1 слайд
«
«Мектепте өзгеріс енгізу тобының» 2018–2019 оқу жылына арналған жұмыс жоспарының
Мақсаты:
Қоғамдық білімнің жаңа құбылыстарын түсінетін, көзқарастар жүйесіне
ие,идеялық-адамгершілікті,мәдени және этикалық қағидаларды ұстанатын,
әлеуметтік жауапкершілікті қызметке және тез өзгергіш әлемдегі үздіксіз білім
алуға дайын болуды қамтамасыз ететін, жан-жақты білімді, әлеуметтік
белсенді шығармашылық тұрғыда дамитын тұлғанын қалыптасуына
көмектесетін кәсіби шеберлігі шыңдалған мұғалімдерді дамыту.
CLIL әдісін қолдану арқылы оқушыға сабақ барысында тілдік дағдысын
қалыптастыруға жағдай жасау.
2 слайд
«МЕКТЕПКЕ ӨЗГЕРІС ЕНГІЗУ »
тобында атқарылған
жұмыстың қорытындысы
2018-2019 оқу жылы
3 слайд
Қазақ тілі мен
әдебиеті пәндері
мұғалімдерінің ӘБ
Ғылыми-
жаратылыстану
пәндері
мұғалімдерінің ӘБ
Қоғамдық-
гуманитарлық
пәндер
мұғалімдерніңі ӘБ
Бастауыш сынып
мұғалімдерінің ӘБ Эстетикалық
пәндер
мұғалімдерінің
ӘБЖаратылыстану-
математикалық
пәндері
мұғалімдерінің ӘБ Бірлескен оқу
ортасында
өзара
әрекеттесу
арқылы мектеп
оқушыларының
метатанымды
қ
қабілеттерінің
дамуына
ықпал ету«ХХІ ғасырда нені оқыту керек?»
«Мұғалімдер оқушыларды ХХІ ғасырда өмір сүруге қалай дайындайды?»
МАГНИТ ЖЕЛІМ ҚОЗҒАУШЫ КҮШ Филология пәндері
мұғалімдерінің ӘБ
4 слайд
«Мектепке өзгеріс енгізу» моделі
Кәсіби
қоғамдастық
5 слайд
Коучинг арқылы әріптестерге қолдау көрсету
КОУЧИНГ №1
«Кері байланыс түрлері
және оның оқу
үрдісіндегі
маңыздылығы » КОУЧИНГ №2
“ Диалогтік
оқыту арқылы
оқушылардың
ойлау дағдысын
дамыту »
КОУЧИНГ №3
«Оқыту үшін бағалау
мен оқу үшін бағалаудың
жаңа тәсілдері»
КОУЧИНГ №4
«Қалыптастырушы
бағалауды жүргізудің
түрлері мен
ерекшеліктері» КОУЧИНГ №5
«Тарих пәнін
оқытудағы
диалогтік
оқытудың
тиімділігі » КОУЧИНГ №6
«Сабақ үдерісіндегі кері
байланыстыңмаңыздыл
ығы мен түрлері»
КОУЧИНГ №7
«Бірлескен оқу
ортасында
оқушылардың өзіндік
білім алуын дамыту» КОУЧИНГ МЕКТЕПТЕ МҰҒАЛІМДЕРДІҢ
ОҚУ МЕН ТӘЖІРИБЕСІН
ЖЕТІЛДІРУДІҢ
МЫҚТЫ ҚҰРАЛЫ КОУЧ МҰҒАЛІМДЕРГЕ ӨЗДЕРІНІҢ
ОҚЫТУ ТӘЖІРИБЕСІН ЖАҚСАРТУҒА
КӨМЕКТЕСЕДІ
Тиімділігі: мұғалімдерде оқыту мен оқуда рефлексия жасау дағдылары қалыптасты;
сабақта қолданылатын стратегияларды үйренді; бірлескен ортада жұмыс жасау дағдысын
қалыптастырды; сабақты жақсарту үшін бірлесіп сабақтарды жоспарлауды, талқылауды
үйренді, сабақты зерттеу үдерісіне қатысу арқылы тәжірибе жинақтады.
Коучинг дағдылары қалыптасты: тыңдалым, сұрақтар қою, қарым-қатынас .
6 слайд
Ықшам сабақтар көрсетудегі басты ұстанымымыз сенімді
қарым-қатынас, өз мүмкіндіктерін пайдалануға көмектесу
Тәлім алушыға мүмкіндіктер мен
проблемаларды қарауға жағдай
жасадық Стратегиялық деңгейде өз
тәжірибемізбен алмастық Шынайы мақсат қоюға және жету
жолдарын жоспарлауға
көмектестік
7 слайд
Жаратылыстану-математика-ғылыми пәндер
мұғалімдерінің ӘБ жұмысына SWOT талдауы
S- Мықты
Топпен жұмыс кезіндегі
қатысушылардың белсенділігі
W- Әлсіз
Сабақтың құрылымын
жоспарлауда тиімді әдіс-
тәсілдерді қолдануы
O- Мүмкіндік
Оқыту мен оқуда оқушының жас
ерекшілігін ескеру T- Қауіпті
Оқыту мен оқуды
жақсарту мақсатында кері
байланыс орнату
8 слайд
Филология мен қазақ тілі мен әдебиеті пәндері
мұғалімдерінің ӘБ жұмысының «Т-кестесі» талдауы
ТИІМДІЛІГІ ӘЛСІЗ ТҰСТАРЫ
-
Оқыту мен оқуда
рефлексия жасау
дағдылары
қалыптасты;
-
Сабақта
қолданылатын
стратегияларды
үйренді;
-
Бірлескен ортада
жұмыс жасау
дағдысын
қалыптастырды. -
Сабақты жақсарту
үшін бірлесіп
сабақтарды
жоспарлау;
-
Талқылауды үйрену;
- Сабақты зерттеу
үдерісіне қатысу
арқылы тәжірибе
жинақтау.
9 слайд
Қоғамдық-гуманитарлық пәндер мұғалімдерінің ӘБ
талдауы «Кластер» әдісі
Мұғалімдер арасында
ынтымақтастық мәдениетін
құру Оқушылардың сыни
ойлауын дамытатын
әдіс-тәсілдерді
қолдану
Ресурстардың тиісті
түрде дұрыс
таратылуын
бақылау Көшбасшылықтың
дамуына ықпал ету
Оқыту сапасын
бақылау мен
бағалауға ерекше
назар аударуБағалаудың нақты және
объективті критерийлерді
пайдалана отырып, жұмыс
сапасын бағалау
10 слайд
Бастауыш сыныптар мұғалімдерінің ӘБ
ТАЛДАУЫ
ӨЗГЕРІС ЕНГІЗУГЕ ЫҚПАЛ
ЕТЕТІН ФАКТОРЛАР ӨЗГЕРІС ЕНГІЗУГЕ
КЕДЕРГІ ЖАСАЙТЫН
ФАКТОРЛАР
ҚОЗҒАУШЫ КҮШТЕР ТЕЖЕУШІ КҮШТЕР
МҰҒАЛІМНІҢ ҒЫЛЫМДЫ
ОҢТАЙЛЫ ТҮСІНДІРУ
ТӘСІЛДЕРІНІҢ БОЛМАУЫМҰҒАЛІМ Р ө ЛІНІҢ ОҚУШЫНЫҢ
ТАБЫСҚА ЖЕТУІНЕ
ЫНТАЛАНДЫРУШЫ, БАҒЫТТАУШЫ
БОЛУЫ ОҚУШЫ ЖАУАБЫН КРИТЕРИЙЛЕРГЕ
СӘЙКЕС ҚАРАСТЫРМАУ;
СЫҢАРЖАҚТЫЛЫҚТЫҢ және СЫНИ
ОЙЛАУ ЕРЕКШЕЛІГІ нің БОЛМАУЫ
ОҚУШЫНЫҢ ӨЗІН-ӨЗІ БАҒАЛАУҒА
ҚАТЫСТЫРЫЛУЫ; ОҚУШЫНЫҢ
ЖЕКЕ-ТҰЛҒАЛЫҚ ЖӘНЕ МІНЕЗ-
ҚҰЛЫҚ ЕРЕКШЕЛІКТЕРІН ЕСКЕРУ
11 слайд
ЭСТЕТИКАЛЫҚ ПӘНДЕР МҰҒАЛІМДЕРІНІҢ ӘБ
Кері байланыс ұсыну
арқылы оқушылардың
оқу үлгерімін жақсарту
Жеке, топтық және
мектеп
қажеттіліктеріне
байланысты
мәселелерді шешу
Теориялық және
тәжірибелік білім
арасындағы тепе-
теңдікті сақтау
Оқушылардың өзіне
деген құрмет сезімі
мен табандылығын
дамыту және
салауатты өмір
салтын
қалыптастыру
12 слайд
Жоспарлау
Тізбектелген
сабақтар топтамасы Мектепаралық
кәсіби
қоғамдастық Мектеп тәжірибесіндегі өзгерістерге қолдау көрсету
“ Сабақты зерттеу”
тәсіліОқыту тәжірибесіндегі
өзгерістерді қадағалау
Сабақты қадағалау,
талдау
Оқушыларды
бағамдау
Оқушылардың
жұмысы Сабақты бақылау
Талқылау
Қорытындылау К Ә С І Б И
Қ О Ғ А М Д А С Т
Ы Қ
Тиімділігі:
Сабақта 7 модульді ықпалдастырды; Стратегияларды тиімді қолданды;
Рефлексия мен кері байланыс түрлерін білді; Сократтық сұрақтарды
қоюды үйренді; Бағалау критерийлерін түсінді; Дескриптор құруды
үйренді; Қалыптастырушы бағалаудың шарттарын білді; Сабақтарда
оқушылар жазба жұмысқа үйренді: Т-кестесі, эссе жазу, Венн
диаграммасы, ББҮ, жазбаша интервью алу, Семантикалық кесте,
интеллект картасын жасау, ментальді карта жасау, сабақты бағалау
кестелерін толтыру. .
13 слайд
Өзгеріс енгізудегі көшбасшылық
О
Қ
У
Ш
Ы
•
Көшбасшылық дағдылары қалыптасты;
•
Ақпараттық ресурстармен жұмыс жасауды үйренді,
•
Білімді өздігінен алуға дағдыланды;
•
Бірлескен ортада әлеуметтік білім алушы ретінде іс-әрекеттер
жасауға дағдыланды;
•
Рефлексия мен кері байланыс беруді үйренді
М
Ұ
Ғ
А
Л
І
М
•
Оқыту мен оқуда жеті модульді ұтымды ықпалдастырды;
•
Жаңа білімді өздігінен меңгерту тәсілдерін үйренді;
•
ОМЖ не ТСТ, ҚМЖ жоспарларын құруды үйренді;
•
Сыныпты зерттеу, зерделеуге қатысты; тәжірибе алмасты,
•
Қалыптастырушы бағалауды тиімді қолданды;
•
АКТ-ні ұтымды пайдаланды;
•
Дарынды баламен жұмыс жасауды үйренді
К
Ө
Ш
Б
А
С
Ш
Ы •
Бөлінген көшбасшылық арқылы “әлеуетті арттыруды” үйрендім;
•
Әлеуметтік дағдылар мен қарым-қатынас жасау өнерін үйрендім;
•
Тәлімгерлік және коучинг үдерісін өзім өткізіп және өткізуге жағдай
жасадым;
•
Қоғамдастықта көшбасшылық қасиеттердің дамуына қолдау көрсеттім.
Сыныпты басқару Оқушы үні Оқушы жетістігін
критериалды бағалау
Фокус
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз