Шахмат үйірмесі

Тақырып бойынша 28 материал табылды

Шахмат үйірмесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Шахмат үйірмесі ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Қазығұрт ауданы Қ.Сатпаев атындағы мектеп-лицейі Сабақтың тақырыбы: Ортодоксаль қорғанысы. Сыныбы: 3 сынып Мұғалім:Досыбаев

#1 слайд
Қазығұрт ауданы Қ.Сатпаев атындағы мектеп-лицейі Сабақтың тақырыбы: Ортодоксаль қорғанысы. Сыныбы: 3 сынып Мұғалім:Досыбаева З.А.

1 слайд

Қазығұрт ауданы Қ.Сатпаев атындағы мектеп-лицейі Сабақтың тақырыбы: Ортодоксаль қорғанысы. Сыныбы: 3 сынып Мұғалім:Досыбаева З.А.

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:  Логикага қажетті тәсілдер бойынша оқушылардың шахмат ойыны арқылы білім дамыту.  Оқушыларға шахматтаң

#2 слайд
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:  Логикага қажетті тәсілдер бойынша оқушылардың шахмат ойыны арқылы білім дамыту.  Оқушыларға шахматтаңы патшаның жүру амалдарын меңгерту. Компоненттерін үйрету.

2 слайд

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:  Логикага қажетті тәсілдер бойынша оқушылардың шахмат ойыны арқылы білім дамыту.  Оқушыларға шахматтаңы патшаның жүру амалдарын меңгерту. Компоненттерін үйрету.

САБАҚТЫҢ ҚҰРЫЛЫМЫ 1. Ұйымдастыру кезеңі. 2. Өткенді пысықтау. 3. Жаңа сабақ. 4. Қорытындылау. 5. Б

#3 слайд
САБАҚТЫҢ ҚҰРЫЛЫМЫ 1. Ұйымдастыру кезеңі. 2. Өткенді пысықтау. 3. Жаңа сабақ. 4. Қорытындылау. 5. Бағалау.

3 слайд

САБАҚТЫҢ ҚҰРЫЛЫМЫ 1. Ұйымдастыру кезеңі. 2. Өткенді пысықтау. 3. Жаңа сабақ. 4. Қорытындылау. 5. Бағалау.

ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ Балалар бір-біріне «сиқырлы таяқшаны» бере отырып, өздерінің игілікті тілектерін айтады: Шаттық шеңб

#4 слайд
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ Балалар бір-біріне «сиқырлы таяқшаны» бере отырып, өздерінің игілікті тілектерін айтады: Шаттық шеңбері арқылы бір-біріне шахмат фигураларының қызыметі сияқты мақтау айтады.

4 слайд

ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ Балалар бір-біріне «сиқырлы таяқшаны» бере отырып, өздерінің игілікті тілектерін айтады: Шаттық шеңбері арқылы бір-біріне шахмат фигураларының қызыметі сияқты мақтау айтады.

Өткенді пысықтау. Өткенді пысықтау  Өткен тақырыпты сұрақ-жауап арқылы қортындылап аламыз.

#5 слайд
Өткенді пысықтау. Өткенді пысықтау  Өткен тақырыпты сұрақ-жауап арқылы қортындылап аламыз.

5 слайд

Өткенді пысықтау. Өткенді пысықтау  Өткен тақырыпты сұрақ-жауап арқылы қортындылап аламыз.

ЖАҢА САБАҚ Шахмат ортодоксаль қорғаныс – Кез келген партия дебюттен басталады. Дебюттің тасты принциптері – ортал

#6 слайд
ЖАҢА САБАҚ Шахмат ортодоксаль қорғаныс – Кез келген партия дебюттен басталады. Дебюттің тасты принциптері – орталықты бақылауда ұстауға қол жеткізу, тастарды жылдам өрбіту және ханның қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Қозғалыстармен басталады: 1. d2-d4 d7-d5 2. c2-c4 e7-e6 3. К b1-c3 К g8-f6 4. С c1-g5 С f8-e7 5. e2-e3 0—0

6 слайд

ЖАҢА САБАҚ Шахмат ортодоксаль қорғаныс – Кез келген партия дебюттен басталады. Дебюттің тасты принциптері – орталықты бақылауда ұстауға қол жеткізу, тастарды жылдам өрбіту және ханның қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Қозғалыстармен басталады: 1. d2-d4 d7-d5 2. c2-c4 e7-e6 3. К b1-c3 К g8-f6 4. С c1-g5 С f8-e7 5. e2-e3 0—0

Ойын барысындағы мына әдіс-тәсілдерді қолдану керек:  Тақтаның орталығын сарбасзадмен басып алу;  Жеңіл тастарды ( алдымен

#7 слайд
Ойын барысындағы мына әдіс-тәсілдерді қолдану керек:  Тақтаның орталығын сарбасзадмен басып алу;  Жеңіл тастарды ( алдымен аттарды, сосын пілдерді орталыққа қарай шығару ) ;  Алмастыру жүрісін жасау; Ойын кезінде мына тәсілдерді қолдануға болмайды:  Шабылуды тым алыстан жасауға, яғни тастар әлі өрбімеген және хан ортада тұрған кезде;  Басқа да тастарды өрбітуде өз тастарыңмен жолды жауып қоюға;  Мақсатсыз бір таспен немесе бір сарбазмен екі рет жүруге;          

7 слайд

Ойын барысындағы мына әдіс-тәсілдерді қолдану керек:  Тақтаның орталығын сарбасзадмен басып алу;  Жеңіл тастарды ( алдымен аттарды, сосын пілдерді орталыққа қарай шығару ) ;  Алмастыру жүрісін жасау; Ойын кезінде мына тәсілдерді қолдануға болмайды:  Шабылуды тым алыстан жасауға, яғни тастар әлі өрбімеген және хан ортада тұрған кезде;  Басқа да тастарды өрбітуде өз тастарыңмен жолды жауып қоюға;  Мақсатсыз бір таспен немесе бір сарбазмен екі рет жүруге;          

#8 слайд

8 слайд

1. Жеке жұмыс оқушыларға шахмат тақтасынның атауларын білу үшін жеке-жеке парақ таратылады.

#9 слайд
1. Жеке жұмыс оқушыларға шахмат тақтасынның атауларын білу үшін жеке-жеке парақ таратылады.

9 слайд

1. Жеке жұмыс оқушыларға шахмат тақтасынның атауларын білу үшін жеке-жеке парақ таратылады.

2 Шахмат ойынын ойнау кезінде жаңа сабақта айтылған қорғаныс тәсілдерін қолдану.

#10 слайд
2 Шахмат ойынын ойнау кезінде жаңа сабақта айтылған қорғаныс тәсілдерін қолдану.  

10 слайд

2 Шахмат ойынын ойнау кезінде жаңа сабақта айтылған қорғаныс тәсілдерін қолдану.  

Топтық жұмыс. Оқушылар тез арада екі топқа бөлу арқылы тастарды дұрыс көрсетіп ол жайлы ақпарат беру. Бірінші топ ақ фигурал

#11 слайд
Топтық жұмыс. Оқушылар тез арада екі топқа бөлу арқылы тастарды дұрыс көрсетіп ол жайлы ақпарат беру. Бірінші топ ақ фигуралар жайлы, ал екінші топ қара фигуралар жайлы ақпарат береді

11 слайд

Топтық жұмыс. Оқушылар тез арада екі топқа бөлу арқылы тастарды дұрыс көрсетіп ол жайлы ақпарат беру. Бірінші топ ақ фигуралар жайлы, ал екінші топ қара фигуралар жайлы ақпарат береді

СЕРГІТУ СӘТІ: “ Дорбада не бар ” атты ойын ? Оқушыларға дорбаға салынған фигураларды, қолын салу арқылы табуы шар

#12 слайд
СЕРГІТУ СӘТІ:   “ Дорбада не бар ” атты ойын ? Оқушыларға дорбаға салынған фигураларды, қолын салу арқылы табуы шарт.

12 слайд

СЕРГІТУ СӘТІ:   “ Дорбада не бар ” атты ойын ? Оқушыларға дорбаға салынған фигураларды, қолын салу арқылы табуы шарт.

Жұмбақтарды шешу.

#13 слайд
Жұмбақтарды шешу.

13 слайд

Жұмбақтарды шешу.

 Үйге тапсырма Жаңа сабақ бйоынша әдіс-тәсілдерді қайталап шахмат ойыныу ойнау.

#14 слайд
 Үйге тапсырма Жаңа сабақ бйоынша әдіс-тәсілдерді қайталап шахмат ойыныу ойнау.

14 слайд

 Үйге тапсырма Жаңа сабақ бйоынша әдіс-тәсілдерді қайталап шахмат ойыныу ойнау.

#15 слайд

15 слайд

КЕРІ БАЙЛАНЫС Бағдаршам ойынын пайдалану - Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қа

#16 слайд
КЕРІ БАЙЛАНЫС Бағдаршам ойынын пайдалану - Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым

16 слайд

КЕРІ БАЙЛАНЫС Бағдаршам ойынын пайдалану - Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым

Назарларыңызға рақмет!

#17 слайд
Назарларыңызға рақмет!

17 слайд

Назарларыңызға рақмет!

Файл форматы:
pptx
13.04.2024
305
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі