презентация Сабақтың тақырыбы: Буылтық құрттардың (жауын құрт), ұлулардың, буынаяқтылардың және омыртқалылардың жүрегі ж

Тақырып бойынша 11 материал табылды

презентация Сабақтың тақырыбы: Буылтық құрттардың (жауын құрт), ұлулардың, буынаяқтылардың және омыртқалылардың жүрегі ж

Материал туралы қысқаша түсінік
Буылтық құрттардың (жауын құрт), ұлулардың, буынаяқтылардың және омыртқалылардың жүрегі және қантамырларының құрылысы мен қызметі.
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
ОҚО Түлкібас ауданы Аманкелді атындағы негізгі орта мектебінің биология пәнінің мұғалімі Накипбеков Абилкаир Мухтарович С

#1 слайд
ОҚО Түлкібас ауданы Аманкелді атындағы негізгі орта мектебінің биология пәнінің мұғалімі Накипбеков Абилкаир Мухтарович Сабақтың тақырыбы: Буылтық құрттардың (жауын құрт), ұлулардың, буынаяқтылардың және омыртқалылардың жүрегі және қантамырларының құрылысы мен қызметі. Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 8.1.3.9 Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты орнату Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар Оқушылардың басым Кейбір оқушылар Қантамырлар түрлері мен олардың құрылысындағы ерекшеліктерін сәйкестендіру; Қантамыр қабырғасының құрылысын сипаттау; Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты түсіндіру;

1 слайд

ОҚО Түлкібас ауданы Аманкелді атындағы негізгі орта мектебінің биология пәнінің мұғалімі Накипбеков Абилкаир Мухтарович Сабақтың тақырыбы: Буылтық құрттардың (жауын құрт), ұлулардың, буынаяқтылардың және омыртқалылардың жүрегі және қантамырларының құрылысы мен қызметі. Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 8.1.3.9 Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты орнату Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар Оқушылардың басым Кейбір оқушылар Қантамырлар түрлері мен олардың құрылысындағы ерекшеліктерін сәйкестендіру; Қантамыр қабырғасының құрылысын сипаттау; Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты түсіндіру;

Мақсаттар тақырып бойынша мынандай дағдыларды дамытуға бағытталан Қантамыр қабырғасының құрылысын сипаттайды; 1 тапсырманы

#2 слайд
Мақсаттар тақырып бойынша мынандай дағдыларды дамытуға бағытталан Қантамыр қабырғасының құрылысын сипаттайды; 1 тапсырманы орындау барысында қантамыр қабырғасының құрылысын сипаттау барысында оқылым жазылым және сыни тұрғыдан ойлау дамиды Қантамырлар түрлерімен олардың құрылысындағы ерекшеліктері сәйкестендіреді; Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты түсіндіреді. 2 тапсырманы орындау кезінде Қан тамырлар түрін олардың құрылысындағы ерекшеліктерімен сәйкестендіріп, оқылым және өзара қарым – қатынас орнату дағдылары дамиды   3 тапсырманы орындау барысында Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты түсіндіре отырып, оқылым айтылым және шығармашылық ойлау дағдылары қалыптасады.;

2 слайд

Мақсаттар тақырып бойынша мынандай дағдыларды дамытуға бағытталан Қантамыр қабырғасының құрылысын сипаттайды; 1 тапсырманы орындау барысында қантамыр қабырғасының құрылысын сипаттау барысында оқылым жазылым және сыни тұрғыдан ойлау дамиды Қантамырлар түрлерімен олардың құрылысындағы ерекшеліктері сәйкестендіреді; Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты түсіндіреді. 2 тапсырманы орындау кезінде Қан тамырлар түрін олардың құрылысындағы ерекшеліктерімен сәйкестендіріп, оқылым және өзара қарым – қатынас орнату дағдылары дамиды   3 тапсырманы орындау барысында Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты түсіндіре отырып, оқылым айтылым және шығармашылық ойлау дағдылары қалыптасады.;

Максаттар оқушылардың қажеттілігін ескере отырып SMART* формасында құрастырылған Спиральді оқыту бағдарламасы Джером Брунер

#3 слайд
Максаттар оқушылардың қажеттілігін ескере отырып SMART* формасында құрастырылған Спиральді оқыту бағдарламасы Джером Брунердің танымдық теориясына негізделген қарапайым идеялардан анағұрлым күрделі идеяларға қисынды жолмен ауысуға мүмкіндік береді. Осыны ескере отырып, деңгейлі тапсырмаларды құрастырдым. Тапсырмалар оқу мақсаттары мен бағалау критериилеріне сәйкес келеді 1 тапсырма. 8 минут беріледі. «Ақиқат және Жалған» әдісі 1.Дұрыс, қате тұжырымды табыңыз. «Д» және «Қ» әріптерімен белгілеңіз. 2 тапсырма. 10 минут беріледі. "Сәйкестігін тап" әдісі. Қан тамырлар түрін олардың құрылысындағы ерекшеліктерімен сәйкестендіріңіз. 3 тапсырма. 12 минут беріледі. Топтық жұмыс. «Суреттен- сөйлем, сөйлемнен - мәтін» әдісі Қан тамырларына атау беріңіз. Сабақтың барысы: Сабақтың басы 5 мин – ширату жаттығу “Досыма тілек”. Ортасы – 30 мин. Сабақтың соңы – 5 мин.

3 слайд

Максаттар оқушылардың қажеттілігін ескере отырып SMART* формасында құрастырылған Спиральді оқыту бағдарламасы Джером Брунердің танымдық теориясына негізделген қарапайым идеялардан анағұрлым күрделі идеяларға қисынды жолмен ауысуға мүмкіндік береді. Осыны ескере отырып, деңгейлі тапсырмаларды құрастырдым. Тапсырмалар оқу мақсаттары мен бағалау критериилеріне сәйкес келеді 1 тапсырма. 8 минут беріледі. «Ақиқат және Жалған» әдісі 1.Дұрыс, қате тұжырымды табыңыз. «Д» және «Қ» әріптерімен белгілеңіз. 2 тапсырма. 10 минут беріледі. "Сәйкестігін тап" әдісі. Қан тамырлар түрін олардың құрылысындағы ерекшеліктерімен сәйкестендіріңіз. 3 тапсырма. 12 минут беріледі. Топтық жұмыс. «Суреттен- сөйлем, сөйлемнен - мәтін» әдісі Қан тамырларына атау беріңіз. Сабақтың барысы: Сабақтың басы 5 мин – ширату жаттығу “Досыма тілек”. Ортасы – 30 мин. Сабақтың соңы – 5 мин.

1 тапсырма. “Допты қағып ал” әдісі 2 тапсырма. “Пікір алмасу” әдісі 3 тапсырма. “Допты қағып ал” әдісі Осы әдіс арқылы к

#4 слайд
1 тапсырма. “Допты қағып ал” әдісі 2 тапсырма. “Пікір алмасу” әдісі 3 тапсырма. “Допты қағып ал” әдісі Осы әдіс арқылы кері байланыс орнатамын. Допты алған оқушы сұраққа жауап бере отырып, өз сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді. Бұл әдіс теориялық сұрақтарды бағалауға, тілдік мақсаттардың орындалуына көмек береді. Белсенді оқыту әдістерінің тиімділігі Әрбір топ осы тақырыпқа қатысты 5 сұрақ дайындайды. Әрбір сұрақты стикердің бір жағына, ал жауабын екінші жағына жазып, келесі топпен стикерлерімен ауысады. Топ басшысы стикердегі сұрақтарды оқиды, топ мүшелері жауаптарын жазып дайындайды. Көшбасшы белгі бергенде, барлығы өз жауабын ашады және жауаптарды талқылап, дұрыс жауаппен салыстырады. Осы әдіс арқылы кері байланыс орнатамын. Допты алған оқушы сұраққа жауап бере отырып, өз сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді. Бұл әдіс теориялық сұрақтарды бағалауға, тілдік мақсаттардың орындалуына көмек береді.

4 слайд

1 тапсырма. “Допты қағып ал” әдісі 2 тапсырма. “Пікір алмасу” әдісі 3 тапсырма. “Допты қағып ал” әдісі Осы әдіс арқылы кері байланыс орнатамын. Допты алған оқушы сұраққа жауап бере отырып, өз сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді. Бұл әдіс теориялық сұрақтарды бағалауға, тілдік мақсаттардың орындалуына көмек береді. Белсенді оқыту әдістерінің тиімділігі Әрбір топ осы тақырыпқа қатысты 5 сұрақ дайындайды. Әрбір сұрақты стикердің бір жағына, ал жауабын екінші жағына жазып, келесі топпен стикерлерімен ауысады. Топ басшысы стикердегі сұрақтарды оқиды, топ мүшелері жауаптарын жазып дайындайды. Көшбасшы белгі бергенде, барлығы өз жауабын ашады және жауаптарды талқылап, дұрыс жауаппен салыстырады. Осы әдіс арқылы кері байланыс орнатамын. Допты алған оқушы сұраққа жауап бере отырып, өз сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді. Бұл әдіс теориялық сұрақтарды бағалауға, тілдік мақсаттардың орындалуына көмек береді.

Тапсырма Саралау Дереккөздер Қолдау көрсету Бағалау Оқушылардың білім деңгейіне байланысты спиральділік қағидатқ

#5 слайд
Тапсырма Саралау Дереккөздер Қолдау көрсету Бағалау Оқушылардың білім деңгейіне байланысты спиральділік қағидатқа сүйене отырып, қарапайымнан күрделіге қарай тапсырмаларды , кестелерді, тапсырмаларды саралап беремін. Оқушыларға өте тиімді және қолжетімді дереккөздер пайдалануға оқулықтар, деңгейлік тапсырмалар, электронды оқулықтармен жұмыс жасауға мүмкіндік жасаймын Тапсырмаларды орындау кезінде кейбір оқушыларға көмек көрсету қажет болады.тапсырма ларды орындау барысында оқушыларға сөзбен қолдау және түрлі ынталандырулар көрсетіп отырамын Берілген тапсырманы орындауына қарай оқушыларды “Пікір алмасу” әдісі арқылы кері байланыс орнатамын. Әр тапсырма бойынша алған ақпараттары туралы мәлімет алу үшін кері байланыс жасап, саралап отырамын. Қорытынды Әр тапсырманы орындағаннан кейін топтық, жұптық, жеке жұмыс жасағанда оқушылардың нәтижелері сараланады.

5 слайд

Тапсырма Саралау Дереккөздер Қолдау көрсету Бағалау Оқушылардың білім деңгейіне байланысты спиральділік қағидатқа сүйене отырып, қарапайымнан күрделіге қарай тапсырмаларды , кестелерді, тапсырмаларды саралап беремін. Оқушыларға өте тиімді және қолжетімді дереккөздер пайдалануға оқулықтар, деңгейлік тапсырмалар, электронды оқулықтармен жұмыс жасауға мүмкіндік жасаймын Тапсырмаларды орындау кезінде кейбір оқушыларға көмек көрсету қажет болады.тапсырма ларды орындау барысында оқушыларға сөзбен қолдау және түрлі ынталандырулар көрсетіп отырамын Берілген тапсырманы орындауына қарай оқушыларды “Пікір алмасу” әдісі арқылы кері байланыс орнатамын. Әр тапсырма бойынша алған ақпараттары туралы мәлімет алу үшін кері байланыс жасап, саралап отырамын. Қорытынды Әр тапсырманы орындағаннан кейін топтық, жұптық, жеке жұмыс жасағанда оқушылардың нәтижелері сараланады.

Критериалды бағалау Дескриторлар Бағалау критерийлері Қалыптастырушы бағалау - Қан тамырының құрылысын сипаттайды. -Қантамы

#6 слайд
Критериалды бағалау Дескриторлар Бағалау критерийлері Қалыптастырушы бағалау - Қан тамырының құрылысын сипаттайды. -Қантамырлар түрлерімен олардың құрылысындағы ерекшеліктері сәйкестендіреді - суреттер арқылы қан тамырлар түрлерін атайды; - қан тамырлар құрлысындағы ортақ құрылымды анықтайды; - қызметін сипаттайды • Қантамыр қабырғасының құрылысын сипаттайды; •Қантамырлар түрлерімен олардың құрылысындағы ерекшеліктері сәйкестендіреді; •Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты түсіндіреді. Қалыптастырушы бағалау - оқу үшін бағалауды мақсат ете отырып, белсенді әдістерді тиімді пайдалануға негізделген. Білім сапасын арттыру бірін – бірі толықтырып отырады. Оқушылардың бірігіп талдау мәдениеті қалыптасады. Сыни және шығармашылық ойлауы дамып, сұрақтарды қолдайтын орта қалыптасады. Өздерінің жеткен жетістіктерін көру арқылы оны жаксарту сенімі нығаяды, күтілетін нәтиже алдын –ала нақтыланады.

6 слайд

Критериалды бағалау Дескриторлар Бағалау критерийлері Қалыптастырушы бағалау - Қан тамырының құрылысын сипаттайды. -Қантамырлар түрлерімен олардың құрылысындағы ерекшеліктері сәйкестендіреді - суреттер арқылы қан тамырлар түрлерін атайды; - қан тамырлар құрлысындағы ортақ құрылымды анықтайды; - қызметін сипаттайды • Қантамыр қабырғасының құрылысын сипаттайды; •Қантамырлар түрлерімен олардың құрылысындағы ерекшеліктері сәйкестендіреді; •Қантамыр қабырғасының құрылысы мен олардың қызметі арасындағы байланысты түсіндіреді. Қалыптастырушы бағалау - оқу үшін бағалауды мақсат ете отырып, белсенді әдістерді тиімді пайдалануға негізделген. Білім сапасын арттыру бірін – бірі толықтырып отырады. Оқушылардың бірігіп талдау мәдениеті қалыптасады. Сыни және шығармашылық ойлауы дамып, сұрақтарды қолдайтын орта қалыптасады. Өздерінің жеткен жетістіктерін көру арқылы оны жаксарту сенімі нығаяды, күтілетін нәтиже алдын –ала нақтыланады.

Файл форматы:
pptx
05.01.2019
1629
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі