10 сыны ҚГ 9 сабақ. Біздің өміріміздегі дизайын қмж

Тақырып бойынша 11 материал табылды

10 сыны ҚГ 9 сабақ. Біздің өміріміздегі дизайын қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
10 сыны ҚГ 9 сабақ. Біздің өміріміздегі дизайын қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тексерілді:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім

Дизайн теориясы

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып: 10 Ә

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Біздің өміріміздегі дизайн

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.2.1.1 «дизайн», «қолдану» ұғымдарын түсіндіру

10.2.1.2 түрлер бойынша көрнекі дизайнды жіктеу

Сабақтың мақсаты:

  • Дизайн, қолдану ұғымдарын түсіндіреді

  • Дизайн түрлерін ажыратады

  • Түрлер бойынша көрнекі дизайнды жіктейді

ЕБҚЕ бар балалар үшін

-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту

-Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)

-Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы)


Әділдік пен жауапкершілік құндылығы

Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым;

- қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету;

- өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну;

- құқықтық білімді өмірде қолдана білу;



Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу

Шаттық шеңберін құру. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі сабаққа байланысты бір біріне тілек тілейді.


Өткен сабақты пысықтау: Сұрақ-жауап әдісі.

1.Цифрлық видеоның негізгі сипаттамалары қандай?

2. видеомен жұмыс істеуге арналған программаларды қандай критерийлері бойынша таңдауға болады?


«Миға шабуыл» әдісі.

1.Дизайн біздің өмірімізде қандай орын алады?

2. Көрнекі дизайн деген не?

3. Көрнекі дизайнның қандай түрлері білесіңдер?

4. Көркем безендіру қағидаларын қолдану қандай жағдай- ларда жүзеге асырылады?

5. Дизайн элементтері қалай құрылады?

6. Дизайн элементтері қандай қызмет атқарады?


Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын түсіндіру.


Сәлемдеседі

Бір-біріне тілек айтады



Дескриптор:

-Сұрақтарға жауап береді







Үш шапалақ арқылы бірін бірі-бағалау








Оқулық, дәптер

Сабақтың ортасы

15 мин


















10 мин

















10 мин







10 мин

Жаңа сабақты түсіндіру


Shape1
1-тапсырма. Көрнекі дизайн түрлері мен оларға өмірден нақты мысалдар келтіріп, талдау жасаңдар.

2-тапсырма. Жеке жұмыс. «Өзіңді тексер» Көрнекі дизайнның негізгі құраушылары мен олардың қолдану мақсатын кестеге толтырыңдар

Көрнекі дизайн құраушылары

Қолданылуы

Нүкте, кесінді, фигура


Түс


Типографика


Кеңістік


Масштаб


Текстура



3-тапсырма. «Ойлан, жұптас, пікірлес»

Дизайн түрлерінің қолдану саласына мысал келтіріңіз.

Графикалық дизайн

Өндірістегі дизайн

Орта дизайны





4-тапсырма:

Бөлменің дизайн құру. Компьютерде орындайық 1.Графикалық редакторды іске қосыңдар 2. Редактордың фигуралар бөлімін пайдаланып, өз бөлмелерінің дизайнын сызыңдар. 3. Осы заттарды бөлмелеріңе талғамға сай орналастырыңдар. 4. Түстер үйлесімі арқылы жиһаз, еден, кілемді бояңдар. 5. Жұмыстарыңды сақтаңдар

Мұғалімді тыңдайды


Дескриптор:

- дизайн түрлерін анықтайды;

- мысалдар келтіреді;

- талдау жасайды;

.




Дескриптор

- қолдану мақсатын анықтайды;

- қолдану мақсатын кестеге толтырады;









Дескриптор:

Дизайн түрлеріне мысал келтіреді


Дескриптер: -графикалық редакторды іске қосады; -фигураларды пайдаланып дизайн сызады; -талғамға сай орналастырады; -түстер үйлесі-мімен бояйды; -жұмысты сақтайды



Үш шапалақ арқылы өзін-өзі бағалау




2 балл





Үш шапалақ арқылы өзара бағалау



2 балл









Мұғалімнің кері баланысы

Ауызша мадақтау, ынталандыру

3 балл








3 балл


Оқулық













Сабақтың соңы

5 мин

Сабақты қорытындылау:

Ой бөлісейік» Дизайнның біздің өмірімізден алатын орнын түсіндіріңдер. Қалай ойлайсыңдар, дизайнсыз өнімдерді ұсыну мен оларды тұтыну салдары қандай болмақ? Дизайн адам өмірінде қайдан пайда болды?


Стикерге екі «+» белгісін қойыңыз, жанына сабақта ұнаған екі нәрсені жазыңыз.

Төменге «?» белгісін қойыңыз, бұған қиындық туғызған бір нәрсені жазыңыз.

Дескриптор:

-Ой бөліседі







кері байланыс жүргізеді

Үш шапалақ арқылы өзін-өзі бағалау


Үйге тапсырма:

Біздің өміріміздегі дизайн. ҮТ

Жазып алады


Күнделік



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.11.2024
88
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі