|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Сандармен амалдар орындау.Есептер. |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 13 |
14 санының құрамы./ Менің сүйікті үй жануарларым |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.5.** бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау. |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу-азайтуды орындай алады. Екі бір таңбалы саннан 14 санын құра алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтап талдайды. Кейбір оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу тəсілін қолдануға қорытынды жасайды. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау: «Ауызша жаттығу» әдісі арқылы жүреді. -6 мен 7-нің қосындысын ата. -8 бірлік пен 5 бірліктің қосындысы нешеге тең? -9 бен 3-тің қосындысын тап. -6 мен 8-дің қосындысын тап. -13 пен 5-тің айырмасы болатын санды ата. Тсс -12 мен 5-тің айырмасы болатын санды ата. Тсс -9 бен 4-тің қосындысын тап. Натурал сандар қатарында одан кейін тұратын санды ата. -Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты не болады? |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сандардың қосындысын, айырмасын ауызша табады. Сабақ тақырыбын анықтайды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
( А) Сырымның аквариумында екі түрлі барлығы 14 балығы бар. Санау таяқшаларының көмегімен балықтарды қалай санауға болатынын түсіндір. 9+5=9+1+4=14 14-5=14-4-1=10-1=9 Ә) Тексеру арқылы есепте. 14-7=14-4-3=7 34+7=34+6+1=41 6+8=6+4+4=14 тсс Сергіту сәті «Көңілді күн» әкенімен жаттығу жасайды. (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Әрбір есепке өрнек таңда. Есептерді шығар. Кері есеп құрып, оларды шығар. А Көк-? 14 б. Ә Көк-6 ? б. Б Көк-6 14 б. |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, орындайды. 8+6=8+2+4=14 14-6=14-4-2=8 тсс Өрнектердің мәнін табады. Дескриптор: - Санау таяқшаларының көмегімен балықтарды қалай санауға болатынын түсіндіреді. -Өрнектердің мәнін табады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Дескриптор: - Есептің шартын жазады. -Шешуін табады. - Жауабын жазады. -Кері есептер құрады, шығарады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады\Оқушы есептерді шығарады. Ш: 14-8=6 Ж: 6 көк балық бар. Ш: 8+6=14 Ж: барлығы 14 балық бар. Оқушы кері есептер құрады, шығарады. Ш: 14-6=8 Ж: 8 қызыл балық бар. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
|
|
|
|
5 минут |
бекіту |
Өрнектер құрастырып, олардың мәнін тап. а) 9 бен 4 сандарының қосындысына 5 санын қос. (9+4)+5=18 ә) 8 бен 6 сандарының қосындысынан 7 санын азайт. (8+6)-7= 7 б) 7 санына 13 пен 9 сандарының айырмасын қос. 7+(13 - 9)=11 в) 14 пен 9 сандарының айырмасына 6 санын қос. (14 - 9)+6=11 |
Өрнектер құрастыра отырып, тақырыпты меңгергенін анықтау |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 5-тапсырма. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
14-санының құрамы тақырыбына дайын ҚМЖ. 2-ші сынып сабақ жоспары
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Сандармен амалдар орындау.Есептер. |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 13 |
14 санының құрамы./ Менің сүйікті үй жануарларым |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.5.** бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау. |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу-азайтуды орындай алады. Екі бір таңбалы саннан 14 санын құра алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтап талдайды. Кейбір оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу тəсілін қолдануға қорытынды жасайды. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау: «Ауызша жаттығу» әдісі арқылы жүреді. -6 мен 7-нің қосындысын ата. -8 бірлік пен 5 бірліктің қосындысы нешеге тең? -9 бен 3-тің қосындысын тап. -6 мен 8-дің қосындысын тап. -13 пен 5-тің айырмасы болатын санды ата. Тсс -12 мен 5-тің айырмасы болатын санды ата. Тсс -9 бен 4-тің қосындысын тап. Натурал сандар қатарында одан кейін тұратын санды ата. -Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты не болады? |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сандардың қосындысын, айырмасын ауызша табады. Сабақ тақырыбын анықтайды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
( А) Сырымның аквариумында екі түрлі барлығы 14 балығы бар. Санау таяқшаларының көмегімен балықтарды қалай санауға болатынын түсіндір. 9+5=9+1+4=14 14-5=14-4-1=10-1=9 Ә) Тексеру арқылы есепте. 14-7=14-4-3=7 34+7=34+6+1=41 6+8=6+4+4=14 тсс Сергіту сәті «Көңілді күн» әкенімен жаттығу жасайды. (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Әрбір есепке өрнек таңда. Есептерді шығар. Кері есеп құрып, оларды шығар. А Көк-? 14 б. Ә Көк-6 ? б. Б Көк-6 14 б. |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, орындайды. 8+6=8+2+4=14 14-6=14-4-2=8 тсс Өрнектердің мәнін табады. Дескриптор: - Санау таяқшаларының көмегімен балықтарды қалай санауға болатынын түсіндіреді. -Өрнектердің мәнін табады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Дескриптор: - Есептің шартын жазады. -Шешуін табады. - Жауабын жазады. -Кері есептер құрады, шығарады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады\Оқушы есептерді шығарады. Ш: 14-8=6 Ж: 6 көк балық бар. Ш: 8+6=14 Ж: барлығы 14 балық бар. Оқушы кері есептер құрады, шығарады. Ш: 14-6=8 Ж: 8 қызыл балық бар. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
|
|
|
|
5 минут |
бекіту |
Өрнектер құрастырып, олардың мәнін тап. а) 9 бен 4 сандарының қосындысына 5 санын қос. (9+4)+5=18 ә) 8 бен 6 сандарының қосындысынан 7 санын азайт. (8+6)-7= 7 б) 7 санына 13 пен 9 сандарының айырмасын қос. 7+(13 - 9)=11 в) 14 пен 9 сандарының айырмасына 6 санын қос. (14 - 9)+6=11 |
Өрнектер құрастыра отырып, тақырыпты меңгергенін анықтау |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 5-тапсырма. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


