|
Бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Тілдік жүйе және норма |
МЕКТЕП: |
|||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||
|
СЫНЫП: 10 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл – ұлттың жаны |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.7.1 БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік деректерді ала білу, сілтеме жасау жолдарын білу; 10.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын түсіну, тақырып бойынша мәліметтер іздену, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Көпшілігі: тақырып бойынша БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік, ғылыми еңбектерден деректерді ала білу, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Кейбір оқушылар: БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік, ғылыми еңбектерден деректерді ала білу, сілтеме жасау, дәйексөз келтіру жолдарын білу, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Жоспар: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
Артық болмас білгенің!
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді оқыңдар. Тіл мәселесі туралы БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік ресурстардан оқыған деректеріңе сілтеме жасаңдар. Оқылым мәтіні.
Дескриптор
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
4-тапсырма. Мектепте оқытылатын сүйікті
пәндеріңнен мәтін алып, оның ғылыми стильге жататынын анықтайтын
дәйектерді жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Тіл туралы ұлт зиялыларының нақыл сөздерімен танысып, өз пі кірлеріңді әуен, әуез, кідіріс пен қарқынды сақтап айтыңдар., бүгінгі тақырыпты қорытындылаңдар.
|
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар «Тіл» сөзіне ассоциограмма жасайды. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Мәтінді түсініп оқып, ондағы ақпаратты сызба бойынша топтастырыңдар. БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік деректерге сілтеме жасаңдар. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Мектепте оқытылатын сүйікті пәндеріңнен мәтін алып, оның ғылыми стильге жататынын анықтайтын дәйектерді жазыңдар. Тіл туралы ұлт зиялыларының нақыл сөздерімен танысып, өз пі кірлеріңді әуен, әуез, кідіріс пен қарқынды сақтап айтыңдар., бүгінгі тақырыпты қорытындылаңдар. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (Б.Құлжанова) |
||
|
Рефлексия |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 7-тапсырма |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 сынып қоғамдық гуманитарлық бағыт.Қазақ тілі .Тіл – ұлттың жаны
10 сынып қоғамдық гуманитарлық бағыт.Қазақ тілі .Тіл – ұлттың жаны
|
Бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Тілдік жүйе және норма |
МЕКТЕП: |
|||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||
|
СЫНЫП: 10 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл – ұлттың жаны |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.7.1 БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік деректерді ала білу, сілтеме жасау жолдарын білу; 10.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын түсіну, тақырып бойынша мәліметтер іздену, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Көпшілігі: тақырып бойынша БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік, ғылыми еңбектерден деректерді ала білу, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Кейбір оқушылар: БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік, ғылыми еңбектерден деректерді ала білу, сілтеме жасау, дәйексөз келтіру жолдарын білу, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Жоспар: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
Артық болмас білгенің!
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді оқыңдар. Тіл мәселесі туралы БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік ресурстардан оқыған деректеріңе сілтеме жасаңдар. Оқылым мәтіні.
Дескриптор
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
4-тапсырма. Мектепте оқытылатын сүйікті
пәндеріңнен мәтін алып, оның ғылыми стильге жататынын анықтайтын
дәйектерді жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Тіл туралы ұлт зиялыларының нақыл сөздерімен танысып, өз пі кірлеріңді әуен, әуез, кідіріс пен қарқынды сақтап айтыңдар., бүгінгі тақырыпты қорытындылаңдар.
|
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар «Тіл» сөзіне ассоциограмма жасайды. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Мәтінді түсініп оқып, ондағы ақпаратты сызба бойынша топтастырыңдар. БАҚ, энциклопедиялық, ғылыми-көпшілік деректерге сілтеме жасаңдар. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Мектепте оқытылатын сүйікті пәндеріңнен мәтін алып, оның ғылыми стильге жататынын анықтайтын дәйектерді жазыңдар. Тіл туралы ұлт зиялыларының нақыл сөздерімен танысып, өз пі кірлеріңді әуен, әуез, кідіріс пен қарқынды сақтап айтыңдар., бүгінгі тақырыпты қорытындылаңдар. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (Б.Құлжанова) |
||
|
Рефлексия |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 7-тапсырма |
|
||||
шағым қалдыра аласыз






















