1 слайд
Математика Соза қ ауданы Созақ
ауылы Науайы атындағы
жалпы орта мектептің
бастауыш сынып
м ұғалімі
Бабаева Шахноза
МухамеджановнаСабақ
тақырыбы
Оқу
мақсаттары:
Сабақ
мақсаты:
Бағалау
критерийлері:
Тілдік
мақсат: Жазық фигуралардың модельдері
Кейбір оқушылар: Жазық фигуралардың
модельдерін жасайды және олардан
композиция құрастырады.Оқушылардың көпшілігі : Жазық және
жазықтағы фигураларды ажыратады;Барлық оқушылар: Жазық фигураларды
таниды;1.3.2.3. Жазық фигуралардың
модельдерінен және бөліктерінен
көмпозиция құрастыру
Пәнге қатысты лексика мен терминология: Жазық
геометриялық пішіндер, екі өлшемді форма, үшбұрыш,
шеңбер, төртбұрыш, тіктөртбұрыш, модель.
Диалогқа, жазылымға қажетті тіркестер: Талқылау:
-Үшбұрыш моделін қалай жасауға болады?
-Көлемді фигураның көмегімен жазық фигураны қалай
жасауға болады?
•
Жазық фигураларды таниды,
ажыратады:
•
Фигуралардың модельдерін
жасайды. Құндылықтар:
Бір бірінің пікірін тыңдау,
өз ойын ашық білдіру.
(тәрбие элементтерін
сақтау)
2 слайд
Белсенді оқыту әдістері «Сиқырлы дорба» ойыны
«Миға шабуыл» әдісі
«Кім жылдам» әдісі
«Ойлан тап» әдісі1- тапсырма
Топпен жұмыс. Геометрилық пішіндердің
моделін жасау.
1-топ. Үшбұрыш моделін жас
2-топ. Шаршының моделін жаса
3-топ. Төртбұрыш жаса
Дескриптор:
- Үшбұрыш моделін жасайды.
-Шаршы екенін айтады.
-Төртбұрыш моделін жасайды.
(ҚБ) Жарайсыңдар!
3- тапсырма . Дәптермен жұмыс .
Жеке жұмыс. Жазық фигуралардан отарбаның
суретін салады және әр бір фигура санын
қанша екенін табады.
Дескриптор:
- Отарбадағы фигура санын қанша екенін табады.
-
Олардан композиция құрастыра біледі.
(ҚБ) Басбармақ 2- тапсырма
Жұптық жұмыс. Түрлі түсті қағазға шеңбер
сызып, қырқады. Дайын болған пішінге
қарап, неге ұқсайтынын айтады.
Дескриптор:
- Фигураларды анықтайды .
-Күнделікті өмірде кездесетін ұқсас заттармен
салыстырады.
(ҚБ) Қол шапалақ Қорытынды
- Барлық оқушыларға бағытталған
нұсқау бере отырып, олардың
әрқайсысының өздерінен не
күтетіндігін түсінгендеріне көз
жеткізу керек.
Дереккөздер
- Кейбір оқушылар басқа
сыныптастарына қарағанда
анағұрлым күрделі.
Қарқын
- Кейбір оқушылар басқаларына
қарағанда жылдам жұмыс істейді.
3 слайд
3- тапсырма
Тапсырмадағы таңдаған жазық
фигураларын алып, отарбаның
суретін салады және әр бір
фигура санын қанша екенін
табады. Дескриптор
-
Отарбадағы фигура санын қанша
екенін табады.
-
Олардан композиция құрастыра
біледі. Бағалау
«Басбармақ
әдісі»( Қалыптастырушы
бағалау
Қалыптастырушы бағалау
сабақ барысында «Ауызша
мақтау», « Қол шапалақ»,
«Смайлик», «Басбармақ»
арқылы бағалау.
4 слайд
Ықшам сабақтың әсері
Сабақты жоспарлауда оқу бағдарламасын, оқу
жоспарын және әр тапсырмаға критерий бойынша
байланыстыра отырып сабақты жоспарлау керек екенін
түсіндім.
Саба қты жоспарлау кезінде тренердің және
әріптестерімнің кері байланыс беру нәтижесін ескере
отырып үйрендім.
Саба қты жоспарлау кезінде тренердің және
әріптестерімнің кері байланыс беру нәтижесін ескере
отырып үйрендім.
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз