Р.Гамзатов. Ана тілі өлеңі




1 слайд
Тажиева Гульнара Сыдыковна
1 слайд
Тажиева Гульнара Сыдыковна

2 слайд
Бөлім: 4 – бөлім. Тәуелсіздік-қасиет тұнған ұлы ұғым
Педагогтің аты-жөні: Г.С.Тажиева
Күні: 15.05.2024ж
Сыныбы:6 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: 2.Р.Ғамзатов «Ана тілі» өлеңі.Тақырыбы мен идеясы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
6.1.4.1 көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу,
жатқа айту;
6.2.4.1 әдеби көркемдегіш құралдарды пайдаланып шығармадағы табиғат
көрінісін, оқиға орнын, кейіпкер бейнесін сипаттап жазу;
Сабақтың мақсаты: Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқи
алады, жатқа айтады.
Әдеби көркемдегіш құралдарды пайдаланып шығармадағы табиғат
көрінісін, оқиға орнын, кейіпкер бейнесін сипаттап жазады
2 слайд
Бөлім: 4 – бөлім. Тәуелсіздік-қасиет тұнған ұлы ұғым Педагогтің аты-жөні: Г.С.Тажиева Күні: 15.05.2024ж Сыныбы:6 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы: 2.Р.Ғамзатов «Ана тілі» өлеңі.Тақырыбы мен идеясы Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 6.1.4.1 көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту; 6.2.4.1 әдеби көркемдегіш құралдарды пайдаланып шығармадағы табиғат көрінісін, оқиға орнын, кейіпкер бейнесін сипаттап жазу; Сабақтың мақсаты: Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқи алады, жатқа айтады. Әдеби көркемдегіш құралдарды пайдаланып шығармадағы табиғат көрінісін, оқиға орнын, кейіпкер бейнесін сипаттап жазады

3 слайд
Сабақтың
басы
Қызығушыл
ықты ояту
7 минут
(Ұ).Ұйымдаст
ырукезеңі:\
Оқушыларды
түгендеу
Үй жұмысын
сұрау
Барлық
оқушылар
үй
тапсырмала-
рын айтады
Дескрип-
тор:
Автордың
өмірі
жайлы
баяндайды
,
Ой
моншағын
толтырады
1 балл,
3 слайд
Сабақтың басы Қызығушыл ықты ояту 7 минут (Ұ).Ұйымдаст ырукезеңі:\ Оқушыларды түгендеу Үй жұмысын сұрау Барлық оқушылар үй тапсырмала- рын айтады Дескрип- тор: Автордың өмірі жайлы баяндайды , Ой моншағын толтырады 1 балл,

4 слайд
Жаңа сабаққа
кіріспе
3 минут
10 минут
7 минут
Жаңа сөздер
Ұжымдық жұмыс
Ал енді оқушылар барлығымыз ойын ойнайық.
Р.Ғамзатовтың «Ана тілі» өлеңінен шағын көлемді үзіндіні
мәнерлеп, жатқа айтайық
Жеке жұмыс
-Тақырыптар беріледі
Барлық оқушылар
Жаңа сөздерді дәптерге жазады
Барлық оқушылар үзінділерін жатқа
айтады
Берілген тақырыптарға сәйкес келетін
өлең жолдарын тауып оқиды
Дескриптор:
Жалпы- 3 балл
Көркем шығарма-
лардан шағын
көлемді үзінділерді
мәнерлеп айтады.
Жатқа айтады
Пазыл құрастырады
Дескриптор:
Жалпы - 1 балл
Тақырыпқа сәйкес келетін өлең
жолдарын оқиды
Өз ойын дұрыс мағынада
білдірген оқушыға
«Жарайсың!» деген мадақтау
сөзімен ынталандыру.
Шеңбер бойынша сөз
тізбегі ойыны
Күннің көзін ашайық
әдісі
4 слайд
Жаңа сабаққа кіріспе 3 минут 10 минут 7 минут Жаңа сөздер Ұжымдық жұмыс Ал енді оқушылар барлығымыз ойын ойнайық. Р.Ғамзатовтың «Ана тілі» өлеңінен шағын көлемді үзіндіні мәнерлеп, жатқа айтайық Жеке жұмыс -Тақырыптар беріледі Барлық оқушылар Жаңа сөздерді дәптерге жазады Барлық оқушылар үзінділерін жатқа айтады Берілген тақырыптарға сәйкес келетін өлең жолдарын тауып оқиды Дескриптор: Жалпы- 3 балл Көркем шығарма- лардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп айтады. Жатқа айтады Пазыл құрастырады Дескриптор: Жалпы - 1 балл Тақырыпқа сәйкес келетін өлең жолдарын оқиды Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Шеңбер бойынша сөз тізбегі ойыны Күннің көзін ашайық әдісі

5 слайд
5 слайд

6 слайд
6 слайд

7 слайд
7 мин.
7 минут
Жеке жұмыс
Берілген көркемдегііш құралдарды еске түсіре
отырып берілген өлең жолдарындағы эпитеттер
мен, риторикалық сұрақтарды табады
Жеке жұмыс
Алдыларыңызға кесте берілді.
Екі өлеңді салыстырып, өлеңдердегі автордың
айтқысы келген ойды қалай түсіндіңіз.
Оқушылар дәптерге
Өлең жолдарын
жазып,эпиттер мен
риторикалық сұрақтардың
астын сызады
Оқушылар өздерінің нені
түсінгенін, өз ойларын
жазады
Дескриптор:
Жалпы- 2 балл
1.Эпитеттерді табады
2. Риторикалық
сұрақтарды табады
Дескриптор:
Жалпы- 2 балл
Өлеңді салыстырады
Өз ойларын жазады
Дәптермен жұмыс
Кестені
толтырады
7 слайд
7 мин. 7 минут Жеке жұмыс Берілген көркемдегііш құралдарды еске түсіре отырып берілген өлең жолдарындағы эпитеттер мен, риторикалық сұрақтарды табады Жеке жұмыс Алдыларыңызға кесте берілді. Екі өлеңді салыстырып, өлеңдердегі автордың айтқысы келген ойды қалай түсіндіңіз. Оқушылар дәптерге Өлең жолдарын жазып,эпиттер мен риторикалық сұрақтардың астын сызады Оқушылар өздерінің нені түсінгенін, өз ойларын жазады Дескриптор: Жалпы- 2 балл 1.Эпитеттерді табады 2. Риторикалық сұрақтарды табады Дескриптор: Жалпы- 2 балл Өлеңді салыстырады Өз ойларын жазады Дәптермен жұмыс Кестені толтырады

8 слайд
Алдыларыңызға кесте берілді.
Екі өлеңді салыстырып, өлеңдердегі автордың айтқысы
келген ойды қалай түсіндіңіз.
8 слайд
Алдыларыңызға кесте берілді. Екі өлеңді салыстырып, өлеңдердегі автордың айтқысы келген ойды қалай түсіндіңіз.

9 слайд
Сабақтың
соңы
Ой
толғаныс.
Рефлексия
4 мин.
Жеке жұмыс:
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім
сабақты қорытындылау мақсатында
оқушылардың сабаққа деген көзқарасын
, рефлексиясын тыңдайды.
Өзін-өзі бағалау
Үй тапсырмасы
Оқушылар бүгінгі
сабақтың мақсатына
жеткізетін
тапсырмалар орындауын
а қарай
, өз түсінгенін, пікірін, өз
ойын айту арқылы
сабаққа қорытынды
жасайды.
Оқушылар өздері қанша
манета жинағанын
айтады
«Ана тілі» тақырыбына
синквейн өлең жазып
келу
Мұғалім
оқушылардың
сабаққа қатысқан
белсенілігіне қарай
ынталандыру үшін
«Қошеметтеу» әдісі
арқылы бағалайды.
9 слайд
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 4 мин. Жеке жұмыс: «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын , рефлексиясын тыңдайды. Өзін-өзі бағалау Үй тапсырмасы Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауын а қарай , өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Оқушылар өздері қанша манета жинағанын айтады «Ана тілі» тақырыбына синквейн өлең жазып келу Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.