-
Бөлім
Адамзат дамуының жаһандық мәселелері
Педагогтің Т.А.Ә.
Мамажанова Жанна
Шошанай орта мектебі
Күні:
02.02.22
Сынып: 10
Қатысушылар саны:8
Қатыспағандар саны
Сабақтың тақырыбы
Ғаламшардағы жаһандық мәселелер
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
10.1.5.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар:
Әлемдік мәселелер туралы өз ойларын бөліседі
Қоғамдық ортада сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлейді
Көптеген оқушылар:
Суреттегі көрініске қарап өз ойларын айтады
Кейбір оқушылар: Ғаламшардағы жаһандық мәселелер жайында өмірмен байланыстырады, термин сөздердің мағынасын ажыратады
Бағалау критерийі
Оқушылар суреттерге қарап ой бөліседі;
Термин сөздердің мағынасын салыстырады;
Ғаламшардағы жаһандық мәселелер туралы біледі;
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Басы
10мин
Оқушыларды түгендеу
Үй тапсырмасын сұрау
12 – тапсырма
«Суреттер сөйлейді» әдісін


Бүгінгі сабақтың тақырыбымен таныстыру
Сабақтың мақсатымен таныстыру
Мәтінді «Инсерт» оқыту стратегиясы бойынша талдап келу
-
Өз ойларын ортаға салады
-
Талқылайды
-
Салыстырады
-
Сабақтың тақырыбын ашады
Мадақатау
Жұлдызшалар арқылы бағалау
Дәптер
Суреттер
Ортасы
30 мин
«Есіңе сақта!» қосымша ақпарат беру
Жаһандық мәселелер – адамзаттың бұдан былайғы тағдыры және әлеуметтік дамуы шешілетін аса маңызды мәселелер жиынтығы. Қазіргі өркениетке тән құбылыс – ғаламдық қауіп-қатердің бастауы. Шешуін таппаған ғаламдық мәселелер өте көп және күн санап артып та келеді.
Тілдік бағдар. Оқушыларға әлеуметттік- тұрмыстық қатынас аясындағы сөз әдебін сақтау ережесін тарату (өткен сабақтан)
-
Еркін сөйлеу
-
Пікір алмасу
-
Ауызекі сөйлеу стилін сақтау
-
Дәлелді, дәйекті пікірлер айту
-
Мақал-мәтелдер мен ажарлау, айшықтау сөздерді орынды қолдану
2- тапсырма «Жұптас, ойлан талқыла» әдісі
Берілген тірек сөздер
-
Ортақ тағдыр
-
Қауіп- қатер
-
Қастандық
-
Ізгілік
Дескриптор
-
Тірек сөздерді қатыстырады
-
Заманауи әлемдік мәселелер жөнінді ой бөліседі
4-тапсырма
Термин
Анықтама
ЕҚЫҰ
Транспаренттілік
Ресурс
қосарланған стандарт
Ауғаныстан түйткілі
жаңа парадигмасы
Хельсинки актісі
Жаңа Еуропаға арналған Париж хартиясы
ыстық нүкте
Дескриптор
-
Төмендегі термин сөздерді анықтайды
-
Анықтамаларымен сәйкестендіреді
5- тапсырма. Мәтінді тыңда
7- тапсырма.
Дескриптор
-
Топқа бөлінеді
-
Саммитте қаралған мәселелер төңірегінде әңгімелеседі
-
Ауызекі сөйлеу стиліне тән тілдік ерекшеліктерлі талдайды
-
Әлеуметтік –тұрмыстық қатынас аясындағы сөз әдебін сақтайды
Оқушылар жұпта ой бөліседі
Кітаппен жұмыс
Қима қағаздағы тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар сәйкестендіреді
Мәтінді тыңдайды
ҚБ Жұлдызшалар арқылы бағалау
«Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы бір-бірін мадақтау
Қима қағаздар
Үлестірме парақшалар тарату
Үнтаспа
Соңы
5мин
Үй тапсырмасын беру
6- тапсырма
Кері байланыс:

Кері байланыс жазады
Кері байланыс парақшасы
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10- сынып Жаһандық мәселелер
10- сынып Жаһандық мәселелер
-
Бөлім
Адамзат дамуының жаһандық мәселелері
Педагогтің Т.А.Ә.
Мамажанова Жанна
Шошанай орта мектебі
Күні:
02.02.22
Сынып: 10
Қатысушылар саны:8
Қатыспағандар саны
Сабақтың тақырыбы
Ғаламшардағы жаһандық мәселелер
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
10.1.5.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар:
Әлемдік мәселелер туралы өз ойларын бөліседі
Қоғамдық ортада сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлейді
Көптеген оқушылар:
Суреттегі көрініске қарап өз ойларын айтады
Кейбір оқушылар: Ғаламшардағы жаһандық мәселелер жайында өмірмен байланыстырады, термин сөздердің мағынасын ажыратады
Бағалау критерийі
Оқушылар суреттерге қарап ой бөліседі;
Термин сөздердің мағынасын салыстырады;
Ғаламшардағы жаһандық мәселелер туралы біледі;
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Басы
10мин
Оқушыларды түгендеу
Үй тапсырмасын сұрау
12 – тапсырма
«Суреттер сөйлейді» әдісін


Бүгінгі сабақтың тақырыбымен таныстыру
Сабақтың мақсатымен таныстыру
Мәтінді «Инсерт» оқыту стратегиясы бойынша талдап келу
-
Өз ойларын ортаға салады
-
Талқылайды
-
Салыстырады
-
Сабақтың тақырыбын ашады
Мадақатау
Жұлдызшалар арқылы бағалау
Дәптер
Суреттер
Ортасы
30 мин
«Есіңе сақта!» қосымша ақпарат беру
Жаһандық мәселелер – адамзаттың бұдан былайғы тағдыры және әлеуметтік дамуы шешілетін аса маңызды мәселелер жиынтығы. Қазіргі өркениетке тән құбылыс – ғаламдық қауіп-қатердің бастауы. Шешуін таппаған ғаламдық мәселелер өте көп және күн санап артып та келеді.
Тілдік бағдар. Оқушыларға әлеуметттік- тұрмыстық қатынас аясындағы сөз әдебін сақтау ережесін тарату (өткен сабақтан)
-
Еркін сөйлеу
-
Пікір алмасу
-
Ауызекі сөйлеу стилін сақтау
-
Дәлелді, дәйекті пікірлер айту
-
Мақал-мәтелдер мен ажарлау, айшықтау сөздерді орынды қолдану
2- тапсырма «Жұптас, ойлан талқыла» әдісі
Берілген тірек сөздер
-
Ортақ тағдыр
-
Қауіп- қатер
-
Қастандық
-
Ізгілік
Дескриптор
-
Тірек сөздерді қатыстырады
-
Заманауи әлемдік мәселелер жөнінді ой бөліседі
4-тапсырма
Термин
Анықтама
ЕҚЫҰ
Транспаренттілік
Ресурс
қосарланған стандарт
Ауғаныстан түйткілі
жаңа парадигмасы
Хельсинки актісі
Жаңа Еуропаға арналған Париж хартиясы
ыстық нүкте
Дескриптор
-
Төмендегі термин сөздерді анықтайды
-
Анықтамаларымен сәйкестендіреді
5- тапсырма. Мәтінді тыңда
7- тапсырма.
Дескриптор
-
Топқа бөлінеді
-
Саммитте қаралған мәселелер төңірегінде әңгімелеседі
-
Ауызекі сөйлеу стиліне тән тілдік ерекшеліктерлі талдайды
-
Әлеуметтік –тұрмыстық қатынас аясындағы сөз әдебін сақтайды
Оқушылар жұпта ой бөліседі
Кітаппен жұмыс
Қима қағаздағы тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар сәйкестендіреді
Мәтінді тыңдайды
ҚБ Жұлдызшалар арқылы бағалау
«Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы бір-бірін мадақтау
Қима қағаздар
Үлестірме парақшалар тарату
Үнтаспа
Соңы
5мин
Үй тапсырмасын беру
6- тапсырма
Кері байланыс:

Кері байланыс жазады
Кері байланыс парақшасы
-
шағым қалдыра аласыз













