Тексерілді:
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Дизайн теориясы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 10 Ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жақсы дизайн принципі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.3 ақпараттарды қабылдау принциптері жобада қалай іске асырылатындығын түсіндіру 10.2.1.2 «жақсы дизайн» қағидаттарын іске асыру (ыңғайлылық қарапайымдылық және т.б.) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Жағымды атмосфера қалыптастыру. Гүлмен тілек әдісі Оқушылар шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне бүгінгі сабақ бойынша жақсы тілектерін тілейді. Топқа бөлу: Санау арқылы 2 тпқа бөлу
Өткен сабақты пысықтау: Сұрақ-жауап әдісі. 1.Дизайн біздің өмірімізде қандай орын алады? 2. Көрнекі дизайн деген не? 3. Көрнекі дизайнның қандай түрлері білесіңдер? 4. Көркем безендіру қағидаларын қолдану қандай жағдай- ларда жүзеге асырылады? 5. Дизайн элементтері қалай құрылады? 6. Дизайн элементтері қандай қызмет атқарады? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын түсіндіру. |
Сәлемдеседі Бір-біріне тілек айтады Топқа бөлінеді Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді |
Үш шапалақ арқылы бірін бірі-бағалау |
Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың ортасы 30 |
Топпен жұмыс: І-топ: Математикалық дизайн ІІ-топ: Өндірістік дизайн Дескриптор: - Дизайн туралы постер құрады - Жұмыстарын қорғайды Жеке жұмыс және топтық жұмыс: Дизайн түрлерінің қолдану саласына мысал келтіріңіз. Графикалық дизайн Өндірістегі дизайн Орта дизайны |
Мұғалімді тыңдайды
Дескриптор: - постер құрады -жұмыстарын қрғайды
Дескриптор - дизайн түрлеріне мысал келтіреді
|
Бутерброд әдісі арқылы арқылы бірін-бірі бағалау Мұғалімнің кері баланысы Ауызша мадақтау, ынталандыру |
Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау: Ой бөлісейік» Дизайнның біздің өмірімізден алатын орнын түсіндіріңдер. Қалай ойлайсыңдар, дизайнсыз өнімдерді ұсыну мен оларды тұтыну салдары қандай болмақ? Дизайн адам өмірінде қайдан пайда болды?
Стикерге екі «+» белгісін қойыңыз, жанына сабақта ұнаған екі нәрсені жазыңыз. Төменге «?» белгісін қойыңыз, бұған қиындық туғызған бір нәрсені жазыңыз. |
Дескриптор: -Ой бөліседі
кері байланыс жүргізеді |
Үш шапалақ арқылы өзін-өзі бағалау |
|
|
Үйге тапсырма: |
Оқу. Жақсы дизайн принципі |
Жазып алады |
|
Күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 сыны ҚГ 10 сабақ.Жақсы дизайын принципі қмж
10 сыны ҚГ 10 сабақ.Жақсы дизайын принципі қмж
Тексерілді:
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім |
Дизайн теориясы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 10 Ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жақсы дизайн принципі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.3 ақпараттарды қабылдау принциптері жобада қалай іске асырылатындығын түсіндіру 10.2.1.2 «жақсы дизайн» қағидаттарын іске асыру (ыңғайлылық қарапайымдылық және т.б.) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым; - қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Жағымды атмосфера қалыптастыру. Гүлмен тілек әдісі Оқушылар шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне бүгінгі сабақ бойынша жақсы тілектерін тілейді. Топқа бөлу: Санау арқылы 2 тпқа бөлу
Өткен сабақты пысықтау: Сұрақ-жауап әдісі. 1.Дизайн біздің өмірімізде қандай орын алады? 2. Көрнекі дизайн деген не? 3. Көрнекі дизайнның қандай түрлері білесіңдер? 4. Көркем безендіру қағидаларын қолдану қандай жағдай- ларда жүзеге асырылады? 5. Дизайн элементтері қалай құрылады? 6. Дизайн элементтері қандай қызмет атқарады? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын түсіндіру. |
Сәлемдеседі Бір-біріне тілек айтады Топқа бөлінеді Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді |
Үш шапалақ арқылы бірін бірі-бағалау |
Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың ортасы 30 |
Топпен жұмыс: І-топ: Математикалық дизайн ІІ-топ: Өндірістік дизайн Дескриптор: - Дизайн туралы постер құрады - Жұмыстарын қорғайды Жеке жұмыс және топтық жұмыс: Дизайн түрлерінің қолдану саласына мысал келтіріңіз. Графикалық дизайн Өндірістегі дизайн Орта дизайны |
Мұғалімді тыңдайды
Дескриптор: - постер құрады -жұмыстарын қрғайды
Дескриптор - дизайн түрлеріне мысал келтіреді
|
Бутерброд әдісі арқылы арқылы бірін-бірі бағалау Мұғалімнің кері баланысы Ауызша мадақтау, ынталандыру |
Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау: Ой бөлісейік» Дизайнның біздің өмірімізден алатын орнын түсіндіріңдер. Қалай ойлайсыңдар, дизайнсыз өнімдерді ұсыну мен оларды тұтыну салдары қандай болмақ? Дизайн адам өмірінде қайдан пайда болды?
Стикерге екі «+» белгісін қойыңыз, жанына сабақта ұнаған екі нәрсені жазыңыз. Төменге «?» белгісін қойыңыз, бұған қиындық туғызған бір нәрсені жазыңыз. |
Дескриптор: -Ой бөліседі
кері байланыс жүргізеді |
Үш шапалақ арқылы өзін-өзі бағалау |
|
|
Үйге тапсырма: |
Оқу. Жақсы дизайн принципі |
Жазып алады |
|
Күнделік |
шағым қалдыра аласыз













