Шымшық пен көртышқан
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Мақсаты:
1. Шығарманы мұқият
тыңдайды, мазмұнын
жоспар бойынша
жүйелі мазмұндайды.
2. Шығарма мазмұны
бойынша ой бөліседі,
оқиғаға сай қимыл
әрекет жасайды,
жүйелі көрсете алады.
3. Оқиғаның ретін
анықтай отырып,
мәтінге суреттер,
сызбалар арқылы
жоспар құрастырады. Бағалау
критерийлері
2.1.2.1
Шығарманың
мазмұнын дайын
жоспар бойынша өз
сөзімен мазмұндау
(үзіндісін мазмұндау)
сахналау Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар: Шығарманың
мазмұнын дайын жоспар
бойынша өз сөзімен мазмұндай
алады.
Басым көпшілігі:
Әңгіменің оқиғасын есте
сақтайды. Әңгіменің оқиғасына
байланысты әр түрлі қимыл
әрекет ойластыра алады.
Кейбір оқушылар:
Сахналау барысында
кейіпкерлердің іс-әрекетіне еніп,
жағдаяттан шығу жолдарын
қарастырады..
Оқыту тәсілдерінің және бағалаудың қалай құру қажеттігінің
оңтайлы оқу ортасының дәлелдерін құруды ұсынған Хименес-
Алейхандре.
1. Шығарманы мұқият
тыңдайды, мазмұнын
жоспар бойынша
жүйелі мазмұндайды.
2. Шығарма мазмұны
бойынша ой бөліседі,
оқиғаға сай қимыл
әрекет жасайды,
жүйелі көрсете алады.
3. Оқиғаның ретін
анықтай отырып,
мәтінге суреттер,
сызбалар арқылы
жоспар құрастырады.
1 слайд
Мақсаты: 1. Шығарманы мұқият тыңдайды, мазмұнын жоспар бойынша жүйелі мазмұндайды. 2. Шығарма мазмұны бойынша ой бөліседі, оқиғаға сай қимыл әрекет жасайды, жүйелі көрсете алады. 3. Оқиғаның ретін анықтай отырып, мәтінге суреттер, сызбалар арқылы жоспар құрастырады. Бағалау критерийлері 2.1.2.1 Шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша өз сөзімен мазмұндау (үзіндісін мазмұндау) сахналау Сабақ мақсаты Барлық оқушылар: Шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша өз сөзімен мазмұндай алады. Басым көпшілігі: Әңгіменің оқиғасын есте сақтайды. Әңгіменің оқиғасына байланысты әр түрлі қимыл әрекет ойластыра алады. Кейбір оқушылар: Сахналау барысында кейіпкерлердің іс-әрекетіне еніп, жағдаяттан шығу жолдарын қарастырады.. Оқыту тәсілдерінің және бағалаудың қалай құру қажеттігінің оңтайлы оқу ортасының дәлелдерін құруды ұсынған Хименес- Алейхандре. 1. Шығарманы мұқият тыңдайды, мазмұнын жоспар бойынша жүйелі мазмұндайды. 2. Шығарма мазмұны бойынша ой бөліседі, оқиғаға сай қимыл әрекет жасайды, жүйелі көрсете алады. 3. Оқиғаның ретін анықтай отырып, мәтінге суреттер, сызбалар арқылы жоспар құрастырады.
2 слайд
Сабақтың басы
Топқа бөлу “ Пазл” құрастыру бойынша қималардан сурет құрау
Сабақтың
ортасыҮй тапсы рмасы н пы сы қтау
Туған жер туралы мақал-мәтелді суретпен байланыстыруСабақтың басы “ Пазл” құрастыру бойынша қималардан сурет құрау Сабақтың
ортасы Үй тапсы рмасы н пы сы қтау
2 слайд
Сабақтың басы Топқа бөлу “ Пазл” құрастыру бойынша қималардан сурет құрау Сабақтың ортасыҮй тапсы рмасы н пы сы қтау Туған жер туралы мақал-мәтелді суретпен байланыстыруСабақтың басы “ Пазл” құрастыру бойынша қималардан сурет құрау Сабақтың ортасы Үй тапсы рмасы н пы сы қтау
3 слайд
Белсенді оқу әрекеттері
Топтық жұмыс
“ ДЖИГСО” әдісі Жұптық жұмыс
“ Жұбыңмен бөліс”
Мақалды сөз
саптауға пайдалану Жеке жұмыс
Семантикалық
карта
1-топ: Шығарманы рөлге
бөліп оқиды.
2-топ: Шығарма арқылы
диалог құрастырады
3-топ: Тірек-сызба , белгі не
сурет арқылы шығарманы
конспектілеу
Дескриптор:
Оқушылар кейіпкерлерді ажыратып, дауыс ырғағымен мәнерлеп, жүргізіп оқи алады.
Шығарма мазмұнына сай диалог құрастырады
«Тірек –белгі» сызба арқылы шығарманы конспектілеу. Дескриптор:
Мақал мазмұнына сай тірек сөз
қолданады
3 слайд
Белсенді оқу әрекеттері Топтық жұмыс “ ДЖИГСО” әдісі Жұптық жұмыс “ Жұбыңмен бөліс” Мақалды сөз саптауға пайдалану Жеке жұмыс Семантикалық карта 1-топ: Шығарманы рөлге бөліп оқиды. 2-топ: Шығарма арқылы диалог құрастырады 3-топ: Тірек-сызба , белгі не сурет арқылы шығарманы конспектілеу Дескриптор: Оқушылар кейіпкерлерді ажыратып, дауыс ырғағымен мәнерлеп, жүргізіп оқи алады. Шығарма мазмұнына сай диалог құрастырады «Тірек –белгі» сызба арқылы шығарманы конспектілеу. Дескриптор: Мақал мазмұнына сай тірек сөз қолданады
4 слайд
Кері байланыс Сабақтың соңыСабақтың соңы
4 слайд
Кері байланыс Сабақтың соңыСабақтың соңы