге асатын
оқу мақсаттары 5.2.4.1 Жердегі тіршілік Бағалау критерийі Жер бетінде тіршілік қалай пайда болу туралы талдау жасайды
планетада тіршіліктің пайда болуын дәуірлер бойынша ажырата
алады
-Нақты дәлел келтіріп айта алады
Колданылатын әдіс-тәсілідер Сын тұрғысынан ойлау, жас ерекшелігіне сай оқыту,
топтық жұмыс, жұптық, жеке өзара бағалау жұмыс Сабақтың мақсаты Құндылықтар Жердің табиғатын аялауға баулу, қамқорлық көрсетудің
жолдарын белгілеп, қоршаған табиғатымызды көздің
қарашығындай сақтауға баулу Жер шарында тіршілік қалай пайда болғанын сипаттап,
тіршіліктің қалыптасу жағдайын анықтай білу Сабақтың тақырыбы 5.2.4.1 Жердегі тіршіліктің пайда болуын сипаттайды
1 слайд
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары 5.2.4.1 Жердегі тіршілік Бағалау критерийі Жер бетінде тіршілік қалай пайда болу туралы талдау жасайды планетада тіршіліктің пайда болуын дәуірлер бойынша ажырата алады -Нақты дәлел келтіріп айта алады Колданылатын әдіс-тәсілідер Сын тұрғысынан ойлау, жас ерекшелігіне сай оқыту, топтық жұмыс, жұптық, жеке өзара бағалау жұмысСабақтың мақсаты Құндылықтар Жердің табиғатын аялауға баулу, қамқорлық көрсетудің жолдарын белгілеп, қоршаған табиғатымызды көздің қарашығындай сақтауға баулу Жер шарында тіршілік қалай пайда болғанын сипаттап, тіршіліктің қалыптасу жағдайын анықтай білуСабақтың тақырыбы 5.2.4.1 Жердегі тіршіліктің пайда болуын сипаттайдыОсы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары 5.2.4.1 Жердегі тіршілік Бағалау критерийі Жер бетінде тіршілік қалай пайда болу туралы талдау жасайды планетада тіршіліктің пайда болуын дәуірлер бойынша ажырата алады -Нақты дәлел келтіріп айта алады Колданылатын әдіс-тәсілідер Сын тұрғысынан ойлау, жас ерекшелігіне сай оқыту, топтық жұмыс, жұптық, жеке өзара бағалау жұмыс Сабақтың мақсаты Құндылықтар Жердің табиғатын аялауға баулу, қамқорлық көрсетудің жолдарын белгілеп, қоршаған табиғатымызды көздің қарашығындай сақтауға баулу Жер шарында тіршілік қалай пайда болғанын сипаттап, тіршіліктің қалыптасу жағдайын анықтай білу Сабақтың тақырыбы 5.2.4.1 Жердегі тіршіліктің пайда болуын сипаттайды
2 слайд
Сабақтың
жоспарланған
Кезеңдері 1 Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
Сыныптағы оқушылардың
ЖАДА жұмыс жасауын
ұйымдастыру мақсатында «Бүгін
менің көңіл күйім ... ұқсайды»
әдісін қолдану.
Топқа бөлу: «Флора», «Фауна»
Мақсаты: оқушыларға өсімдіктер
мен жануарлардың суретін таңдай
отырып, біріктіреді.
Оқушылардың қабілетерін ескеру
2 слайд
Сабақтың жоспарланған Кезеңдері 1 Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Сыныптағы оқушылардың ЖАДА жұмыс жасауын ұйымдастыру мақсатында «Бүгін менің көңіл күйім ... ұқсайды» әдісін қолдану. Топқа бөлу: «Флора», «Фауна» Мақсаты: оқушыларға өсімдіктер мен жануарлардың суретін таңдай отырып, біріктіреді. Оқушылардың қабілетерін ескеру
3 слайд
«Кинометафора» әдісін қолдану
Мақсаты: оқушылардың зейінін сабаққа аударып, өзіндік пікірлерін
білдіруге жағдай жасау.
Бейне үзіндінің желісі бойынша тапсырмалар орындалады:
1-топ тапсырмасы:
Неге планетада тіршілік ету түрі біртіндеп күрделенеді ?
2-топ тапсырмасы:
Жердегі тіршіліктің қалыптасуының қандай гипотезасы сипатталады?
Бағалау критерийлері Дескрипторлар балл
Жер бетінде тіршілік қалай пайда
болу туралы талдау жасайды
Ч. Дарвинның
гепотезасын талдайды
- планетада тіршіліктің пайда
болуын дәуірлер бойынша ажырата
алады
-Нақты дәлел келтіріп айта алады
Ч.Дарвинның гипотезасын
түсініп талдай алады 1
1
1
3 слайд
«Кинометафора» әдісін қолдану Мақсаты: оқушылардың зейінін сабаққа аударып, өзіндік пікірлерін білдіруге жағдай жасау. Бейне үзіндінің желісі бойынша тапсырмалар орындалады: 1-топ тапсырмасы: Неге планетада тіршілік ету түрі біртіндеп күрделенеді ? 2-топ тапсырмасы: Жердегі тіршіліктің қалыптасуының қандай гипотезасы сипатталады? Бағалау критерийлері Дескрипторлар балл Жер бетінде тіршілік қалай пайда болу туралы талдау жасайды Ч. Дарвинның гепотезасын талдайды - планетада тіршіліктің пайда болуын дәуірлер бойынша ажырата алады -Нақты дәлел келтіріп айта алады Ч.Дарвинның гипотезасын түсініп талдай алады 1 1 1
4 слайд
дәуірлер тіршіліктің
пайда болуы
палеозой адамдардың
пайда болуы
архей оттегінің пайда
болуы
протерозой қарапайым
ағзаларды тасқа
айналуы
4 слайд
дәуірлер тіршіліктің пайда болуы палеозой адамдардың пайда болуы архей оттегінің пайда болуы протерозой қарапайым ағзаларды тасқа айналуы
5 слайд
Сабақтың соңы
(8 мин)
Кері байланыс.
Блум таксаномиясы
Менің оқуым қандай
сатыда?
Мен жоғары нәтижеге
қалай қол жеткіземін?
Біліміді толықтыру
үшін не істеуім керек?
Үйге тапсырма
(2 мин)
5 слайд
Сабақтың соңы (8 мин) Кері байланыс. Блум таксаномиясы Менің оқуым қандай сатыда? Мен жоғары нәтижеге қалай қол жеткіземін? Біліміді толықтыру үшін не істеуім керек? Үйге тапсырма (2 мин)
6 слайд
6 слайд