Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақ жоспары Судың қасиеті Бастауыш сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға арналған сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Сабақтың тақырыбы: «Су. Судың қасиеті».

#1 слайд
Сабақтың тақырыбы: «Су. Судың қасиеті».

1 слайд

Сабақтың тақырыбы: «Су. Судың қасиеті».

1.Оқушыларға су тіршіліктің көзі екенін таныстыру. Әр түрлі тәжірибелер нәтижесінде судың басты қасиеттерімен және оның шару

#2 слайд
1.Оқушыларға су тіршіліктің көзі екенін таныстыру. Әр түрлі тәжірибелер нәтижесінде судың басты қасиеттерімен және оның шаруашылық маңызымен оқушыларды таныстыру.  2.Оқушылырдың су туралы білімдерін кеңейту. Ойын, тілін, байқағыштығын, білімқұмарлығын дамыту.  3.Суды ластамауға, қорғауға, таза ұстауға, ұқыптылыққа тәрбиелеу.  Сабақтың мақсаты:

2 слайд

1.Оқушыларға су тіршіліктің көзі екенін таныстыру. Әр түрлі тәжірибелер нәтижесінде судың басты қасиеттерімен және оның шаруашылық маңызымен оқушыларды таныстыру.  2.Оқушылырдың су туралы білімдерін кеңейту. Ойын, тілін, байқағыштығын, білімқұмарлығын дамыту.  3.Суды ластамауға, қорғауға, таза ұстауға, ұқыптылыққа тәрбиелеу.  Сабақтың мақсаты:

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ – жауап, көрнекілік, тәжірибе. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ. Көрнекілігі: Интербелсенді тақ

#3 слайд
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ – жауап, көрнекілік, тәжірибе.  Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.  Көрнекілігі: Интербелсенді тақта, суреттер,сызбалар, ыдыс, су, сүт, қасық, үлестірмелі қағаздар. т.б. 

3 слайд

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ – жауап, көрнекілік, тәжірибе.  Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.  Көрнекілігі: Интербелсенді тақта, суреттер,сызбалар, ыдыс, су, сүт, қасық, үлестірмелі қағаздар. т.б. 

I. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық. Бүгін қай күн? (Сәрсенбі) Қайырлы күн балалар,Ертең қай күн? (Бейсенбі) Қайы

#4 слайд
I. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық. Бүгін қай күн? (Сәрсенбі) Қайырлы күн балалар,Ертең қай күн? (Бейсенбі) Қайырлы күн, мұғалімдер Оят онда Сәрсенді,Тыныш болып түніміз Оят онда Бейсенді Ашық болып күніміз Сабағынан қалмасын. Сәттілікке толсын – ай.  Сабақ барысы. 

4 слайд

I. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық. Бүгін қай күн? (Сәрсенбі) Қайырлы күн балалар,Ертең қай күн? (Бейсенбі) Қайырлы күн, мұғалімдер Оят онда Сәрсенді,Тыныш болып түніміз Оят онда Бейсенді Ашық болып күніміз Сабағынан қалмасын. Сәттілікке толсын – ай.  Сабақ барысы. 

«Күзгі жапырақтар» таратылып үй тапсырма тексеріледі Сұрақтар жазылған жапырақтарға жауап беріп , тақтадағы ағашқа апарып ж

#5 слайд
«Күзгі жапырақтар» таратылып үй тапсырма тексеріледі Сұрақтар жазылған жапырақтарға жауап беріп , тақтадағы ағашқа апарып жабыстырады. 1. Ауа қайда кезігеді? 2.Ауаның түсі қандай? 3Ауа қалай орын алады? 4.Ауаның жылу ұстауы жайлы не білесің? 5.Ауаның тіршілікке пайдасын айтындар? 6.Ауаның негізгі қасиеттерін ата? II.Үй тапсырмасын тексеру.

5 слайд

«Күзгі жапырақтар» таратылып үй тапсырма тексеріледі Сұрақтар жазылған жапырақтарға жауап беріп , тақтадағы ағашқа апарып жабыстырады. 1. Ауа қайда кезігеді? 2.Ауаның түсі қандай? 3Ауа қалай орын алады? 4.Ауаның жылу ұстауы жайлы не білесің? 5.Ауаның тіршілікке пайдасын айтындар? 6.Ауаның негізгі қасиеттерін ата? II.Үй тапсырмасын тексеру.

Енді мына ағашымыздың жапырағы қалың, биік өсуі үшін не керек? - Су керек

#6 слайд
Енді мына ағашымыздың жапырағы қалың, биік өсуі үшін не керек?  - Су керек 

6 слайд

Енді мына ағашымыздың жапырағы қалың, биік өсуі үшін не керек?  - Су керек 

 1. Сөзжұмбақ шешу арқылы сабақтың тақырыбын табу. Өзенде, көлде өмір сүреді,Аспанда қалқып жүреді. Іші пысқан кездерде, 

#7 слайд
 1. Сөзжұмбақ шешу арқылы сабақтың тақырыбын табу. Өзенде, көлде өмір сүреді,Аспанда қалқып жүреді. Іші пысқан кездерде, Жерге тамып түседі. (су) III.Жаңа сабақ.

7 слайд

 1. Сөзжұмбақ шешу арқылы сабақтың тақырыбын табу. Өзенде, көлде өмір сүреді,Аспанда қалқып жүреді. Іші пысқан кездерде, Жерге тамып түседі. (су) III.Жаңа сабақ.

 Су- тазалық пен денсаулықтың көзі. Суды үнемдеп, таза ұстауымыз керек. Сусыз  тіршілік жоқ. Ол бүкіл тірі жан иесінің бойы

#8 слайд
 Су- тазалық пен денсаулықтың көзі. Суды үнемдеп, таза ұстауымыз керек. Сусыз  тіршілік жоқ. Ол бүкіл тірі жан иесінің бойында бар. Тамақсыз бірнеше күн өмір сүруге болса, ал сусыз сонша уақыт өмір сүру мүмкін емес. Су барлық өсімдіктер мен жануарлардың ағзасының құрамын кіреді. Балалар, су біздің байлығымыз , оған әр уақытта қамқорлықпен қарау естеріңде болсын. Сусыз жерде тіршілік жоқ.  Судың түсі қандай екенің білу үшін бірнеше тәжірибе жасап көрелік. 

8 слайд

 Су- тазалық пен денсаулықтың көзі. Суды үнемдеп, таза ұстауымыз керек. Сусыз  тіршілік жоқ. Ол бүкіл тірі жан иесінің бойында бар. Тамақсыз бірнеше күн өмір сүруге болса, ал сусыз сонша уақыт өмір сүру мүмкін емес. Су барлық өсімдіктер мен жануарлардың ағзасының құрамын кіреді. Балалар, су біздің байлығымыз , оған әр уақытта қамқорлықпен қарау естеріңде болсын. Сусыз жерде тіршілік жоқ.  Судың түсі қандай екенің білу үшін бірнеше тәжірибе жасап көрелік. 

1 – тәжірибе. Шыны ыдысқа сүт, екінші шыныға су құйып,екеуін салыстыру. Сүт – ақ, ал су түссіз. Таза суды аз мөлшерде алсақ

#9 слайд
1 – тәжірибе. Шыны ыдысқа сүт, екінші шыныға су құйып,екеуін салыстыру. Сүт – ақ, ал су түссіз. Таза суды аз мөлшерде алсақ, түссіз.  2 – тәжірибе. Екі стаканның біреуіне сүт, біреуіне су құю. Олардың ішіне қасық салу. Қайсысындағы қасық анық көрінеді. Неге?- Бұл тәжірибеден судың қандай қасиетін байқадыңдар? Суды искеп көр. Иісі жоқ. Олай болса,су түссіз, мөлдір, иіссіз. 

9 слайд

1 – тәжірибе. Шыны ыдысқа сүт, екінші шыныға су құйып,екеуін салыстыру. Сүт – ақ, ал су түссіз. Таза суды аз мөлшерде алсақ, түссіз.  2 – тәжірибе. Екі стаканның біреуіне сүт, біреуіне су құю. Олардың ішіне қасық салу. Қайсысындағы қасық анық көрінеді. Неге?- Бұл тәжірибеден судың қандай қасиетін байқадыңдар? Суды искеп көр. Иісі жоқ. Олай болса,су түссіз, мөлдір, иіссіз. 

3 – тәжірибе. Кесеге, шыныға, сатаканға су құю. Ыдыстардағы судың пішініне назарларын аударту. – Су қандай пішінге ие болды

#10 слайд
3 – тәжірибе. Кесеге, шыныға, сатаканға су құю. Ыдыстардағы судың пішініне назарларын аударту. – Су қандай пішінге ие болды? Әрбір құйылған ыдыстың дәл өзіндей емес пе? Олай болса, суда тұрақты пішін болмайды. Ол құйылған ыдыстың пішінін алады екен. Суды кез – келген беті тегіс нәрсеге құйып, (ол жан – жағына аға бастайды) судың сұйық екенін түсіндіру.

10 слайд

3 – тәжірибе. Кесеге, шыныға, сатаканға су құю. Ыдыстардағы судың пішініне назарларын аударту. – Су қандай пішінге ие болды? Әрбір құйылған ыдыстың дәл өзіндей емес пе? Олай болса, суда тұрақты пішін болмайды. Ол құйылған ыдыстың пішінін алады екен. Суды кез – келген беті тегіс нәрсеге құйып, (ол жан – жағына аға бастайды) судың сұйық екенін түсіндіру.

•Аққан су түгел жоқ болып кетті ме? Оның орныда дымқыл, сулы із қалды, олай болса су жұғады екен. Бірақ артынша олда жоқ бол

#11 слайд
•Аққан су түгел жоқ болып кетті ме? Оның орныда дымқыл, сулы із қалды, олай болса су жұғады екен. Бірақ артынша олда жоқ болады. Кеуіп кетеді. Кез келген затты суға малсаң, ол су-су болады. Жуылған киімді далаға жаяды. Ол біраздан кейін кебеді. Ойланыңдаршы оның бойындағы су қайда кетеді? Күн көзі жылуынан су буға айналады. Бу ауаға араласты.  • Жазда шомылып рахаттанған өзеннің қыста қандай пайдасын көресің? Қыста оның үстінен конькимен, шанамен сырғанайсың бұл мұз қайдан пайда болды? қысқы суықта қатып, мұзға айналады. 

11 слайд

•Аққан су түгел жоқ болып кетті ме? Оның орныда дымқыл, сулы із қалды, олай болса су жұғады екен. Бірақ артынша олда жоқ болады. Кеуіп кетеді. Кез келген затты суға малсаң, ол су-су болады. Жуылған киімді далаға жаяды. Ол біраздан кейін кебеді. Ойланыңдаршы оның бойындағы су қайда кетеді? Күн көзі жылуынан су буға айналады. Бу ауаға араласты.  • Жазда шомылып рахаттанған өзеннің қыста қандай пайдасын көресің? Қыста оның үстінен конькимен, шанамен сырғанайсың бұл мұз қайдан пайда болды? қысқы суықта қатып, мұзға айналады. 

 – Балалар, жаңбыр жауды. Жаңбыр суы қайда кетті? • Топыраққа сіңіп кетті. (Оқушылар өздері қорытып айтып кетеді)  Топырақ

#12 слайд
 – Балалар, жаңбыр жауды. Жаңбыр суы қайда кетті? • Топыраққа сіңіп кетті. (Оқушылар өздері қорытып айтып кетеді)   Топырақ қабатынан өткен су сүзіліп тазарады. Су – сүзгіш.  - Судың тағы бір кереметі – ол жер бетіндегі үнемі тынымсыз айналыста жүретіні.

12 слайд

 – Балалар, жаңбыр жауды. Жаңбыр суы қайда кетті? • Топыраққа сіңіп кетті. (Оқушылар өздері қорытып айтып кетеді)   Топырақ қабатынан өткен су сүзіліп тазарады. Су – сүзгіш.  - Судың тағы бір кереметі – ол жер бетіндегі үнемі тынымсыз айналыста жүретіні.

Глобусқа қараңдар, ғарышкерлер ғарыштан осылай көреді. Бұны тез айналдырсақ тек көк түс қана сияқты, көк түспен жер бетінде

#13 слайд
 Глобусқа қараңдар, ғарышкерлер ғарыштан осылай көреді. Бұны тез айналдырсақ тек көк түс қана сияқты, көк түспен жер бетіндегі өзен, көл, мұхиттар бейнеленген. Яғни жер бетінің ¾ бөлігін су алып жатыр .   Су туралы статистикаға сүйенсек жер бетінің 71% пайызын су алыпжатса, 29 % пайызы ғана құрлық екен.  Топпен жұмыс 

13 слайд

 Глобусқа қараңдар, ғарышкерлер ғарыштан осылай көреді. Бұны тез айналдырсақ тек көк түс қана сияқты, көк түспен жер бетіндегі өзен, көл, мұхиттар бейнеленген. Яғни жер бетінің ¾ бөлігін су алып жатыр .   Су туралы статистикаға сүйенсек жер бетінің 71% пайызын су алыпжатса, 29 % пайызы ғана құрлық екен.  Топпен жұмыс 

Судың қасиетіне жататындардың астын сыз.Мөлдір, түссіз, исі бар, көк түсті, исі жоқ, сүзіледі, пішінді, пішіні жоқ, тұнық,

#14 слайд
Судың қасиетіне жататындардың астын сыз.Мөлдір, түссіз, исі бар, көк түсті, исі жоқ, сүзіледі, пішінді, пішіні жоқ, тұнық, сұйық, отты жанғызады.

14 слайд

Судың қасиетіне жататындардың астын сыз.Мөлдір, түссіз, исі бар, көк түсті, исі жоқ, сүзіледі, пішінді, пішіні жоқ, тұнық, сұйық, отты жанғызады.

Суда тіршілік ететің жануарларды табу

#15 слайд
Суда тіршілік ететің жануарларды табу 

15 слайд

Суда тіршілік ететің жануарларды табу 

-Су туралы қандай тыйым сөздер білесіңдер? Суды сапырма, суға түкірме, түнде суға барма, шелектегі суға аузынды батырма тый

#16 слайд
-Су туралы қандай тыйым сөздер білесіңдер? Суды сапырма, суға түкірме, түнде суға барма, шелектегі суға аузынды батырма тыйым сөздер

16 слайд

-Су туралы қандай тыйым сөздер білесіңдер? Суды сапырма, суға түкірме, түнде суға барма, шелектегі суға аузынды батырма тыйым сөздер

Су- тіршілік мекені. Сусыз адам,жануар, өсімдік өмір сүре алмайтының білдік.  IV.Қорытынды

#17 слайд
Су- тіршілік мекені. Сусыз адам,жануар, өсімдік өмір сүре алмайтының білдік.   IV.Қорытынды

17 слайд

Су- тіршілік мекені. Сусыз адам,жануар, өсімдік өмір сүре алмайтының білдік.   IV.Қорытынды

V.Бағалау. Оқушылардың білімін бағалау, мадақтау.

#18 слайд
V.Бағалау. Оқушылардың білімін бағалау, мадақтау.

18 слайд

V.Бағалау. Оқушылардың білімін бағалау, мадақтау.

Файл форматы:
pptx
18.06.2018
678
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12