|
Бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Махамбет Өтемісұлы "Бағаналы терек" өлеңі |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: шығарманың мазмұнын түсінеді Оқушылардың көпшілігі: өлеңді құрылысына талдайды Оқушылардың кейбірі: шығарманы композициялық құрылымына талдайды |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
|
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі
Сынып 3 топта жұмыс жасайды. ТЖ Махамбет Өтемісұлының «Бағаналы терек» өлеңінен топтарға қиындылар беріледі, оқушылар мағынасына, ұйқасына қарап өлеңді құрастырады. Өздерінің құрастырғаны бойынша кімнің өлеңі, не туралы екендігіне болжам жасайды. Тақтадан дұрыс нұсқасы көрсетіледі, топтар өздерін тексеріп, қателескен тұстарын табады. Әр топ өздеріне берілген үзіндіні құрылысына талдайды, мағынасын түсіндіреді.
ТЖ Шығарма толық беріледі, түсініп оқиды. Композициялық құрылымына талдау жасайды.
Оқиғаның басталуы –
Байланысы –
Дамуы –
Шарықтау шегі –
Оқиғаның (аяқталуы) шешімі –
Ф. «Екі жұлдыз , бір тілек» (топтар бір-біріне дескрипторға сәйкес кері байланыс береді).
«6 НЕЛІКТЕН» стратегиясы
Әр топтан 1 оқушы ортаға
шығады, жабулы тұрған сұрақтардың біреуін суырып, сұраққа жауап
береді. Жауап бере алса келесі «неліктен» сұрағын таңдайды, жауап
бере алмаса кезек келесі топқа беріледі. Отырған оқушылар да
шығарма сюжеті бойынша таңдаған оқушыға сұрақ қояды.
Ж. «ПОПС» формуласы Оқушылар өлең мазмұны бойынша өздерінің ойын жазады. Менің ойымша.... Мен оны былай дәлелдеймін... Мынандай мысал келтіремін... Мынандай қорытындыға келдім.... Дескриптор:
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сынып 3 топта жұмыс жасайды.
Оқушылар мағынасына, ұйқасына қарап өлеңді құрастырады.
Әр топ өздеріне берілген үзіндіні құрылысына талдайды, мағынасын түсіндіреді.
Оқушылар өлең мазмұны бойынша өздерінің ойын жазады.
|
ҚБ.Өзара бағалау. Топтар бір-бірінің жұмысын алмастырып, кері байланыс береді. Кестеге қай топтікі сәйкес келетіндігін орналастырады, дәлелдейді.
ҚБ. «Бір ғана тілек» Топ өкілдерінің жауабына кері байланыс береді, тек жақсы тұстарын ғана атап өтеді.
ҚБ
|
Оқулық
Қиынды қағаздар
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
К Желкен – ұсынысы; Ту – сабақтағы өз жетістігі |
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№12 М.Өтемісұлы. Бағаналы терек
№12 М.Өтемісұлы. Бағаналы терек
|
Бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Махамбет Өтемісұлы "Бағаналы терек" өлеңі |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: шығарманың мазмұнын түсінеді Оқушылардың көпшілігі: өлеңді құрылысына талдайды Оқушылардың кейбірі: шығарманы композициялық құрылымына талдайды |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
|
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі
Сынып 3 топта жұмыс жасайды. ТЖ Махамбет Өтемісұлының «Бағаналы терек» өлеңінен топтарға қиындылар беріледі, оқушылар мағынасына, ұйқасына қарап өлеңді құрастырады. Өздерінің құрастырғаны бойынша кімнің өлеңі, не туралы екендігіне болжам жасайды. Тақтадан дұрыс нұсқасы көрсетіледі, топтар өздерін тексеріп, қателескен тұстарын табады. Әр топ өздеріне берілген үзіндіні құрылысына талдайды, мағынасын түсіндіреді.
ТЖ Шығарма толық беріледі, түсініп оқиды. Композициялық құрылымына талдау жасайды.
Оқиғаның басталуы –
Байланысы –
Дамуы –
Шарықтау шегі –
Оқиғаның (аяқталуы) шешімі –
Ф. «Екі жұлдыз , бір тілек» (топтар бір-біріне дескрипторға сәйкес кері байланыс береді).
«6 НЕЛІКТЕН» стратегиясы
Әр топтан 1 оқушы ортаға
шығады, жабулы тұрған сұрақтардың біреуін суырып, сұраққа жауап
береді. Жауап бере алса келесі «неліктен» сұрағын таңдайды, жауап
бере алмаса кезек келесі топқа беріледі. Отырған оқушылар да
шығарма сюжеті бойынша таңдаған оқушыға сұрақ қояды.
Ж. «ПОПС» формуласы Оқушылар өлең мазмұны бойынша өздерінің ойын жазады. Менің ойымша.... Мен оны былай дәлелдеймін... Мынандай мысал келтіремін... Мынандай қорытындыға келдім.... Дескриптор:
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сынып 3 топта жұмыс жасайды.
Оқушылар мағынасына, ұйқасына қарап өлеңді құрастырады.
Әр топ өздеріне берілген үзіндіні құрылысына талдайды, мағынасын түсіндіреді.
Оқушылар өлең мазмұны бойынша өздерінің ойын жазады.
|
ҚБ.Өзара бағалау. Топтар бір-бірінің жұмысын алмастырып, кері байланыс береді. Кестеге қай топтікі сәйкес келетіндігін орналастырады, дәлелдейді.
ҚБ. «Бір ғана тілек» Топ өкілдерінің жауабына кері байланыс береді, тек жақсы тұстарын ғана атап өтеді.
ҚБ
|
Оқулық
Қиынды қағаздар
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
К Желкен – ұсынысы; Ту – сабақтағы өз жетістігі |
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

еме –
сабақтан алған әсері;












