|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Бөлшектер және пайыздар. Есептер |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№107 сабақ. Пайыздар |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.2.1 жай бөлшектердің құрылуын, салыстыру, қосу және азайтуды бейнелеу үшін жазық фигуралардың бөлігі және сан сәулесін қолдану 4.5.2.3 пайызды % символымен белгілеу 4.4.3.1** жай бөлшектермен өрнектелген сандар тізбектерінің заңдылықтарын анықтау 4.1.1.5 пайыз бүтіннің жүзден бір бөлігі екенін түсіну; бүтіннің бөліктерін пайызбен жазу |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пайыздың не екенін, оның қалай белгіленетінін білетін болады |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгелдеп, зейінін сабаққа аудару.Көңіл күйлерін сұрау.Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленіп тұрғандығын сұрау. Сәттілік тілеу. Өткенді пысықтау №9 есеп Үй тапсырмасы А)1минут:
25минут: 59минут: Ә) 1км:
2см:
9км:
Жаңа тақырып №1 есеп Тұрмыстық қалдықтың 40% өңдеуге жарамды. Бұл – тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеп, әжетке жаратуға болады деген сөз. №2 есеп 900/100*1=9кг 1800/100*1=18тг .№3 есеп
.№ 4 есеп
А
Ж
М Қалдырғаны-? тг Ш: 1200/10=120тг 1200/3=400тг 1200-(120+400)=1200-520=680тг Ж? Айна телефон алу үшін 680тг қалдырады
№5 есеп
а)
8см=
4см=
15мм=
45мм=
75мм=
.№6есеп 58265+6529576+47654=6635495 100585870-78908765=21677105 560*201=112560 311742/502=621
№7 есеп 200/100*5=10тг(5%жеңілдік) 200-10=190тг(сүттің жаңа бағасы) 400/100*5=20тг(5% жеңілдік) 400-20=380(шырынның жаңа бағасы) 500/100*5=25тг(5% жеңілдік) 500-25=475тг( 1қорап шайдың бағасы) 300/100*5=15тг(5% жеңілдік) 300-15=285тг(айранның жаңа бағасы)
№8есеп
№9 есеп S=720км S1=320км t=16күн V1=?км\күн V2=?км\күн Ш: 320/16=20км\саг 720-320=400км 400/16=25км\саг Ж: 1- топ күніне 20 км, 2- топ күніне 25км жүріп отырады
Артық мәлімет- туристер таңғы сағат 8-де шыққаны
№10 есеп 7,4,9 Бұл сан-974 974>900
Үй тапсырмасы №11 есеп 2000/100*1=20тг 2000/100*3=60тг 2000/100*5=100тг 3600/100*1=36км 3600/100*3=36*3=108км 3600/100*5=36*5=180км
|
Шаттық шеңберін пысықтау
Үй тапсырмасын тексертеді
Диаграммамен жұмыс жасайды
Сұраққа жауап береді
Есептеу жүргізеді
Есепті шығарады
Тапсырманы орындайды
Есептеу жүргізеді
Кестені толтырады
Есеп құрастырады
Есепті шығарып, артық мәліметті табады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау арқылы бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Бөлшектің көмегіменжазады-1Б Сандарды пайыз түрінде жазады-1Б
Дескриптор: Өңдеуге жарайтын қалдықтар пайызын атайды-1Б Экологиялық мәселеге өз пікірін қосады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1Б Кестені толтырады-1Б
Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Қалдырып қойған ақшаны есептеп табады-1Б
Дескриптор:
Бөлшек түрінде жазады-1Б Пайыз түрінде жазады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Тауарлардың құнын табады-1Б Кестені толтырады-1Б
Дескриптор: Сызба бойынша есеп құрастырады-1Б Қозғалыс есебін шығарады-1Б
Дескриптор: Есептің шартын түсінеді-1Б Артық мәліметтерді табады-1Б
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Есептеулер жүргізеді-1Б Сандардың пайызын таба алады-1Б
«Көңіл-күй аралы» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Дәптер
Пайыз туралы ережелер
Диаграмма
Суреттер
Ереже
Кесте
Есеп сызбасы
Суреттер
Суреттер
Супермаркеттің суреті
Есеп сызбасы
Суреттер
Суреттер
Кесте
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
107 сабақ. Пайыздар ҚМЖ 4- сынып МАТЕМ.docx
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Бөлшектер және пайыздар. Есептер |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№107 сабақ. Пайыздар |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.2.1 жай бөлшектердің құрылуын, салыстыру, қосу және азайтуды бейнелеу үшін жазық фигуралардың бөлігі және сан сәулесін қолдану 4.5.2.3 пайызды % символымен белгілеу 4.4.3.1** жай бөлшектермен өрнектелген сандар тізбектерінің заңдылықтарын анықтау 4.1.1.5 пайыз бүтіннің жүзден бір бөлігі екенін түсіну; бүтіннің бөліктерін пайызбен жазу |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пайыздың не екенін, оның қалай белгіленетінін білетін болады |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгелдеп, зейінін сабаққа аудару.Көңіл күйлерін сұрау.Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленіп тұрғандығын сұрау. Сәттілік тілеу. Өткенді пысықтау №9 есеп Үй тапсырмасы А)1минут:
25минут: 59минут: Ә) 1км:
2см:
9км:
Жаңа тақырып №1 есеп Тұрмыстық қалдықтың 40% өңдеуге жарамды. Бұл – тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеп, әжетке жаратуға болады деген сөз. №2 есеп 900/100*1=9кг 1800/100*1=18тг .№3 есеп
.№ 4 есеп
А
Ж
М Қалдырғаны-? тг Ш: 1200/10=120тг 1200/3=400тг 1200-(120+400)=1200-520=680тг Ж? Айна телефон алу үшін 680тг қалдырады
№5 есеп
а)
8см=
4см=
15мм=
45мм=
75мм=
.№6есеп 58265+6529576+47654=6635495 100585870-78908765=21677105 560*201=112560 311742/502=621
№7 есеп 200/100*5=10тг(5%жеңілдік) 200-10=190тг(сүттің жаңа бағасы) 400/100*5=20тг(5% жеңілдік) 400-20=380(шырынның жаңа бағасы) 500/100*5=25тг(5% жеңілдік) 500-25=475тг( 1қорап шайдың бағасы) 300/100*5=15тг(5% жеңілдік) 300-15=285тг(айранның жаңа бағасы)
№8есеп
№9 есеп S=720км S1=320км t=16күн V1=?км\күн V2=?км\күн Ш: 320/16=20км\саг 720-320=400км 400/16=25км\саг Ж: 1- топ күніне 20 км, 2- топ күніне 25км жүріп отырады
Артық мәлімет- туристер таңғы сағат 8-де шыққаны
№10 есеп 7,4,9 Бұл сан-974 974>900
Үй тапсырмасы №11 есеп 2000/100*1=20тг 2000/100*3=60тг 2000/100*5=100тг 3600/100*1=36км 3600/100*3=36*3=108км 3600/100*5=36*5=180км
|
Шаттық шеңберін пысықтау
Үй тапсырмасын тексертеді
Диаграммамен жұмыс жасайды
Сұраққа жауап береді
Есептеу жүргізеді
Есепті шығарады
Тапсырманы орындайды
Есептеу жүргізеді
Кестені толтырады
Есеп құрастырады
Есепті шығарып, артық мәліметті табады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау арқылы бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Бөлшектің көмегіменжазады-1Б Сандарды пайыз түрінде жазады-1Б
Дескриптор: Өңдеуге жарайтын қалдықтар пайызын атайды-1Б Экологиялық мәселеге өз пікірін қосады-1Б ҚБ:
Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1Б Кестені толтырады-1Б
Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Қалдырып қойған ақшаны есептеп табады-1Б
Дескриптор:
Бөлшек түрінде жазады-1Б Пайыз түрінде жазады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Тауарлардың құнын табады-1Б Кестені толтырады-1Б
Дескриптор: Сызба бойынша есеп құрастырады-1Б Қозғалыс есебін шығарады-1Б
Дескриптор: Есептің шартын түсінеді-1Б Артық мәліметтерді табады-1Б
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Есептеулер жүргізеді-1Б Сандардың пайызын таба алады-1Б
«Көңіл-күй аралы» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Дәптер
Пайыз туралы ережелер
Диаграмма
Суреттер
Ереже
Кесте
Есеп сызбасы
Суреттер
Суреттер
Супермаркеттің суреті
Есеп сызбасы
Суреттер
Суреттер
Кесте
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














