Тақырыбы:
|
100 көлемінде ауызша қосу және
азайту
|
|
|
|
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Ахмет Айзада Маратқызы
|
|
|
|
|
|
2 сынып
|
Сабаққа қатысқандар
саны:
|
Сабаққа қатыспағандар
саны:
|
|
|
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
|
Әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті
өрнектердің мәндерін табу;
|
|
|
|
|
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушылар:
Ондықтарды қосу және азайтуға,бірліктерді
разрядтан аттау арқылы қосуға негізделген ауызша есептеу
тәсілдерімен танысады;өтілген есептеу тәсілдерін пысықтау;оларды
шығару кезінде қолдана алуға үйренеді.
|
|
|
|
|
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
Өрнектерді ықшамдай алады.
|
|
|
|
|
|
|
Кейбір оқушылар:
Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде
жеткізеді.Оқушылар сыни ойлауға дағдыланады
|
|
|
|
|
|
Бағалау критерийі
|
Жеке,жұптық,топтық тапсырмаларды орындай
алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады
|
|
|
|
|
|
Тілдік құзыреттілік
|
Кесте диаграмма,сурет,шартты белгілер
математикалық терминдер
|
|
|
|
|
|
Ресурстар
|
Оқулық,суреттер,топқа бөлуге арналған кеспк
қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар,кері
байланыс,стикер
|
|
|
|
|
|
Сабақ барысы
|
|
|
|
|
|
Сабақтың кезеңдері
|
Жоспарланған жұмыс
|
Ресурстар
|
|
|
|
|
|
Сабақтың басы
Жаңа материалды меңгерту
|
Ұйымдастыру кезеңі:
а)оқушылармен
амандасу,түгендеу;
ә)балаларды сабаққа психологиялық
дайындау;
күлегештерді қайталау.
Психологиялық дайындық (тақтада
көрсетілген күлегештерді қайталату)
Бүгінгі сабақтың тақырыбы: 100 көлемінде ауызша
қосу және азайту
Жаңа сабақты түсіндіру.
Қандай бір таңбалы сандар
бар?(1-9)
Ең
кіші екі таңбалы сан нешеу?(10)ал,ең үлкен екі таңбалы сан(99) енді
осы 10 мен 99 арасындағы сандардың бәрі екі таңбалы сандар.Олай
болса бүгін сабақта ондықтан аттамай ауызша қосу мен азайтуды
қарастырамыз
3
топқа бөлу: «Білгірлер», «Алғырлар», «Тапқырлар»
Оқулықта берілген жаттығуларды
орындау
Қосу мен азайтуға өрнектер құрастырып,олардың
мәнін тап.(әр топтан бір оқушы шығып өрнекті
құрастырады)
1.23+31=(20+30)+(3+1)=54
20
3 30 1
2.45+23=(40+20)+(5+3)=68
40
5 20 3
3.12+66=(10+2)+(2+6)=78
10
2 60 6
Суреттерге және оларға берілген жазуға
қара.
а)Есептеу тәсілін түсіндір
(ауызша)
68+2=60+(8+2)=70
70-2=60+(10-2)=68
60
8 70 2
ә)Есептеуді түсіндір.
35+15=(35+10)+5=50
50-15=(50-10)-5=35
10
5 10 5
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
-
Есептеу тәсілін түсіндір
Сызба бойынша есеп құрастыр.Қысқаша жазып
көрсету.
Есепті шығар.
47
?,13-ке артық
-Есепте не беріліп тұр?
-Не
белгісіз?
-Есепте нені сұрайды?
Берілгені:
Жасыл кесінді-47
Күлгін-? 13-ке артық
Шешуі:47+13=60
Жауабы: жасыл кесінді 60
Өздік дәптермен жұмыс.
-
Есепте
25+32=57 77+21=98 97-61=36
25+44=69 86+12=98 12+57=69
69-53=16 68-42= 26 88-81=7
5.Оқы және есепте.
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы
|
*Қандай қиындықтар кездесті?
*Не
маңызды деп ойлайсындар?
*Келесі сабақта қандай жұмыс түрлерімен жұмыс
жасау
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Дифференциация
Қабілеті жоғары оқушыларға топтық жұмыс түрлерін
беру
|
Кері байланыс кестесін толтыру арқылы
жасау.
|
Денсаулық сақтау
Қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
|
|
|
|
|
№ Сұрақтар
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
Есепті талдай отырып,шартын құра
аламын.
|
|
|
|
|
|
|
2
|
Есептің сұрағын қоя білемін
|
|
|
|
|
|
|
3
|
Есептің дұрыс шешімін таба
аламын
|
|
|
|
|
|
|
4
|
Есепті әртүрлі әдістермен шығаруды
түсіндім.
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау
|
Өзін-өзі «Жетістік баспалдағы»арқылы
бағалау.
|
|
|
|
|
|