Ондық бөлшектерге амалдар қолдану
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
АҚБАСТАУ НЕГІЗГІ МЕКТЕБІ
КОММУНАЛДЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ
МАТЕМАТИКА ПӘНІҢ МҰҒАЛІМІ
АЛМУХАМБЕТОВА НАЗАРГУЛЬ
СЕЙТКАЛИЕВНА
1 слайд
АҚБАСТАУ НЕГІЗГІ МЕКТЕБІ КОММУНАЛДЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ МАТЕМАТИКА ПӘНІҢ МҰҒАЛІМІ АЛМУХАМБЕТОВА НАЗАРГУЛЬ СЕЙТКАЛИЕВНА
2 слайд
•“Адамның ақыл -ойының”
2 слайд
•“Адамның ақыл -ойының”
3 слайд
“Ақбастау орта мектебі ”
коммуналдық мемлекеттік мекемесі “Ақбастау орта мектебі ”
коммуналдық мемлекеттік мекемесіМатематика
пәнінің мұғалімі
Алмухамбетова
Назаргуль
Математика
пәнінің мұғалімі
Алмухамбетова
НазаргульМатематика
5 сынып
Математика
5 сыныпСабақ тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу
және азайту
Сабақ тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу
және азайту
Ұзақ мерзімді жоспар
Бөлімі 5.3 В
Оқу мақсаттары: 5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу
және азайтуды орындау
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар: Ондық бөлшектерді қосу, азайту
ережесін біледі, ондық бөлшектерді қосады және
азайта алады.
Оқушылардың басым бөлігі: теорияда алған білімін
практикада қолдана алады.
Кейбір оқушылар: Осы тақырыпқа қатысты күрделі
мәтін есептерді шығара алады
3 слайд
“Ақбастау орта мектебі ” коммуналдық мемлекеттік мекемесі “Ақбастау орта мектебі ” коммуналдық мемлекеттік мекемесіМатематика пәнінің мұғалімі Алмухамбетова Назаргуль Математика пәнінің мұғалімі Алмухамбетова НазаргульМатематика 5 сынып Математика 5 сыныпСабақ тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту Сабақ тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту Ұзақ мерзімді жоспар Бөлімі 5.3 В Оқу мақсаттары: 5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Ондық бөлшектерді қосу, азайту ережесін біледі, ондық бөлшектерді қосады және азайта алады. Оқушылардың басым бөлігі: теорияда алған білімін практикада қолдана алады. Кейбір оқушылар: Осы тақырыпқа қатысты күрделі мәтін есептерді шығара алады
4 слайд
Бағалау критерийлері:
Ондық бөлшектерді қосуды орындай алуы
Ондық бөлшектерді азайтуды орындай алуы
Теориялық алған білімін есептер шығаруда пайдалана алуы.
Тілдік мақсаттар:
Оқушылар:ережелерді тұжырымдай алады, есептерді талқылайды, өз
ойын басқаларға жеткізе алады, дәлелдейді, қорытынды жасайды.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер
Разряд,қосылғыш,қосынды,қосу,азайту,айырма,азайтқыш
Құндылықтар дарыту:
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары:
Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана. Құндылықтарға баулу жеке
тапсырма және үй тапсырмасында іске асады
Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір бірімен
қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін
ашық айтуға дағдыланады.
А КТ интербелсенді тақта
Пәнаралық байланыс:
Жаратылыстану, бейнелеу,тарих
Батапқы білім: Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу.
4 слайд
Бағалау критерийлері: Ондық бөлшектерді қосуды орындай алуы Ондық бөлшектерді азайтуды орындай алуы Теориялық алған білімін есептер шығаруда пайдалана алуы. Тілдік мақсаттар: Оқушылар:ережелерді тұжырымдай алады, есептерді талқылайды, өз ойын басқаларға жеткізе алады, дәлелдейді, қорытынды жасайды. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер Разряд,қосылғыш,қосынды,қосу,азайту,айырма,азайтқыш Құндылықтар дарыту: «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары: Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана. Құндылықтарға баулу жеке тапсырма және үй тапсырмасында іске асады Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. А КТ интербелсенді тақта Пәнаралық байланыс: Жаратылыстану, бейнелеу,тарих Батапқы білім: Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу.
5 слайд
Сабақтың
басы Сабақтың
басыДескриптор:
Ондық бөлшектеді ажыратады -1 балл
Үтірден кейінгі цифрларды теңестіреді -1
балл
Аттас зарядтар бойынша қосуды, азайту
орындайды-1
Дескриптор:
Ондық бөлшектеді ажыратады -1 балл
Үтірден кейінгі цифрларды теңестіреді -1
балл
Аттас зарядтар бойынша қосуды, азайту
орындайды-1
Психологиялық ахуал
Шаттық шеңбері
“Сәттілік”
Топқа бөлу
Қима қағаздарда ғы тақ және жұп
сандар бойынша топқа бөлінеді
Ширату жаттығулары Кубизм әдісі (жетекші сұрақтар) 1 тапсырма
бағдаршаммен бағалау
“Миға шабуыл” 2 тапсырма
-Қызығушылықтарын ояту «Сиқырлы сұрақтар» әдісі арқылы жаңа
тақырыпты ашу Топпен жұмыс “Екі жұлдыз бір тілек” әдісімен кері
байланыс беріледі.
Мына амалдарды орында (1 минутқа орындау, тексеру)
Сабақтың ортасы (Кітаппен жұмыс 42 бет)
3. Тапсырма
Критерий
Қосылғыштарды
баған түрінде жаза
алады.
5 слайд
Сабақтың басы Сабақтың басыДескриптор: Ондық бөлшектеді ажыратады -1 балл Үтірден кейінгі цифрларды теңестіреді -1 балл Аттас зарядтар бойынша қосуды, азайту орындайды-1 Дескриптор: Ондық бөлшектеді ажыратады -1 балл Үтірден кейінгі цифрларды теңестіреді -1 балл Аттас зарядтар бойынша қосуды, азайту орындайды-1 Психологиялық ахуал Шаттық шеңбері “Сәттілік” Топқа бөлу Қима қағаздарда ғы тақ және жұп сандар бойынша топқа бөлінеді Ширату жаттығулары Кубизм әдісі (жетекші сұрақтар) 1 тапсырма бағдаршаммен бағалау “Миға шабуыл” 2 тапсырма -Қызығушылықтарын ояту «Сиқырлы сұрақтар» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу Топпен жұмыс “Екі жұлдыз бір тілек” әдісімен кері байланыс беріледі. Мына амалдарды орында (1 минутқа орындау, тексеру) Сабақтың ортасы (Кітаппен жұмыс 42 бет) 3. Тапсырма Критерий Қосылғыштарды баған түрінде жаза алады.
6 слайд
Сабақтың
ортасы
4 тапсырма
Деңгейлік тапсырма (саралау)
(Оқушылар мүмкіндіктеріне қарай тапсырманы орындайды) тапсырмасын
орындайды
1. Өрнектерді ықшамдау
0,3х+1,6х-0,5
2. Жай бөлшектерді ондық бөлшекке айналдырып алып есепте:
5 17 -3,52+ 4
20 5
3. Теңдеуді шешіңдер: Сергіту сәті: Жұптасып
геометирялық фигуралар жасау
3,557+х = 4
2
Дескриптор
Өрнектерді ықшамдайды 1
Жай бөлшекті ондық
бөлшекке айналдырады
2
Теңдеуді шешеді 3
6 слайд
Сабақтың ортасы 4 тапсырма Деңгейлік тапсырма (саралау) (Оқушылар мүмкіндіктеріне қарай тапсырманы орындайды) тапсырмасын орындайды 1. Өрнектерді ықшамдау 0,3х+1,6х-0,5 2. Жай бөлшектерді ондық бөлшекке айналдырып алып есепте: 5 17 -3,52+ 4 20 5 3. Теңдеуді шешіңдер: Сергіту сәті: Жұптасып геометирялық фигуралар жасау 3,557+х = 4 2 Дескриптор Өрнектерді ықшамдайды 1 Жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдырады 2 Теңдеуді шешеді 3
7 слайд
Сабақтың
соңы
10-11 балл – бәрекелді
9--8 балл– жарайсың
7-6 балл– жақсы
0-5 балл– тағы да ойлан
10-11 балл – бәрекелді
9--8 балл– жарайсың
7-6 балл– жақсы
0-5 балл– тағы да ойлан
Үйге тапсырма № 6
қосымша тапсырма Астана
қаласындағы
құндылықтар жайлы
мәлімет
Бағалау парағы
Оқушының
аты
1 2 3 4 Жалпы
балл
Жазира 3 1 2 1
7 слайд
Сабақтың соңы 10-11 балл – бәрекелді 9--8 балл– жарайсың 7-6 балл– жақсы 0-5 балл– тағы да ойлан 10-11 балл – бәрекелді 9--8 балл– жарайсың 7-6 балл– жақсы 0-5 балл– тағы да ойлан Үйге тапсырма № 6 қосымша тапсырма Астана қаласындағы құндылықтар жайлы мәлімет Бағалау парағы Оқушының аты 1 2 3 4 Жалпы балл Жазира 3 1 2 1
8 слайд
Сабақтың
соңы
10-11 балл – өте жақсы
9--8 балл– жақсы
7-6 балл– орташа
0-5 балл– төмен
10-11 балл – өте жақсы
9--8 балл– жақсы
7-6 балл– орташа
0-5 балл– төмен
Үйге тапсырма
Бағалау парағы
Оқушының
аты
1 2 3 4 Жалпы
балл
Жазира 3 1 2 1
8 слайд
Сабақтың соңы 10-11 балл – өте жақсы 9--8 балл– жақсы 7-6 балл– орташа 0-5 балл– төмен 10-11 балл – өте жақсы 9--8 балл– жақсы 7-6 балл– орташа 0-5 балл– төмен Үйге тапсырма Бағалау парағы Оқушының аты 1 2 3 4 Жалпы балл Жазира 3 1 2 1