1 слайд
ізі
«ТАРИХ ТА Ғ ЫЛЫМ ТӘУЕЛСІЗДІК»
атты
тарих, өзін-өзі тану және көркем еңбек бірлестігі
апталығының қорытындысы
2 слайд
Апталық жоспары:
•
“ ХХІ ғасыр көшбасшысы”
Интеллектуалдық сайыс
10-11 сынып
“ Цифрлы Қазақстан” дәлізі
15.00-16.00
22.11-26.11
24.11
26.11 22.11
25.11“ Тарих. Тағылым. Тәуелсіздік”
атты апталықтың ашылуы •
“ Бояулар сыры” көрме
(5-6 сынып)
•
Тәуелсіздік тарихы”
қабырға газеті
•
Қобдиша жасау
Жас мамандар
Еңбек кабинеті
15.10-15.55
•
“ 1001 мақал, 101 жұмбақ”
мақал-мәтел сайысы
5-сынып
Кітапхана 10.00-11.00
3 слайд
2
2
.11- “Этностильдегі
бұйымдарды жасау (Бас
киім) “
8 а сынып Көркем еңбек
мұғалімі: Қорабаева Н.
- “Бастаулардың
бастауы”
3а-сынып Өзін-өзі тану
Мұғалімі : Адырова Г
2
3
.11 - “Ақкөңілділік туралы”
6а сынып өзін-өзі тану
Мұғалімі: Амангелдиева
Ж.
- “Сән және жеке тұлға
үйлесімділігі
эксперименті”
9б-сынып көркем еңбек
мұғалімі: Динова Р .
-” Заманауи музыкалық
жанр”
6 а-сынып Музыка
Мұғалімі : Шодан АқеркеАшық сабақ
-
“Қазақстандағы ұлттық авт
ономиялар”
8 а-сынып Қазақстан тарихы
Мұғалімі: Камидуллаева
М.
-
“ Адам жауапкершілігі”
7а сынып өзін-өзі тану
Мұғалімі: Қосуақова М.
- “ Отбасы дәстүрлері”
4а сынып өзін-өзі тану
Мұғалімі: Қанатбаева А.
- “ Найман, керейіт жән е
жалайыр » 6ә -сынып
Қазақстан тарихы
Мұғалімі: Хамидуллаев Е.
2
5
.11- “Көркемдік кестемен
бұйымды безендіру”
5 а сынып Көркем еңбек
мұғалімі: Реймова М.
2
6
.11 - “
Қыпшақ хандығы” 6
а-сынып Қазақстан тарихы
Мұғалімі: Бүркіталиев Д.
4 слайд
“ ТАРИХ. ТАҒЫЛЫМ. ТӘУЕЛСІЗДІК”
атты апталықтың ашылуы
Мақсаты:
Пән мұғалімдерінің жеке кәсіби шеберлігі арқылы оқушының өзін-өзі дамыту
мүмкіндіктерін жетілдіру және оқу-танымдық әрекетін шығармашылыққа ұштастыру
және ұлттық құндылықтарды бағалауға үйрету.
5 слайд
“ БОЯУЛАР СЫРЫ” көрме (5-6 сынып)
“ ТӘУЕЛСІЗДІК ТАРИХЫ” қабырға газеті (22.11-26.11 )
Мақсаты: оқушылардың
ұйымшылдық, шығар-
машылық қабілеттерін
арттыру. Апталық соңында
көрме, қабырға газет
сайысынан 6,7,9-сынып
оқушылары жүлделі
орындармен марапатталды .
6 слайд
“ ХХІ ҒАСЫР КӨШБАСШЫСЫ”
Интеллектуалдық сайысы 10-11 сынып
Мақсаты: Оқушылардың пәнге
қызығушылықтарын оята отырып ,
логикалық ойлау қабілеттерін
дамытып, дүниетанымын кеңейту,
ұйымшылдыққа,тапқырлыққа алғыр-
лыққа зейінді болуға ұмтылдыру
Ұйымдастырған:
Аманжолов Мейрамбек
тарих пәні мұғалімі
І орын Даулетова Лаура, ІІ орын Тоқымбай Альбина, ІІІ орын Оңалбай Аружан
7 слайд
ҚОБДИША ЖАСАУ шеберлік сабағы
Жас мамандар арасында
8 слайд
“ 1001 МАҚАЛ, 101 ЖҰМБАҚ”
мақал-мәтел сайысы 5-сынып
Сайыстың мақсаты:
Оқушыларды мақал-
мәтіл, жұмбақтар
айту арқылы көркем,
ұтымды сөйлеуге,
қиынан қиыстыра
білуге үйрету, ой-
өрісін кеңейту. Өз
қазақ әдеби тілде
жеткізе білуге баулу,
ой жүйріктігін
дамыту.
Ұйымдастырған:
Өзін-өзі тану пәні
мұғалімдері
9 слайд
Құндылығы: Сүйіспеншілік
Қасиеттері: Бәрін жақсы көру, отбасындағы
сүйіспеншілік, достық
Сабақ барысы өз деңгейінде өтті.
Ең алдымен 5Т-ережесін еске түсіріп. Топқа бөлініп, үй
тапсырмасы сұралды. Сабақтың дәйек сөзімен
танысып,талдадық. Оқушыларға өз деңгелеріне қарай тақырыпқа
байланысты 3-тапсырма орындалды. Балалар сабаққа жоғары
деңгейде қатысты, жауапсыз қалған тапсырма болмады
10 слайд
ҚАЗАҚСТАНДАҒЫ ҰЛТТЫҚ АВТОНОМИЯЛАР
8 а-сынып. Қазақстан тарихы. 24.11.2021
-
Сабақ барысында карта
арқылы топтар құрылды;
-
“ Кім жүйрік” әдісі арқылы
өткен сабақ пысықталды;
-
“ Бағдаршам” әдісімен ұдайы
бағаланып отырды;
-
Мақсатқа жетуде 3 тапсырма
берілді:
1. Қосымша ақпараттарды топта
талқылап, түсінеді. Әр топқа
берілген тапсырма бойынша,
кластер құрды
2. “ Тұлғаны таны”- Оқушылар
жұп болып, өз пікірлерін
ортаға салып, талдады.
3. ПТМС формуласы- Қоқан
автономиясы мен Алаш Орда
үкіметінің ортақ идеясы
жүзеге аспағанын анықтап,
мысалдар келтіріп, себептері
мен қорытындысын жазды.
Сабақ мақсатына жетті.
Пән мұғалімі: Камидуллаева Меруерт
11 слайд
НАЙМАН, КЕРЕЙІТ ЖӘНЕ ЖАЛАЙЫР
6ә -сынып. Қазақстан тарихы. 24.11.2021
Пән мұғалімі: Хамидуллаев Еркебұлан Сабақ барысы 3 кезеңнен тұрды.
•
1ші кезең – Оқушылар «Қарлы кесек»
әдісімен жаңа сабақтың тақырыбын
түсінді.
•
2ші кезең – Оқушылар топ болып
жұмыс жасап Наймандар,керейіттер
және жалайыр тайпаларының
ұқсастық пен айырмашылығын
анықтады.
•
3ші кезең – «Сәйкестендіру».
Оқушылар жұп болып жұмыс жасап,
Наймандар,керейіттер және
жалайырлардың хронологиясын,
аумағын, негізін қалаушыларын
сәйкестендірді.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсатына жетті. Оқушылар Х ғасыр –
ХІІІ ғасырдың басындағы
мемлекеттердің даму ерекшеліктерін
түсініп, олардың ұқсастықтары мен
айырмашылықтарын анықтай алды.
12 слайд
13 слайд
Қыпшақ хандығы
6а -сынып. Қазақстан тарихы. 26.11.2021
Сабақ « ТӨҢКЕРІЛГЕН СЫНЫП » әдісімен өткізілді. Сабақ
барысы 4 кезеңнен тұрды.
1 кезең – «ақиқат/жалған» кезеңі ;
2 кезең – Сәйкестендіру ;
3 кезең – «Ұлы Дала құпиялары» кезеңі
4кезең- Қорытындылау тесті
Сабақ барысы жоғары деңгейде өтті. Оған дәлел:
1 кезең бойынша оқу сапасы – 70%;
2 кезең бойынша оқу сапасы – 63%;
3 кезең бойынша оқу сапасы – 100%;
4 кезең бойынша оқу сапасы-87%
Жалпы сабақ бойынша оқу сапасы – 87% құрады.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсатына жеттім.
Оқушылар қыпшақтардың Еуразия тарихындағы орнын
анықтай алады және картадан көрсете алады.
14 слайд
Сабақ «ТӨҢКЕРІЛГЕН СЫНЫП» әдісімен
өткізілді. Сабақ барысы 3 кезеңнен тұрды.
•
1 кезең – Plicers онлайн бағдарламасымен
дайындалған тест жұмысы;
•
2 кезең – Learningapp бағдарламасы
арқылы дайындалған сәйкестендіру
жұмысы;
•
3 кезең – «Пазл» әдісі арқылы
дайындалған картамен жұмыс.
Сабақ барысы жоғары деңгейде өтті. Оған
дәлел:
•
1 кезең бойынша оқу сапасы – 82%;
•
2 кезең бойынша оқу сапасы – 80%;
•
3 кезең бойынша оқу сапасы – 100%;
•
Жалпы сабақ бойынша оқу сапасы – 87%
құрады.
•
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсатына жеттім. Оқушылар сақ
тайпаларының картадағы орнын тауып,
мекендеген жерлерін толық айта алады.“ ҮЗДІК САБАҚ”
САҚТАР
5а -сынып. Қазақстан тарихы. 02.12.2021
Пән мұғалімі. Аманжолов Мейрамбек
15 слайд
ӘЙЕЛДІҢ ОРНЫ, РӨЛІ
9а-сынып. Өзін-өзі тану 02.12.2021
Пән мұғалімі: Амангелдиева Жұмазия
16 слайд
ӨРУ ӨНЕРІ.ӨРУ ТҮРЛЕРІ
5 «ә» сынып. Көркем еңбек 02.12.2021
Оқушылыр көркем еңбек
сабағында үш топқа бөлінді:
Алаша,кілем,қамшы.
Оқушылар өз топтарының
атаулары жайлы айтып берді.
Екінші тапсырма үш топқа
бисерден білезік өру
тапсырмасы берілді. Оқушылар
әсем әуенмен жұмыстарын
орындады. Кері байланысқа
«микрофон» әдісін пайдаланып
сұрақ жауап алынды. Балалар
сабаққа белсенді қатысып, сабақ
барысындағы өру түрлерін
бисермен үйреніп алғашқы
білезіктерін әдемі етіп жасады.
Пән мұғалімі: Реймова Майра
17 слайд
ТӘРБИЕДЕН – ӨЗІН – ӨЗІ ТӘРБИЕЛЕУГЕ
10а-сынып. Өзін-өзі тану 03.12.2021
18 слайд
ХАЛЫҚ МУЗЫКАСЫНЫҢ ИНТЕРПРЕТАЦИЯСЫ
5 «а» сынып. Музыка 03.12.2021
Сабақ басы қобыз аспабы
көмегімен «Кім жылдам» әдісі
арқылы әндерді таптық. Одан
кейін дауыс қою ноты тізбегі
арқылы , сергіту сәті
«Қазағымның дәстүрлері ай» әні
орындалды.
Жаңа сабақ қысқаша шолу
жүргізілді. Топтық жұмыс «Беу
айдай» әніне орындалуына карай
сипаттама береді. Топтық жұмыс
«Беу айдай» әніне
интерпретация жасайды.
Сабақтың соңын «Чемодан,ет
тарытқыш, қоқыс» тәсілімен
аяқтадық.
Пән мұғалімі: Шоданова Ақерке
19 слайд
Сабақ барысы өз деңгейінде өтті.
- Жаңа сабағымызды әр Сиқырлы
конверттер әдісі арқылы ашты.
- Видеоролик көрсетіліп ,оқушылар
шалма бізбен тоқудың алғашқы
техникасын үйренді
- Мозайка әдісі бойынша :
Оқушылар тоқыма тұйымдарды
құрастырып ,бұйымдардың
қолданылу әдісін
түсіндірді.Оқушылар сабаққа жақсы
қатысты, жауапсыз қалған тапсырма
болмады.
-Оқушылар шалма бізбен тоқудың
алғашқы техникасын үйреніп
шықты. ШАЛМА (ТОҚЫМА) БІЗБЕН ТОҚУ. ШАЛМА (ТОҚЫМА) БІЗ ЖӘНЕ
ОЛАРДЫҢ ТҮРЛЕРІ. ТОҚУ ТӘСІЛДЕРІ МЕН ТЕХНИКАЛАРЫ
6 ә-сынып. Көркем еңбек 08.12.2021
Пән мұғалімі: Қорабаева Назгүл
20 слайд
« КӨРКЕМДІК ЖАЗБАНЫ ОРЫНДАУ »
7 «ә» сынып. Көркем еңбек 08.12.2021
Оқушыларға сарамандық
жұмысты орындау үшін түрлі
көрнекілік, иллюстрациялық
және видеоматериалдарды
(халық қолөнер бұйымдары
немесе көркемдік жазба
техникасында орындалған
сәндік-қолданбалы өнер
заттарының иллюстрацияларын)
қолдана алды. Оқушылар
сабақта Қазақстан
Республикасының тәуелсіздігіне
30 жылдық мерекеге
байланысты батикке майлы
бояумен суреттерін бейнелеп
үйренді.
Пән мұғалімі: Динова Рыскүл
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз