Т.Ахтанов «Күй аңызы» 8 сынып
Т.Ахтанов «Күй аңызы» 8 сынып

#1 слайд
Барлық оқушылар: Көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және
жанама мінездеулерді жіктейді.
Оқушылардың басым бөлігі: Шығармадан өзіңе ұнаған кейіпкерге мінездеме
келтіреді.
Кейбір оқушылар біледі: «Естемес жануарды тебіренткен өнер иесі»туралы
40-50 сөзден тұратын эссе жазу. •
8.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура
және жанама мінездеулерді жіктеу. Оқу мақсаты
Сабақтың тақырыбы: “Т.Ахтанов «Күй аңызы”Ұ
зақ
м
ер
зім
ді ж
осп
арды
ң
тарауы
:
8
-сы
н
ы
п
Қ
и
я
л
м
ен
ш
ы
н
д
ы
қАтырау қаласы №4 Ю.А.Гагарин атында ғы орта мектеп
Қазақ тілі және қазақ әдебиет пән мұғалімі
Қабдрахманова Ғалия-Бану Едігеқызы
Сабақтың мақсаты
1 слайд
Барлық оқушылар: Көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктейді. Оқушылардың басым бөлігі: Шығармадан өзіңе ұнаған кейіпкерге мінездеме келтіреді. Кейбір оқушылар біледі: «Естемес жануарды тебіренткен өнер иесі»туралы 40-50 сөзден тұратын эссе жазу. • 8.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу. Оқу мақсаты Сабақтың тақырыбы: “Т.Ахтанов «Күй аңызы”Ұ зақ м ер зім ді ж осп арды ң тарауы : 8 -сы н ы п Қ и я л м ен ш ы н д ы қАтырау қаласы №4 Ю.А.Гагарин атында ғы орта мектеп Қазақ тілі және қазақ әдебиет пән мұғалімі Қабдрахманова Ғалия-Бану Едігеқызы Сабақтың мақсаты
#2 слайд
БЕЛСЕНДІ ОҚЫТУ ӘДІСТЕРІ
Дескриптор :
-
Шығармадан тура және
жанама мінездеулерге
мысал келтіреді;
-
Кейіпкерлер
мінездеулерін жіктейді;
«Жалынды от» әдісі.
Мақсаты : Шығармадан жанама және тура
мінездеуге мысал келтіріңдер.
«Қабырғадағы сұлба әдісі»
Мақсаты : Ұнаған кейіпкеріне мінездеме беру .
«Еркін әнгіме» әдісі
Мақсаты : «Естемес жануарды тебіренткен өнер
иесі»туралы 40-50 сөзден тұратын эссе жазу. Дескриптор :
- Ұнаған кейіпкерлеріне
мінездеме береді;
Дескриптор :
-
Ойын дәлелді
жеткізеді;
-
Эссе құрылымын
сақтайды;
-
Эссенің даму желісін
сақтайды;
- Блок – сызба
көмегімен есептің
псевдокодын жаза
алады. «Медаль және миссия» әдісімен
бағалаймын.
2 слайд
БЕЛСЕНДІ ОҚЫТУ ӘДІСТЕРІ Дескриптор : - Шығармадан тура және жанама мінездеулерге мысал келтіреді; - Кейіпкерлер мінездеулерін жіктейді; «Жалынды от» әдісі. Мақсаты : Шығармадан жанама және тура мінездеуге мысал келтіріңдер. «Қабырғадағы сұлба әдісі» Мақсаты : Ұнаған кейіпкеріне мінездеме беру . «Еркін әнгіме» әдісі Мақсаты : «Естемес жануарды тебіренткен өнер иесі»туралы 40-50 сөзден тұратын эссе жазу. Дескриптор : - Ұнаған кейіпкерлеріне мінездеме береді; Дескриптор : - Ойын дәлелді жеткізеді; - Эссе құрылымын сақтайды; - Эссенің даму желісін сақтайды; - Блок – сызба көмегімен есептің псевдокодын жаза алады. «Медаль және миссия» әдісімен бағалаймын.
#3 слайд
«Естемес жануарды
тебіренткен өнер
иесі»туралы 40-50 сөзден
тұратын эссе жазу.Кейіпкер Тура
мінездеу Жанама
мінездеу
Естемес
Оразымб
ет
Қарт
Жаңыл Ұнаған кейіпкеріне
мінездеме беру.Саралап оқытуды ұйымдастыруда оқушылардың оқу және танымдық деңгейінің әртүрлілігі басты назарда
болуы керек.Оқушының даму,жетілу,өсу,қалыптасу үдерістеріне қолдау танытып,олардың тұлғалық
қасиеттері мен қабілеттерін ескеру мақсатында түрлі топтар үшін жұмыстар ұйымдастырылады.Мұғалім
оқушының ынтымақтастығын,әрбір оқушының мақсаттарға қол жеткізуіне ықпалын тигізеді.
3 слайд
«Естемес жануарды тебіренткен өнер иесі»туралы 40-50 сөзден тұратын эссе жазу.Кейіпкер Тура мінездеу Жанама мінездеу Естемес Оразымб ет Қарт Жаңыл Ұнаған кейіпкеріне мінездеме беру.Саралап оқытуды ұйымдастыруда оқушылардың оқу және танымдық деңгейінің әртүрлілігі басты назарда болуы керек.Оқушының даму,жетілу,өсу,қалыптасу үдерістеріне қолдау танытып,олардың тұлғалық қасиеттері мен қабілеттерін ескеру мақсатында түрлі топтар үшін жұмыстар ұйымдастырылады.Мұғалім оқушының ынтымақтастығын,әрбір оқушының мақсаттарға қол жеткізуіне ықпалын тигізеді.
#4 слайд
Критериалды бағалау оқу мақсатында
оқушының түсіну деңгейін анықтайды,
оқу мақсатына жеткендігінің немесе
ілгерлеу деңгейін көрсетеді.
Сабақ барысында ұдайы
қалыптастырушы бағалау жүріп
отырады. «Медаль және миссия»
«ҚҚҚ» әдісі
-
Көркем шығарма кейіпкерлеріне мінездеме
бере алады;
- Тура және жанама мінездеуді ажырата алады;
- Шығармадағы кейіпкерлерді сомдайды; Бағалау критерийі КРИТЕРИАЛДЫ БАҒАЛАУ
4 слайд
Критериалды бағалау оқу мақсатында оқушының түсіну деңгейін анықтайды, оқу мақсатына жеткендігінің немесе ілгерлеу деңгейін көрсетеді. Сабақ барысында ұдайы қалыптастырушы бағалау жүріп отырады. «Медаль және миссия» «ҚҚҚ» әдісі - Көркем шығарма кейіпкерлеріне мінездеме бере алады; - Тура және жанама мінездеуді ажырата алады; - Шығармадағы кейіпкерлерді сомдайды; Бағалау критерийі КРИТЕРИАЛДЫ БАҒАЛАУ
#5 слайд
Ы қш aм caбaқты құрудa оқу
бaғдaрлaм acы ндaғы оқу
м aқcaттaры н бacш ы лы ққa
aлды м . К ері байланы с
арқы лы берілген
әріптестерім нің ұсы ны с-
пікірлері ж ұм ы сы м ды
ж ақсартуға септігін тигізді;
М aқсaтқa cәйкеc тиiм дi
ж оспaрлaуды үйрендiм .
Б aғдaрлaм aдa бacты нaзaрдa
ұcтaлы п оты рaты н төрт дaғды
оқы лы м , ж aзы лы м , ты ңдaлы м
м ен aйты лы м ды дaм ы тa
оты ры п сaбaқ м aқcaттaры н
құру өте тиiм дi деп сaнaп,
оқуш ы лaрды ң ж aс
ерекш елiгiне, қaж еттiлiктерiне
қарай caрaлaп оқы туды ң
тәciлдерiне көңiл бөлдiм . Б олaш aқтa курc
бaры cы ндa aлғaн
әдiс-тәciлдердi
дaм ы тaм ы н. Ж aн-ж aқты
оқуш ы ны ж етелеу –
ұcтaзды қ пaры зы м .ЫҚШАМСАБАҚТЫҢ ЫҚПАЛЫ
5 слайд
Ы қш aм caбaқты құрудa оқу бaғдaрлaм acы ндaғы оқу м aқcaттaры н бacш ы лы ққa aлды м . К ері байланы с арқы лы берілген әріптестерім нің ұсы ны с- пікірлері ж ұм ы сы м ды ж ақсартуға септігін тигізді; М aқсaтқa cәйкеc тиiм дi ж оспaрлaуды үйрендiм . Б aғдaрлaм aдa бacты нaзaрдa ұcтaлы п оты рaты н төрт дaғды оқы лы м , ж aзы лы м , ты ңдaлы м м ен aйты лы м ды дaм ы тa оты ры п сaбaқ м aқcaттaры н құру өте тиiм дi деп сaнaп, оқуш ы лaрды ң ж aс ерекш елiгiне, қaж еттiлiктерiне қарай caрaлaп оқы туды ң тәciлдерiне көңiл бөлдiм . Б олaш aқтa курc бaры cы ндa aлғaн әдiс-тәciлдердi дaм ы тaм ы н. Ж aн-ж aқты оқуш ы ны ж етелеу – ұcтaзды қ пaры зы м .ЫҚШАМСАБАҚТЫҢ ЫҚПАЛЫ
шағым қалдыра аласыз













