|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|||
|
Күні: |
27.01.2025 |
|||
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Арам мен адал, обал мен сауап – ұлтымыздың ұстанымы. Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Мақсаты: Оқушыларға қазақ халқының ұлттық құндылықтарын түсіндіру.
|
|||
|
Құндылықтар |
Қорғану тәсілдерін үйрету және бір-біріне қолдау көрсетуді насихаттау |
|||
|
4-апта дәйексөзі |
Әділет жолы- адал жол |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
10–сыныптар: «Интернеттегі және әлеуметтік желілердегі жеке шекараларды қорғау» |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Әлеуметтік желілерде қауіпсіздік ережелерін сақтау бойынша практикалық дағдыларды қалыптастыру. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Кіріспе
Топтық жұмыс
Бекіту
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Оқушылармен амандасу. Хормен әнұранымызды орындау. Психологиялық ахуал орнату үшін мотивациялық ойын («Жылы сөздер шеңбері»). Мұғалім сұрақ қояды: «Арам мен адал» дегенді қалай түсінесіңдер? «Обал мен сауап» туралы білетіндерің бар ма? Тапсырма 1: «Адалдық пен әділдік» (Талқылау, постер жасау) Оқушыларды 3 топқа бөлу. Әр топқа сұрақ беріледі: Адал болу дегеніміз не? Өмірде әділдік не үшін қажет? Қоғамда адалдықты қалай дамытуға болады? Әр топ өз жауабын плакатқа жазып, қорғайды. Тапсырма 2: «Обал мен сауапты ажырат» (Практикалық ойын)
«Дұрыс жолды таңда» (Шешім қабылдау) Интерактив тақтада бірнеше ситуация көрсетіледі: Досың өтірік айтуға кеңес береді. Біреудің ұмыт қалдырған затын тауып алдың. Оқушылар қандай шешім қабылдайтынын және неге солай ойлайтынын түсіндіреді.
|
Сұрақтар ға жауап береді
Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі
Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды
|
Тақырыптық суреттер
|
|
|
Қауіпсіздік
ережелері: Құпия ақпаратты бөліспеу:
Күшті құпиясөздер қолдану:
Күдікті сілтемелерден сақтану:
Жеке шекараларды сақтау:
Құқықтық сауаттылық:
Әр оқушыға мықты құпиясөз құрастыру тапсырмасы беріледі. Құпиясөз мынандай талаптарға сай болуы керек: 8-12 таңба, әріптер, сандар, арнайы таңбалар (@, #, !). Жағдайлар:
|
Оқушылар рөлдерді ойнап, қауіпсіз әрекеттерді көрсетеді. |
|
||
|
|
Кері байланыс Көршіңізбен бөлісіңіз Өте жақсы түсінген үш нәрсені атаңыз және бір не нәрсені жақсы түсінгіңіз келетінін айтыңыз |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
А4, конспект |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10–сыныптар: «Интернеттегі және әлеуметтік желілердегі жеке шекараларды қорғау»
10–сыныптар: «Интернеттегі және әлеуметтік желілердегі жеке шекараларды қорғау»
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|||
|
Күні: |
27.01.2025 |
|||
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Арам мен адал, обал мен сауап – ұлтымыздың ұстанымы. Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Мақсаты: Оқушыларға қазақ халқының ұлттық құндылықтарын түсіндіру.
|
|||
|
Құндылықтар |
Қорғану тәсілдерін үйрету және бір-біріне қолдау көрсетуді насихаттау |
|||
|
4-апта дәйексөзі |
Әділет жолы- адал жол |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
10–сыныптар: «Интернеттегі және әлеуметтік желілердегі жеке шекараларды қорғау» |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Әлеуметтік желілерде қауіпсіздік ережелерін сақтау бойынша практикалық дағдыларды қалыптастыру. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Кіріспе
Топтық жұмыс
Бекіту
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Оқушылармен амандасу. Хормен әнұранымызды орындау. Психологиялық ахуал орнату үшін мотивациялық ойын («Жылы сөздер шеңбері»). Мұғалім сұрақ қояды: «Арам мен адал» дегенді қалай түсінесіңдер? «Обал мен сауап» туралы білетіндерің бар ма? Тапсырма 1: «Адалдық пен әділдік» (Талқылау, постер жасау) Оқушыларды 3 топқа бөлу. Әр топқа сұрақ беріледі: Адал болу дегеніміз не? Өмірде әділдік не үшін қажет? Қоғамда адалдықты қалай дамытуға болады? Әр топ өз жауабын плакатқа жазып, қорғайды. Тапсырма 2: «Обал мен сауапты ажырат» (Практикалық ойын)
«Дұрыс жолды таңда» (Шешім қабылдау) Интерактив тақтада бірнеше ситуация көрсетіледі: Досың өтірік айтуға кеңес береді. Біреудің ұмыт қалдырған затын тауып алдың. Оқушылар қандай шешім қабылдайтынын және неге солай ойлайтынын түсіндіреді.
|
Сұрақтар ға жауап береді
Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі
Бірлесіп жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды
|
Тақырыптық суреттер
|
|
|
Қауіпсіздік
ережелері: Құпия ақпаратты бөліспеу:
Күшті құпиясөздер қолдану:
Күдікті сілтемелерден сақтану:
Жеке шекараларды сақтау:
Құқықтық сауаттылық:
Әр оқушыға мықты құпиясөз құрастыру тапсырмасы беріледі. Құпиясөз мынандай талаптарға сай болуы керек: 8-12 таңба, әріптер, сандар, арнайы таңбалар (@, #, !). Жағдайлар:
|
Оқушылар рөлдерді ойнап, қауіпсіз әрекеттерді көрсетеді. |
|
||
|
|
Кері байланыс Көршіңізбен бөлісіңіз Өте жақсы түсінген үш нәрсені атаңыз және бір не нәрсені жақсы түсінгіңіз келетінін айтыңыз |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
А4, конспект |
|
шағым қалдыра аласыз















