Қысқамерзімді жоспар №11-сабақ.
|
Бөлім: |
2-бөлім: Қазақтың Қанышы |
|
Күні: |
12/12.23ж |
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі. «Зобалаң жылдар» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Үй тапсырмасын тексеру. |
«Зобалаң жылдар» шығарма бөлігі бойынша мазмұндау. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Жаңа сабаққа кіріспе. 5 мин
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Сұрақтар: 1. «Қаныш Сәтбаев» роман-эссесінің сюжеті қандай кезеңге байланысты құрылған? 2. Қаныш Сәтбаев туралы тағы да қандай шығармаларды білесің? |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. |
Дескриптор: Жалпы-2 балл. -Оқушылар сұраққа жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың ортасы 22 ми. |
«FILA кестесін толтыру» әдісі Мұғалім оқушылардың тапсырманы орындауын қадағалайды. Кері байланыс орнатады. |
Шығармадағы ұлттық құндылықтардың маңыздылығын «FILA кестесін толтыру» әдісі бойынша ұлттық мүдде тұрғысынан талқылайды. F (Дерек) – шығармадан негізгі құндылықты ашатын деректер; I (Пікір) – кейіпкерлер туралы өздеріңнің ой-пікірлерің; L (Сұрақ) –шығармадағы ұлттық құндылықтардың маңыздылығын ашатын сұрақтар қою; A (Іс-әрекет) – автордың кейіпкерлерді суреттеудегі қолданған тәсілі. |
Дескриптор: Жалпы-5 балл -Шығармадағы ұлттық құндылықтардың маңыздылығын ашады. -«FILA кестесін толтыру» әдісі бойынша ұлттық мүдде тұрғысынан талқылайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
«Бес жолдық өлең» Қаныш 1.Зат есім 2.Сын есім 3.Етістік 4.1 сөйлем 5.Синоним |
Қаныш сөзін қатыстырып,бес жолдық өлең құрастырады. |
Дескриптор: Жалпы-3 балл - шығармашылық жұмыс орындайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
Үй жұмысы. Қайталау. |
||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 класс Қмж М.Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі.
10 класс Қмж М.Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі.
Қысқамерзімді жоспар №11-сабақ.
|
Бөлім: |
2-бөлім: Қазақтың Қанышы |
|
Күні: |
12/12.23ж |
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссесі. «Зобалаң жылдар» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Үй тапсырмасын тексеру. |
«Зобалаң жылдар» шығарма бөлігі бойынша мазмұндау. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Жаңа сабаққа кіріспе. 5 мин
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Сұрақтар: 1. «Қаныш Сәтбаев» роман-эссесінің сюжеті қандай кезеңге байланысты құрылған? 2. Қаныш Сәтбаев туралы тағы да қандай шығармаларды білесің? |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды. |
Дескриптор: Жалпы-2 балл. -Оқушылар сұраққа жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың ортасы 22 ми. |
«FILA кестесін толтыру» әдісі Мұғалім оқушылардың тапсырманы орындауын қадағалайды. Кері байланыс орнатады. |
Шығармадағы ұлттық құндылықтардың маңыздылығын «FILA кестесін толтыру» әдісі бойынша ұлттық мүдде тұрғысынан талқылайды. F (Дерек) – шығармадан негізгі құндылықты ашатын деректер; I (Пікір) – кейіпкерлер туралы өздеріңнің ой-пікірлерің; L (Сұрақ) –шығармадағы ұлттық құндылықтардың маңыздылығын ашатын сұрақтар қою; A (Іс-әрекет) – автордың кейіпкерлерді суреттеудегі қолданған тәсілі. |
Дескриптор: Жалпы-5 балл -Шығармадағы ұлттық құндылықтардың маңыздылығын ашады. -«FILA кестесін толтыру» әдісі бойынша ұлттық мүдде тұрғысынан талқылайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
«Бес жолдық өлең» Қаныш 1.Зат есім 2.Сын есім 3.Етістік 4.1 сөйлем 5.Синоним |
Қаныш сөзін қатыстырып,бес жолдық өлең құрастырады. |
Дескриптор: Жалпы-3 балл - шығармашылық жұмыс орындайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
Үй жұмысы. Қайталау. |
||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз













