Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Мектеп: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы және әдеби сын |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.1 - шығарманы идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын жазу; |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
«Дала, сенің ұлыңмын» поэмасына өз көзқарасын білдіре отырып, идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын жазу. |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау, бағалау |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сөздер мен сөз тіркестер: мәңгүрт, рухани мәңгүрт, сана-сезімнің рухани катаклизмі, адамгершілік, ұлттық трагедия, т.б. Пән лексикасы және терминология: роман, ғаламдық тақырып, Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша...., мен оны былай түсіндіремін....., себебі....., оған мынандай дәлел келтіре аламын...., мәселенің шешу жолдарын ұсынар болсам,...., қорыта келе,....... |
|||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
|||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
«Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы |
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа адару. Қызығушылықты ояту. «Екі жақты түсініктеме күнделігі» стратегиясы Ж. Әбдірашевтың «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын оқып, шығармадан оқушы өзіне қатты әсер еткен тұстарын немесе үзінділерді таңдап алып, кестенің оң жақ бетіне жазады. Келесі сол жақ бетіне не себепті әсер еткенін жазады.
Дескрипторлар:
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Ж. Әбдірашевтың «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын оқып, шығармадан оқушы өзіне қатты әсер еткен тұстарын немесе үзінділерді таңдап алып, кестенің оң жақ бетіне жазады. Келесі сол жақ бетіне не себепті әсер еткенін жазады. |
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
|
||||||||||
|
|
Мағынаны тану. Ж. Әбдірашевтың «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын Ж.Молдағалиевтың «Мен қазақпын» өлеңімен ВЕНН диаграммасы арқылы салыстырып, талдау жүргізіңіз.
Дескрипторлар:
ҚБ Тапсырма. Ж. Әбдірашев «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын автор қолданған тірек сөздерді әлем және қазақ әдебиетіндегі құндылықтардың үндесуіне талдау жасаңыз.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. «Дала, сенің ұлыңмын» және «Мен қазақпын» шығармаларын салыстыра отырып, 100 сөз көлемінде әдеби сын жазыңыз. Дескриптор:
Құрылымы мен сөз көлемін сақтап әдеби сын жазады. «Автор орындығында» өз жұмыстарын оқиды.
|
Ж. Әбдірашевтың «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын Ж.Молдағалиевтың «Мен қазақпын» өлеңімен ВЕНН диаграммасы арқылы салыстырып, талдау жүргізіңіз.
Ж. Әбдірашев «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын автор қолданған тірек сөздерді әлем және қазақ әдебиетіндегі құндылықтардың үндесуіне талдау жасаңыз.
«Дала, сенің ұлыңмын» және «Мен қазақпын» шығармаларын салыстыра отырып, 100 сөз көлемінде әдеби сын жазыңыз.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Ж. Әбдірашев «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы, Ж.Молдағалиев «Мен қазақпын» өлеңі |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Кері байланыс. «Сұрақ-жауап» әдісі 1.Бүгін сіз үшін не маңызды және қызықты болды? 2. Сіз қандай сұрақтар бойынша нақты жауап алдыңыз? 3. Сіз үшін бүгін не қиын болды? 4. Сіз психологиялық ортаны қалай бағалайсыз? 5. Сіз үшін не жеткіліксіз болды? |
|
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
«Ұлпан» романындағы Ұлпан мен Есеней бейнесі және олардың тарихи тұлғалары тақырыбында зерттеу мақаласын жазу. |
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
11 сынып әдебиет ҚМЖ «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы және әдеби сын
11 сынып әдебиет ҚМЖ «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы және әдеби сын
Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Мектеп: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы және әдеби сын |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.1 - шығарманы идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын жазу; |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
«Дала, сенің ұлыңмын» поэмасына өз көзқарасын білдіре отырып, идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын жазу. |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау, бағалау |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сөздер мен сөз тіркестер: мәңгүрт, рухани мәңгүрт, сана-сезімнің рухани катаклизмі, адамгершілік, ұлттық трагедия, т.б. Пән лексикасы және терминология: роман, ғаламдық тақырып, Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша...., мен оны былай түсіндіремін....., себебі....., оған мынандай дәлел келтіре аламын...., мәселенің шешу жолдарын ұсынар болсам,...., қорыта келе,....... |
|||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
|||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
«Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы |
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа адару. Қызығушылықты ояту. «Екі жақты түсініктеме күнделігі» стратегиясы Ж. Әбдірашевтың «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын оқып, шығармадан оқушы өзіне қатты әсер еткен тұстарын немесе үзінділерді таңдап алып, кестенің оң жақ бетіне жазады. Келесі сол жақ бетіне не себепті әсер еткенін жазады.
Дескрипторлар:
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Ж. Әбдірашевтың «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын оқып, шығармадан оқушы өзіне қатты әсер еткен тұстарын немесе үзінділерді таңдап алып, кестенің оң жақ бетіне жазады. Келесі сол жақ бетіне не себепті әсер еткенін жазады. |
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
|
||||||||||
|
|
Мағынаны тану. Ж. Әбдірашевтың «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын Ж.Молдағалиевтың «Мен қазақпын» өлеңімен ВЕНН диаграммасы арқылы салыстырып, талдау жүргізіңіз.
Дескрипторлар:
ҚБ Тапсырма. Ж. Әбдірашев «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын автор қолданған тірек сөздерді әлем және қазақ әдебиетіндегі құндылықтардың үндесуіне талдау жасаңыз.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. «Дала, сенің ұлыңмын» және «Мен қазақпын» шығармаларын салыстыра отырып, 100 сөз көлемінде әдеби сын жазыңыз. Дескриптор:
Құрылымы мен сөз көлемін сақтап әдеби сын жазады. «Автор орындығында» өз жұмыстарын оқиды.
|
Ж. Әбдірашевтың «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын Ж.Молдағалиевтың «Мен қазақпын» өлеңімен ВЕНН диаграммасы арқылы салыстырып, талдау жүргізіңіз.
Ж. Әбдірашев «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасын автор қолданған тірек сөздерді әлем және қазақ әдебиетіндегі құндылықтардың үндесуіне талдау жасаңыз.
«Дала, сенің ұлыңмын» және «Мен қазақпын» шығармаларын салыстыра отырып, 100 сөз көлемінде әдеби сын жазыңыз.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Ж. Әбдірашев «Дала, сенің ұлыңмын» поэмасы, Ж.Молдағалиев «Мен қазақпын» өлеңі |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Кері байланыс. «Сұрақ-жауап» әдісі 1.Бүгін сіз үшін не маңызды және қызықты болды? 2. Сіз қандай сұрақтар бойынша нақты жауап алдыңыз? 3. Сіз үшін бүгін не қиын болды? 4. Сіз психологиялық ортаны қалай бағалайсыз? 5. Сіз үшін не жеткіліксіз болды? |
|
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
«Ұлпан» романындағы Ұлпан мен Есеней бейнесі және олардың тарихи тұлғалары тақырыбында зерттеу мақаласын жазу. |
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















