|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№103 сабақ. Қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау №11 есеп. Үй тапсырмасы
Жаңа тақырып №1 есеп Баобаб-Б,Айдаһар-А,Калифорния секвойясы-К, Романеско орамжапырағы-Р 1)Б мен А 4)Амен К 2)Бмен К 5)А мен Р 3)Бмен Р 6)К мен Р 6 НҰСҚАСЫ БАР №2 есеп
ЕБҚ №3 есеп 4,7,9,1.
16 сан құрадым ЕҚБ №4 есеп 1)1-Сары 2) 1-сары 3) 1-қызыл 2-Қызыл 2- көк 2-сары 4)1-көк 5)1-қызыл 6) 1-көк 2- сары 2- көк 2-қызыл 6 тәсілмен орындай алады №5 есеп (78965+774220)/69=12365 741255/(490/98)=148251 580000/(1725/69)=23200 17*(58021-7875)=852482 (10143/69)*(65000-64902)= 14406 98*(11856/26)=44688
№6 есеп
№7 есеп Иә, ең биік қамал бола алады Себебі: Серіктің қамалы-25мм Бауыржанның қамалы-15мм Арманның қамалы-12мм Бауыржан мен Арманның қамалын қосқанда Серіктің қамалынан биік болады 15+12=27мм>25мм
ФС тапсырмасы №8 есеп Графикте жаяу жүргінші мен велосипедшінің 2 сағаттан кейін емес,3 сағаттан кейін кездескені көрсетілген. S=45км V1=3сағ V2=?км\сағ Ш: 45км/3сағ=15км\сағ 15км\сағ-10км\сағ=5км\сағ Ж: Жаяу жүргінші 5км\сағ жылдамдықпен жүрген
№9 есеп Қызыл-2 Көк-2 1)қ,қ,к,к 2)қ,к,қ,к. 3)к,к,қ,қ. 4)к,қ,к,қ. 5)к,қ,қ,к. 6)қ,к,к,қ. 6 тәсілмен орналастыруға болады
Үй тапсырмасы №10 есеп 1)Қызыл,сары,қызғылт 2)Қызыл,сары, күлгін. 3)Сары,қызғылт,күлгін 4)Қызыл,қызғылт,күлгін
Арман гүлшоқтың төрт нұсқасын жасай алады
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын оқып береді
Тапсырманы орындайды
Есепті шығарады
Сандар құрастырады
Тапсырманы орындайды
Өрнектер құрып, оның мәнін табады
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Графикті оқиды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау арқылы бағалау
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Саптыаяқты сатып алу тәсілдерін табады-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б
Дескриптор: Екі өсімдікті таңдаудың нұсқаларын атайды-1Б Барлық нұсқаларды жазады-1Б
Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Барлық нұсқаларды қарастыра алады-1Б
Дескриптор: Кез келген төрт санды таңдайды-1Б Олардан екі таңбалы сандар құрастырады-1Б
Дескриптор: Өзіндік жұмыс жасайды-1Б Неше тәсілмен гүл апаратынын табады-1Б
Дескриптор: Өрнектерді құрады, олардың мәнін табады-1Б Есептеу тәсілдерін біледі-1Б
Дескриптор: Цифрларды пайдаланып, сандарды жазады-1Б Барлық нұсқаларын табады-1Б
Дескриптор: Ең биік қамалды табады-1Б Оларды өзара салыстыра алады-1Б
Дескриптор: Графикті оқиды-1Б Жылдамдықты табады-1Б
Дескриптор: Шариктерді бір қатарға орналастырады-1Б Тапсырманы түсінеді және орындайды-1Б
Дескриптор: Гүлшоқ жасаудың нұсқаларын табады-1Б Тапсырма мазмұнын түсінеді және орындайды-1Б
«Бес саусақ» әдісі
|
Суреттер
Оқулық Суреттер
Ағаштардың суреттері
Оқулық
Оқулық
Сандардың кеспе парақтары
Бөлме гүлдері
Оқулық
Кесте
Суреттер
График сызылған парақша
Суреттер
Шариктер
Гүлдер
Гүл суреттері
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№103 сабақ. Қорытындылау ҚМЖ матем 4-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№103 сабақ. Қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау №11 есеп. Үй тапсырмасы
Жаңа тақырып №1 есеп Баобаб-Б,Айдаһар-А,Калифорния секвойясы-К, Романеско орамжапырағы-Р 1)Б мен А 4)Амен К 2)Бмен К 5)А мен Р 3)Бмен Р 6)К мен Р 6 НҰСҚАСЫ БАР №2 есеп
ЕБҚ №3 есеп 4,7,9,1.
16 сан құрадым ЕҚБ №4 есеп 1)1-Сары 2) 1-сары 3) 1-қызыл 2-Қызыл 2- көк 2-сары 4)1-көк 5)1-қызыл 6) 1-көк 2- сары 2- көк 2-қызыл 6 тәсілмен орындай алады №5 есеп (78965+774220)/69=12365 741255/(490/98)=148251 580000/(1725/69)=23200 17*(58021-7875)=852482 (10143/69)*(65000-64902)= 14406 98*(11856/26)=44688
№6 есеп
№7 есеп Иә, ең биік қамал бола алады Себебі: Серіктің қамалы-25мм Бауыржанның қамалы-15мм Арманның қамалы-12мм Бауыржан мен Арманның қамалын қосқанда Серіктің қамалынан биік болады 15+12=27мм>25мм
ФС тапсырмасы №8 есеп Графикте жаяу жүргінші мен велосипедшінің 2 сағаттан кейін емес,3 сағаттан кейін кездескені көрсетілген. S=45км V1=3сағ V2=?км\сағ Ш: 45км/3сағ=15км\сағ 15км\сағ-10км\сағ=5км\сағ Ж: Жаяу жүргінші 5км\сағ жылдамдықпен жүрген
№9 есеп Қызыл-2 Көк-2 1)қ,қ,к,к 2)қ,к,қ,к. 3)к,к,қ,қ. 4)к,қ,к,қ. 5)к,қ,қ,к. 6)қ,к,к,қ. 6 тәсілмен орналастыруға болады
Үй тапсырмасы №10 есеп 1)Қызыл,сары,қызғылт 2)Қызыл,сары, күлгін. 3)Сары,қызғылт,күлгін 4)Қызыл,қызғылт,күлгін
Арман гүлшоқтың төрт нұсқасын жасай алады
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын оқып береді
Тапсырманы орындайды
Есепті шығарады
Сандар құрастырады
Тапсырманы орындайды
Өрнектер құрып, оның мәнін табады
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Графикті оқиды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау арқылы бағалау
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Саптыаяқты сатып алу тәсілдерін табады-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б
Дескриптор: Екі өсімдікті таңдаудың нұсқаларын атайды-1Б Барлық нұсқаларды жазады-1Б
Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Барлық нұсқаларды қарастыра алады-1Б
Дескриптор: Кез келген төрт санды таңдайды-1Б Олардан екі таңбалы сандар құрастырады-1Б
Дескриптор: Өзіндік жұмыс жасайды-1Б Неше тәсілмен гүл апаратынын табады-1Б
Дескриптор: Өрнектерді құрады, олардың мәнін табады-1Б Есептеу тәсілдерін біледі-1Б
Дескриптор: Цифрларды пайдаланып, сандарды жазады-1Б Барлық нұсқаларын табады-1Б
Дескриптор: Ең биік қамалды табады-1Б Оларды өзара салыстыра алады-1Б
Дескриптор: Графикті оқиды-1Б Жылдамдықты табады-1Б
Дескриптор: Шариктерді бір қатарға орналастырады-1Б Тапсырманы түсінеді және орындайды-1Б
Дескриптор: Гүлшоқ жасаудың нұсқаларын табады-1Б Тапсырма мазмұнын түсінеді және орындайды-1Б
«Бес саусақ» әдісі
|
Суреттер
Оқулық Суреттер
Ағаштардың суреттері
Оқулық
Оқулық
Сандардың кеспе парақтары
Бөлме гүлдері
Оқулық
Кесте
Суреттер
График сызылған парақша
Суреттер
Шариктер
Гүлдер
Гүл суреттері
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






