Панорамалық сабақ "Призманың жазбасы. Призма бетінің ауданы" 11 сынып

#1 слайд
Призманың жазбасы.
Призма бетінің ауданы.
Жаңа материалды баяндау сабағы
1 слайд
Призманың жазбасы. Призма бетінің ауданы. Жаңа материалды баяндау сабағы
#2 слайд
Сабақтың мақсаты
Оқушыларды призманың жазбасы, призма
бетінің ауданы ұғымдарынан хабардар ету.
Призма бетінің ауданын есептеу
формуласын қорытып шығару.
Оқушыларды диалогке шақыру арқылы сын
тұрғысынан ойландыру.
2 слайд
Сабақтың мақсаты Оқушыларды призманың жазбасы, призма бетінің ауданы ұғымдарынан хабардар ету. Призма бетінің ауданын есептеу формуласын қорытып шығару. Оқушыларды диалогке шақыру арқылы сын тұрғысынан ойландыру.
#3 слайд
Күтілетін нәтиже
Оқушылар призманың жазбасы қандай
фигуралардан тұратынын біледі.
Призманың бүйір бетінің ауданы не, оны қалай
есептеу керек екенін біледі.
Призманың ерекше түрі – параллелепипед пен
куб үшін де бүйір бетін есептеу формуласын
қорытып шығара алады.
Призманың бүйір бетін есептеу туралы
теореманы есептер щығару барысында қолдана
алады.
3 слайд
Күтілетін нәтиже Оқушылар призманың жазбасы қандай фигуралардан тұратынын біледі. Призманың бүйір бетінің ауданы не, оны қалай есептеу керек екенін біледі. Призманың ерекше түрі – параллелепипед пен куб үшін де бүйір бетін есептеу формуласын қорытып шығара алады. Призманың бүйір бетін есептеу туралы теореманы есептер щығару барысында қолдана алады.
#4 слайд
Сабақ барысы
Кезең Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы
әрекеті
Ұйымдастыр
у кезеңі
“Сәлем – сөздің
анасы” демекші
амандасуға баса
назар аудару
керек.
Топқа бөлу.
Ережемен
таныстыру.
Мұғалім оқушыларға
сәлем түрлері
жазылған
қиындылар таратып
береді.
Мұғалім оқушыларға
алтыбұрышты
призма,
параллелепипед
және куб бейнелері
бар қиындыларды
таратады.
Мұғалім оқушыларға
сабақ ережесін
таныстырады,
технологиялық
карталар мен
бағалау парақтарын
таратып береді.
Оқушылар
қиындыларда
берілген сәлем
түрлері
бойынша
амандасады.
Оқушылар
қиындылардағы
бейнелер
бойынша топқа
бөлінеді.
Оқушылар сабақ
ережесімен
танысады.
4 слайд
Сабақ барысы Кезең Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Ұйымдастыр у кезеңі “Сәлем – сөздің анасы” демекші амандасуға баса назар аудару керек. Топқа бөлу. Ережемен таныстыру. Мұғалім оқушыларға сәлем түрлері жазылған қиындылар таратып береді. Мұғалім оқушыларға алтыбұрышты призма, параллелепипед және куб бейнелері бар қиындыларды таратады. Мұғалім оқушыларға сабақ ережесін таныстырады, технологиялық карталар мен бағалау парақтарын таратып береді. Оқушылар қиындыларда берілген сәлем түрлері бойынша амандасады. Оқушылар қиындылардағы бейнелер бойынша топқа бөлінеді. Оқушылар сабақ ережесімен танысады.
#5 слайд
Бағалау парағы
Оқушының аты-жөні:
Р/сКритерийлер Орындалуы
(1-5 балл арасы)
1Мен призманың түрлерін (тік призма, көлбеу
призма, дұрыс призма, т.с.с.) ажырата аламын.
2Мен призма элементтерін танимын және сызбада
көрсете аламын.
3Мен призманың бүйір жақтары, бүйір беті мен
толық беті ұғымдарын ажырата аламын.
4Мен призманың бүйір жақтары, бүйір беті мен
толық беті ұғымдарын пайдаланып, призма
бетінің ауданын таба аламын.
5Призманың бүйір бетінің ауданы туралы
теореманы пайдаланып есеп шығара аламын.
Баға (барлық балл қосындысын 5-ке бөлу керек)
5 слайд
Бағалау парағы Оқушының аты-жөні: Р/сКритерийлер Орындалуы (1-5 балл арасы) 1Мен призманың түрлерін (тік призма, көлбеу призма, дұрыс призма, т.с.с.) ажырата аламын. 2Мен призма элементтерін танимын және сызбада көрсете аламын. 3Мен призманың бүйір жақтары, бүйір беті мен толық беті ұғымдарын ажырата аламын. 4Мен призманың бүйір жақтары, бүйір беті мен толық беті ұғымдарын пайдаланып, призма бетінің ауданын таба аламын. 5Призманың бүйір бетінің ауданы туралы теореманы пайдаланып есеп шығара аламын. Баға (барлық балл қосындысын 5-ке бөлу керек)
#6 слайд
Сабақ барысы
Кезең Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы
әрекеті
Білу
Топтық жұмыс.
“Оқушы мен
оқушы”
арасындағы
диалог іске
асады.
Өтілген
материалды
қайталау және
жүйелеу үрдісі
жүреді.
Мұғалім үш топқа
алтыбұрышты
призма,
параллелепипед
және куб
модельдерін таратып
береді. Осыған
байланысты
технологиялық
картамен жұмыс
жасауға шақырады.
Оқушы
технологиялық
картаның
бірінші қадамы
бойынша жұмыс
атқарады.
6 слайд
Сабақ барысы Кезең Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Білу Топтық жұмыс. “Оқушы мен оқушы” арасындағы диалог іске асады. Өтілген материалды қайталау және жүйелеу үрдісі жүреді. Мұғалім үш топқа алтыбұрышты призма, параллелепипед және куб модельдерін таратып береді. Осыған байланысты технологиялық картамен жұмыс жасауға шақырады. Оқушы технологиялық картаның бірінші қадамы бойынша жұмыс атқарады.
#7 слайд
Тапсырма:
•Тік призма дегеніміз не? Көлбеу призма дегеніміз
не? Алдарыңыздағы призма қандай призмаға
жатады? Суретте берілген призманың түрін
анықтап, белгіленуімен жазыңыз.
•Призманың табандары, бүйір жақтары, бүйір
қырлары мен бүйір бетін көрсетіп жазыңыз.
Призманың бүйір жағы мен бүйір бетінің
айырмашылығы бар ма? Бар болса, жауабынызды
түсіндіріңіз.
•Призманың диагоналі дегеніміз не? Берілген
призманың диагоналі бар ма? Жауабын түсіндіріңіз.
•Берілген суреттегі призманы дұрыс призма деуге
болады ма? Дұрыс призма дегеніміз не?
•Призманың диагональдық қимасы қалай өтеді?
Призманың диагональдық қимасы бесбұрыш,
үшбұрыш болуы мүмкін бе?
•Призманың бүйір жақтары қай кезде
параллелограмм, ал қай кезде тіктөртбұрыш
болады?
•Берілген тапсырмада не қамтылмай қалды?
Қамтылмай қалған мәселе бойынша өздерің сұрақ
құрастырыңдар.
7 слайд
Тапсырма: •Тік призма дегеніміз не? Көлбеу призма дегеніміз не? Алдарыңыздағы призма қандай призмаға жатады? Суретте берілген призманың түрін анықтап, белгіленуімен жазыңыз. •Призманың табандары, бүйір жақтары, бүйір қырлары мен бүйір бетін көрсетіп жазыңыз. Призманың бүйір жағы мен бүйір бетінің айырмашылығы бар ма? Бар болса, жауабынызды түсіндіріңіз. •Призманың диагоналі дегеніміз не? Берілген призманың диагоналі бар ма? Жауабын түсіндіріңіз. •Берілген суреттегі призманы дұрыс призма деуге болады ма? Дұрыс призма дегеніміз не? •Призманың диагональдық қимасы қалай өтеді? Призманың диагональдық қимасы бесбұрыш, үшбұрыш болуы мүмкін бе? •Призманың бүйір жақтары қай кезде параллелограмм, ал қай кезде тіктөртбұрыш болады? •Берілген тапсырмада не қамтылмай қалды? Қамтылмай қалған мәселе бойынша өздерің сұрақ құрастырыңдар.
#8 слайд
Тапсырма:
•Параллелепипед дегеніміз не? Суреттегі денені
параллелепипед деуге болады ма?
•Параллелепипедтің бүйір қырлары, табандары,
бүйір жақтары және бүйір беті дегеніміз не?
Суретті пайдаланып белгілеп көрсетіңіз.
•Тік параллелепипед пен тікбұрышты
параллелепипед айырмашылығы мен
ұқсастығы неде?
•Параллелепипедтің үш өлшемі дегенімізді
қалай түсінеміз? Бейнеде сол үш өлшемді
көрсетіңіз.
•Барлық өлшемдері бірдей тік
параллелепипедтің жақтары қандай фигуралар?
•Төртбұрышты призманың барлығын
параллелепипед деуге болады ма? Жауабын
түсіндір.
•Берілген тапсырмада не қамтылмай қалды?
Қамтылмай қалған мәселе бойынша өздерің
сұрақ құрастырыңдар.
8 слайд
Тапсырма: •Параллелепипед дегеніміз не? Суреттегі денені параллелепипед деуге болады ма? •Параллелепипедтің бүйір қырлары, табандары, бүйір жақтары және бүйір беті дегеніміз не? Суретті пайдаланып белгілеп көрсетіңіз. •Тік параллелепипед пен тікбұрышты параллелепипед айырмашылығы мен ұқсастығы неде? •Параллелепипедтің үш өлшемі дегенімізді қалай түсінеміз? Бейнеде сол үш өлшемді көрсетіңіз. •Барлық өлшемдері бірдей тік параллелепипедтің жақтары қандай фигуралар? •Төртбұрышты призманың барлығын параллелепипед деуге болады ма? Жауабын түсіндір. •Берілген тапсырмада не қамтылмай қалды? Қамтылмай қалған мәселе бойынша өздерің сұрақ құрастырыңдар.
#9 слайд
Тапсырма:
•Суретте қандай призма бейнеленген? Белгіленуі
бойынша жазыңыз.
•Призманың элементтерін көрсетіңіз (бүйір
қырлары, бүйір жақтары, табандары, бүйір беті,
т.с.с.).
•Берілген призманың әр төбесінен неше
диагональ жүргізуге болады? Призманың
диагоналі дегеніміз не?
•Дұрыс призманың тік призмадан
айырмашылығы қандай? Суретте бейнеленген
призма қандай призма? Призманың қандай
түрлерін білесіздер?
•Тік призманың бүйір жақтарының саны мен
табан қабырғаларының арасындағы байланыс
қандай?
•Призманың бүйір жақтары параллелограммдар
деген тұжырыммен келісесіз бе? Призманың
жақтары әрдайым параллелограмм бола береді
ма?
•Берілген тапсырмада не қамтылмай қалды?
Қамтылмай қалған мәселе бойынша өздерің
сұрақ құрастырыңдар.
9 слайд
Тапсырма: •Суретте қандай призма бейнеленген? Белгіленуі бойынша жазыңыз. •Призманың элементтерін көрсетіңіз (бүйір қырлары, бүйір жақтары, табандары, бүйір беті, т.с.с.). •Берілген призманың әр төбесінен неше диагональ жүргізуге болады? Призманың диагоналі дегеніміз не? •Дұрыс призманың тік призмадан айырмашылығы қандай? Суретте бейнеленген призма қандай призма? Призманың қандай түрлерін білесіздер? •Тік призманың бүйір жақтарының саны мен табан қабырғаларының арасындағы байланыс қандай? •Призманың бүйір жақтары параллелограммдар деген тұжырыммен келісесіз бе? Призманың жақтары әрдайым параллелограмм бола береді ма? •Берілген тапсырмада не қамтылмай қалды? Қамтылмай қалған мәселе бойынша өздерің сұрақ құрастырыңдар.
#10 слайд
Сабақ барысы
Кезең Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы
әрекеті
Түсіну
Қолдану
Жаңа тақырыпты
ашу үшін
оқушыларға
бағыттаушы
сұрақтар
қойылады.
Планиметрия
курсында откен
жазық
фигуралардың
ауданын есептеу
формулаларын
еске түсіріп,
практикалық
тапсырма
орындайды.
Топтарға алдарында
тұрған модель бойынша
призманың жазбасын
қандай фигуралар
құрайтынын табу
ұсынылады.
Жаңа тақырып призма
бетінің ауданын табуға
бағытталғаннан кейін,
оқушыларға алдарында
жатқан модель бойынша
есептеулер жүргізу
ұсынады.
Оқушылар
технологиялық
картада берілген
ІІ қадам
тапсырмаларын
орындайды. Бұл
жерде
оқушылардың
кеңістіктік ойлау
қабілеті мен
практикалық
дағдылары
қалыптасады.
10 слайд
Сабақ барысы Кезең Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Түсіну Қолдану Жаңа тақырыпты ашу үшін оқушыларға бағыттаушы сұрақтар қойылады. Планиметрия курсында откен жазық фигуралардың ауданын есептеу формулаларын еске түсіріп, практикалық тапсырма орындайды. Топтарға алдарында тұрған модель бойынша призманың жазбасын қандай фигуралар құрайтынын табу ұсынылады. Жаңа тақырып призма бетінің ауданын табуға бағытталғаннан кейін, оқушыларға алдарында жатқан модель бойынша есептеулер жүргізу ұсынады. Оқушылар технологиялық картада берілген ІІ қадам тапсырмаларын орындайды. Бұл жерде оқушылардың кеңістіктік ойлау қабілеті мен практикалық дағдылары қалыптасады.
#11 слайд
ІІ қадам (Түсіну. Қолдану.)
•Алдарынызда тұрған призма
моделін жазсаныздар қандай
фигуралар шығады? Призма
жазбасы деген ұғымды қалай
түсінесіздер?
•Үш қабырғасы берілген
үшбұрыштың ауданы неге тең?
•Тік үшбұрышты призманың
бүйір бетінің ауданын
табыңыздар.
11 слайд
ІІ қадам (Түсіну. Қолдану.) •Алдарынызда тұрған призма моделін жазсаныздар қандай фигуралар шығады? Призма жазбасы деген ұғымды қалай түсінесіздер? •Үш қабырғасы берілген үшбұрыштың ауданы неге тең? •Тік үшбұрышты призманың бүйір бетінің ауданын табыңыздар.
#12 слайд
ІІ қадам (Түсіну. Қолдану.)
•Алдарынызда тұрған призма
моделін жазсаныздар қандай
фигуралар шығады? Призма жазбасы
деген ұғымды қалай түсінесіздер?
•Тіктөртбұрыштың ауданы неге
тең?
•Тікбұрышты параллелепипедтің
бүйір бетінің ауданын табыңыздар.
12 слайд
ІІ қадам (Түсіну. Қолдану.) •Алдарынызда тұрған призма моделін жазсаныздар қандай фигуралар шығады? Призма жазбасы деген ұғымды қалай түсінесіздер? •Тіктөртбұрыштың ауданы неге тең? •Тікбұрышты параллелепипедтің бүйір бетінің ауданын табыңыздар.
#13 слайд
ІІ қадам (Түсіну. Қолдану.)
•Алдарынызда тұрған призма
моделін жазсаныздар қандай
фигуралар шығады? Призма
жазбасы деген ұғымды қалай
түсінесіздер?
•Шаршының (квадраттың) ауданы
неге тең?
•Кубтың диагоналін есептеу
формуласын көрсетіңіз.
болтын кубтың толық
бетінің ауданын
табыңыздар.
13 слайд
ІІ қадам (Түсіну. Қолдану.) •Алдарынызда тұрған призма моделін жазсаныздар қандай фигуралар шығады? Призма жазбасы деген ұғымды қалай түсінесіздер? •Шаршының (квадраттың) ауданы неге тең? •Кубтың диагоналін есептеу формуласын көрсетіңіз. болтын кубтың толық бетінің ауданын табыңыздар.
#14 слайд
Сабақ барысы
Кезе
ң
Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы
әрекеті
Талда
у
Призма бүйір бетінің
ауданы туралы
анықтаманы
оқушыларға өз
бетімен қорытып
шығару ұсынылады.
Бұл жерде
оқушылардың
логиклық ойлау,
пайымдау және
зерттеу қабілеттері
ашылады.Сондай ақ,
призманың бүйір
жағы және толық
бетінің аудандары
туралы мәселе
қарастырылады.
Салыстырмалы талдау
жасалады.
Призманың бүйір бетінің
ауданы дегеніміз не? Осы
сұраққа жауап ретінде
анықтама қорытып
шығаруға шақырады.
Соңынан оқушылардың
жауабы оқулықпен
салыстырылады.
Оқушылар
технологиялық
картада берілген
ІІІ қадам
тапсырмаларын
орындайды.
Призма бүйір
бетінің ауданы
туралы
анықтаманы
қорытып
шығарады.
14 слайд
Сабақ барысы Кезе ң Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Талда у Призма бүйір бетінің ауданы туралы анықтаманы оқушыларға өз бетімен қорытып шығару ұсынылады. Бұл жерде оқушылардың логиклық ойлау, пайымдау және зерттеу қабілеттері ашылады.Сондай ақ, призманың бүйір жағы және толық бетінің аудандары туралы мәселе қарастырылады. Салыстырмалы талдау жасалады. Призманың бүйір бетінің ауданы дегеніміз не? Осы сұраққа жауап ретінде анықтама қорытып шығаруға шақырады. Соңынан оқушылардың жауабы оқулықпен салыстырылады. Оқушылар технологиялық картада берілген ІІІ қадам тапсырмаларын орындайды. Призма бүйір бетінің ауданы туралы анықтаманы қорытып шығарады.
#15 слайд
ІІІ қадам (Талдау).
•Призманың бүйір жағының ауданын қалай есептейді?
•Призма бүйір бетінің ауданын қалай есептейді?
•Призма толық бетінің ауданын қалай есептейді?
•Призманың бүйір бетінің ауданы деп нені айтамыз?
ІІІ қадам (Талдау).
•Параллелепипедтің бүйір жағының ауданын қалай есептейді?
•Параллелепипедтің бүйір бетінің ауданын қалай есептейді?
•Параллелепипедтің толық бетінің ауданын қалай есептейді?
Параллелепипедтің бүйір бетінің ауданы деп нені айтамыз?
ІІІ қадам (Талдау).
•Кубтың бүйір жағының ауданын қалай есептейді?
•Кубтың бүйір бетінің ауданын қалай есептейді?
•Кубтың толық бетінің ауданын қалай есептейді?
•Кубтың бүйір бетінің ауданы деп нені айтамыз?
15 слайд
ІІІ қадам (Талдау). •Призманың бүйір жағының ауданын қалай есептейді? •Призма бүйір бетінің ауданын қалай есептейді? •Призма толық бетінің ауданын қалай есептейді? •Призманың бүйір бетінің ауданы деп нені айтамыз? ІІІ қадам (Талдау). •Параллелепипедтің бүйір жағының ауданын қалай есептейді? •Параллелепипедтің бүйір бетінің ауданын қалай есептейді? •Параллелепипедтің толық бетінің ауданын қалай есептейді? Параллелепипедтің бүйір бетінің ауданы деп нені айтамыз? ІІІ қадам (Талдау). •Кубтың бүйір жағының ауданын қалай есептейді? •Кубтың бүйір бетінің ауданын қалай есептейді? •Кубтың толық бетінің ауданын қалай есептейді? •Кубтың бүйір бетінің ауданы деп нені айтамыз?
#16 слайд
Сабақ барысы
Кезең Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы
әрекеті
Жинақт
ау
Оқу
материалының
элементтерінен
жаңашыл
сипаттан бүтінді
(нәтижені)
құрастыру.
Бүгінгі сабақта не
жайында мәселе
қозлғаны туралы
ой елегінен
өткізіп,
теореманы
дәлелдеуге
келеді.
Практикалық
тапсырманы орындау
барысында байқаған
заңдылықты формула
ретінде жазуды
ұсынады.
Нәтижесінде
теореманы көрсетеді.
Оқушыларды
зерттеушілік
әңгімеге тартады.
Оқушылар
технологиялық
картада берілген ІV
қадам
тапсырмаларын
орындайды.
Призма бүйір бетінің
ауданын есептегенде
қандай заңдылық
байқадындар? –
деген сұраққа жауап
іздеу нәтижесінде
теореманы
дәлелдейді.
16 слайд
Сабақ барысы Кезең Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Жинақт ау Оқу материалының элементтерінен жаңашыл сипаттан бүтінді (нәтижені) құрастыру. Бүгінгі сабақта не жайында мәселе қозлғаны туралы ой елегінен өткізіп, теореманы дәлелдеуге келеді. Практикалық тапсырманы орындау барысында байқаған заңдылықты формула ретінде жазуды ұсынады. Нәтижесінде теореманы көрсетеді. Оқушыларды зерттеушілік әңгімеге тартады. Оқушылар технологиялық картада берілген ІV қадам тапсырмаларын орындайды. Призма бүйір бетінің ауданын есептегенде қандай заңдылық байқадындар? – деген сұраққа жауап іздеу нәтижесінде теореманы дәлелдейді.
#17 слайд
IV қадам (Жинақтау).
•Берілген призманың табан қабырғаларын a, b және c деп, ал биіктігін
h деп белгілеп алып, призманың бүйір бетінің ауданын есептеу
формуласын жазыңыз.
•Призма бүйір бетінің ауданын есептегенде қандай заңдылық
байқадындар?
IV қадам (Жинақтау).
•Берілген параллелепипедтің табан қабырғаларын a және b, ал
биіктігін h деп белгілеп алып, параллелепипедтің бүйір бетінің
ауданын есептеу формуласын жазыңыз.
Параллелепипед бүйір бетінің ауданын есептегенде қандай
заңдылық байқадындар?
IV қадам (Жинақтау).
•Берілген кубтың табан қабырғасы a-ға тең деп белгілеп алып,
кубтың бүйір бетінің ауданын есептеу формуласын жазыңыз.
•Кубтың бүйір бетінің ауданын есептегенде қандай заңдылық
байқадындар?
17 слайд
IV қадам (Жинақтау). •Берілген призманың табан қабырғаларын a, b және c деп, ал биіктігін h деп белгілеп алып, призманың бүйір бетінің ауданын есептеу формуласын жазыңыз. •Призма бүйір бетінің ауданын есептегенде қандай заңдылық байқадындар? IV қадам (Жинақтау). •Берілген параллелепипедтің табан қабырғаларын a және b, ал биіктігін h деп белгілеп алып, параллелепипедтің бүйір бетінің ауданын есептеу формуласын жазыңыз. Параллелепипед бүйір бетінің ауданын есептегенде қандай заңдылық байқадындар? IV қадам (Жинақтау). •Берілген кубтың табан қабырғасы a-ға тең деп белгілеп алып, кубтың бүйір бетінің ауданын есептеу формуласын жазыңыз. •Кубтың бүйір бетінің ауданын есептегенде қандай заңдылық байқадындар?
#18 слайд
Сабақ барысы
Кезең Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы
әрекеті
Бағалау
Оқу
материалының
маңызын
анықтау, ол
туралы өзіндік
пікір келтіру,
ойын білдіру.
Оқушыларға
бүгінгі сабаққа
рефлексия
орындауға
шақырады.
Оқушылар
технологиялық
картада
берілген V
қадам
тапсырмаларын
орындайды.
18 слайд
Сабақ барысы Кезең Мазмұны Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Бағалау Оқу материалының маңызын анықтау, ол туралы өзіндік пікір келтіру, ойын білдіру. Оқушыларға бүгінгі сабаққа рефлексия орындауға шақырады. Оқушылар технологиялық картада берілген V қадам тапсырмаларын орындайды.
#19 слайд
V қадам (Бағалау).
«Призма» - әуе шары.
•Әуе шарында кім болуы керек? Шарды әуеге
көтеріп, оны басқару үшін онда болуға тиіс
адамдарды кім атаңыз.
•Әуе шары ауаға көтерілуі үшін оған не керек?
Қажетті деп санайтын барлық ұғымдарды шарға
жазыңыз.
•Оны не кідіртеді? Әуе шарының төменгі тұсына
сабақты меңгеруге кедергі болған факторларды
жазыңыз.
•Оған қатты жылдамдықпен ұшуға не көмектесе
алады? Тақырыпқа қатысы жоқ, бірақ оқушының
бойында табылуға тиіс қасиеттеріді жазыңыз.
Мысалы, жұмысқа қабілеттілік, ынта, т.с.с.
•Шарды бағытынан не шатастырады? Шардың екі
жағына тақырыпты меңгеру барысында туындауы
мүмкін проблемаларды белгілеңіз.
19 слайд
V қадам (Бағалау). «Призма» - әуе шары. •Әуе шарында кім болуы керек? Шарды әуеге көтеріп, оны басқару үшін онда болуға тиіс адамдарды кім атаңыз. •Әуе шары ауаға көтерілуі үшін оған не керек? Қажетті деп санайтын барлық ұғымдарды шарға жазыңыз. •Оны не кідіртеді? Әуе шарының төменгі тұсына сабақты меңгеруге кедергі болған факторларды жазыңыз. •Оған қатты жылдамдықпен ұшуға не көмектесе алады? Тақырыпқа қатысы жоқ, бірақ оқушының бойында табылуға тиіс қасиеттеріді жазыңыз. Мысалы, жұмысқа қабілеттілік, ынта, т.с.с. •Шарды бағытынан не шатастырады? Шардың екі жағына тақырыпты меңгеру барысында туындауы мүмкін проблемаларды белгілеңіз.
шағым қалдыра аласыз


