Тақырып бойынша 31 материал табылды

Қыска қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету

Материал туралы қысқаша түсінік
Түрлі дене жүктемелерінің арасындағы айырмашылықты және олардың ағзаға тигізетін әсерін сыртқы белгілеріне қарап анықтай білу
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Алматы облысы Талғар ауданы Ақдала ауылы №44 орта мектеп МКК Әбдіқадыров Қайрат Асылбекұлы Сабақтың тақырыбы:Қыска қашықтыққа

#1 слайд
Алматы облысы Талғар ауданы Ақдала ауылы №44 орта мектеп МКК Әбдіқадыров Қайрат Асылбекұлы Сабақтың тақырыбы:Қыска қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету (Жеңіл атлетика 30м-ге жылдамдықпен жүгіру)

1 слайд

Алматы облысы Талғар ауданы Ақдала ауылы №44 орта мектеп МКК Әбдіқадыров Қайрат Асылбекұлы Сабақтың тақырыбы:Қыска қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету (Жеңіл атлетика 30м-ге жылдамдықпен жүгіру)

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары ) • 5.3.3.3 Түрлі дене жүктемелерінің арасындағы айырмашылықты және олардың ағзаға

#2 слайд
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары ) • 5.3.3.3 Түрлі дене жүктемелерінің арасындағы айырмашылықты және олардың ағзаға тигізетін әсерін сыртқы белгілеріне қарап анықтай білу

2 слайд

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары ) • 5.3.3.3 Түрлі дене жүктемелерінің арасындағы айырмашылықты және олардың ағзаға тигізетін әсерін сыртқы белгілеріне қарап анықтай білу

Сабақтың мақсаттары  Барлық оқушылар орындай алады:  қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын біледі жүгіре алады.  Оқушылардың

#3 слайд
Сабақтың мақсаттары  Барлық оқушылар орындай алады:  қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын біледі жүгіре алады.  Оқушылардың көпшілігі орындай алады:  жылдамдықты күшейте отырып қысқа қашықтыққа жүгіруді біледі  Кейбір оқушылар орындай алады:  Түрлі тыныс алу жолдарын біледі Қысқа қашықтыққа жүгіру ережесін меңгереді,біледі дұрыс орындайды , сонымен жүгіру техникасын сақтайды.

3 слайд

Сабақтың мақсаттары  Барлық оқушылар орындай алады:  қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын біледі жүгіре алады.  Оқушылардың көпшілігі орындай алады:  жылдамдықты күшейте отырып қысқа қашықтыққа жүгіруді біледі  Кейбір оқушылар орындай алады:  Түрлі тыныс алу жолдарын біледі Қысқа қашықтыққа жүгіру ережесін меңгереді,біледі дұрыс орындайды , сонымен жүгіру техникасын сақтайды.

Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады: Оқушылар қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын меңгереді, түсіндіре алады және

#4 слайд
Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады: Оқушылар қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын меңгереді, түсіндіре алады және көрсете біледі Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер : төменгі сөре-нижний старт, мәре-финиш, жылдамдық- скорость спорт алаңы - спортивная площадка, жылдамждықты дамытуға арналған жаттығулар кешені-комплекс упражнений для развития скорости Талқылауға арналған сұрақтар 1. Жүгіру кезінде біздің жүрегіміз неліктен тез қағады? 2. Қыска қашықтыққа жүгіруде неге төменгі сөрені қолданады? Алдыңғы оқу: • Денсаулықты нығайтуға арналған ойындар мен эстафеталар

4 слайд

Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады: Оқушылар қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын меңгереді, түсіндіре алады және көрсете біледі Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер : төменгі сөре-нижний старт, мәре-финиш, жылдамдық- скорость спорт алаңы - спортивная площадка, жылдамждықты дамытуға арналған жаттығулар кешені-комплекс упражнений для развития скорости Талқылауға арналған сұрақтар 1. Жүгіру кезінде біздің жүрегіміз неліктен тез қағады? 2. Қыска қашықтыққа жүгіруде неге төменгі сөрені қолданады? Алдыңғы оқу: • Денсаулықты нығайтуға арналған ойындар мен эстафеталар

Жоспар Сабақтың басы 10 мин • Спорт киімдерін қадағалау, Оқушыларды түгендеу Бұрылған кезде дұрыс бұрылуын қадағалау

#5 слайд
Жоспар Сабақтың басы 10 мин • Спорт киімдерін қадағалау, Оқушыларды түгендеу Бұрылған кезде дұрыс бұрылуын қадағалау Сапқа тізілу, амандасу,бүгінгі сабақтың тақырыбымен таныстыру. Орнында тұрып бұрылу, «Оң-ға!», «Сол-ға!», «Арт- қа!», Қолды жоғары,,желкеге,белге,тізеге ұстап жүру. Жалпы дамыту жаттығуларын дұрыс орындауға үйрету,қадағалау • ЖДЖ

5 слайд

Жоспар Сабақтың басы 10 мин • Спорт киімдерін қадағалау, Оқушыларды түгендеу Бұрылған кезде дұрыс бұрылуын қадағалау Сапқа тізілу, амандасу,бүгінгі сабақтың тақырыбымен таныстыру. Орнында тұрып бұрылу, «Оң-ға!», «Сол-ға!», «Арт- қа!», Қолды жоғары,,желкеге,белге,тізеге ұстап жүру. Жалпы дамыту жаттығуларын дұрыс орындауға үйрету,қадағалау • ЖДЖ

Сабақтың ортасы -25мин • Жаңа сабағымды жаңартылған спиральдік бағдарлама бойынша құрастырдым: жеңіл атлетика сабақ сайын

#6 слайд
Сабақтың ортасы -25мин • Жаңа сабағымды жаңартылған спиральдік бағдарлама бойынша құрастырдым: жеңіл атлетика сабақ сайын күрделене түседі. Тапсырмалар қайталана отырып жүктемесі,тығыздығы ұлғайады • Бұл сабағымда мен RWCT(эй-ви-си-ти) мен джигсо2 әдістерін қолданамын .Бұл әдістер белсенді оқудың әдістерғ болып табылады. • Бұл әдіс сабағымның белсенді өтуіне себебін тигізеді,оқушылардың белсенділігін арттырады.

6 слайд

Сабақтың ортасы -25мин • Жаңа сабағымды жаңартылған спиральдік бағдарлама бойынша құрастырдым: жеңіл атлетика сабақ сайын күрделене түседі. Тапсырмалар қайталана отырып жүктемесі,тығыздығы ұлғайады • Бұл сабағымда мен RWCT(эй-ви-си-ти) мен джигсо2 әдістерін қолданамын .Бұл әдістер белсенді оқудың әдістерғ болып табылады. • Бұл әдіс сабағымның белсенді өтуіне себебін тигізеді,оқушылардың белсенділігін арттырады.

• Топтардағы оқушыларды мүмкіндігі және қабілеттері бойынша топтарға бөлемін. • 30 метрге жылдамдықпен жүгіру Үш командаға түсі

#7 слайд
• Топтардағы оқушыларды мүмкіндігі және қабілеттері бойынша топтарға бөлемін. • 30 метрге жылдамдықпен жүгіру Үш командаға түсіндіру 1) «Сөреге тұрыңдар!» бұл команда берілгенде,бір аяқтың ұшын сөре сызығына тигізе тізені бүгіп,дігі кеудені де екі тезені де сәл бүгіп,бір қолды сәл алға,екінші қолды сәл кейін жіберіледі.Осында ескеретін нәрсе,егер сол аяқ алда болса,сол қолды кейін,ал сол аяқ артта болса,сол қол алға шығуы керек. Бір қолды жоғары көтеру,екінші қолды белге ұстау .Екі қолды ашып алдыға иілу .Екі қолды тізесіне ұстау . Қолды алдыға ұстау .Қолды белге ұстау Түсіндіру және көрсету Техника қауіпсіздігін қадағалау 60 метр жүгіруді сөре мен мәре белгіленген тегіс жерде өткізу. 3) «Жүгіріңдер!» бұл пәрмен естілгенде міндетті жөнелу керек. Дайындық жаттығулары а) Сөреден жүгіру ә)аяқты жоғары көтеріп 10 метр жүгіру б) 30 метрге жүгіру 2-3 рет. • Негізгі жаттығулары А)Бір орында бір және екі аяқпен секіру • ә)Жіппен секіру • б)Жоғары тұрған тұғырға секіру • в)Орында тұрып биік тұғырдан секіру • Старт сызығы белгіленеді және рулетке немесе сантиметрлі лентамен • . Жүгіруге арналған жаттығуларды дұрыс орындауға үйрету және қадағалау.

7 слайд

• Топтардағы оқушыларды мүмкіндігі және қабілеттері бойынша топтарға бөлемін. • 30 метрге жылдамдықпен жүгіру Үш командаға түсіндіру 1) «Сөреге тұрыңдар!» бұл команда берілгенде,бір аяқтың ұшын сөре сызығына тигізе тізені бүгіп,дігі кеудені де екі тезені де сәл бүгіп,бір қолды сәл алға,екінші қолды сәл кейін жіберіледі.Осында ескеретін нәрсе,егер сол аяқ алда болса,сол қолды кейін,ал сол аяқ артта болса,сол қол алға шығуы керек. Бір қолды жоғары көтеру,екінші қолды белге ұстау .Екі қолды ашып алдыға иілу .Екі қолды тізесіне ұстау . Қолды алдыға ұстау .Қолды белге ұстау Түсіндіру және көрсету Техника қауіпсіздігін қадағалау 60 метр жүгіруді сөре мен мәре белгіленген тегіс жерде өткізу. 3) «Жүгіріңдер!» бұл пәрмен естілгенде міндетті жөнелу керек. Дайындық жаттығулары а) Сөреден жүгіру ә)аяқты жоғары көтеріп 10 метр жүгіру б) 30 метрге жүгіру 2-3 рет. • Негізгі жаттығулары А)Бір орында бір және екі аяқпен секіру • ә)Жіппен секіру • б)Жоғары тұрған тұғырға секіру • в)Орында тұрып биік тұғырдан секіру • Старт сызығы белгіленеді және рулетке немесе сантиметрлі лентамен • . Жүгіруге арналған жаттығуларды дұрыс орындауға үйрету және қадағалау.

• Сабақ барысында оқушылардың көпшілігі жеңіл атлетика жаттығуларын дұрыс нақты орындайды, кейбір оқушылар ойдағыдай орындай

#8 слайд
• Сабақ барысында оқушылардың көпшілігі жеңіл атлетика жаттығуларын дұрыс нақты орындайды, кейбір оқушылар ойдағыдай орындай алмайды. Осы оқушыларға мен назар аудардым, көңіл бөлемін, жақсы сөзбен қолдап, сыртқы уәж арқылы оқушыларды келесі сабақтарға ынталандырамын

8 слайд

• Сабақ барысында оқушылардың көпшілігі жеңіл атлетика жаттығуларын дұрыс нақты орындайды, кейбір оқушылар ойдағыдай орындай алмайды. Осы оқушыларға мен назар аудардым, көңіл бөлемін, жақсы сөзбен қолдап, сыртқы уәж арқылы оқушыларды келесі сабақтарға ынталандырамын

Сабақтың соңы 5 мин Ойтолғаныс • Арнайы жаттығулар арқылы дем алуды ретке түсіреміз. Қысқа қашықтыққа жүгіру жаттығуларын

#9 слайд
Сабақтың соңы 5 мин Ойтолғаныс • Арнайы жаттығулар арқылы дем алуды ретке түсіреміз. Қысқа қашықтыққа жүгіру жаттығуларын орындауын бағалау .Бағалауды арнайы сараланған бағалау кестесі мен«Бағдаршам» әдісімен • жүргіземіз.Оқушылар керібайланыс арқылы стикерлер арқылы көңіл күйін білеміз.

9 слайд

Сабақтың соңы 5 мин Ойтолғаныс • Арнайы жаттығулар арқылы дем алуды ретке түсіреміз. Қысқа қашықтыққа жүгіру жаттығуларын орындауын бағалау .Бағалауды арнайы сараланған бағалау кестесі мен«Бағдаршам» әдісімен • жүргіземіз.Оқушылар керібайланыс арқылы стикерлер арқылы көңіл күйін білеміз.

Жалпы сабақ алдынала сараланған : оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес құрастырылған. Тапсырмалар 5 сынып оқушылардың жас е

#10 слайд
Жалпы сабақ алдынала сараланған : оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес құрастырылған. Тапсырмалар 5 сынып оқушылардың жас ерекшелігіне сай келеді. Оқушылардың алдыңғы білімін мысалға келтіре отырып, қазіргі берілетін біліммен салыстыру. Қабілетті оқушыға тапсырманы бірте-бірте түрлендіремін. Сабақтағы оқу үлгерімін жақсарту мақсатында оқушылардың дарындылары мен қабілеттерін әртүрлі салаларда қолданамын. САРАЛАУ Бағалау Денсаулық және қауіпсіздік Сабақ барысында үнемі техника қауіпсіздігі сақталынады Бағалауды арнайы сараланған «Бағдаршам» әдісімен жүргіземіз. Оқушылар керібайланыс арқылы стикерлер арқылы көңіл күйін білеміз.

10 слайд

Жалпы сабақ алдынала сараланған : оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес құрастырылған. Тапсырмалар 5 сынып оқушылардың жас ерекшелігіне сай келеді. Оқушылардың алдыңғы білімін мысалға келтіре отырып, қазіргі берілетін біліммен салыстыру. Қабілетті оқушыға тапсырманы бірте-бірте түрлендіремін. Сабақтағы оқу үлгерімін жақсарту мақсатында оқушылардың дарындылары мен қабілеттерін әртүрлі салаларда қолданамын. САРАЛАУ Бағалау Денсаулық және қауіпсіздік Сабақ барысында үнемі техника қауіпсіздігі сақталынады Бағалауды арнайы сараланған «Бағдаршам» әдісімен жүргіземіз. Оқушылар керібайланыс арқылы стикерлер арқылы көңіл күйін білеміз.

Н А З А Р Л А Р Ы Ң Ы З Ғ А Р А Х М Е Т ! ! !

#11 слайд
Н А З А Р Л А Р Ы Ң Ы З Ғ А Р А Х М Е Т ! ! !

11 слайд

Н А З А Р Л А Р Ы Ң Ы З Ғ А Р А Х М Е Т ! ! !

Файл форматы:
pptx
30.04.2020
682
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12