Презентация. Векторлық бейнелерді құру. 6 сынып
Презентация. Векторлық бейнелерді құру. 6 сынып

#1 слайд
Түркістан облысы, Жетісай ауданы
“Х.Доспанова атындағы №28 жалпы білім
беретін мектеп” информатика пәні мұғалімі
Зулпыхаров Алмас Тынышбаевич
Пәні: информатика
Тақырыбы: 6.2 Векторлық
бейнелерді құру.
Оқу мақсаты: 6.2.2.2
ғарышты зерттеуге
арналған құрылғылар
мен ұшу аппараттарын
сипаттау
Сабақтың мақсаты :
Барлық
оқушылар:
Ғарышты
зерттеуге
арналған
құралды
анықтайды
Көптеген
оқушылар:
Ғарышты
зерттеуге арналған
құралды суреті
бойынша сипаттап
айтады
Кейбірі:
Ғарышты
зерттеуге
арналған
құралды
модельдей
алады
Бағалау критерийлері:
-Ғарышты зерттеуге арналған құралдар мен ұшу аппараттарын
анықтайды Құралдарды сипаттау үшін қарапайым терминдерді қолданады
.
Тілдік мақсат:
Пәнге тән лексика мен
терминология:
телескоп, зымыран, күн
жүйесі, жасанды
серіктер, метеороло
гиялық серіктер,
байланыс серігі
1 слайд
Түркістан облысы, Жетісай ауданы “Х.Доспанова атындағы №28 жалпы білім беретін мектеп” информатика пәні мұғалімі Зулпыхаров Алмас Тынышбаевич Пәні: информатика Тақырыбы: 6.2 Векторлық бейнелерді құру. Оқу мақсаты: 6.2.2.2 ғарышты зерттеуге арналған құрылғылар мен ұшу аппараттарын сипаттау Сабақтың мақсаты : Барлық оқушылар: Ғарышты зерттеуге арналған құралды анықтайды Көптеген оқушылар: Ғарышты зерттеуге арналған құралды суреті бойынша сипаттап айтады Кейбірі: Ғарышты зерттеуге арналған құралды модельдей алады Бағалау критерийлері: -Ғарышты зерттеуге арналған құралдар мен ұшу аппараттарын анықтайды Құралдарды сипаттау үшін қарапайым терминдерді қолданады . Тілдік мақсат: Пәнге тән лексика мен терминология: телескоп, зымыран, күн жүйесі, жасанды серіктер, метеороло гиялық серіктер, байланыс серігі
#2 слайд
Белсенді оқу әдістері
Сабақтың
басы:
Ынтымақтастық атмосферасын орнату мақсатында
жаңа тақырыпқа кіріспе ретінде, ширатуға арналған
жаттығу МК оқушылар топпен ғарышта, жерде, айда
қалай әрекет жасауға болатынын ойлап тауып, сосын
жасайды Суреттер арқылы топтарға бөлу. “Ай”,
“Жер”, “Күн” топтары
Сабақтың
ортасы:
Зерттеу құрылғылары жайлы мәлімет беріледі.
“Болжау” әдісі
Оқу әңгімелері
Метеорологиялық және байланыс серігі жасанды
жер серігі жайында
Сабақтың
соңы:
Ширату жаттығу
Конструктор бөлшектерінен ғарыш зымыранын жасайды. “Үш
тілділік” саясатын қолдай отырып ағылшынша, орысшы,
қазақша санау. Кері санай отырып зымыранды ұшырамыз.
Ғарышқа шығу үшін жер атмосферасын қалай бұзып
өтетіндігі түсіндіріледі
2 слайд
Белсенді оқу әдістері Сабақтың басы: Ынтымақтастық атмосферасын орнату мақсатында жаңа тақырыпқа кіріспе ретінде, ширатуға арналған жаттығу МК оқушылар топпен ғарышта, жерде, айда қалай әрекет жасауға болатынын ойлап тауып, сосын жасайды Суреттер арқылы топтарға бөлу. “Ай”, “Жер”, “Күн” топтары Сабақтың ортасы: Зерттеу құрылғылары жайлы мәлімет беріледі. “Болжау” әдісі Оқу әңгімелері Метеорологиялық және байланыс серігі жасанды жер серігі жайында Сабақтың соңы: Ширату жаттығу Конструктор бөлшектерінен ғарыш зымыранын жасайды. “Үш тілділік” саясатын қолдай отырып ағылшынша, орысшы, қазақша санау. Кері санай отырып зымыранды ұшырамыз. Ғарышқа шығу үшін жер атмосферасын қалай бұзып өтетіндігі түсіндіріледі
#3 слайд
“Саралау” әдісі
Жердің алуан түрлі жасанды
серіктері бар. Олар Күн жүйесін,
басқа ғаламшарларды, ғарышты
зерттеуге арналған. Метеорологиялық
серіктер ауа райын болжауға
көмектеседі. Байланыс серігі радио
және теледидар хабарларын таратуға
арналған.
“Болжау” әдісі
Ғарышты зерттеуге
арналған құралды
болжай отырып,
анықтайды және
сипаттап айтады
3 слайд
“Саралау” әдісі Жердің алуан түрлі жасанды серіктері бар. Олар Күн жүйесін, басқа ғаламшарларды, ғарышты зерттеуге арналған. Метеорологиялық серіктер ауа райын болжауға көмектеседі. Байланыс серігі радио және теледидар хабарларын таратуға арналған. “Болжау” әдісі Ғарышты зерттеуге арналған құралды болжай отырып, анықтайды және сипаттап айтады
#4 слайд
Критерийалды бағалау
Жетістік критерийіне жету мақсатында қалыптастырушы бағалауды
ұйымдастырамын. Қалыптастырушы бағалауда смайликтерді және
түсті жетондар арқылы «Бағдаршам» әдісін пайдаланамын
Тапсырма Әр топқа фотосуреттер беріледі. Сол суреттердің ішінен
ғарышты зерттеу құрылғысын анықтайды
Критерий Ғарышты зерттеуге арналған құралдар мен ұшу
аппараттарын анықтайды.
Құралдарды сипаттау үшін қарапайым терминдерді
қолданады
Дескриптор. Білім алушы - ғарышты зерттеуге арналған құралды
анықтайды; - суреті бойынша сипаттап айтады.
Білім алушының оқу жетістіктерін
бағалауға негіз болатын белгі (КБ
бойынша нұсқаулық)
Смайлик
тер
арқылы
“Бағдар
шам”
әлісі
4 слайд
Критерийалды бағалау Жетістік критерийіне жету мақсатында қалыптастырушы бағалауды ұйымдастырамын. Қалыптастырушы бағалауда смайликтерді және түсті жетондар арқылы «Бағдаршам» әдісін пайдаланамын Тапсырма Әр топқа фотосуреттер беріледі. Сол суреттердің ішінен ғарышты зерттеу құрылғысын анықтайды Критерий Ғарышты зерттеуге арналған құралдар мен ұшу аппараттарын анықтайды. Құралдарды сипаттау үшін қарапайым терминдерді қолданады Дескриптор. Білім алушы - ғарышты зерттеуге арналған құралды анықтайды; - суреті бойынша сипаттап айтады. Білім алушының оқу жетістіктерін бағалауға негіз болатын белгі (КБ бойынша нұсқаулық) Смайлик тер арқылы “Бағдар шам” әлісі
#5 слайд
Ықшам сабақты жоспарлау
Тренер – сабақ
барысында
әдістерді, мақсатты
және сұрақтарды
нәтижелі қолдануды
ұсынды. Сабақ
мақсатын оқу
мақсатына сай
жоспарлап, бағалау
критерийлерін
дұрыс құру, саралау
тапсырмаларын
мақсатқа сай беру
туралы бағыт-
бағдар берді
Өзімнің әдістемелік
қоржынымды
толықтырдым,
көптеген жаңа әдіс-
тәсілдерді мақсатты
түрде қолдануға
дағдыландым, оқу
мақсатымен
байланыстырдым.
Оқу әдістерін іс-
жүзінде іске асыратын
белсенді ұстаз болу.
Өз тәжірибемді
шыңдап , саналы да
білімді тұлға
тәрбиелеуге өз
үлесімді қосамын.
Әріптестерімнің
кері байланыс беру
нәтижесінде жаңа
бағдарлама мазмұнын
аша түстім. Жіберген
қателіктерім мен
қиындықтарды жеңіп,
дұрыстап отырдым.
Әріптестеріммен пікір
алмаса отырып,
белсенді оқу әдіс-
тәсілдерін сабақ
мақсатына сай таңдап
алдым. Пікір алмасу
дың саралан ған
сабақ үлгісін жасауда
көп септігі тиді.
5 слайд
Ықшам сабақты жоспарлау Тренер – сабақ барысында әдістерді, мақсатты және сұрақтарды нәтижелі қолдануды ұсынды. Сабақ мақсатын оқу мақсатына сай жоспарлап, бағалау критерийлерін дұрыс құру, саралау тапсырмаларын мақсатқа сай беру туралы бағыт- бағдар берді Өзімнің әдістемелік қоржынымды толықтырдым, көптеген жаңа әдіс- тәсілдерді мақсатты түрде қолдануға дағдыландым, оқу мақсатымен байланыстырдым. Оқу әдістерін іс- жүзінде іске асыратын белсенді ұстаз болу. Өз тәжірибемді шыңдап , саналы да білімді тұлға тәрбиелеуге өз үлесімді қосамын. Әріптестерімнің кері байланыс беру нәтижесінде жаңа бағдарлама мазмұнын аша түстім. Жіберген қателіктерім мен қиындықтарды жеңіп, дұрыстап отырдым. Әріптестеріммен пікір алмаса отырып, белсенді оқу әдіс- тәсілдерін сабақ мақсатына сай таңдап алдым. Пікір алмасу дың саралан ған сабақ үлгісін жасауда көп септігі тиді.
#6 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА
РАХМЕТ!
6 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!
шағым қалдыра аласыз













