Қысқа мерзімді жоспар №1-сабақ.
|
Бөлім: |
3. Парасат пайымы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бердіғұлова Маржан Жұмабайқызы |
|
Күні: |
15.01.2025 ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Айгүл Кемелбаева «Шашты» әңгімесі. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; 10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- «Шашты» әңгімесіне сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын айтып бере алады; - әңгіменің композициялық ерекшеліктеріне талдау жасай алады; |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, түгендеу. Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. |
Оқушылар бір -біріне жақсы сөздер айтады |
ҚБ «Жарайсың!» «Өте жақсы!» «Қандай тамаша!» |
ДК |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
«Ой түрткі» 3-5 мин |
Өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
сілтемесі арқылы кіріп, сұрақтарға жауап беру. |
ҚБ «Жарайсың!» «Өте жақсы!» «Қандай тамаша!» |
ДК |
|
|
Эпигрф мағынасын ашу. Автор: «Жазушы ізгіліктің иесі болуы тиіс» Сөз қоржынынан: Қос, оғлан,шомбал, аламан,теке түрікмен, дегдар, сүрей |
Эпиграфпен келісу, келіспеу пікірлерін айтады, дәлелдер келтіреді
Сөз қоржынындағы сөздерді мағынасын талдайды |
ҚБ «Жарайсың!» «Өте жақсы!» «Қандай тамаша!» |
ДК |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30-32 мин. |
Оқулықтың 60-62- беттерін оқыту |
Берілген көркем шығармалары туралы мәліметті толық оқып, нұсқаулық бойынша тапсырмаларды орындайды:
Әңгіменің негізгі идеясы мен жанрлық ерекшелігін атап көрсетеді |
Дескриптор:
-Сұрақтарға жауап береді -Түртіп алуда керекті мәліметті жазады -идеясын айтады -жанрлық ерекшелігін атайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК экраны |
|
Жұптық жұмыс |
Көркем шығарма бойынша тапсырма беремін |
әңгімеге сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну үшін мазмұн тезисін жазады мазмұнына байланысты сұрақ құрастырады әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктеріне талдау жасайды; |
Дескриптор: Жалпы – 6 балл. - сюжеттік-композициялық талдау жасайды -Мазмұн тезисін жазады -Сұрақтар құрастырады -Композициялық ерекшеліктерін талдау жасайды -Ресурстарды тиімді пайдаланады -тапсырманы орындауда бесленділік танытады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3-5 мин. |
«Соңғы сөзді мен айтамын» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Жеке жұмыс: - соңғы сөзды мен айтамын, бүгінгі сабақта.... |
Мұғалім оқушыларға: Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10-сынып. Әдебиет. ЖМБ Айгүл Кемелбаева «Шашты» әңгімесі.
10-сынып. Әдебиет. ЖМБ Айгүл Кемелбаева «Шашты» әңгімесі.
Қысқа мерзімді жоспар №1-сабақ.
|
Бөлім: |
3. Парасат пайымы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бердіғұлова Маржан Жұмабайқызы |
|
Күні: |
15.01.2025 ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Айгүл Кемелбаева «Шашты» әңгімесі. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; 10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- «Шашты» әңгімесіне сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын айтып бере алады; - әңгіменің композициялық ерекшеліктеріне талдау жасай алады; |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, түгендеу. Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. |
Оқушылар бір -біріне жақсы сөздер айтады |
ҚБ «Жарайсың!» «Өте жақсы!» «Қандай тамаша!» |
ДК |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
«Ой түрткі» 3-5 мин |
Өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
сілтемесі арқылы кіріп, сұрақтарға жауап беру. |
ҚБ «Жарайсың!» «Өте жақсы!» «Қандай тамаша!» |
ДК |
|
|
Эпигрф мағынасын ашу. Автор: «Жазушы ізгіліктің иесі болуы тиіс» Сөз қоржынынан: Қос, оғлан,шомбал, аламан,теке түрікмен, дегдар, сүрей |
Эпиграфпен келісу, келіспеу пікірлерін айтады, дәлелдер келтіреді
Сөз қоржынындағы сөздерді мағынасын талдайды |
ҚБ «Жарайсың!» «Өте жақсы!» «Қандай тамаша!» |
ДК |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30-32 мин. |
Оқулықтың 60-62- беттерін оқыту |
Берілген көркем шығармалары туралы мәліметті толық оқып, нұсқаулық бойынша тапсырмаларды орындайды:
Әңгіменің негізгі идеясы мен жанрлық ерекшелігін атап көрсетеді |
Дескриптор:
-Сұрақтарға жауап береді -Түртіп алуда керекті мәліметті жазады -идеясын айтады -жанрлық ерекшелігін атайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК экраны |
|
Жұптық жұмыс |
Көркем шығарма бойынша тапсырма беремін |
әңгімеге сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну үшін мазмұн тезисін жазады мазмұнына байланысты сұрақ құрастырады әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктеріне талдау жасайды; |
Дескриптор: Жалпы – 6 балл. - сюжеттік-композициялық талдау жасайды -Мазмұн тезисін жазады -Сұрақтар құрастырады -Композициялық ерекшеліктерін талдау жасайды -Ресурстарды тиімді пайдаланады -тапсырманы орындауда бесленділік танытады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3-5 мин. |
«Соңғы сөзді мен айтамын» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Жеке жұмыс: - соңғы сөзды мен айтамын, бүгінгі сабақта.... |
Мұғалім оқушыларға: Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз













