Қожа Ахмет Ясауи. «Даналық кітабы» Хикметтің идеясы слайд

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қожа Ахмет Ясауи. «Даналық кітабы» Хикметтің идеясы слайд

Материал туралы қысқаша түсінік
Қожа Ахмет Ясауи. «Даналық кітабы» Хикметтің идеясы слайд көмегім тиіп қалар
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Сабақтың тақырыбы Қожа Ахмет Ясауи «Даналық кітабы»  Хикметтің идеясы

#1 слайд
Сабақтың тақырыбы Қожа Ахмет Ясауи «Даналық кітабы»  Хикметтің идеясы

1 слайд

Сабақтың тақырыбы Қожа Ахмет Ясауи «Даналық кітабы»  Хикметтің идеясы

Оқу мақсаты: 8.Т/Ж2. Әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; 8.А/И 1. Композиция

#2 слайд
Оқу мақсаты: 8.Т/Ж2. Әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; 8.А/И 1. Композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; Сабақ мақсаты: . Әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ажырата алады; Шығарманы тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау жүргізе біледі.

2 слайд

Оқу мақсаты: 8.Т/Ж2. Әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; 8.А/И 1. Композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; Сабақ мақсаты: . Әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ажырата алады; Шығарманы тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау жүргізе біледі.

Бағалау критерийлері: Әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан аша алады; Шығарманы

#3 слайд
Бағалау критерийлері: Әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан аша алады; Шығарманы тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдайды, хикметтерді мәнерлеп, жатқа оқиды.

3 слайд

Бағалау критерийлері: Әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан аша алады; Шығарманы тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдайды, хикметтерді мәнерлеп, жатқа оқиды.

Ұйымдастыру кезеңі Психолгиялық дайындық « Бір тілек » тренингі арқылы балалар бір- біріне өздерінің аттарының б

#4 слайд
Ұйымдастыру кезеңі Психолгиялық дайындық « Бір тілек » тренингі арқылы балалар  бір- біріне  өздерінің аттарының бас әріптеріне сәйкес тілек білдіреді. « Орныңды тап » әдісі арқылы оқушыларды үш топқа бөлемін. I топ. Оқымысты II топ . Даналық III топ. Тәлім-тәрбие

4 слайд

Ұйымдастыру кезеңі Психолгиялық дайындық « Бір тілек » тренингі арқылы балалар  бір- біріне  өздерінің аттарының бас әріптеріне сәйкес тілек білдіреді. « Орныңды тап » әдісі арқылы оқушыларды үш топқа бөлемін. I топ. Оқымысты II топ . Даналық III топ. Тәлім-тәрбие

1-тапсырма .«Ой шақыру» әдісі «Дауылға қарсы тұру» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіру; 1-топ 1.Хикмет дегені

#5 слайд
1-тапсырма .«Ой шақыру» әдісі «Дауылға қарсы тұру» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіру; 1-топ 1.Хикмет дегеніміз не?(Даналық сөзі ,ақыл сөзі.) 2.Қожа Ахмет Ясауи қай қалада өмірге келді? (Испиджаб (Сайрам ) қаласы) 3. Қожа Ахмет Ясауи кімнен дәріс алды? (Арыстан Баб)

5 слайд

1-тапсырма .«Ой шақыру» әдісі «Дауылға қарсы тұру» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіру; 1-топ 1.Хикмет дегеніміз не?(Даналық сөзі ,ақыл сөзі.) 2.Қожа Ахмет Ясауи қай қалада өмірге келді? (Испиджаб (Сайрам ) қаласы) 3. Қожа Ахмет Ясауи кімнен дәріс алды? (Арыстан Баб)

2-топ 1. Қожа Ахмет Ясауи кесенесін кім салдырған? (Әмір Темір) 2.Суфизм сөз қандай мағынаны білдіреді? (И

#6 слайд
2-топ 1. Қожа Ахмет Ясауи кесенесін кім салдырған? (Әмір Темір) 2.Суфизм сөз қандай мағынаны білдіреді? (Ислам дініндегі ағым) 3.«Диуани хикмет» еңбегі қай тілде жазылған? (Оғыз –қыпшақ тілінде жазылған)

6 слайд

2-топ 1. Қожа Ахмет Ясауи кесенесін кім салдырған? (Әмір Темір) 2.Суфизм сөз қандай мағынаны білдіреді? (Ислам дініндегі ағым) 3.«Диуани хикмет» еңбегі қай тілде жазылған? (Оғыз –қыпшақ тілінде жазылған)

3-топ 1. «Диуани хикмет» еңбегін кімдер зерттеді? (М.Ф.Көпрүлузаде, А.К.Боровков

#7 слайд
3-топ 1. «Диуани хикмет» еңбегін кімдер зерттеді? (М.Ф.Көпрүлузаде, А.К.Боровков, Э.Р. Рустамов т.б ) 2. Қожа Ахмет Ясауидің неше хикмет- жыры бар? (149 хикмет берілген 109 хикметі өзінікі) 3. Қожа Ахмет Йасауидың ұстазы Арыстанбаб кесенесі қай? (Отырарда )

7 слайд

3-топ 1. «Диуани хикмет» еңбегін кімдер зерттеді? (М.Ф.Көпрүлузаде, А.К.Боровков, Э.Р. Рустамов т.б ) 2. Қожа Ахмет Ясауидің неше хикмет- жыры бар? (149 хикмет берілген 109 хикметі өзінікі) 3. Қожа Ахмет Йасауидың ұстазы Арыстанбаб кесенесі қай? (Отырарда )

«Еркін микрофон» әдісі -Балалар, қалай ойлайсыңдар бұл кімнің кесенесі? -Дұрыс айттыңдар, Қожа Ахмет Ясауи

#8 слайд
«Еркін микрофон» әдісі -Балалар, қалай ойлайсыңдар бұл кімнің кесенесі? -Дұрыс айттыңдар, Қожа Ахмет Ясауи кесенесі -Олай болса, бүгін біз Қожа Ахмет Ясауи жайлы тереңірек танысамыз. Қожа Ахмет Ясауи туралы видеоролик көрсетіледі.

8 слайд

«Еркін микрофон» әдісі -Балалар, қалай ойлайсыңдар бұл кімнің кесенесі? -Дұрыс айттыңдар, Қожа Ахмет Ясауи кесенесі -Олай болса, бүгін біз Қожа Ахмет Ясауи жайлы тереңірек танысамыз. Қожа Ахмет Ясауи туралы видеоролик көрсетіледі.

3- тапсырма . Жазылым .Сыныптық жұмыс. Оқулықпен жұмыс «Білгенге маржан» әдісі арқылы 1-2 топ 5-тапсырма Дәптерле

#9 слайд
3- тапсырма . Жазылым .Сыныптық жұмыс. Оқулықпен жұмыс «Білгенге маржан» әдісі арқылы 1-2 топ 5-тапсырма Дәптерлеріңе көшіріп жазып, өлең құрылысына қарай талдаңдар. (32 бет) 10-тапсырма 1-топ. Қиямет, мұсылман 2-топ. Мүрит, пір, жамағат, 3-топ. Дәруіш, дұға «От шашу» бағалау    

9 слайд

3- тапсырма . Жазылым .Сыныптық жұмыс. Оқулықпен жұмыс «Білгенге маржан» әдісі арқылы 1-2 топ 5-тапсырма Дәптерлеріңе көшіріп жазып, өлең құрылысына қарай талдаңдар. (32 бет) 10-тапсырма 1-топ. Қиямет, мұсылман 2-топ. Мүрит, пір, жамағат, 3-топ. Дәруіш, дұға «От шашу» бағалау    

Тест 1. Қожа Ахмет Ясауи қай жерде дүниеге келген? А) Отырар Ә) Сайрам қаласы Б ) Түркістан 2.Қожа Ахмет Ясауидың ұ

#10 слайд
Тест 1. Қожа Ахмет Ясауи қай жерде дүниеге келген? А) Отырар Ә) Сайрам қаласы Б ) Түркістан 2.Қожа Ахмет Ясауидың ұстазы Арыстанбаб кесенесі қай жерде?  А) Түркістанда  Ә) Отырарда  Б) Талас-Шу бойында 3. Қожа Ахмет Ясауидың әкесі мен анасының есімдері А) Ибраһим. Қарашаш Ә) Ибраһим. Алтыншаш Б) Ибраһим.Сұлушаш 4.Қожа Ахмет Ясауи қай қалада ұстаздық етті? А) Мерке Ә) Испиджаб Б) Йасы 5.Қожа Ахмет Ясауидің Мұхаммед Пайғамбардың жасынан артық өмір сүруді дұрыс көрмей,соңғы өмірін неше жаста жер астынада, қылуетте өткізді? А) 61 Ә) 62 Б) 63

10 слайд

Тест 1. Қожа Ахмет Ясауи қай жерде дүниеге келген? А) Отырар Ә) Сайрам қаласы Б ) Түркістан 2.Қожа Ахмет Ясауидың ұстазы Арыстанбаб кесенесі қай жерде?  А) Түркістанда  Ә) Отырарда  Б) Талас-Шу бойында 3. Қожа Ахмет Ясауидың әкесі мен анасының есімдері А) Ибраһим. Қарашаш Ә) Ибраһим. Алтыншаш Б) Ибраһим.Сұлушаш 4.Қожа Ахмет Ясауи қай қалада ұстаздық етті? А) Мерке Ә) Испиджаб Б) Йасы 5.Қожа Ахмет Ясауидің Мұхаммед Пайғамбардың жасынан артық өмір сүруді дұрыс көрмей,соңғы өмірін неше жаста жер астынада, қылуетте өткізді? А) 61 Ә) 62 Б) 63

Тест 1. Қожа Ахмет Ясауи қай жерде дүниеге келген? А) Отырар Ә) Сайрам қаласы Б ) Түркістан 2.Қожа Ахмет Ясауидың

#11 слайд
Тест 1. Қожа Ахмет Ясауи қай жерде дүниеге келген? А) Отырар Ә) Сайрам қаласы Б ) Түркістан 2.Қожа Ахмет Ясауидың ұстазы Арыстанбаб кесенесі қай жерде?  А) Түркістанда  Ә) Отырарда  Б) Талас-Шу бойында 3. Қожа Ахмет Ясауидың әкесі мен анасының есімдері А) Ибраһим. Қарашаш Ә) Ибраһим. Алтыншаш Б) Ибраһим.Сұлушаш 4.Қожа Ахмет Ясауи қай қалада ұстаздық етті? А) Мерке Ә) Испиджаб Б) Йасы 5.Қожа Ахмет Ясауидің Мұхаммед Пайғамбардың жасынан артық өмір сүруді дұрыс көрмей,соңғы өмірін неше жаста жер астынада, қылуетте өткізді? А) 61 Ә) 62 Б) 63

11 слайд

Тест 1. Қожа Ахмет Ясауи қай жерде дүниеге келген? А) Отырар Ә) Сайрам қаласы Б ) Түркістан 2.Қожа Ахмет Ясауидың ұстазы Арыстанбаб кесенесі қай жерде?  А) Түркістанда  Ә) Отырарда  Б) Талас-Шу бойында 3. Қожа Ахмет Ясауидың әкесі мен анасының есімдері А) Ибраһим. Қарашаш Ә) Ибраһим. Алтыншаш Б) Ибраһим.Сұлушаш 4.Қожа Ахмет Ясауи қай қалада ұстаздық етті? А) Мерке Ә) Испиджаб Б) Йасы 5.Қожа Ахмет Ясауидің Мұхаммед Пайғамбардың жасынан артық өмір сүруді дұрыс көрмей,соңғы өмірін неше жаста жер астынада, қылуетте өткізді? А) 61 Ә) 62 Б) 63

Иманды адам қандай болады? I топ. Оқымысты II топ . Даналық III топ. Тәлім-тәрбие

#12 слайд
Иманды адам қандай болады? I топ. Оқымысты II топ . Даналық III топ. Тәлім-тәрбие

12 слайд

Иманды адам қандай болады? I топ. Оқымысты II топ . Даналық III топ. Тәлім-тәрбие

Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі

#13 слайд
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі

13 слайд

Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі

Файл форматы:
pptx
09.10.2018
3477
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі