«Қысқа мерзімді жоспар жазуда ҚР Оқу ағарту министрінің №382 бұйрығының талаптарының орындалуы»

Тақырып бойынша 11 материал табылды

«Қысқа мерзімді жоспар жазуда ҚР Оқу ағарту министрінің №382 бұйрығының талаптарының орындалуы»

Материал туралы қысқаша түсінік
«Қысқа мерзімді жоспар жазуда ҚР Оқу ағарту министрінің №382 бұйрығының талаптарының орындалуы» Дескрипторларды дқрыс құру,сабақ мақсатын дұрыс анықтау т.б
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Алматы облысы Ұйғыр ауданы ПЕДАГОГТЕРІНІҢ ФОРУМЫ 24.03.2023 жыл

#1 слайд
Алматы облысы Ұйғыр ауданы ПЕДАГОГТЕРІНІҢ ФОРУМЫ 24.03.2023 жыл

1 слайд

Алматы облысы Ұйғыр ауданы ПЕДАГОГТЕРІНІҢ ФОРУМЫ 24.03.2023 жыл

6 Алаң Оқушылардың функционалдық сауаттылығын қалыптастырудағы бастауыш сынып мұғалімінің рөлі

#2 слайд
6 Алаң Оқушылардың функционалдық сауаттылығын қалыптастырудағы бастауыш сынып мұғалімінің рөлі

2 слайд

6 Алаң Оқушылардың функционалдық сауаттылығын қалыптастырудағы бастауыш сынып мұғалімінің рөлі

Мақсаты: Оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттырудың тиімді жолдарын ұсынуда бастауыш сынып мұғалімдеріне кәсіби қолдау

#3 слайд
Мақсаты: Оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттырудың тиімді жолдарын ұсынуда бастауыш сынып мұғалімдеріне кәсіби қолдау көрсету

3 слайд

Мақсаты: Оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттырудың тиімді жолдарын ұсынуда бастауыш сынып мұғалімдеріне кәсіби қолдау көрсету

Жұмыс барысы: Спикерлер Таныстырылым: «Бастауыш сынып оқушыларының дағдыларын қалыптастырудағы мұғалімнің әрекеті» «Өрлеу» біл

#4 слайд
Жұмыс барысы: Спикерлер Таныстырылым: «Бастауыш сынып оқушыларының дағдыларын қалыптастырудағы мұғалімнің әрекеті» «Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық орталығыАҚ филиалы,Алматы облысы бойынша кәсіби даму интитутының әдіснама және педагогикалық инновация кафедрасының аға ағартушы, тренері Байузакова Айгуль Кусаиновна Модератор: Аудандық білім беруді дамыту оқу-әдістемелік орталығының аға әдіскері Рысмендиева Элмира Нәсілбекқызы «Қысқа мерзімді жоспар жазуда ҚР Оқу ағарту министрінің №382 бұйрығының талаптарының орындалуы» Қырғызсай ОМКММ-сінің бастауыш сынып мұғалімі, аудандық «Зерделі» ассоцациясының мүшесі, облыстық «Бастау»ассоцациясының мүшесі Мурасилова Гульнара Еламановна «Математика жаратылыстану бағыты бойынша бастауыш сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын арттыру» Жаңабай Құдайбергенов атындағы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Егизекова Эльвира Құдайбергеновна «Бірінші сынып оқушыларының оқу сауаттылығын қалыптастырудағы әдіс-тәсілдер» И.Молутов /Бахтия/ атындағы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Розахунов Рамзат Рашидинович «Развитие функциональной грамотности по литературному чтению» №1 мектеп – лицейінің бастауыш сынып мұғалімі Таирова Саяра Адиковна

4 слайд

Жұмыс барысы: Спикерлер Таныстырылым: «Бастауыш сынып оқушыларының дағдыларын қалыптастырудағы мұғалімнің әрекеті» «Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық орталығыАҚ филиалы,Алматы облысы бойынша кәсіби даму интитутының әдіснама және педагогикалық инновация кафедрасының аға ағартушы, тренері Байузакова Айгуль Кусаиновна Модератор: Аудандық білім беруді дамыту оқу-әдістемелік орталығының аға әдіскері Рысмендиева Элмира Нәсілбекқызы «Қысқа мерзімді жоспар жазуда ҚР Оқу ағарту министрінің №382 бұйрығының талаптарының орындалуы» Қырғызсай ОМКММ-сінің бастауыш сынып мұғалімі, аудандық «Зерделі» ассоцациясының мүшесі, облыстық «Бастау»ассоцациясының мүшесі Мурасилова Гульнара Еламановна «Математика жаратылыстану бағыты бойынша бастауыш сынып оқушыларының функционалдық сауаттылығын арттыру» Жаңабай Құдайбергенов атындағы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Егизекова Эльвира Құдайбергеновна «Бірінші сынып оқушыларының оқу сауаттылығын қалыптастырудағы әдіс-тәсілдер» И.Молутов /Бахтия/ атындағы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Розахунов Рамзат Рашидинович «Развитие функциональной грамотности по литературному чтению» №1 мектеп – лицейінің бастауыш сынып мұғалімі Таирова Саяра Адиковна

«Қысқа мерзімді жоспар жазуда ҚР Оқу ағарту министрінің №382 бұйрығының талаптарының орындалуы» Қырғызсай орта мектебі КММ-сі

#5 слайд
«Қысқа мерзімді жоспар жазуда ҚР Оқу ағарту министрінің №382 бұйрығының талаптарының орындалуы» Қырғызсай орта мектебі КММ-сі бастауыш сынып мұғалімі Мурасилова Гульнара Еламановна 2022-2023 оқу жылы

5 слайд

«Қысқа мерзімді жоспар жазуда ҚР Оқу ағарту министрінің №382 бұйрығының талаптарының орындалуы» Қырғызсай орта мектебі КММ-сі бастауыш сынып мұғалімі Мурасилова Гульнара Еламановна 2022-2023 оқу жылы

ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚУ МАҚСАТТАРЫ: Оқу бағдарламасына сәйкес пән бойынша оқу курсы аралығында білу,түсіну және да

#6 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚУ МАҚСАТТАРЫ: Оқу бағдарламасына сәйкес пән бойынша оқу курсы аралығында білу,түсіну және дағды жетістіктеріне қатысты күтілетін нәтижелерді қалыптастыратын тұжырым. 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу;

6 слайд

ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚУ МАҚСАТТАРЫ: Оқу бағдарламасына сәйкес пән бойынша оқу курсы аралығында білу,түсіну және дағды жетістіктеріне қатысты күтілетін нәтижелерді қалыптастыратын тұжырым. 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу;

САБАҚ МАҚСАТЫН ҚОЮ Қолдануға болмайды: талқылау, аяқтау, толтыру, сипаттау, тыңдау, жинау деген сөздерді. Себебі бұлар қимылд

#7 слайд
САБАҚ МАҚСАТЫН ҚОЮ Қолдануға болмайды: талқылау, аяқтау, толтыру, сипаттау, тыңдау, жинау деген сөздерді. Себебі бұлар қимылдың сипаттамасы. Оқыту мақсаты бола алмайды. Олар сабақты жоспарлауда мақсатты көрсетпейді. Қолданудан аулақ болыңыз: біледі, тәжірибе, практика, үйренеді, таниды, түсінеді, жасайды, меңгереді деген сөздерден. Бұл сөздер оқытудың тиімділігін бағаламайды және оқушының меңгерген білімін анықтауға мүмкіндік бермейді.

7 слайд

САБАҚ МАҚСАТЫН ҚОЮ Қолдануға болмайды: талқылау, аяқтау, толтыру, сипаттау, тыңдау, жинау деген сөздерді. Себебі бұлар қимылдың сипаттамасы. Оқыту мақсаты бола алмайды. Олар сабақты жоспарлауда мақсатты көрсетпейді. Қолданудан аулақ болыңыз: біледі, тәжірибе, практика, үйренеді, таниды, түсінеді, жасайды, меңгереді деген сөздерден. Бұл сөздер оқытудың тиімділігін бағаламайды және оқушының меңгерген білімін анықтауға мүмкіндік бермейді.

Жалпылайды… Есте сақтайды... Жіктейді …

#8 слайд
Жалпылайды… Есте сақтайды... Жіктейді … Есіне түсіреді... Ерекшелейді … ...туралы сұрақ қояды Мысал келтіреді … Сұрақ таңдайды... Пайдаланады … Табады… Қолданады … Жобалайды… Байланыс орнатады … Қысқартады… Анықтайды … Таратады… Құрастыраы … Азайтады… Пікір білдіреді… …арасындағы байланысты көрсетеді Сұрыптайды …арасындағы байланысты түсіндіреді Анықтайды… байланыстырады Бекітеді ... Қайта құрады… …туралы ойын аяқтайды Таныстырады…. … туралы ойын түсіндіреді салады… Таңдайды … …. шақырады Сәйкестендіреді … құрылымдайды….   Салыстырады… Қарама-қарсы қояды… Есептейді ... Орнатады… Талдайды ... Біріктіреді… Қалыптастырады Ұйымдастырады… Қайта қарайды… Қолдайды ... Ойды қолдайды… Бағалайды… Өлшейді… Қарастырады… Сызады … Сабақтың соңында оқушы орындай алады:

8 слайд

Жалпылайды… Есте сақтайды... Жіктейді … Есіне түсіреді... Ерекшелейді … ...туралы сұрақ қояды Мысал келтіреді … Сұрақ таңдайды... Пайдаланады … Табады… Қолданады … Жобалайды… Байланыс орнатады … Қысқартады… Анықтайды … Таратады… Құрастыраы … Азайтады… Пікір білдіреді… …арасындағы байланысты көрсетеді Сұрыптайды …арасындағы байланысты түсіндіреді Анықтайды… байланыстырады Бекітеді ... Қайта құрады… …туралы ойын аяқтайды Таныстырады…. … туралы ойын түсіндіреді салады… Таңдайды … …. шақырады Сәйкестендіреді … құрылымдайды….   Салыстырады… Қарама-қарсы қояды… Есептейді ... Орнатады… Талдайды ... Біріктіреді… Қалыптастырады Ұйымдастырады… Қайта қарайды… Қолдайды ... Ойды қолдайды… Бағалайды… Өлшейді… Қарастырады… Сызады … Сабақтың соңында оқушы орындай алады:

Бағалау критерийі (БК) оқу мақсаттарына (ОМ) жету қалай тексерілетінін көрсетеді, яғни оқушы ОМ жеткенін көрсету үшін нені

#9 слайд
Бағалау критерийі (БК) оқу мақсаттарына (ОМ) жету қалай тексерілетінін көрсетеді, яғни оқушы ОМ жеткенін көрсету үшін нені орындау қажеттігін сипаттайды. Сондықтан БК – қолжетімді, ОМ жету деңгейін анықтайтындай өлшемді болуы қажет, яғни ОМ сәйкес болуы керек және ОМ кең ауқымды қамтымағаны дұрыс. БК мұғалім мен оқушы үшін нақты, анық және түсінікті болуы тиіс. Барлығы бір нақты әрекет (атау, анықтау, көрсету, шешу және т.б.) арқылы түсінуі тиіс, оқушы оқу мақсатына жеткенін көрсетуі қажет. Бағалау критерийі

9 слайд

Бағалау критерийі (БК) оқу мақсаттарына (ОМ) жету қалай тексерілетінін көрсетеді, яғни оқушы ОМ жеткенін көрсету үшін нені орындау қажеттігін сипаттайды. Сондықтан БК – қолжетімді, ОМ жету деңгейін анықтайтындай өлшемді болуы қажет, яғни ОМ сәйкес болуы керек және ОМ кең ауқымды қамтымағаны дұрыс. БК мұғалім мен оқушы үшін нақты, анық және түсінікті болуы тиіс. Барлығы бір нақты әрекет (атау, анықтау, көрсету, шешу және т.б.) арқылы түсінуі тиіс, оқушы оқу мақсатына жеткенін көрсетуі қажет. Бағалау критерийі

Дескриптор – тапсырмаларды орындау кезіндегі әрекетті көрсететін сипаттама. Дескрипторлар қалыптастырушы бағалау мен бөл

#10 слайд
Дескриптор – тапсырмаларды орындау кезіндегі әрекетті көрсететін сипаттама. Дескрипторлар қалыптастырушы бағалау мен бөлім бойынша жиынтық бағалауды өткізу кезінде қолданылады. Тапсырмаларды тексеру процесінде бөлім бойынша жиынтық бағалауда қолданылатын әр дескриптор 1 баллмен бағаланады. Дескрипторлар әрқашан тапсырмалармен қатар құрастырылады және тапсырманы орындау кезіндегі әр қадамның сипатын болжайды. Дескрипторларды құрастыру кезінде нені ескеру керек? Дескрипторларды тұжырымдау кезінде «біледі», «түсінеді», «жасайды» және т.б. сияқты сөздерді қолданбаған жөн. Мұндай мазмұндағы сөздер бағалауда қиындық туғызады және тапсырмаларды орындау кезіндегі нақты әрекеттерді сипаттамайды. Дескриптор оқушының қиындықтарын анықтауға және кері байланыс ұсынуға мүмкіндік беруге көмектесуі қажет. Мысалы, «Сурет бойынша әгіме құрастыр» тапсырмасының дескрипторы жай ғана «әңгімені дұрыс құрастырады» деп емес, «суреттегі мәліметтерді пайдаланып, ауызша әңгіме құрастырады» деп берілгені жөн. Дескриптор

10 слайд

Дескриптор – тапсырмаларды орындау кезіндегі әрекетті көрсететін сипаттама. Дескрипторлар қалыптастырушы бағалау мен бөлім бойынша жиынтық бағалауды өткізу кезінде қолданылады. Тапсырмаларды тексеру процесінде бөлім бойынша жиынтық бағалауда қолданылатын әр дескриптор 1 баллмен бағаланады. Дескрипторлар әрқашан тапсырмалармен қатар құрастырылады және тапсырманы орындау кезіндегі әр қадамның сипатын болжайды. Дескрипторларды құрастыру кезінде нені ескеру керек? Дескрипторларды тұжырымдау кезінде «біледі», «түсінеді», «жасайды» және т.б. сияқты сөздерді қолданбаған жөн. Мұндай мазмұндағы сөздер бағалауда қиындық туғызады және тапсырмаларды орындау кезіндегі нақты әрекеттерді сипаттамайды. Дескриптор оқушының қиындықтарын анықтауға және кері байланыс ұсынуға мүмкіндік беруге көмектесуі қажет. Мысалы, «Сурет бойынша әгіме құрастыр» тапсырмасының дескрипторы жай ғана «әңгімені дұрыс құрастырады» деп емес, «суреттегі мәліметтерді пайдаланып, ауызша әңгіме құрастырады» деп берілгені жөн. Дескриптор

Саралау тәсілдері Саралаудың 7 түрі 1.Тапсырма 2. Ресурстар 3.Қарқын 4.Нәтиже 5.Диалог және қолдау көрсету 6. Бағалау

#11 слайд
Саралау тәсілдері Саралаудың 7 түрі 1.Тапсырма 2. Ресурстар 3.Қарқын 4.Нәтиже 5.Диалог және қолдау көрсету 6. Бағалау 7.Топтастыру ЕББҚ –Ерекше білімді қажет ететін оқушы ЕҚБ (ДО) – Ерекше қабілетті оқушы немесе дарынды оқушы

11 слайд

Саралау тәсілдері Саралаудың 7 түрі 1.Тапсырма 2. Ресурстар 3.Қарқын 4.Нәтиже 5.Диалог және қолдау көрсету 6. Бағалау 7.Топтастыру ЕББҚ –Ерекше білімді қажет ететін оқушы ЕҚБ (ДО) – Ерекше қабілетті оқушы немесе дарынды оқушы

Жұмыс түрлері 1.Ұжымдық 2.Топтық 3.Жұптық 4.Өздік Тапсырма түрлері АШЫҚ та

#12 слайд
Жұмыс түрлері 1.Ұжымдық 2.Топтық 3.Жұптық 4.Өздік Тапсырма түрлері АШЫҚ тапсырмалар – толық жауапты қажет етеді.Мәтіннің жоспарын құр. Шығарма,баяндама,жоба,эксперимент,зерттеу,таныстырылым... ЖАБЫҚ тапсырмалар – бір дұрыс жауабы бар,бірнеше дұрыс жауабы бар, сәйкестікті анықтау,реттілікті анықтау,ақиқат-жалған,иә-жоқ.... Функционалдық сауаттылық тапсырмалар – TIMSS,PIRLS,тесттер, ойлануға бағытталған,өмірмен байланысты,ақпарат іздеу,практикалық тапсырмалар... Кері байланыс Рефлексия Бағалау

12 слайд

Жұмыс түрлері 1.Ұжымдық 2.Топтық 3.Жұптық 4.Өздік Тапсырма түрлері АШЫҚ тапсырмалар – толық жауапты қажет етеді.Мәтіннің жоспарын құр. Шығарма,баяндама,жоба,эксперимент,зерттеу,таныстырылым... ЖАБЫҚ тапсырмалар – бір дұрыс жауабы бар,бірнеше дұрыс жауабы бар, сәйкестікті анықтау,реттілікті анықтау,ақиқат-жалған,иә-жоқ.... Функционалдық сауаттылық тапсырмалар – TIMSS,PIRLS,тесттер, ойлануға бағытталған,өмірмен байланысты,ақпарат іздеу,практикалық тапсырмалар... Кері байланыс Рефлексия Бағалау

Бөлімі: Жанды табиғат/Жануарлар Педагогтің аты-жөні: Мурасилова Г.Е. Күні: 17.10. Сыныбы: 1А Сабақтың тақырыбы: Жабайы және үй ж

#13 слайд
Бөлімі: Жанды табиғат/Жануарлар Педагогтің аты-жөні: Мурасилова Г.Е. Күні: 17.10. Сыныбы: 1А Сабақтың тақырыбы: Жабайы және үй жануарларының айырмашылығы. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату. Сабақтың мақсаты: -жабайы және үй жануарларын салыстыру арқылы айырмашылықтарын ажыратады; - үй жануарларының пайдасы,оларға күтім жасау туралы әңгімелейді,түсіндіреді. Пән: жаратылыстану

13 слайд

Бөлімі: Жанды табиғат/Жануарлар Педагогтің аты-жөні: Мурасилова Г.Е. Күні: 17.10. Сыныбы: 1А Сабақтың тақырыбы: Жабайы және үй жануарларының айырмашылығы. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату. Сабақтың мақсаты: -жабайы және үй жануарларын салыстыру арқылы айырмашылықтарын ажыратады; - үй жануарларының пайдасы,оларға күтім жасау туралы әңгімелейді,түсіндіреді. Пән: жаратылыстану

Сабақ кезеңі/Уақы т Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті БағалауРесурстар Басы Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру Тақы

#14 слайд
Сабақ кезеңі/Уақы т Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті БағалауРесурстар Басы Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру Тақырыпты ашуға тапсырма. -Балалар мұқият тыңдайық. -Бұлар ненің дыбыстары? (Мұғалім әртүрлі жануарлардың дыбыстарын аудио арқылы тыңдатады) -Үй жануарларын білеміз бе? - Жабайы жануарлар қандай жануарлар екен? -Үй жануарларының төлдерін атайықшы. Оқушылар әр жануардың дыбысын тыңдайды, ажыратады.         ҚБ: «Жарай сыңдар! » «Тамаша !» деген ынталан дыру, мадақтау сөздері     Жануар- лардың дыбыста- ры жазылған аудиожаз ба           Сабақтың барысы:

14 слайд

Сабақ кезеңі/Уақы т Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті БағалауРесурстар Басы Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру Тақырыпты ашуға тапсырма. -Балалар мұқият тыңдайық. -Бұлар ненің дыбыстары? (Мұғалім әртүрлі жануарлардың дыбыстарын аудио арқылы тыңдатады) -Үй жануарларын білеміз бе? - Жабайы жануарлар қандай жануарлар екен? -Үй жануарларының төлдерін атайықшы. Оқушылар әр жануардың дыбысын тыңдайды, ажыратады.         ҚБ: «Жарай сыңдар! » «Тамаша !» деген ынталан дыру, мадақтау сөздері     Жануар- лардың дыбыста- ры жазылған аудиожаз ба           Сабақтың барысы:

Ортасы Жаңа сабақ -Балалар яғни бүгінгі сабақта біз қандай тақырып өтеміз екен,не жайында айта

#15 слайд
Ортасы                             Жаңа сабақ -Балалар яғни бүгінгі сабақта біз қандай тақырып өтеміз екен,не жайында айтамыз деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбы: Жабайы және үй жануарларының айырмашылығы. Мақсаты: -жабайы және үй жануарларын салыстыру арқылы айырмашылықтарын ажыратады; - үй жануарларының пайдасы,оларға күтім жасау туралы әңгімелейді,түсіндіреді. Тірек сөздер:үй жануарлары,жабайы жануарлар,төрт түлік,төл. Тақырыптың жануарларға байланысты екенін айтады     Тақырыпппен танысады Мақсатын түсінеді       Тірек сөздермен танысады.                ҚБ: Жарайсың- дар!                                        оқулық           Жануарлар- дың суреттері                   

15 слайд

Ортасы                             Жаңа сабақ -Балалар яғни бүгінгі сабақта біз қандай тақырып өтеміз екен,не жайында айтамыз деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбы: Жабайы және үй жануарларының айырмашылығы. Мақсаты: -жабайы және үй жануарларын салыстыру арқылы айырмашылықтарын ажыратады; - үй жануарларының пайдасы,оларға күтім жасау туралы әңгімелейді,түсіндіреді. Тірек сөздер:үй жануарлары,жабайы жануарлар,төрт түлік,төл. Тақырыптың жануарларға байланысты екенін айтады     Тақырыпппен танысады Мақсатын түсінеді       Тірек сөздермен танысады.                ҚБ: Жарайсың- дар!                                        оқулық           Жануарлар- дың суреттері                   

«Миға шабуыл» әдісі Тапсырма: Суреттерге мұқият қара,екі суре

#16 слайд
                                                   «Миға шабуыл» әдісі Тапсырма: Суреттерге мұқият қара,екі суретті салыстыр. Сұрақтарға жауап беріңдер. - Суреттерде нелер бейнеленген? - Бірінші суретте адамдар не істеп жатыр? - Бұлар қандай жануарлар деп ойлайсыңдар? -Үй жануарларына қандай жануарлар жатады? -үй жануарларының төлдерін атайық. - Екінші суретте жануарлар не істеп жатыр? - Олар қандай жануарлар? - Үй жануарларын қайда ұстаймыз? -Жабайы жануарлар қайда тұрады? - Үй жануарларына қандай күтім жасалады екен?          оқулықтағы суретке қарайды                       Сұрақтарға жауап береді.                                               ҚБ: Жарайсың!, «Керемет!», «Жақсы!», «Өте жақсы!», «Ақылдысың!»     Толықтыр!         Оқулық 24 бет                                        

16 слайд

                                                   «Миға шабуыл» әдісі Тапсырма: Суреттерге мұқият қара,екі суретті салыстыр. Сұрақтарға жауап беріңдер. - Суреттерде нелер бейнеленген? - Бірінші суретте адамдар не істеп жатыр? - Бұлар қандай жануарлар деп ойлайсыңдар? -Үй жануарларына қандай жануарлар жатады? -үй жануарларының төлдерін атайық. - Екінші суретте жануарлар не істеп жатыр? - Олар қандай жануарлар? - Үй жануарларын қайда ұстаймыз? -Жабайы жануарлар қайда тұрады? - Үй жануарларына қандай күтім жасалады екен?          оқулықтағы суретке қарайды                       Сұрақтарға жауап береді.                                               ҚБ: Жарайсың!, «Керемет!», «Жақсы!», «Өте жақсы!», «Ақылдысың!»     Толықтыр!         Оқулық 24 бет                                        

Бейнебаян «Жабайы және үй жануарлары» «Білгенің жөн».Тыңдайық. Жануарлар үй

#17 слайд
                                             Бейнебаян «Жабайы және үй жануарлары» «Білгенің жөн».Тыңдайық. Жануарлар үй жануарлары мен жабайы жануарлар болып екіге бөлінеді. Табиғатта өз бетінше тіршілік ететін жануарларды жабайы жануарлар дейміз.Олар азықтарын өздері тауып жейді.Баспанасын өздері дайындайды.   Адамдар күтіп баптайтын жануарды үй жануарлары дейміз.Адамдар оларға азығын дайындайды.Күтіп баптайды. Мал өнімдерін пайдалану үшін үй жануарларын асырайды.      Бейнебаянды көреді.                                                                   htps://youtu.b e/-xraov0IgkQ       Үй жануарлары мен жабай ы жануарларды ң суреттер жинағы                

17 слайд

                                             Бейнебаян «Жабайы және үй жануарлары» «Білгенің жөн».Тыңдайық. Жануарлар үй жануарлары мен жабайы жануарлар болып екіге бөлінеді. Табиғатта өз бетінше тіршілік ететін жануарларды жабайы жануарлар дейміз.Олар азықтарын өздері тауып жейді.Баспанасын өздері дайындайды.   Адамдар күтіп баптайтын жануарды үй жануарлары дейміз.Адамдар оларға азығын дайындайды.Күтіп баптайды. Мал өнімдерін пайдалану үшін үй жануарларын асырайды.      Бейнебаянды көреді.                                                                   htps://youtu.b e/-xraov0IgkQ       Үй жануарлары мен жабай ы жануарларды ң суреттер жинағы                

Топтық жұмыс 1 топқа тапсырма «Коллаж» әдісі Тапсырма:Үй жануарларының суре

#18 слайд
                                             Топтық жұмыс 1 топқа тапсырма «Коллаж» әдісі Тапсырма:Үй жануарларының суреттерін ажырат,жабыстыр. 2 топқа тапсырма « Коллаж» әдісі Тапсырма:Жабайы жануарлардың суреттерін ажырат,жабыстыр. ЕББҚ тапсырмасы Жабайы жануарларды ата.                      Үй жануарлары мен жабайы жануарларды ажыратады, суреттерін жабыстырады            Бағалау критерийі: -Оқушылар жабайы аңдардың үй жануарларынан қандай ерекшелігі бар екенін ажыратады; -Үй жануарларының пайдасы,оларға күтім жасау туралы өз ойларымен әңгімелейді, түсіндіреді.  Дескриптор: -үй жануарларын ажыратады;1б -суреттерін жабыстырады.1б   Дескриптор: -жабайы жануарлары ажыратады, -суреттерін жабыстырады.   Дескриптор: -жабайы жануарларды атайды. ЕББҚ 2балл ҚБ: Керемет бірлескен жұмыс ! Үйренерің көп болсын!            Флипчарт маркер, Желім Үй жануарлары мен жабайы жануарларды ң суреттері      

18 слайд

                                             Топтық жұмыс 1 топқа тапсырма «Коллаж» әдісі Тапсырма:Үй жануарларының суреттерін ажырат,жабыстыр. 2 топқа тапсырма « Коллаж» әдісі Тапсырма:Жабайы жануарлардың суреттерін ажырат,жабыстыр. ЕББҚ тапсырмасы Жабайы жануарларды ата.                      Үй жануарлары мен жабайы жануарларды ажыратады, суреттерін жабыстырады            Бағалау критерийі: -Оқушылар жабайы аңдардың үй жануарларынан қандай ерекшелігі бар екенін ажыратады; -Үй жануарларының пайдасы,оларға күтім жасау туралы өз ойларымен әңгімелейді, түсіндіреді.  Дескриптор: -үй жануарларын ажыратады;1б -суреттерін жабыстырады.1б   Дескриптор: -жабайы жануарлары ажыратады, -суреттерін жабыстырады.   Дескриптор: -жабайы жануарларды атайды. ЕББҚ 2балл ҚБ: Керемет бірлескен жұмыс ! Үйренерің көп болсын!            Флипчарт маркер, Желім Үй жануарлары мен жабайы жануарларды ң суреттері      

Сергіту сәті Қызықты мәлімет -Балалар сендер білесіңдер ме? Ит- ең алғаш қолғ

#19 слайд
                                             Сергіту сәті Қызықты мәлімет -Балалар сендер білесіңдер ме? Ит- ең алғаш қолға үйретілген жануар екен.   Ал түйе 40 күнге дейін су ішпей жүре алады екен.Ол жотасындағы өркешіне май жинайды екен.Оны азық ретінде қолданады.Май түйені күннің сәулесінен қорғайды екен.    Жұптық жұмыс «Бірге ойлаймыз» әдісі Тапсырма Екі жануарды салыстыр. Қандай ұқсастық пен айырмашылық байқадың? ЕББҚ жұбының көмегімен тапсырманы орындайды.        Оқушылар қызықты мәліметпен танысады.    Екі жануарды салыстырады. Ұқсастық пен айырмашылық тарын ажыратады ЕББҚ жұбының қолдауымен тапсырманы орындайды.                    Бірін-бірі бағалау   ҚБ: Жарайсыңдар!   Тамаша!  Дескриптор: - жануардың ұқсастығын табады.1балл - айырмашылы ғы неде екенін әңгімелейді. 1балл       Оқулық 25-26 бет         Мысық пен жолбарыстың суреті слайд     https://images. app.goo.gl/o44 SQCqgUefziUiG A  

19 слайд

                                             Сергіту сәті Қызықты мәлімет -Балалар сендер білесіңдер ме? Ит- ең алғаш қолға үйретілген жануар екен.   Ал түйе 40 күнге дейін су ішпей жүре алады екен.Ол жотасындағы өркешіне май жинайды екен.Оны азық ретінде қолданады.Май түйені күннің сәулесінен қорғайды екен.    Жұптық жұмыс «Бірге ойлаймыз» әдісі Тапсырма Екі жануарды салыстыр. Қандай ұқсастық пен айырмашылық байқадың? ЕББҚ жұбының көмегімен тапсырманы орындайды.        Оқушылар қызықты мәліметпен танысады.    Екі жануарды салыстырады. Ұқсастық пен айырмашылық тарын ажыратады ЕББҚ жұбының қолдауымен тапсырманы орындайды.                    Бірін-бірі бағалау   ҚБ: Жарайсыңдар!   Тамаша!  Дескриптор: - жануардың ұқсастығын табады.1балл - айырмашылы ғы неде екенін әңгімелейді. 1балл       Оқулық 25-26 бет         Мысық пен жолбарыстың суреті слайд     https://images. app.goo.gl/o44 SQCqgUefziUiG A  

(ФС) Өздік жұмыс «Миға шабуыл» әдісі Тапсырма Үй жануарларынан алынатын ө

#20 слайд
                                             (ФС) Өздік жұмыс «Миға шабуыл» әдісі Тапсырма Үй жануарларынан алынатын өнімнің пайдасы және үй жануарларының күтімі жайлы айтып бер.           Үй жануарлары- нан алынатын өнімнің пайдасын әңгімелейді.                            ҚБ:  Жарайсың! Орындай аласың.    ҚБ: Тамаша!  Дескриптор: -үй жануарларына н алынатын өнімнің пайдасын әңгімелейді; 3балл -үй жануарлары- ның күтімі жайлы әңгімелейді,түс індіреді. 3балл                                  

20 слайд

                                             (ФС) Өздік жұмыс «Миға шабуыл» әдісі Тапсырма Үй жануарларынан алынатын өнімнің пайдасы және үй жануарларының күтімі жайлы айтып бер.           Үй жануарлары- нан алынатын өнімнің пайдасын әңгімелейді.                            ҚБ:  Жарайсың! Орындай аласың.    ҚБ: Тамаша!  Дескриптор: -үй жануарларына н алынатын өнімнің пайдасын әңгімелейді; 3балл -үй жануарлары- ның күтімі жайлы әңгімелейді,түс індіреді. 3балл                                  

«Сәйкестендір» әдісі ЕББҚ тапсырмасы Жануарды одан алынатын өніммен сәйкесте

#21 слайд
                                             «Сәйкестендір» әдісі ЕББҚ тапсырмасы Жануарды одан алынатын өніммен сәйкестендір.                 Жануарларды өнімдермен сәйкестендіреді .                      ҚБ:  Жарайсың!  Сенің қолыңнан келеді!    Дескриптор: - сиырды сүтпен сәйкестендіреді; 1балл -қойды қолғаппен сәйкестендіреді; 1балл -тауықты жұмыртқамен сәйкестендіреді; 1балл -түйені шұбатпен сәйкестендіреді; 1балл -жылқыны қымызбен сәйкестендіреді; 1балл -ешкіні қылшық жіппен сәйкестендіреді. 1балл                 сәйкестен діруге арналған сурет 

21 слайд

                                             «Сәйкестендір» әдісі ЕББҚ тапсырмасы Жануарды одан алынатын өніммен сәйкестендір.                 Жануарларды өнімдермен сәйкестендіреді .                      ҚБ:  Жарайсың!  Сенің қолыңнан келеді!    Дескриптор: - сиырды сүтпен сәйкестендіреді; 1балл -қойды қолғаппен сәйкестендіреді; 1балл -тауықты жұмыртқамен сәйкестендіреді; 1балл -түйені шұбатпен сәйкестендіреді; 1балл -жылқыны қымызбен сәйкестендіреді; 1балл -ешкіні қылшық жіппен сәйкестендіреді. 1балл                 сәйкестен діруге арналған сурет 

Соңы Рефлексия «Түрлі түсті доптар» әдісі Мақсаты: жылдам ойлау, зейіннің шоғырлануы, өткен материалды пысықтау. Ойынның

#22 слайд
Соңы     Рефлексия «Түрлі түсті доптар» әдісі Мақсаты: жылдам ойлау, зейіннің шоғырлануы, өткен материалды пысықтау. Ойынның шарты: мұғалімнің қолында екі түсті доп болады. Мұғалім қызыл түсті допты лақтырғанда бала үй жануарының атауы, ал көк допты лақтырғанда жабайы жануарды атауы тиіс. Үйге тапсырма 40-41 бетоқу Оқушыл ар қызыл допты қаққанда үй жануары н атайды; көк допты қаққанда жабайы жануарды атайды. Күнделік ке жазады             доптар   Рефлекси я күнделік

22 слайд

Соңы     Рефлексия «Түрлі түсті доптар» әдісі Мақсаты: жылдам ойлау, зейіннің шоғырлануы, өткен материалды пысықтау. Ойынның шарты: мұғалімнің қолында екі түсті доп болады. Мұғалім қызыл түсті допты лақтырғанда бала үй жануарының атауы, ал көк допты лақтырғанда жабайы жануарды атауы тиіс. Үйге тапсырма 40-41 бетоқу Оқушыл ар қызыл допты қаққанда үй жануары н атайды; көк допты қаққанда жабайы жануарды атайды. Күнделік ке жазады             доптар   Рефлекси я күнделік

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!

#23 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!

23 слайд

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!

Файл форматы:
pptx
24.03.2025
137
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі