Тақырып бойынша 25 материал табылды

105 сабақ. Өзіңді тексер БЖБ 4-сынып матем.docx

Материал туралы қысқаша түсінік
105 сабақ. Өзіңді тексер БЖБ 4-сынып матем.docx
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

105 сабақ. Өзіңді тексер

1Бөлім бойынша жиынтық бағалау.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару

4.4.2.2 Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалықесептерді

4.5.1.9** Артынан қуып жету,бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешу

Сабақтың мақсаты

Нені үйренгенін тексереді, қорытындылайды



Құндылықтар

Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық.

Апталық дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы-бала»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру










Жаңа білім









































































Бекіту































Кері байланыс

Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді қайталау

Үй тапсырмасы

10есеп


67 76 86 96

68 78 87 97

69 79 89 98




Жаңа тақырып

1 тапсырма Мен түсінемін

Егер сандағы барлық цифрлар әртүрлі болса, онда 5, 3, 1, 7 цифр-ларының көмегімен барлық екі таңбалы сандарды жаз.

13 31 51 71

15 35 53 73

17 37 57 75


12 екі таңбалы сан



ФС тапсырмасы

2тапсырма Мен қолданамын

Ауданы 5 га алқаптан жиналған қызанақтың түсімділігі 140 ц/га, ал ауданы 7 га алқаптан 120 ц/га болды. Екі алқаптан барлығы неше центнер қызанақ жиналды?


140ц\га*5га=700ц

120ц\га*7ц=840ц

700ц+840ц=1540ц

Ж? Екі алқаптан барлығы 1540ц қызанақ жиналды





3 тапсырма. Талдау жасаймын

Текше жазбасының оң жағында оның әртүрлі бағытта бұрылған бейнесі берілген. Суреттегі текшенің жазбасына қарап, сұрақ белгісімен қандай жеміс жасырылғанын анықта.

  1. Алмұрт

  2. Алма

  3. Апельсин





4тапсырма : Теңдеу құра аламын

Бірінші желаяқ спортшының жылдамдығы – 4 м/с, ал екіншісінің жылдамдығы – 2 м/с. Неше уақыттан кейін желаяқ спортшылардың арақашықтығы 80 м болады?


(4-2)*х=80

2*х=80

х=80/2

х=40

Ж: 40с кейін желаяқ спортшылардың арақашықтығы 80 км болады





1Бөлім бойынша жиынтық бағалау.



Үй тапсырмасы

5 тапсырма. Тексере аламын.

Есептің шартын оқы. Ол графикке сәйкес келе ме? Есептің шартын графикке сәйкес өзгерт. Есептің сұрағына жауап бер. Бір қаладан бір уақытта бір бағытқа қарай жеңіл мәшине және жүк көлігі шықты. Жүк көлігі 60 км/сағ, ал жеңіл мәшине 120 км/сағ жылдамдықпен жүрді. 2 сағаттан кейін олар бір-бірінен қандай арақашықтықта болады?

Графикте жеңіл мәшиненің жылдамдығы көрсетілген.

V1=60км\сағ

V2=100км\сағ

t=2сағ

S=?км

Vқаш=V2-V1=100-60=40км\сағ

S=Vқаш*t=40*2=80км

Ж: 2сағаттан кейін оларбір-бірінен 80 км арақашықтықта болады








Шаттық шеңберін жасайды





Үй тапсырмасын тексертеді







Екі таңбалы сандарды жазады














Есепті шығарады















Тапсырманы орындайды















Теңдеу құрады














Жиынтық бағалау жұмысын орындайды









Есепті шығарады









Үй тапсырмасын алады











Кері байланыс жасайды


Мадақтау

ҚБ:

«Бәйге» әдісі




Дескриптор:

Цифрларды пайдаланып,сандар қатарын түзеді-1Б

Барлық нұсқаны жазады-1Б





Дескриптор: Нұсқаларды таңдап алу тәсілімен есептерді қалай шығаратынын біледі-1Б

Тапсырма мазмұнын түсінеді-1Б.




Дескриптор:

Есеп шығарған кезде түсімділіктің формуласын қолданады-1Б

Есепті шығара алады-1Б


ҚБ:





Дескриптор: Геометриялық басқатырғыға талдау жасай алады-1Б

Текшенің жазбасына қарап жемістерді табады-1Б







Дескриптор :

Екі дененің қозғалысына берілген есептерге теңдеу құра алады-1Б

Құрған теңдеуді шығарады-1Б






ҚБ:



ДескриптоР:

Есепті шығарады,арақашық

тықты табады-1Б

Есепке графиктің дұрыс сызылғанын тексере алады-1Б





ҚБ:












«Ыстық орындық» әдісі





Суреттер








Сандар кеспе парақтары








Сандар жиынтығы
















Қызанақ суреті











Оқулық









Жемістер суреттері















Оқулық






Спортшы

лар туралы суреттер








Жиынтық

қа арналған парақтар









График




Оқулық








Есеп сызбасы








Кері байланыс парағы



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.02.2025
185
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 11