11 сынып ЖБ 17 сабақ Виртуалды және кеңейтілген шындық қмж

Тақырып бойынша 28 материал табылды

11 сынып ЖБ 17 сабақ Виртуалды және кеңейтілген шындық қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
11 сынып ЖБ 17 сабақ Виртуалды және кеңейтілген шындық қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

3D модельдеу

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып 11 А

Қатысушалыр саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Виртуалды және кеңейтілген шындық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.2.4.1 виртуалды және кеңейтілген шындықтың мақсатын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

  • виртуалды және кеңейтілген шындықтың мақсаттарын анықтайды

  • виртуалды және толықтырылған шындық бір-бірінен айырмашылығын ажыратады

  • виртуалды және толықтырылған шындықтың тиімді формасын нақты ситуация негізінде таңдау жасайды

ЕБҚЕ бар балалар үшін

-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту

-Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)

-Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы)


Әділдік пен жауапкершілік құндылығы

Дәйек сөз - Әділдік пен жауапкершілік бір тұтас ұғым;

- қоғамның барлық мүшелеріне тең құқық пен мүмкіндіктерді қамтамасыз ету;

- өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну;

- құқықтық білімді өмірде қолдана білу;


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.

Қызығушылықты ояту: «Айна» ойыны.

Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады (немесе партада отырып та болады). Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады. /Бұл ойын оқушыларға псиологиялық жағымды ахуал орнатады/.


Өткен тақырыпты пысықтау:

Сұрақ-жауап әдісі арқылы сұраймын.

1.Бұлтты технология дегеніміз не?

2.Бұлтты технологияларды қандай салаларда қолданады?

3.БТ қандай артықшылықтары бар?

4.Қандай кемшілігі бар?

5.Қандай бұлттық технология сервистерін білесіңдер?

1.Мұғаліммен амандасады.


Сабаққа көңілді қатысады









Дескриптор:

-Сұраққа жауап береді

















Стикерлер арқылы бірін-бірі бағалайды










Дәптер, оқулық

Сабақтың ортасы


30 мин

Жаңа сабақты түсіндіру


Топтық жұмыс: «Кластер» әдісі

Оқушылар топта параграфтың мәтінін оқиды және "Виртуалды шынайылық" деген кластер құрастырады. Әр топтың спикері өз кластерін қорғайды, қалған топтар нақтылаушы сұрақтар қояды.


Жұптық жұмыс:

1 тапсырма: Қалып қойған сөздерді жаз.

Р.Милгрэм ______________шынайылық моделін ұсынды. Бұл шынайы және виртуалды әлемнің ______________ өмір сүретін және виртуалды тұтас өмір аясында ____________ әлемде өзара әрекеттесе өмір сүретін жүйе.

Оның аралық байланыстары – ______________ шынайылық пен _________________ шынайылық.


Қолдану

Кестені толтыр.

Венн диаграммасын қолданып, виртуалды және кеңейтілген шынайылықты

салыстыр. (http://www.classtools.net/education-games-php/venn_intro интернет-ресурсын

қолдануға болады).

Дескриптор:

-Кластер құрады

-Кластерді қорғайды

-Сұраққа жауап береді


Дескриптор:

-Сөйлемдерді толықтырады










Дескриптор:

-кестені толтырады

-«Виртуалды және кеңейтілген шынайылылық» кестесін толтырады

-Виртуалды және кеңейтілген шынайылылықты салыстырады

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топтардың бірін-бірі бағалауы

5 балл


Мадақ сөздері арқылы бірін-бірі бағалау

\


5 балл






Мұғалімнің кері байланысы

Ауызша мадақтау





Жұмыс дәптері


Оқулық





Таратпа қағаздар












Оқулық, кесте, дәптер





Сабақтың соңы

5 мин

Сабақты қорытындылау:

«Серпілген сауал» әдісі.

Топта талқылаңдар

1.Қай салада виртуалды шынайылықты, ал қай салада кеңейтілген шынайылықты көп қолданады?

2.Аралас шынайылықты қолданатын саланы атаңдар.

Кері байланыс: Аяқталмаған сөйлем әдісі

Дескриптор:

-Сұрақтарды топта талқылайды

-Ойларымен бөліседі




Кері байланыс жасайды


Үш шапалақ арқылы өзін-өзі бағалау.



Оқулық


Үйге тапсырма

«Виртуалды және кеңейтілген шынайылық эволюциясы» хронологиялық тізімін

жасаңдар.

Жазып алады


Күнделік









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.11.2024
112
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі