|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№104 сабақ. Қорытындылау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару 4.4.2.2 Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалықесептерді шығару 4.4.4.1 «Таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару 4.5.1.9** Артынан қуып жету,бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді Бөлімді қорытындылайды |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау №10 есеп. Үй тапсырмасы 1)Қызыл,сары,қызғылт 2)Қызыл,сары, күлгін. 3)Сары,қызғылт,күлгін 4)Қызыл,қызғылт,күлгін Арман гүлшоқтың төрт нұсқасын жасай алады Жаңа тақырып №1 есеп А дейін-1030км ? Ш 435км артық Ш: 1030км-435км=595км артық Ә) 80 жылдары-380 000 Қазір- 110 000 Қаншаға азайды? 380 000-110 000=270 000-ға азайды №2 есеп Сызбада уақыт көрсетілмеген V1=23км\сағ V2=28км\сағ S1=215км t=12сағ Sжалпы=?км Vқаш=V1+V2=23+28=51км\сағ S2=Vқаш*t=51*12=612км Sжалпы=S1+S2=215+612=827км Ж: 12 сағаттан кейін олардың арақашықтығы 827 км болды №3 есеп S=50км V1=5км\сағ V2=15км\сағ t1=2сағ t2=?сағ Ш: S1=V1*t1=5*2=10км S2=S-S1=50-10=40км Vжақ=V1+V2=5+15=20км\сағ t2=S2/Vжақ=40/20=2сағ Ж: Олар 2 сағаттан кейін кездеседі ФС тапсырмасы №4 есеп S1=75км V1=80км\сағ V2=65км\сағ t=4сағ S=?км Vқаш=V1-V2=80-65=15км\сағ S=75-(15*4)=75-60=15км Ж: Олардың арақашықтығы 15 км болады №5 есеп
ЕҚБ №6 есеп 269*27=7263 500526/351=1426 769*524=402956
№7 есеп ВС=4см АВ=2см S S
S Ж: Фигураның боялған бөлігінің ауданы-4см2. Ол бүкіл фигураның 2\1 бөлігін құрайды ЕБҚ №8 есеп 6 мүмкіндік бар №9 есеп А) 4 санға кемиді 254,250,246,242,238,234,230 Ә)4 саннан артады 128,132,136,140,144,148,152 Үй тапсырмасы №10есеп 67 76 86 96 68 78 87 97 69 79 89 98
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын оқиды Есепті шығарады Сызбаны толықтырып, есепті шығарады Есепті шығарады Арақашықтық ты табады Тапсырманы орындайды Қателерін тауып, дұрыстайды Фигураның ауданын табады Мүмкіндікті табады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады КЕрі байланыс жасайды |
ҚБ: «Плюс-минус» әдісі Дескриптор: Гүлшоқ жасаудың нұсқаларын табады-1Б Тапсырма мазмұнын түсінеді және орындайды-1Б
Дескриптор: Каспий теңізі туралы мәліметтер айтады-1Б Керек емес мәліметтерді алып тастайды-1Б Есеп құрап, оны шығарады-1Б
Дескриптор: Сызбаны толықтырады-1Б Есепті шығарады-1Б Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Кездесу уақытын табады-1Б
Дескриптор: Арақашықтықты табады-1Б Формулаларды пайдалана алады-1Б Тапсырманы орындайды-1Б Неше нұсқа екенін табады-1Б
Дескриптор: Қателерін тауып, түзейді-1Б Амалдарды орындай алады-1Б Дескриптор: Жұптық жұмыс жасайды-1Б Боялған бөліктің ауданын таба алады-1Б
Дескриптор: Заңдылықтарды сақтай отырып, орындайды-1Б Қатарды жалғастыра алады-1Б Дескриптор: Цифрларды пайдаланып,сандар қатарын түзеді-1Б Барлық нұсқаны жазады-1Б «Көңіл –күй аралы» әдісі |
Гүл Гүл суреттері Каспий теңізі туралы суреттер Сызба Сызбалар Оқулық Есеп сызбасы Сызбалар Есеп сызбасы Оқулық Тақта Фигуралар Оқулық Сандардың кеспе парақтары Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
104 сабақ. Қорытындылау ҚМЖ 4-сынып матем.docx
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№104 сабақ. Қорытындылау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару 4.4.2.2 Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалықесептерді шығару 4.4.4.1 «Таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару 4.5.1.9** Артынан қуып жету,бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді Бөлімді қорытындылайды |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау №10 есеп. Үй тапсырмасы 1)Қызыл,сары,қызғылт 2)Қызыл,сары, күлгін. 3)Сары,қызғылт,күлгін 4)Қызыл,қызғылт,күлгін Арман гүлшоқтың төрт нұсқасын жасай алады Жаңа тақырып №1 есеп А дейін-1030км ? Ш 435км артық Ш: 1030км-435км=595км артық Ә) 80 жылдары-380 000 Қазір- 110 000 Қаншаға азайды? 380 000-110 000=270 000-ға азайды №2 есеп Сызбада уақыт көрсетілмеген V1=23км\сағ V2=28км\сағ S1=215км t=12сағ Sжалпы=?км Vқаш=V1+V2=23+28=51км\сағ S2=Vқаш*t=51*12=612км Sжалпы=S1+S2=215+612=827км Ж: 12 сағаттан кейін олардың арақашықтығы 827 км болды №3 есеп S=50км V1=5км\сағ V2=15км\сағ t1=2сағ t2=?сағ Ш: S1=V1*t1=5*2=10км S2=S-S1=50-10=40км Vжақ=V1+V2=5+15=20км\сағ t2=S2/Vжақ=40/20=2сағ Ж: Олар 2 сағаттан кейін кездеседі ФС тапсырмасы №4 есеп S1=75км V1=80км\сағ V2=65км\сағ t=4сағ S=?км Vқаш=V1-V2=80-65=15км\сағ S=75-(15*4)=75-60=15км Ж: Олардың арақашықтығы 15 км болады №5 есеп
ЕҚБ №6 есеп 269*27=7263 500526/351=1426 769*524=402956
№7 есеп ВС=4см АВ=2см S S
S Ж: Фигураның боялған бөлігінің ауданы-4см2. Ол бүкіл фигураның 2\1 бөлігін құрайды ЕБҚ №8 есеп 6 мүмкіндік бар №9 есеп А) 4 санға кемиді 254,250,246,242,238,234,230 Ә)4 саннан артады 128,132,136,140,144,148,152 Үй тапсырмасы №10есеп 67 76 86 96 68 78 87 97 69 79 89 98
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын оқиды Есепті шығарады Сызбаны толықтырып, есепті шығарады Есепті шығарады Арақашықтық ты табады Тапсырманы орындайды Қателерін тауып, дұрыстайды Фигураның ауданын табады Мүмкіндікті табады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады КЕрі байланыс жасайды |
ҚБ: «Плюс-минус» әдісі Дескриптор: Гүлшоқ жасаудың нұсқаларын табады-1Б Тапсырма мазмұнын түсінеді және орындайды-1Б
Дескриптор: Каспий теңізі туралы мәліметтер айтады-1Б Керек емес мәліметтерді алып тастайды-1Б Есеп құрап, оны шығарады-1Б
Дескриптор: Сызбаны толықтырады-1Б Есепті шығарады-1Б Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Кездесу уақытын табады-1Б
Дескриптор: Арақашықтықты табады-1Б Формулаларды пайдалана алады-1Б Тапсырманы орындайды-1Б Неше нұсқа екенін табады-1Б
Дескриптор: Қателерін тауып, түзейді-1Б Амалдарды орындай алады-1Б Дескриптор: Жұптық жұмыс жасайды-1Б Боялған бөліктің ауданын таба алады-1Б
Дескриптор: Заңдылықтарды сақтай отырып, орындайды-1Б Қатарды жалғастыра алады-1Б Дескриптор: Цифрларды пайдаланып,сандар қатарын түзеді-1Б Барлық нұсқаны жазады-1Б «Көңіл –күй аралы» әдісі |
Гүл Гүл суреттері Каспий теңізі туралы суреттер Сызба Сызбалар Оқулық Есеп сызбасы Сызбалар Есеп сызбасы Оқулық Тақта Фигуралар Оқулық Сандардың кеспе парақтары Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз







