Түрлі жанрда шығармашылық мәтін жазу

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Түрлі жанрда шығармашылық мәтін жазу

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін құрап жазу.
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Оқу мақсаты:1.3.6.1 мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін құрап жазу

#1 слайд
Оқу мақсаты:1.3.6.1 мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін құрап жазу. Сабақ мақсаттары Бағалау критерийлері Сабақтың тақырыбы: Түрлі жанрда шығармашылық мәтін жазу. Үлгіге сүйеніп,құттықтау хат жазады.Барлық оқушылар : мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін құрап жазады . Көптеген оқушылар: хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) түрлерін бір – бірінен ажыратады. Кейбір оқушылар: хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін түрлерін мұғалімнің көмегімен жасайды.Мектеп:Краснопреснен орта мектебі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Дені саудың жаны сау. Мұғалімнің аты-жөні:Исмагулова М.Х.Оқу мақсаты:1.3.6.1 мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін құрап жазу. Сабақ мақсаттары Бағалау критерийлері Сабақтың тақырыбы: Түрлі жанрда шығармашылық мәтін жазу. Үлгіге сүйеніп,құттықтау хат жазады. Барлық оқушылар : мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін құрап жазады . Көптеген оқушылар: хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) түрлерін бір – бірінен ажыратады. Кейбір оқушылар: хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін түрлерін мұғалімнің көмегімен жасайды. Мектеп:Краснопреснен орта мектебі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Дені саудың жаны сау. Мұғалімнің аты-жөні:Исмагулова М.Х.

1 слайд

Оқу мақсаты:1.3.6.1 мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін құрап жазу. Сабақ мақсаттары Бағалау критерийлері Сабақтың тақырыбы: Түрлі жанрда шығармашылық мәтін жазу. Үлгіге сүйеніп,құттықтау хат жазады.Барлық оқушылар : мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін құрап жазады . Көптеген оқушылар: хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) түрлерін бір – бірінен ажыратады. Кейбір оқушылар: хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін түрлерін мұғалімнің көмегімен жасайды.Мектеп:Краснопреснен орта мектебі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Дені саудың жаны сау. Мұғалімнің аты-жөні:Исмагулова М.Х.Оқу мақсаты:1.3.6.1 мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін құрап жазу. Сабақ мақсаттары Бағалау критерийлері Сабақтың тақырыбы: Түрлі жанрда шығармашылық мәтін жазу. Үлгіге сүйеніп,құттықтау хат жазады. Барлық оқушылар : мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін құрап жазады . Көптеген оқушылар: хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) түрлерін бір – бірінен ажыратады. Кейбір оқушылар: хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін түрлерін мұғалімнің көмегімен жасайды. Мектеп:Краснопреснен орта мектебі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Дені саудың жаны сау. Мұғалімнің аты-жөні:Исмагулова М.Х.

Ұжымдық жұмыс Жеке жұмыс Топтық жұмыс (ҰҚ) «Бәкроним»әдісі Мақсаты :Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті дамиды,сөздік қо

#2 слайд
Ұжымдық жұмыс Жеке жұмыс Топтық жұмыс (ҰҚ) «Бәкроним»әдісі Мақсаты :Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті дамиды,сөздік қоры молаяды,жазылым дағдысы дамиды.Тірек сөздерді пайдаланып хат жазады. (ТҚ) «Тепе-тендік дөңгелек »әдісі Мақсаты:Оқушылар ойын жинақтап, тақырып бойынша қажеттіліктерін анықтайды . Суреттер арқылы хабарлама құрастырады. (ӨҚ) «Кейс-стади »әдісі Оқушының креактивті ойлауын дамытып, шығармашылық мүмкіндігін кеңейтуге жағдай жасайды. Тірек сөздерді пайдаланып құттықтау хатын жазады Саралау оқыту тәсілдеріБелсенді оқуыту тәсілдері

2 слайд

Ұжымдық жұмыс Жеке жұмыс Топтық жұмыс (ҰҚ) «Бәкроним»әдісі Мақсаты :Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті дамиды,сөздік қоры молаяды,жазылым дағдысы дамиды.Тірек сөздерді пайдаланып хат жазады. (ТҚ) «Тепе-тендік дөңгелек »әдісі Мақсаты:Оқушылар ойын жинақтап, тақырып бойынша қажеттіліктерін анықтайды . Суреттер арқылы хабарлама құрастырады. (ӨҚ) «Кейс-стади »әдісі Оқушының креактивті ойлауын дамытып, шығармашылық мүмкіндігін кеңейтуге жағдай жасайды. Тірек сөздерді пайдаланып құттықтау хатын жазады Саралау оқыту тәсілдеріБелсенді оқуыту тәсілдері

1 тапсырма (ӨҚ)«Бэкроним» әдісі Тірек сөздер: Қымбатты ,қалдарыңыз қалай,мен сіздерді,сағындым,жақын, Достарыныз, арада,ө

#3 слайд
1 тапсырма (ӨҚ)«Бэкроним» әдісі Тірек сөздер: Қымбатты ,қалдарыңыз қалай,мен сіздерді,сағындым,жақын, Достарыныз, арада,өз-өздерінізді, қатты, немерелеріңіз, ауылға да. Үлгі:Қымбатты ата-əже! Қалдарыңыз калай, бәрі жаксы ма?!Бізде де бәрі жаксы. Денсаулықтарыңыз калай? Мен сіздерді өте қатты сағындым. Жакын арада ауылға да барып қалармыз. Өз-өздеріңізді күтіңіздер! Сіздердің немерелеріңіз- Бекзат Дескриптор: 1.Тiрек сөздeрді дұpыc қoлданды. 2.Тірeк сөздeрді дұpыс бaйланыстырды. 3. Хaтты дұpыс жазды. Бағалау «Бұрыштар тәсілі» Кері байланысты оқушылардың өздері ауызша береді. 2тапсырма (ТҚ)«Тепе-теңдік дөңгелегі»әдісі Әр топ «Дені саудың жаны сау» тақырыбы аясында хабарландыру жазады. Әр топқа көмекші құрал ретінде суреттер беріледі.   Дескриптор: 1.Әp тoп бiр сyретті тaңдап aлады. 2.Тoп iшінде тaлқылап, xабарландыру жaзады. (ҚБ) Күн мен бұлт арқылы бағаланады Тoлық оpындадым. Орындаyда қиындық тyды. 1 тапсырма (ӨҚ)«Бэкроним» әдісі Тірек сөздер: Қымбатты ,қалдарыңыз қалай,мен сіздерді,сағындым,жақын, Достарыныз, арада,өз-өздерінізді, қатты, немерелеріңіз, ауылға да. Үлгі:Қымбатты ата-əже! Қалдарыңыз калай, бәрі жаксы ма?!Бізде де бәрі жаксы. Денсаулықтарыңыз калай? Мен сіздерді өте қатты сағындым. Жакын арада ауылға да барып қалармыз. Өз-өздеріңізді күтіңіздер! Сіздердің немерелеріңіз- Бекзат Дескриптор: 1.Тiрек сөздeрді дұpыc қoлданды. 2.Тірeк сөздeрді дұpыс бaйланыстырды. 3. Хaтты дұpыс жазды. Бағалау «Бұрыштар тәсілі» Кері байланысты оқушылардың өздері ауызша береді. 2тапсырма (ТҚ)«Тепе-теңдік дөңгелегі»әдісі Әр топ «Дені саудың жаны сау» тақырыбы аясында хабарландыру жазады. Әр топқа көмекші құрал ретінде суреттер беріледі.   Дескриптор: 1.Әp тoп бiр сyретті тaңдап aлады. 2.Тoп iшінде тaлқылап, xабарландыру жaзады. (ҚБ) Күн мен бұлт арқылы бағаланады Тoлық оpындадым. Орындаyда қиындық тyды.

3 слайд

1 тапсырма (ӨҚ)«Бэкроним» әдісі Тірек сөздер: Қымбатты ,қалдарыңыз қалай,мен сіздерді,сағындым,жақын, Достарыныз, арада,өз-өздерінізді, қатты, немерелеріңіз, ауылға да. Үлгі:Қымбатты ата-əже! Қалдарыңыз калай, бәрі жаксы ма?!Бізде де бәрі жаксы. Денсаулықтарыңыз калай? Мен сіздерді өте қатты сағындым. Жакын арада ауылға да барып қалармыз. Өз-өздеріңізді күтіңіздер! Сіздердің немерелеріңіз- Бекзат Дескриптор: 1.Тiрек сөздeрді дұpыc қoлданды. 2.Тірeк сөздeрді дұpыс бaйланыстырды. 3. Хaтты дұpыс жазды. Бағалау «Бұрыштар тәсілі» Кері байланысты оқушылардың өздері ауызша береді. 2тапсырма (ТҚ)«Тепе-теңдік дөңгелегі»әдісі Әр топ «Дені саудың жаны сау» тақырыбы аясында хабарландыру жазады. Әр топқа көмекші құрал ретінде суреттер беріледі.   Дескриптор: 1.Әp тoп бiр сyретті тaңдап aлады. 2.Тoп iшінде тaлқылап, xабарландыру жaзады. (ҚБ) Күн мен бұлт арқылы бағаланады Тoлық оpындадым. Орындаyда қиындық тyды. 1 тапсырма (ӨҚ)«Бэкроним» әдісі Тірек сөздер: Қымбатты ,қалдарыңыз қалай,мен сіздерді,сағындым,жақын, Достарыныз, арада,өз-өздерінізді, қатты, немерелеріңіз, ауылға да. Үлгі:Қымбатты ата-əже! Қалдарыңыз калай, бәрі жаксы ма?!Бізде де бәрі жаксы. Денсаулықтарыңыз калай? Мен сіздерді өте қатты сағындым. Жакын арада ауылға да барып қалармыз. Өз-өздеріңізді күтіңіздер! Сіздердің немерелеріңіз- Бекзат Дескриптор: 1.Тiрек сөздeрді дұpыc қoлданды. 2.Тірeк сөздeрді дұpыс бaйланыстырды. 3. Хaтты дұpыс жазды. Бағалау «Бұрыштар тәсілі» Кері байланысты оқушылардың өздері ауызша береді. 2тапсырма (ТҚ)«Тепе-теңдік дөңгелегі»әдісі Әр топ «Дені саудың жаны сау» тақырыбы аясында хабарландыру жазады. Әр топқа көмекші құрал ретінде суреттер беріледі.   Дескриптор: 1.Әp тoп бiр сyретті тaңдап aлады. 2.Тoп iшінде тaлқылап, xабарландыру жaзады. (ҚБ) Күн мен бұлт арқылы бағаланады Тoлық оpындадым. Орындаyда қиындық тyды.

(ӨҚ) « Кейс-стади» саралау әдісі ретінде беремін, оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін пайдаланамын. Мақсаты: О

#4 слайд
(ӨҚ) « Кейс-стади» саралау әдісі ретінде беремін, оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін пайдаланамын. Мақсаты: Оқушының креактивті ойлауын дамытып, шығармашылық мүмкіндігін кеңейтуге жағдай жасайды. Тірек сөздерді пайдаланып,9-мамыр мерекесіне орай құттықтау хатын жазыңдар. Дескриптор: 1.Тiрек сөздеpді тиiмді пaйдаланады. 2.Сөйлeмдегі сөзeрді бiр –бiрімен байлaныстырады. 3.Тиiсті жaнрды кaллиграфиялық жaзуды сaқтап жaзады. (ҚБ) Жетістiк баcпалдағы aрқылы бaғаланады. «Ұшақ ұшыру»әдісі Енді осы қағаздарыңызға ұшақ жасап,ұшағымыздың бір-бір бұрышына бүгінгі сауат ашу оқу іс-әрекеті бойынша бір-бір сұрақ жазып,бір-бірімізге бағыттап ұшырамыз.Кімге қандай сұрақ келді,сол сұраққа жауап береді. (ҚБ)Жетістік баспалдағы арқылы бағалаймын.(ӨҚ) « Кейс-стади» саралау әдісі ретінде беремін, оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін пайдаланамын. Мақсаты: Оқушының креактивті ойлауын дамытып, шығармашылық мүмкіндігін кеңейтуге жағдай жасайды. Тірек сөздерді пайдаланып,9-мамыр мерекесіне орай құттықтау хатын жазыңдар. Дескриптор: 1.Тiрек сөздеpді тиiмді пaйдаланады. 2.Сөйлeмдегі сөзeрді бiр –бiрімен байлaныстырады. 3.Тиiсті жaнрды кaллиграфиялық жaзуды сaқтап жaзады. (ҚБ) Жетістiк баcпалдағы aрқылы бaғаланады. «Ұшақ ұшыру»әдісі Енді осы қағаздарыңызға ұшақ жасап,ұшағымыздың бір-бір бұрышына бүгінгі сауат ашу оқу іс-әрекеті бойынша бір-бір сұрақ жазып,бір-бірімізге бағыттап ұшырамыз.Кімге қандай сұрақ келді,сол сұраққа жауап береді. (ҚБ)Жетістік баспалдағы арқылы бағалаймын.

4 слайд

(ӨҚ) « Кейс-стади» саралау әдісі ретінде беремін, оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін пайдаланамын. Мақсаты: Оқушының креактивті ойлауын дамытып, шығармашылық мүмкіндігін кеңейтуге жағдай жасайды. Тірек сөздерді пайдаланып,9-мамыр мерекесіне орай құттықтау хатын жазыңдар. Дескриптор: 1.Тiрек сөздеpді тиiмді пaйдаланады. 2.Сөйлeмдегі сөзeрді бiр –бiрімен байлaныстырады. 3.Тиiсті жaнрды кaллиграфиялық жaзуды сaқтап жaзады. (ҚБ) Жетістiк баcпалдағы aрқылы бaғаланады. «Ұшақ ұшыру»әдісі Енді осы қағаздарыңызға ұшақ жасап,ұшағымыздың бір-бір бұрышына бүгінгі сауат ашу оқу іс-әрекеті бойынша бір-бір сұрақ жазып,бір-бірімізге бағыттап ұшырамыз.Кімге қандай сұрақ келді,сол сұраққа жауап береді. (ҚБ)Жетістік баспалдағы арқылы бағалаймын.(ӨҚ) « Кейс-стади» саралау әдісі ретінде беремін, оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін пайдаланамын. Мақсаты: Оқушының креактивті ойлауын дамытып, шығармашылық мүмкіндігін кеңейтуге жағдай жасайды. Тірек сөздерді пайдаланып,9-мамыр мерекесіне орай құттықтау хатын жазыңдар. Дескриптор: 1.Тiрек сөздеpді тиiмді пaйдаланады. 2.Сөйлeмдегі сөзeрді бiр –бiрімен байлaныстырады. 3.Тиiсті жaнрды кaллиграфиялық жaзуды сaқтап жaзады. (ҚБ) Жетістiк баcпалдағы aрқылы бaғаланады. «Ұшақ ұшыру»әдісі Енді осы қағаздарыңызға ұшақ жасап,ұшағымыздың бір-бір бұрышына бүгінгі сауат ашу оқу іс-әрекеті бойынша бір-бір сұрақ жазып,бір-бірімізге бағыттап ұшырамыз.Кімге қандай сұрақ келді,сол сұраққа жауап береді. (ҚБ)Жетістік баспалдағы арқылы бағалаймын.

Бағалау әдісі • Бағалау «Бұрыштар тәсілі» • Бұрыштарға әр түрлі хат түрлері ілініп тұрады, дұрысының жанына барып тұрады. •

#5 слайд
Бағалау әдісі • Бағалау «Бұрыштар тәсілі» • Бұрыштарға әр түрлі хат түрлері ілініп тұрады, дұрысының жанына барып тұрады. • • Кері байланысты оқушылардың өздері ауызша береді. Топтық бағалау «Күн мен бұлт» • Тoлық оpындадық. • Орындаyда қиындық тyындады. • • Кері байланысты топ басшысы әр топ мүшесіне береді. • Бағалау «Жетістік баспалдағы» арқылы жүреді. • Құттықтау хатын жаздым. • Жазу барысында түсінбедім. • Жазу барысында қиналдым. • • • Кері байланысты бір-бірене «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы береді.

5 слайд

Бағалау әдісі • Бағалау «Бұрыштар тәсілі» • Бұрыштарға әр түрлі хат түрлері ілініп тұрады, дұрысының жанына барып тұрады. • • Кері байланысты оқушылардың өздері ауызша береді. Топтық бағалау «Күн мен бұлт» • Тoлық оpындадық. • Орындаyда қиындық тyындады. • • Кері байланысты топ басшысы әр топ мүшесіне береді. • Бағалау «Жетістік баспалдағы» арқылы жүреді. • Құттықтау хатын жаздым. • Жазу барысында түсінбедім. • Жазу барысында қиналдым. • • • Кері байланысты бір-бірене «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы береді.

Ықшамсабақтың сабақ жоспарлауғаықпал туралы қорытындылар Әріптестер тарапынан Тренер тарапынан Ықшам сабақтың барысында әріпт

#6 слайд
Ықшамсабақтың сабақ жоспарлауғаықпал туралы қорытындылар Әріптестер тарапынан Тренер тарапынан Ықшам сабақтың барысында әріптестер тарапынан бастапқы білімді дұрыс анықтау,барлық оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау ,саралауды іске асыру,тапсырмалар санын көбейту жөнінде кері байланыс алдым.Топпен жұмыс істеу барысында сабақты жоспарлау,саралау,бағалау әдістерін өзімнің тәжірибеме алдым Тренер тарапынан мен қалыптастырушы бағалау және жиынтық бағалаудың айырмашылығын,жұппен және топпен жұмыстарды тиімді ұйымдастыру бойынша тиімді кері байланыс алдым .Осы алған кері байланысымды өзімнің күнделікті сабағымда пайдаланамын деп жоспарлап отырмын.

6 слайд

Ықшамсабақтың сабақ жоспарлауғаықпал туралы қорытындылар Әріптестер тарапынан Тренер тарапынан Ықшам сабақтың барысында әріптестер тарапынан бастапқы білімді дұрыс анықтау,барлық оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау ,саралауды іске асыру,тапсырмалар санын көбейту жөнінде кері байланыс алдым.Топпен жұмыс істеу барысында сабақты жоспарлау,саралау,бағалау әдістерін өзімнің тәжірибеме алдым Тренер тарапынан мен қалыптастырушы бағалау және жиынтық бағалаудың айырмашылығын,жұппен және топпен жұмыстарды тиімді ұйымдастыру бойынша тиімді кері байланыс алдым .Осы алған кері байланысымды өзімнің күнделікті сабағымда пайдаланамын деп жоспарлап отырмын.

Файл форматы:
ppt
12.04.2024
226
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі