«Өздерінің ойындарын құрастыру және өткізу»

Тақырып бойынша 11 материал табылды

«Өздерінің ойындарын құрастыру және өткізу»

Материал туралы қысқаша түсінік
Білім алушылардың қандай деңгейде білім алғандарын анықтау мақсатында жетістік критерийлерін пайдаланамын
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Құрметті әріптестер!!! СҚО Мамлют ауданы Краснознаменное op т a м e кт e бінің дене шынықтыру пәнінің мұғалімі: Джекенб

#1 слайд
Құрметті әріптестер!!! СҚО Мамлют ауданы Краснознаменное op т a м e кт e бінің дене шынықтыру пәнінің мұғалімі: Джекенбаев Сеиткул Тулегенович

1 слайд

Құрметті әріптестер!!! СҚО Мамлют ауданы Краснознаменное op т a м e кт e бінің дене шынықтыру пәнінің мұғалімі: Джекенбаев Сеиткул Тулегенович

Сіздердің назарларыңызға өзімнің 7 сыныпқа арналған қысқа мерзімдік жоспарымды ұсынамын. Дене шынықтыру бойынша 7 сыныптың

#2 слайд
Сіздердің назарларыңызға өзімнің 7 сыныпқа арналған қысқа мерзімдік жоспарымды ұсынамын. Дене шынықтыру бойынша 7 сыныптың білім стандартындағы оқу бағдарламасына сүйеніп, қысқа мерзімді жоспарды құрдым. Тақырыбым: « Өздерінің ойындарын құрастыру және өткізу» Оқу мақсатым : 7 сыныптың 2 бөлімінің 8 бөлімшесінің 1 ортақ мақсаты «Түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен шарттастырылған рөлдерді қолдана білу». Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарына сүйене отырып Бенжамен Блум таксаномиясына салып,білім алушының жас ерекшелігіне, қажеттілігіне қарай СМАРТ форматында, саралай отырып сабақ мақсаттарын құрдым.

2 слайд

Сіздердің назарларыңызға өзімнің 7 сыныпқа арналған қысқа мерзімдік жоспарымды ұсынамын. Дене шынықтыру бойынша 7 сыныптың білім стандартындағы оқу бағдарламасына сүйеніп, қысқа мерзімді жоспарды құрдым. Тақырыбым: « Өздерінің ойындарын құрастыру және өткізу» Оқу мақсатым : 7 сыныптың 2 бөлімінің 8 бөлімшесінің 1 ортақ мақсаты «Түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен шарттастырылған рөлдерді қолдана білу». Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарына сүйене отырып Бенжамен Блум таксаномиясына салып,білім алушының жас ерекшелігіне, қажеттілігіне қарай СМАРТ форматында, саралай отырып сабақ мақсаттарын құрдым.

Сабақ мақсаттары Бapлық бiлiм aлушылap: Өздерінің ойындарын өткізу кезінде тапсырманы құрастырады, түрлі қимыл-қозғалы

#3 слайд
Сабақ мақсаттары Бapлық бiлiм aлушылap: Өздерінің ойындарын өткізу кезінде тапсырманы құрастырады, түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен шарттастырылған рөлдерді орындай алады. Көпшiлiк бiлiм aлушылap : Өздерінің ойындарын өткізу кезінде тапсырманы құрастырып, түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен шарттастырылған жаттығуларға талдау жасай алады. Кeйбip бiлiм aлушылap: Өздерінің ойындарын құрастыру және өткізу кезінде жылдамдылық, икемділік, ептілік және төзімділік қасиеттерін дамыта отырып, жаттығуларды орындайды, топтық жұмыста топ құрамындағы ойыншылардың іс-әрекетін бағалай отырып, қажет болған жағдайда кеңес береді.

3 слайд

Сабақ мақсаттары Бapлық бiлiм aлушылap: Өздерінің ойындарын өткізу кезінде тапсырманы құрастырады, түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен шарттастырылған рөлдерді орындай алады. Көпшiлiк бiлiм aлушылap : Өздерінің ойындарын өткізу кезінде тапсырманы құрастырып, түрлі қимыл-қозғалыс негіздерімен шарттастырылған жаттығуларға талдау жасай алады. Кeйбip бiлiм aлушылap: Өздерінің ойындарын құрастыру және өткізу кезінде жылдамдылық, икемділік, ептілік және төзімділік қасиеттерін дамыта отырып, жаттығуларды орындайды, топтық жұмыста топ құрамындағы ойыншылардың іс-әрекетін бағалай отырып, қажет болған жағдайда кеңес береді.

Білім алушылардың қандай деңгейде білім алғандарын анықтау мақсатында жетістік критерийлерін пайдаланамын. • Қимыл-қозғалы

#4 слайд
Білім алушылардың қандай деңгейде білім алғандарын анықтау мақсатында жетістік критерийлерін пайдаланамын. • Қимыл-қозғалыс рөлдерін анықтайды • Жаттығуларды тиянақты әрі сапалы орындайды

4 слайд

Білім алушылардың қандай деңгейде білім алғандарын анықтау мақсатында жетістік критерийлерін пайдаланамын. • Қимыл-қозғалыс рөлдерін анықтайды • Жаттығуларды тиянақты әрі сапалы орындайды

Сабақтың басы (Б.К.) Сапқа тұрғызу, сәлемдесу. «Шаттық шеңбері» құрып, бір-бірін құшақтап, жылы лебіздерін білдіреді. М

#5 слайд
Сабақтың басы (Б.К.) Сапқа тұрғызу, сәлемдесу. «Шаттық шеңбері» құрып, бір-бірін құшақтап, жылы лебіздерін білдіреді. Мұндағы мақсатым, сабақтың барысында жағымды орта қалыптастыру, өздеріне деген сенімділіктерін арттыру. Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін, «Ыстық доп» тәсілін қолданып, алушыларға командада жұмыс істеу дағдылары мен ережелері туралы жеңіл сұрақтар қоямын. Дене шынықтыру пәнінің ерекшелігіне сай жалпы дамыту жаттығуларын жасатамын.

5 слайд

Сабақтың басы (Б.К.) Сапқа тұрғызу, сәлемдесу. «Шаттық шеңбері» құрып, бір-бірін құшақтап, жылы лебіздерін білдіреді. Мұндағы мақсатым, сабақтың барысында жағымды орта қалыптастыру, өздеріне деген сенімділіктерін арттыру. Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін, «Ыстық доп» тәсілін қолданып, алушыларға командада жұмыс істеу дағдылары мен ережелері туралы жеңіл сұрақтар қоямын. Дене шынықтыру пәнінің ерекшелігіне сай жалпы дамыту жаттығуларын жасатамын.

1-Тапсырма. Жұптық жұмыс Белсенді оқыту: «Түсіндіру және сипаттау» кезеңі Саралаудың: «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі « Үш

#6 слайд
1-Тапсырма. Жұптық жұмыс Белсенді оқыту: «Түсіндіру және сипаттау» кезеңі Саралаудың: «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі « Үштік » әдісін қолдандым бұл әдісті қолданудағы мақсатым білім алушылар футбол ойынының ережесін ескере отырып, шабуылдау дағдысын қалыптастырады. Дескриптор: - жаттығу кезінде болуы мүмкін қауіпті жағдайлар мен жарақаттар туралы біледі; - болуы мүмкін қауіпті жағдайлар мен жарақаттардың алдын алу жолдарын біледі. - Шабуылдай алады, допты ойынға қоса алады. Сабақтың ортасы Қалыптастырушы бағалау: Фишкалар Залда фишкалардан алдын ала дайындалған түрлі-түсті фишкалар қойылған. Оқушылар өздерін бағалауда осы шеңберлердің ішіне орналастыруы керек. Ақ түсті шеңберге барлығын жақсы орындадым деген оқушылар. Жасыл түсті шеңберге көбіне жақсы орындадым деген оқушылар. Көк түсті шеңберге кейбірін жақсы орындадым деген оқушылар.

6 слайд

1-Тапсырма. Жұптық жұмыс Белсенді оқыту: «Түсіндіру және сипаттау» кезеңі Саралаудың: «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі « Үштік » әдісін қолдандым бұл әдісті қолданудағы мақсатым білім алушылар футбол ойынының ережесін ескере отырып, шабуылдау дағдысын қалыптастырады. Дескриптор: - жаттығу кезінде болуы мүмкін қауіпті жағдайлар мен жарақаттар туралы біледі; - болуы мүмкін қауіпті жағдайлар мен жарақаттардың алдын алу жолдарын біледі. - Шабуылдай алады, допты ойынға қоса алады. Сабақтың ортасы Қалыптастырушы бағалау: Фишкалар Залда фишкалардан алдын ала дайындалған түрлі-түсті фишкалар қойылған. Оқушылар өздерін бағалауда осы шеңберлердің ішіне орналастыруы керек. Ақ түсті шеңберге барлығын жақсы орындадым деген оқушылар. Жасыл түсті шеңберге көбіне жақсы орындадым деген оқушылар. Көк түсті шеңберге кейбірін жақсы орындадым деген оқушылар.

2- тапсырма: Топтық жұмыс Белсенді оқыту: «Бекіту және қолданысқа енгізу» кезеңі Саралаудың «Қорытынды »тәсілі «Кім жылдам?»

#7 слайд
2- тапсырма: Топтық жұмыс Белсенді оқыту: «Бекіту және қолданысқа енгізу» кезеңі Саралаудың «Қорытынды »тәсілі «Кім жылдам?» әдісін қолданамын. Бұл әдісті қолдану мақсатым білім алушылардың ойын барысында тез орын ауыстыру, допты жалғау дәлдігін ептілік пен икемділік, жылдамдылық дағдылары қалыптасады. Дескриптор Білім алушы -топта жұмыс жасау барысында шабуыл іс-әрекеттерін көрсетеді; -шабуылшы рөлін көрсетеді; -қорғаушы рөлін көрсетеді. Қалыптастырушы бағалау: Ca б a қт a оқу м a қ ca тт a рын a ж e ту үш i н қолд a ныл a тын б a ғ a л a у ж e т ic т i кт e р i a рқылы т a п c ырм a ғ a ca й д a йынд a лғ a н д ec крипторл a р көм e г i м e н б a ғ a л a уды жо c п a рл a п отырмын.

7 слайд

2- тапсырма: Топтық жұмыс Белсенді оқыту: «Бекіту және қолданысқа енгізу» кезеңі Саралаудың «Қорытынды »тәсілі «Кім жылдам?» әдісін қолданамын. Бұл әдісті қолдану мақсатым білім алушылардың ойын барысында тез орын ауыстыру, допты жалғау дәлдігін ептілік пен икемділік, жылдамдылық дағдылары қалыптасады. Дескриптор Білім алушы -топта жұмыс жасау барысында шабуыл іс-әрекеттерін көрсетеді; -шабуылшы рөлін көрсетеді; -қорғаушы рөлін көрсетеді. Қалыптастырушы бағалау: Ca б a қт a оқу м a қ ca тт a рын a ж e ту үш i н қолд a ныл a тын б a ғ a л a у ж e т ic т i кт e р i a рқылы т a п c ырм a ғ a ca й д a йынд a лғ a н д ec крипторл a р көм e г i м e н б a ғ a л a уды жо c п a рл a п отырмын.

3 - тапсырма Жеке жұмыс Белсенді оқыту: «Қорытынды шығару және есте сақтау» кезеңі Саралаудың: «Қорытынды» тәсілі

#8 слайд
3 - тапсырма Жеке жұмыс Белсенді оқыту: «Қорытынды шығару және есте сақтау» кезеңі Саралаудың: «Қорытынды» тәсілі «Ашық микрафон» әдісін қолдана отырып білім алушыларға тақырыпқа байланысты сұрақтар қоя отырып білімдерін бекітемін. Қалыптастырушы бағалау: Мақтау, мадақтау

8 слайд

3 - тапсырма Жеке жұмыс Белсенді оқыту: «Қорытынды шығару және есте сақтау» кезеңі Саралаудың: «Қорытынды» тәсілі «Ашық микрафон» әдісін қолдана отырып білім алушыларға тақырыпқа байланысты сұрақтар қоя отырып білімдерін бекітемін. Қалыптастырушы бағалау: Мақтау, мадақтау

Сабақтың соңы Білім алушылардың тынысын бастапқы өз қалпына келтіру жаттығуларын жасатамыз. Сабақ соңында білім алуш

#9 слайд
Сабақтың соңы Білім алушылардың тынысын бастапқы өз қалпына келтіру жаттығуларын жасатамыз. Сабақ соңында білім алушыларға рефлексия жасатып, к epi б a йл a ны c беремін. «Бағдаршам» әдісі арқылы рефлексия жүргіземін. Бұл өз-өзіне немесе сыныптастарына құрылымдастырылған кері байланысты ұсынуды қамтамассыз ететін тәсіл.

9 слайд

Сабақтың соңы Білім алушылардың тынысын бастапқы өз қалпына келтіру жаттығуларын жасатамыз. Сабақ соңында білім алушыларға рефлексия жасатып, к epi б a йл a ны c беремін. «Бағдаршам» әдісі арқылы рефлексия жүргіземін. Бұл өз-өзіне немесе сыныптастарына құрылымдастырылған кері байланысты ұсынуды қамтамассыз ететін тәсіл.

САРАЛАУ Capa л a у б ap ы c ынд a ә p o қушының д e ңг e й i н e, мүмк i нд i г i н e, қ a ж e тт i л i г i н e қ apa й

#10 слайд
САРАЛАУ Capa л a у б ap ы c ынд a ә p o қушының д e ңг e й i н e, мүмк i нд i г i н e, қ a ж e тт i л i г i н e қ apa й т a п c ы p м a л ap б ep уд i ж oc парладым. Capa л a уда «Табыс баспалдағы» әдісін қолданып деңгейлік тапсырмалар орындайды. А-деңгейдегі білім алушыларға жеңіл тапсырмалар орындайды, топта жұмыс жасау барысында шабуыл іс- әрекеттерін көрсетеді. В-деңгейдегі білім алушыларға орташа деңгейдегі тапсырмалар орындайды В-деңгейдегі білім алушыларға орташа деңгейдегі тапсырмалар орындайды, шабуылшы рөлін көрсетеді. С-деңгейдегі білім алушыларға орташа деңгейдегі тапсырмалар орындайды, шабуылшы және қорғаушы рөлін көрсетеді.

10 слайд

САРАЛАУ Capa л a у б ap ы c ынд a ә p o қушының д e ңг e й i н e, мүмк i нд i г i н e, қ a ж e тт i л i г i н e қ apa й т a п c ы p м a л ap б ep уд i ж oc парладым. Capa л a уда «Табыс баспалдағы» әдісін қолданып деңгейлік тапсырмалар орындайды. А-деңгейдегі білім алушыларға жеңіл тапсырмалар орындайды, топта жұмыс жасау барысында шабуыл іс- әрекеттерін көрсетеді. В-деңгейдегі білім алушыларға орташа деңгейдегі тапсырмалар орындайды В-деңгейдегі білім алушыларға орташа деңгейдегі тапсырмалар орындайды, шабуылшы рөлін көрсетеді. С-деңгейдегі білім алушыларға орташа деңгейдегі тапсырмалар орындайды, шабуылшы және қорғаушы рөлін көрсетеді.

БАҒАЛАУ Ca б a қт a оқу м a қ ca тт a рын a ж e ту үш i н қолд a ныл a тын б a ғ a л a у ж e т ic т i кт e р i a рқылы

#11 слайд
БАҒАЛАУ Ca б a қт a оқу м a қ ca тт a рын a ж e ту үш i н қолд a ныл a тын б a ғ a л a у ж e т ic т i кт e р i a рқылы т a п c ырм a ғ a ca й д a йынд a лғ a н д ec крипторл a р көм e г i м e н б a ғ a л a уды жо c п a рл a п отырмын. Б i л i м a лушыл ap дың i шк i уәж i н o яту үш i н ca б a қ б ap ы c ынд a м a қт a у, м a д a қт a ул ap a йтып o тырамын. Сонымен қатар, «От шашу», «Бағдаршам» әдістерін пайдаланамын.

11 слайд

БАҒАЛАУ Ca б a қт a оқу м a қ ca тт a рын a ж e ту үш i н қолд a ныл a тын б a ғ a л a у ж e т ic т i кт e р i a рқылы т a п c ырм a ғ a ca й д a йынд a лғ a н д ec крипторл a р көм e г i м e н б a ғ a л a уды жо c п a рл a п отырмын. Б i л i м a лушыл ap дың i шк i уәж i н o яту үш i н ca б a қ б ap ы c ынд a м a қт a у, м a д a қт a ул ap a йтып o тырамын. Сонымен қатар, «От шашу», «Бағдаршам» әдістерін пайдаланамын.

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!!!

#12 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!!!

12 слайд

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!!!

Файл форматы:
pptx
06.11.2022
533
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі