Материалдар / презентация 6 сынып

презентация 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіну
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Сәуір 2020
540
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Алматы облысы Талғар ауданы Ақдала ауылы №44 орта мектеп МКМ дене шынықтыру пәнінің мұғалімі: Ілгербай Бақдәулет Бердембай

1 слайд
Алматы облысы Талғар ауданы Ақдала ауылы №44 орта мектеп МКМ дене шынықтыру пәнінің мұғалімі: Ілгербай Бақдәулет Бердембайұлы 6 сынып Сабақ: Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларын қалыптастыру. Жеңіл атлетика.

1 слайд

Алматы облысы Талғар ауданы Ақдала ауылы №44 орта мектеп МКМ дене шынықтыру пәнінің мұғалімі: Ілгербай Бақдәулет Бердембайұлы 6 сынып Сабақ: Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларын қалыптастыру. Жеңіл атлетика.

Оқу мақсаттары: 6.3.4.1 - денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін

2 слайд
Оқу мақсаттары: 6.3.4.1 - денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіну

2 слайд

Оқу мақсаттары: 6.3.4.1 - денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіну

Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп, қысқа қашықтыққа жүгіру дағдыларын біледі және ор

3 слайд
Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп, қысқа қашықтыққа жүгіру дағдыларын біледі және орындайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: О қушылардың көпшілігі қысқа қашықтыққа жүгіру жатығуын орындай алады және қауіпсіздік техникасын түсінеді Кейбір оқушылар орындай алады: Оқушылар қысқа қашықтыққа жүгіру техникаларын толық орындайды және басқаларына көрсетіп үйретеді және қауіпсіздік техникасын сақтай біледі.

3 слайд

Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп, қысқа қашықтыққа жүгіру дағдыларын біледі және орындайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: О қушылардың көпшілігі қысқа қашықтыққа жүгіру жатығуын орындай алады және қауіпсіздік техникасын түсінеді Кейбір оқушылар орындай алады: Оқушылар қысқа қашықтыққа жүгіру техникаларын толық орындайды және басқаларына көрсетіп үйретеді және қауіпсіздік техникасын сақтай біледі.

Бағалау критерилері: 1. Тактика және стратегия термині туралы біледі; 2. Бір немесе бірнеше тактикалық әрекет жасай алады; 3.

4 слайд
Бағалау критерилері: 1. Тактика және стратегия термині туралы біледі; 2. Бір немесе бірнеше тактикалық әрекет жасай алады; 3. Ойын үрдісінде тактикалық амалдар қолданады. 4. Күнделікті өмірден қауіпсіздік ережесін сақтайды

4 слайд

Бағалау критерилері: 1. Тактика және стратегия термині туралы біледі; 2. Бір немесе бірнеше тактикалық әрекет жасай алады; 3. Ойын үрдісінде тактикалық амалдар қолданады. 4. Күнделікті өмірден қауіпсіздік ережесін сақтайды

Тілдік мақсат : Оқушылар төмендегідей сөздер мен сөз тіркестері туралы біледі: такт и ка стратегия; салауатты өмір салты ; Оқуш

5 слайд
Тілдік мақсат : Оқушылар төмендегідей сөздер мен сөз тіркестері туралы біледі: такт и ка стратегия; салауатты өмір салты ; Оқушылар ойын кезінде бірлескен еңістікті бағдарлауда,түрлі деңгейдегі кедергілерден өту стратегияларында,ойын кезінде өзара әрекеттесу тактикасын бөлуде тәуекелдерді мейлінше азайта алады.

5 слайд

Тілдік мақсат : Оқушылар төмендегідей сөздер мен сөз тіркестері туралы біледі: такт и ка стратегия; салауатты өмір салты ; Оқушылар ойын кезінде бірлескен еңістікті бағдарлауда,түрлі деңгейдегі кедергілерден өту стратегияларында,ойын кезінде өзара әрекеттесу тактикасын бөлуде тәуекелдерді мейлінше азайта алады.

Сабақтың басы : 10 минут ӨҚН танысады -Оқушыларды сапқа тұрғызу; -Сәлемдесу; -Оқушыларды түгелдеу; -Спорттық киіміне көңіл б

6 слайд
Сабақтың басы : 10 минут ӨҚН танысады -Оқушыларды сапқа тұрғызу; -Сәлемдесу; -Оқушыларды түгелдеу; -Спорттық киіміне көңіл бөлу. -Оқушыларды спорт түрлерінің суреттері бойынша топқа бөлу(футбол, хоккей т.с.с.). -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерийлерімен таныстыру. - Саптық жаттығулар; - Жүру жаттығулары; - Жүгіру жаттығулары; - Жалпы дамыту жаттығулары; - Бір орнында орындалатын жаттығулар.

6 слайд

Сабақтың басы : 10 минут ӨҚН танысады -Оқушыларды сапқа тұрғызу; -Сәлемдесу; -Оқушыларды түгелдеу; -Спорттық киіміне көңіл бөлу. -Оқушыларды спорт түрлерінің суреттері бойынша топқа бөлу(футбол, хоккей т.с.с.). -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерийлерімен таныстыру. - Саптық жаттығулар; - Жүру жаттығулары; - Жүгіру жаттығулары; - Жалпы дамыту жаттығулары; - Бір орнында орындалатын жаттығулар.

Сабақтың о ртасы : 25 минут Менің сабақта қолданатын әдістерім қолайлы орта туғызу үшін «Джиксо 2», «жарыс әдісі», «жұптағы жұ

7 слайд
Сабақтың о ртасы : 25 минут Менің сабақта қолданатын әдістерім қолайлы орта туғызу үшін «Джиксо 2», «жарыс әдісі», «жұптағы жұмыстық әдіс». Бұл әдістерді алу себептерім сабақтың қызықты және оқушылардың әділ жарыс ұйымдастыра отырп өтілуіне көмектеседі. Жарыс жеке оқушылар мен ұжым арасында қысқа және ұзақ мерзімге ұйымдастырылады. Жарысты ұйымдастыруға қойылатын талаптар: ашықтық, көрсеткіштердің нақтылығы, олардың салыстырмалылығы, озат тәжірибені қолданды

7 слайд

Сабақтың о ртасы : 25 минут Менің сабақта қолданатын әдістерім қолайлы орта туғызу үшін «Джиксо 2», «жарыс әдісі», «жұптағы жұмыстық әдіс». Бұл әдістерді алу себептерім сабақтың қызықты және оқушылардың әділ жарыс ұйымдастыра отырп өтілуіне көмектеседі. Жарыс жеке оқушылар мен ұжым арасында қысқа және ұзақ мерзімге ұйымдастырылады. Жарысты ұйымдастыруға қойылатын талаптар: ашықтық, көрсеткіштердің нақтылығы, олардың салыстырмалылығы, озат тәжірибені қолданды

Қызығушылықты ояту. Суретке қарап қай спорт түрі екенін анықтау. Мағынаны ажырату жеңіл атлетиканың трихы ежелгі дүние

8 слайд
Қызығушылықты ояту. Суретке қарап қай спорт түрі екенін анықтау. Мағынаны ажырату жеңіл атлетиканың трихы ежелгі дүние дәуіріндегі халықтардың іс әрекетінен басталады. Табиғи қозғалыстар, яғни, жүру, тұру, секіру адам бұлшық еттерінің қозғалысы адамзат пайда болған дәуірден бастау алады. Мәліметтерге сүйенсек, жеңіл атлетикадан жарыс біздің эрамызға дейінгі 776 жылы өткізілген. Бұл туралы Ежелгі Грек олимпиада ойындары туралы жазбаларда анық жазылған. Сол замандарда жарыс тек ұзын-сонар алаңда жүгіру жарысымен шектелген. Ерлер мен әйелдeр арасындағы бәсеке жеке-жеке өткізіліпті. Бұрынғы атлеттердің жетістігі жүгіру шапшаңдығымен өлшенген. Бізге алғашқы олимпиадалық чемпиондардың Ежелгі Грекиядан шыққаны белгілі.

8 слайд

Қызығушылықты ояту. Суретке қарап қай спорт түрі екенін анықтау. Мағынаны ажырату жеңіл атлетиканың трихы ежелгі дүние дәуіріндегі халықтардың іс әрекетінен басталады. Табиғи қозғалыстар, яғни, жүру, тұру, секіру адам бұлшық еттерінің қозғалысы адамзат пайда болған дәуірден бастау алады. Мәліметтерге сүйенсек, жеңіл атлетикадан жарыс біздің эрамызға дейінгі 776 жылы өткізілген. Бұл туралы Ежелгі Грек олимпиада ойындары туралы жазбаларда анық жазылған. Сол замандарда жарыс тек ұзын-сонар алаңда жүгіру жарысымен шектелген. Ерлер мен әйелдeр арасындағы бәсеке жеке-жеке өткізіліпті. Бұрынғы атлеттердің жетістігі жүгіру шапшаңдығымен өлшенген. Бізге алғашқы олимпиадалық чемпиондардың Ежелгі Грекиядан шыққаны белгілі.

1-тапсырма: Қолды тіреп тұрып,сөреден тез серпіліп шығу. ҚБ:бағалау;шапалақ әдісі 2-тапсырмаТөменгі сөрелік қалыпты үйрену 1)30

9 слайд
1-тапсырма: Қолды тіреп тұрып,сөреден тез серпіліп шығу. ҚБ:бағалау;шапалақ әдісі 2-тапсырмаТөменгі сөрелік қалыпты үйрену 1)30-60 м-ге дейін шапшаңдықты үдете жүгіру, 2)20-30 метр қашықтыққа бірден шапшаңдықпен жүгіру, ҚБ:Бағалау тәсілі:смаилик әдісі

9 слайд

1-тапсырма: Қолды тіреп тұрып,сөреден тез серпіліп шығу. ҚБ:бағалау;шапалақ әдісі 2-тапсырмаТөменгі сөрелік қалыпты үйрену 1)30-60 м-ге дейін шапшаңдықты үдете жүгіру, 2)20-30 метр қашықтыққа бірден шапшаңдықпен жүгіру, ҚБ:Бағалау тәсілі:смаилик әдісі

Сабақтың Соңы 5 минут Тыныс алу жаттығулары. Сапқа тұрғызу.Сабақты қорытындылау Ассоциация әдісін пайдалану Жеңіл атлетика б

10 слайд
Сабақтың Соңы 5 минут Тыныс алу жаттығулары. Сапқа тұрғызу.Сабақты қорытындылау Ассоциация әдісін пайдалану Жеңіл атлетика бойынша алған білімдерін тақтадажазылған сөзге стикерге жазып жапсырады Оқушылар бір-бірінің орындаған жаттығуларын «басбармақ» әдісі арқылы бағалай алады. Оқушылар сабақта түсінбеген жаттығуларын, мұғалімге қоятын сұрақтары және сабақтан әсерлерін стикерге жазып кері байланыс тақтасына жапсырып кетеді. Сабақ топ бойынша бағаланады .

10 слайд

Сабақтың Соңы 5 минут Тыныс алу жаттығулары. Сапқа тұрғызу.Сабақты қорытындылау Ассоциация әдісін пайдалану Жеңіл атлетика бойынша алған білімдерін тақтадажазылған сөзге стикерге жазып жапсырады Оқушылар бір-бірінің орындаған жаттығуларын «басбармақ» әдісі арқылы бағалай алады. Оқушылар сабақта түсінбеген жаттығуларын, мұғалімге қоятын сұрақтары және сабақтан әсерлерін стикерге жазып кері байланыс тақтасына жапсырып кетеді. Сабақ топ бойынша бағаланады .

Саралау: Оқушылар қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп, қысқа қашықтыққа жүгіру дағдыларын біледі және орындайды О қушылард

11 слайд
Саралау: Оқушылар қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп, қысқа қашықтыққа жүгіру дағдыларын біледі және орындайды О қушылардың көпшілігі қысқа қашықтыққа жүгіру жатығуын орындай алады және қауіпсіздік техникасын түсінеді Оқушылар қысқа қашықтыққа жүгіру техникаларын толық орындайды және басқаларына көрсетіп үйретеді және қауіпсіздік техникасын сақтай біледі.

11 слайд

Саралау: Оқушылар қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп, қысқа қашықтыққа жүгіру дағдыларын біледі және орындайды О қушылардың көпшілігі қысқа қашықтыққа жүгіру жатығуын орындай алады және қауіпсіздік техникасын түсінеді Оқушылар қысқа қашықтыққа жүгіру техникаларын толық орындайды және басқаларына көрсетіп үйретеді және қауіпсіздік техникасын сақтай біледі.

Бағалау:1-тапсырма: Қолды тіреп тұрып,сөреден тез серпіліп шығу. ҚБ:бағалау;шапалақ әдісі 2-тапсырмаТөменгі сөрелік қалыпты үйре

12 слайд
Бағалау:1-тапсырма: Қолды тіреп тұрып,сөреден тез серпіліп шығу. ҚБ:бағалау;шапалақ әдісі 2-тапсырмаТөменгі сөрелік қалыпты үйрену 1)30-60 м-ге дейін шапшаңдықты үдете жүгіру, 2)20-30 метр қашықтыққа бірден шапшаңдықпен жүгіру, ҚБ:Бағалау тәсілі:смаилик әдісі

12 слайд

Бағалау:1-тапсырма: Қолды тіреп тұрып,сөреден тез серпіліп шығу. ҚБ:бағалау;шапалақ әдісі 2-тапсырмаТөменгі сөрелік қалыпты үйрену 1)30-60 м-ге дейін шапшаңдықты үдете жүгіру, 2)20-30 метр қашықтыққа бірден шапшаңдықпен жүгіру, ҚБ:Бағалау тәсілі:смаилик әдісі

13 слайд

13 слайд

Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ