Орта білім беру ұйымы педагогінің сабағын бақылау парағы
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Адырбекова Замира |
Бақылаушының Т.А.Ә. (бар болса) |
Аманбаева Мейрамкүл |
|||||||||||||
|
Лауазымы, біліктілік санаты |
Педогог-сарапшы Тарих пәні мұғалімі |
Лауазымы |
Педагог-зертеуші |
|||||||||||||
|
Пән (ұйымдастырылған қызмет) |
Тарих |
|
|
|||||||||||||
|
Білім беру ұйымы |
"Қызылорда обл Жаңақорған ауд Сунақата ауылы 194 орта мектебі" |
Бақылау күні |
|
|||||||||||||
|
Сынып |
6-сынып |
|
|
|||||||||||||
|
6.4.1.1 - Қазақ хандығының аумағын қалыптастырудағы және дипломатиялық қатынастар орнатудағы Қасым ханның ролін талдайды. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы Мақсаттары |
Қасым хан тұсындағы Қазақ хандығының күшеюі.
Дереккөздерге сүйене отырып,Қасым ханның Қазақ хандығының аумағын қалыптастырудағы және дипломатиялық қатынастар орнатудағы Қасым ханның рөлін талдайды |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Деңгейі |
|||||||||||||||
|
1. |
Жоспарлау |
0 |
1 |
2 |
3 |
|||||||||||
|
1.1 |
Сабақтың мақсаттары |
|||||||||||||||
|
оқу мақсаттарына (күтілетін нәтижелерге) сәйкес келеді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
барлық білім алушыларға нақты және қол жетімді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
1.2 |
Оқыту әдістері мен ресурстары |
|||||||||||||||
|
мақсат пен күтілетін нәтижелерге сәйкес келеді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
білім беру қажеттіліктеріне сәйкес келеді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||||
|
1.3 |
Бағалау әдістері, құралдары |
|
|
|
+ |
|||||||||||
|
мақсат пен күтілетін нәтижелерге сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді |
|
+ |
|
|
||||||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде оқушыларды өзін - өзі және (немесе) өзара бағалау (МЖМБС орындауды талап етпейтін білім алушылар үшін педагогпен бірлескен бағалау) процесіне тарту жоспарланады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
|
|
+ |
|
|||||||||||||
|
2. |
Оқыту |
|||||||||||||||
|
2.1 |
Функционалдық сауаттылықты дамытуды ескере отырып, сабақтың материалын ұсыну |
|||||||||||||||
|
терминдер мен ұғымдардың дәйекті және өзара байланысты игерілуі көрінеді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
әр түрлі дереккөздерден ақпаратты іздеу, алу және түсінік беру дағдыларын дамытуға бағытталған тапсырмалар қолданылады |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
білім алушылар материалды практикалық тұрғыда қолдану тәсілдерін анықтауға тартылады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
2.2 |
Цифрлық білім беру ресурстарды және қосымша дереккөздерді қолдану |
|||||||||||||||
|
жеке қажеттіліктерді ескере отырып, педагог әзірлеген цифрлық білім беру ресурстары пайдаланылады |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
білім алушылардың қабілеттерін дамытуды ескере отырып, зерттелетін тақырып бойынша дереккөздерге сілтемелер мен түсініктемелер беріледі |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
2.3 |
Оқыту әдістерін, тапсырмаларды, ресурстарды, саралау тәсілдерін қолдану |
|||||||||||||||
|
оқыту әдістері білім алушылардың өзара әрекеттесуіне ықпал етеді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
білім беру қажеттіліктері мен жеке ерекшеліктері ескеріледі |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
тапсырмалар мен ресурстарды саралау білім алушылардың білім беру қажеттіліктеріне сәйкес келеді (оның ішінде оқу нәтижелері төмен білім алушыларға (тәрбиеленушілерге) қосымша нұсқаулар беріледі) |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
Сабақтың барлық кезеңдерінде оқушылардың тақырыпқа танымдық қызығушылығын жандандыру тәсілдерін (қызмет түрлерін өзгерту, эмоционалдық, көзбен байланыс, аты-жөні бойынша сөйлеу және т. б.) қолданады. |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
2.4 |
Сабақтың құрылымы, уақытты ұтымды пайдалану |
|||||||||||||||
|
сабақтың құрылымы сақталады, бұл ретте педагог білім алушылардың қажеттіліктеріне сәйкес өзгерістер керек екенін ескереді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
уақыт ұтымды үлестіріледі (тайм-менеджмент сақталады) |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
педагог пен білім алушылардың сөйлеу балансы (қарым-қатынастың басқа түрлері) сақталады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
2.5 |
Білім алушылардың өзара әрекеттесуін ұйымдастыру |
|||||||||||||||
|
білім алушылардың жас ерекшеліктері мен қажеттіліктерін ескере отырып, өзара әрекеттесудің әр түрлі формаларын қолдануда (топтық жұмыс кезінде рөлдер бөлінеді) тепе-теңдік (ұтымдылық) сақталады |
|
+ |
|
|
||||||||||||
|
білім алушылар талқылауға белсенді қатысады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
2.6 |
Жалпы адамзаттық және ұлттық құндылықтарды дамыту |
|
|
+ |
|
|||||||||||
|
ресурстар, тапсырмалар құндылықтардың дамуына ықпал етеді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
білім алушылар құндылықтарға адалдығын көрсетеді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
3 |
Бағалау (мониторинг) |
|||||||||||||||
|
3.1 |
Бағалау (тапсырмаларды) әдістерін, құралдарын қолдану |
|||||||||||||||
|
білім алушылар мақсаттар қоюға және күтілетін нәтижелерді анықтауға тартылады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде білім алушылардың үлгерімі бағаланады |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
бағалау (тапсырмаларды) әдістері, құралдары барлық білім алушылардың (тәрбиеленушілердің) сабақтың мақсаттары мен күтілетін нәтижелеріне қол жеткізуге ықпал етеді (білім алушылардың білім беру қажеттіліктеріне сәйкес бейімделген бағалау әдістерін пайдалана отырып) |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
уақытылы кері байланыс беріледі, дағдыларды дамыту бойынша ұсыныстар беріледі (қажет болған жағдайда бағалау құралдарын қолдана отырып) |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде өзін-өзі және (немесе) өзара бағалау (МЖМБС орындауды талап етпейтін білім алушылар үшін педагогпен бірлескен бағалау процесі) үшін мүмкіндіктер береді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
рефлексия сабақтың мақсаттары мен күтілетін нәтижелеріне сәйкес келеді, дағдыларды дамыту жоспарланады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
4 |
Рефлексия |
|||||||||||||||
|
4.1 |
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||||||
|
білім алушылардың мақсаттарға (күтілетін нәтижелерге) қол жеткізуі негізінде сабақты бағалау жүргізіледі |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
4.2 |
практиканы дамыту бойынша және сабақтың сапасын бағалау негізінде бағыттар мен нақты іс-әрекеттер айқындалады |
|
|
|
+ |
|||||||||||
|
|
Барлығы |
|
|
|
98 |
|||||||||||
|
|
қорытынды (max 102) |
|
||||||||||||||
|
Бүгінгі сабақ жоспарға сай өтті. Жоспар бойынша сабақ 3 кезеңнен құрылған(сабақтың басы,ортасы,соңы)Бірінші кезеңде оқушыларға Қызығушылықты ояту “.«Көңіл-күй» тренинг арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырды. Бірден жаңа тақырып бастамас бұрын «Миға шабуыл» әдісі арқылы жұмбақ ұсынумен өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау жұмбақтарын топпен талқылады. Тақырыпты бір оқу арқылы шолу жасап оқушылар назарын тақырыпқа бағыттады. «Ой салу» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстырды, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтады.Оқушыларға тақырыпқа байланысты фото суреттер көрсетіледі,бірқатар сұрақтарға жауап берді. Осы жерде оқушыларда сыни тұрғыда ойлау,ой бөлісу,жүйелеу қалыптасады.Ақпаратты мәтіннен және видеороликтен көріп, оқып, талдады.Талқылау кезеңінде оқушылар тақырыпты тереңірек түсінді деп ойлаймын,өйткені олар ақылдасып әрбір оқушы өз ойларымен бөлісті.Тіпті кейбір оқушылар интернет желісінен қосымша акпарат алып баяндады.Жеке,топтық жұмыс жоғары деңгейде әзірленген, сабақ барысында оқушылар тапсырмаларды толық орындай алды..Бағалау «Ең үздік жауап» әдісі бойынша жүргізілді, сабақ барысында барлық оқушы кері байланыс ала алды. Ұсыныс:Сабақтағы тапсырмалар сатылай жүрсе. |
||||||||||||||||
Қолы_______________________ Аманбаева Мейрамкүл
"Танысты"
Қолы_______________________ Адырбекова Замира
|
|
Педагогтерді аттестаттаудан |
Орта білім беру ұйымы педагогінің сабағын бақылау парағы
|
Педагогтің Т.А.Ә. (бар болса) |
Адырбекова Замира |
Бақылаушының Т.А.Ә. (бар болса) |
Қансейтова Шолпан |
|||||||||
|
Лауазымы, біліктілік санаты |
Педогог-сарапшы Тарих пәні мұғалімі |
Лауазымы |
Қазақ тілі пәні мұғалімі |
|||||||||
|
Пән (ұйымдастырылған қызмет) |
Тарих |
|
Педегог- зерттеуші |
|||||||||
|
Білім беру ұйымы |
"Қызылорда обл Жаңақорған ауд Сунақата ауылы 194 орта мектебі" |
Бақылау күні |
10.01.25 |
|||||||||
|
Сынып (топ, жеке оқыту) |
9-сынып |
|
|
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 9.1.2.3 қоғамның тарихи даму бағытын үлгілей отыра,
жаһандану процесіне байланысты қазіргі әлемдегі әлеуметтік
өзгерістерді (еңбек миграциясы, әлеуметтік интеграция)
бақылау; |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы Мақсаттары |
|
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Деңгейі |
|||||||||||
|
1. |
Жоспарлау |
0 |
1 |
2 |
3 |
|||||||
|
1.1 |
Сабақтың мақсаттары |
|||||||||||
|
оқу мақсаттарына (күтілетін нәтижелерге) сәйкес келеді |
|
|
|
+ |
||||||||
|
барлық білім алушыларға нақты және қол жетімді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
1.2 |
Оқыту әдістері мен ресурстары |
|||||||||||
|
мақсат пен күтілетін нәтижелерге сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
білім беру қажеттіліктеріне сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
әдістер мен ресурстарды: |
|
|
|
+ |
||||||||
|
1.3 |
Бағалау әдістері, құралдары |
|||||||||||
|
мақсат пен күтілетін нәтижелерге сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде оқушыларды өзін - өзі және (немесе) өзара бағалау (МЖМБС орындауды талап етпейтін білім алушылар үшін педагогпен бірлескен бағалау) процесіне тарту жоспарланады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
бағалау әдістерін, құралдарын
қолдану: |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2. |
Оқыту |
|||||||||||
|
2.1 |
Функционалдық сауаттылықты дамытуды ескере отырып, сабақтың материалын ұсыну |
|||||||||||
|
терминдер мен ұғымдардың дәйекті және өзара байланысты игерілуі көрінеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
әр түрлі дереккөздерден ақпаратты іздеу, алу және түсінік беру дағдыларын дамытуға бағытталған тапсырмалар қолданылады |
|
|
+ |
|
||||||||
|
білім алушылар материалды практикалық тұрғыда қолдану тәсілдерін анықтауға тартылады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2.2 |
Цифрлық білім беру ресурстарды және қосымша дереккөздерді қолдану |
|||||||||||
|
жеке қажеттіліктерді ескере отырып, педагог әзірлеген цифрлық білім беру ресурстары пайдаланылады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
білім алушылардың қабілеттерін дамытуды ескере отырып, зерттелетін тақырып бойынша дереккөздерге сілтемелер мен түсініктемелер беріледі |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2.3 |
Оқыту әдістерін, тапсырмаларды, ресурстарды, саралау тәсілдерін қолдану |
|||||||||||
|
оқыту әдістері білім алушылардың өзара әрекеттесуіне ықпал етеді |
|
|
|
+ |
||||||||
|
білім беру қажеттіліктері мен жеке ерекшеліктері ескеріледі |
|
|
|
+ |
||||||||
|
тапсырмалар мен ресурстарды саралау білім алушылардың білім беру қажеттіліктеріне сәйкес келеді (оның ішінде оқу нәтижелері төмен білім алушыларға (тәрбиеленушілерге) қосымша нұсқаулар беріледі) |
|
|
+ |
|
||||||||
|
Сабақтың барлық кезеңдерінде оқушылардың тақырыпқа танымдық қызығушылығын жандандыру тәсілдерін (қызмет түрлерін өзгерту, эмоционалдық, көзбен байланыс, аты-жөні бойынша сөйлеу және т. б.) қолданады. |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2.4 |
Сабақтың құрылымы, уақытты ұтымды пайдалану |
|||||||||||
|
сабақтың құрылымы сақталады, бұл ретте педагог білім алушылардың қажеттіліктеріне сәйкес өзгерістер керек екенін ескереді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
уақыт ұтымды үлестіріледі (тайм-менеджмент сақталады) |
|
|
|
+ |
||||||||
|
педагог пен білім алушылардың сөйлеу балансы (қарым-қатынастың басқа түрлері) сақталады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2.5 |
Білім алушылардың өзара әрекеттесуін ұйымдастыру |
|||||||||||
|
білім алушылардың жас ерекшеліктері мен қажеттіліктерін ескере отырып, өзара әрекеттесудің әр түрлі формаларын қолдануда (топтық жұмыс кезінде рөлдер бөлінеді) тепе-теңдік (ұтымдылық) сақталады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
білім алушылар талқылауға белсенді қатысады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2.6 |
Жалпы адамзаттық және ұлттық құндылықтарды дамыту |
|
|
|
+ |
|||||||
|
ресурстар, тапсырмалар құндылықтардың дамуына ықпал етеді |
|
|
|
+ |
||||||||
|
білім алушылар құндылықтарға адалдығын көрсетеді |
|
|
|
+ |
||||||||
|
3 |
Бағалау (мониторинг) |
|||||||||||
|
3.1 |
Бағалау (тапсырмаларды) әдістерін, құралдарын қолдану |
|||||||||||
|
білім алушылар мақсаттар қоюға және күтілетін нәтижелерді анықтауға тартылады |
|
|
+ |
|
||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде білім алушылардың үлгерімі бағаланады |
|
|
+ |
|
||||||||
|
бағалау (тапсырмаларды) әдістері, құралдары барлық білім алушылардың (тәрбиеленушілердің) сабақтың мақсаттары мен күтілетін нәтижелеріне қол жеткізуге ықпал етеді (білім алушылардың білім беру қажеттіліктеріне сәйкес бейімделген бағалау әдістерін пайдалана отырып) |
|
|
+ |
|
||||||||
|
уақытылы кері байланыс беріледі, дағдыларды дамыту бойынша ұсыныстар беріледі (қажет болған жағдайда бағалау құралдарын қолдана отырып) |
|
+ |
|
|
||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде өзін-өзі және (немесе) өзара бағалау (МЖМБС орындауды талап етпейтін білім алушылар үшін педагогпен бірлескен бағалау процесі) үшін мүмкіндіктер береді |
|
+ |
|
|
||||||||
|
рефлексия сабақтың мақсаттары мен күтілетін нәтижелеріне сәйкес келеді, дағдыларды дамыту жоспарланады |
|
|
+ |
|
||||||||
|
4 |
Рефлексия |
|||||||||||
|
4.1 |
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||
|
білім алушылардың мақсаттарға (күтілетін нәтижелерге) қол жеткізуі негізінде сабақты бағалау жүргізіледі |
|
|
|
+ |
||||||||
|
4.2 |
практиканы дамыту бойынша және сабақтың сапасын бағалау негізінде бағыттар мен нақты іс-әрекеттер айқындалады |
|
|
+ |
|
|||||||
|
|
Барлығы |
|
|
|
||||||||
|
|
қорытынды (max 102) |
95 |
||||||||||
|
Сабақтың құрылымы өте жақсы жасақталған. Сабақ оқушылар деңгейіне сай құрастырылған. Бүгінгі Сабақ барысында көп оқушылар белсенділігімен көзге түсті. Мұғалім сабақта өзін жоғары деңгейле ұстады. Оқушылармен амандасу,түгендеу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып шаттық шеңбері жүзеге асыра отырып оқушыларды, «Сұрақ жауап» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстырды, сабақтың тақырыбын мақсатын анықтаы туралы «Орнын тап» ойыны арқылы оқушылар өз ойларымен бөлісті.Мұғалім оқушыларды “Бес бармақ” бағалауы бойынша бағалады. Ұсыныс:Оқушыларға бағалау парағын беру. |
||||||||||||
Қолы_______________________ Қансейтова Шолпан
"Танысты"
Қолы_______________________ Жәнәділ Феруза Боләділқызы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
16 қосымша атестатцияға жарамды
16 қосымша атестатцияға жарамды
Орта білім беру ұйымы педагогінің сабағын бақылау парағы
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Адырбекова Замира |
Бақылаушының Т.А.Ә. (бар болса) |
Аманбаева Мейрамкүл |
|||||||||||||
|
Лауазымы, біліктілік санаты |
Педогог-сарапшы Тарих пәні мұғалімі |
Лауазымы |
Педагог-зертеуші |
|||||||||||||
|
Пән (ұйымдастырылған қызмет) |
Тарих |
|
|
|||||||||||||
|
Білім беру ұйымы |
"Қызылорда обл Жаңақорған ауд Сунақата ауылы 194 орта мектебі" |
Бақылау күні |
|
|||||||||||||
|
Сынып |
6-сынып |
|
|
|||||||||||||
|
6.4.1.1 - Қазақ хандығының аумағын қалыптастырудағы және дипломатиялық қатынастар орнатудағы Қасым ханның ролін талдайды. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы Мақсаттары |
Қасым хан тұсындағы Қазақ хандығының күшеюі.
Дереккөздерге сүйене отырып,Қасым ханның Қазақ хандығының аумағын қалыптастырудағы және дипломатиялық қатынастар орнатудағы Қасым ханның рөлін талдайды |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Деңгейі |
|||||||||||||||
|
1. |
Жоспарлау |
0 |
1 |
2 |
3 |
|||||||||||
|
1.1 |
Сабақтың мақсаттары |
|||||||||||||||
|
оқу мақсаттарына (күтілетін нәтижелерге) сәйкес келеді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
барлық білім алушыларға нақты және қол жетімді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
1.2 |
Оқыту әдістері мен ресурстары |
|||||||||||||||
|
мақсат пен күтілетін нәтижелерге сәйкес келеді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
білім беру қажеттіліктеріне сәйкес келеді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||||
|
1.3 |
Бағалау әдістері, құралдары |
|
|
|
+ |
|||||||||||
|
мақсат пен күтілетін нәтижелерге сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді |
|
+ |
|
|
||||||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде оқушыларды өзін - өзі және (немесе) өзара бағалау (МЖМБС орындауды талап етпейтін білім алушылар үшін педагогпен бірлескен бағалау) процесіне тарту жоспарланады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
|
|
+ |
|
|||||||||||||
|
2. |
Оқыту |
|||||||||||||||
|
2.1 |
Функционалдық сауаттылықты дамытуды ескере отырып, сабақтың материалын ұсыну |
|||||||||||||||
|
терминдер мен ұғымдардың дәйекті және өзара байланысты игерілуі көрінеді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
әр түрлі дереккөздерден ақпаратты іздеу, алу және түсінік беру дағдыларын дамытуға бағытталған тапсырмалар қолданылады |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
білім алушылар материалды практикалық тұрғыда қолдану тәсілдерін анықтауға тартылады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
2.2 |
Цифрлық білім беру ресурстарды және қосымша дереккөздерді қолдану |
|||||||||||||||
|
жеке қажеттіліктерді ескере отырып, педагог әзірлеген цифрлық білім беру ресурстары пайдаланылады |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
білім алушылардың қабілеттерін дамытуды ескере отырып, зерттелетін тақырып бойынша дереккөздерге сілтемелер мен түсініктемелер беріледі |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
2.3 |
Оқыту әдістерін, тапсырмаларды, ресурстарды, саралау тәсілдерін қолдану |
|||||||||||||||
|
оқыту әдістері білім алушылардың өзара әрекеттесуіне ықпал етеді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
білім беру қажеттіліктері мен жеке ерекшеліктері ескеріледі |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
тапсырмалар мен ресурстарды саралау білім алушылардың білім беру қажеттіліктеріне сәйкес келеді (оның ішінде оқу нәтижелері төмен білім алушыларға (тәрбиеленушілерге) қосымша нұсқаулар беріледі) |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
Сабақтың барлық кезеңдерінде оқушылардың тақырыпқа танымдық қызығушылығын жандандыру тәсілдерін (қызмет түрлерін өзгерту, эмоционалдық, көзбен байланыс, аты-жөні бойынша сөйлеу және т. б.) қолданады. |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
2.4 |
Сабақтың құрылымы, уақытты ұтымды пайдалану |
|||||||||||||||
|
сабақтың құрылымы сақталады, бұл ретте педагог білім алушылардың қажеттіліктеріне сәйкес өзгерістер керек екенін ескереді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
уақыт ұтымды үлестіріледі (тайм-менеджмент сақталады) |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
педагог пен білім алушылардың сөйлеу балансы (қарым-қатынастың басқа түрлері) сақталады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
2.5 |
Білім алушылардың өзара әрекеттесуін ұйымдастыру |
|||||||||||||||
|
білім алушылардың жас ерекшеліктері мен қажеттіліктерін ескере отырып, өзара әрекеттесудің әр түрлі формаларын қолдануда (топтық жұмыс кезінде рөлдер бөлінеді) тепе-теңдік (ұтымдылық) сақталады |
|
+ |
|
|
||||||||||||
|
білім алушылар талқылауға белсенді қатысады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
2.6 |
Жалпы адамзаттық және ұлттық құндылықтарды дамыту |
|
|
+ |
|
|||||||||||
|
ресурстар, тапсырмалар құндылықтардың дамуына ықпал етеді |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
білім алушылар құндылықтарға адалдығын көрсетеді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
3 |
Бағалау (мониторинг) |
|||||||||||||||
|
3.1 |
Бағалау (тапсырмаларды) әдістерін, құралдарын қолдану |
|||||||||||||||
|
білім алушылар мақсаттар қоюға және күтілетін нәтижелерді анықтауға тартылады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде білім алушылардың үлгерімі бағаланады |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
бағалау (тапсырмаларды) әдістері, құралдары барлық білім алушылардың (тәрбиеленушілердің) сабақтың мақсаттары мен күтілетін нәтижелеріне қол жеткізуге ықпал етеді (білім алушылардың білім беру қажеттіліктеріне сәйкес бейімделген бағалау әдістерін пайдалана отырып) |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
уақытылы кері байланыс беріледі, дағдыларды дамыту бойынша ұсыныстар беріледі (қажет болған жағдайда бағалау құралдарын қолдана отырып) |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде өзін-өзі және (немесе) өзара бағалау (МЖМБС орындауды талап етпейтін білім алушылар үшін педагогпен бірлескен бағалау процесі) үшін мүмкіндіктер береді |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
рефлексия сабақтың мақсаттары мен күтілетін нәтижелеріне сәйкес келеді, дағдыларды дамыту жоспарланады |
|
|
|
+ |
||||||||||||
|
4 |
Рефлексия |
|||||||||||||||
|
4.1 |
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||||||
|
білім алушылардың мақсаттарға (күтілетін нәтижелерге) қол жеткізуі негізінде сабақты бағалау жүргізіледі |
|
|
+ |
|
||||||||||||
|
4.2 |
практиканы дамыту бойынша және сабақтың сапасын бағалау негізінде бағыттар мен нақты іс-әрекеттер айқындалады |
|
|
|
+ |
|||||||||||
|
|
Барлығы |
|
|
|
98 |
|||||||||||
|
|
қорытынды (max 102) |
|
||||||||||||||
|
Бүгінгі сабақ жоспарға сай өтті. Жоспар бойынша сабақ 3 кезеңнен құрылған(сабақтың басы,ортасы,соңы)Бірінші кезеңде оқушыларға Қызығушылықты ояту “.«Көңіл-күй» тренинг арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырды. Бірден жаңа тақырып бастамас бұрын «Миға шабуыл» әдісі арқылы жұмбақ ұсынумен өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау жұмбақтарын топпен талқылады. Тақырыпты бір оқу арқылы шолу жасап оқушылар назарын тақырыпқа бағыттады. «Ой салу» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстырды, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтады.Оқушыларға тақырыпқа байланысты фото суреттер көрсетіледі,бірқатар сұрақтарға жауап берді. Осы жерде оқушыларда сыни тұрғыда ойлау,ой бөлісу,жүйелеу қалыптасады.Ақпаратты мәтіннен және видеороликтен көріп, оқып, талдады.Талқылау кезеңінде оқушылар тақырыпты тереңірек түсінді деп ойлаймын,өйткені олар ақылдасып әрбір оқушы өз ойларымен бөлісті.Тіпті кейбір оқушылар интернет желісінен қосымша акпарат алып баяндады.Жеке,топтық жұмыс жоғары деңгейде әзірленген, сабақ барысында оқушылар тапсырмаларды толық орындай алды..Бағалау «Ең үздік жауап» әдісі бойынша жүргізілді, сабақ барысында барлық оқушы кері байланыс ала алды. Ұсыныс:Сабақтағы тапсырмалар сатылай жүрсе. |
||||||||||||||||
Қолы_______________________ Аманбаева Мейрамкүл
"Танысты"
Қолы_______________________ Адырбекова Замира
|
|
Педагогтерді аттестаттаудан |
Орта білім беру ұйымы педагогінің сабағын бақылау парағы
|
Педагогтің Т.А.Ә. (бар болса) |
Адырбекова Замира |
Бақылаушының Т.А.Ә. (бар болса) |
Қансейтова Шолпан |
|||||||||
|
Лауазымы, біліктілік санаты |
Педогог-сарапшы Тарих пәні мұғалімі |
Лауазымы |
Қазақ тілі пәні мұғалімі |
|||||||||
|
Пән (ұйымдастырылған қызмет) |
Тарих |
|
Педегог- зерттеуші |
|||||||||
|
Білім беру ұйымы |
"Қызылорда обл Жаңақорған ауд Сунақата ауылы 194 орта мектебі" |
Бақылау күні |
10.01.25 |
|||||||||
|
Сынып (топ, жеке оқыту) |
9-сынып |
|
|
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 9.1.2.3 қоғамның тарихи даму бағытын үлгілей отыра,
жаһандану процесіне байланысты қазіргі әлемдегі әлеуметтік
өзгерістерді (еңбек миграциясы, әлеуметтік интеграция)
бақылау; |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы Мақсаттары |
|
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Деңгейі |
|||||||||||
|
1. |
Жоспарлау |
0 |
1 |
2 |
3 |
|||||||
|
1.1 |
Сабақтың мақсаттары |
|||||||||||
|
оқу мақсаттарына (күтілетін нәтижелерге) сәйкес келеді |
|
|
|
+ |
||||||||
|
барлық білім алушыларға нақты және қол жетімді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
1.2 |
Оқыту әдістері мен ресурстары |
|||||||||||
|
мақсат пен күтілетін нәтижелерге сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
білім беру қажеттіліктеріне сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
әдістер мен ресурстарды: |
|
|
|
+ |
||||||||
|
1.3 |
Бағалау әдістері, құралдары |
|||||||||||
|
мақсат пен күтілетін нәтижелерге сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде оқушыларды өзін - өзі және (немесе) өзара бағалау (МЖМБС орындауды талап етпейтін білім алушылар үшін педагогпен бірлескен бағалау) процесіне тарту жоспарланады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
бағалау әдістерін, құралдарын
қолдану: |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2. |
Оқыту |
|||||||||||
|
2.1 |
Функционалдық сауаттылықты дамытуды ескере отырып, сабақтың материалын ұсыну |
|||||||||||
|
терминдер мен ұғымдардың дәйекті және өзара байланысты игерілуі көрінеді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
әр түрлі дереккөздерден ақпаратты іздеу, алу және түсінік беру дағдыларын дамытуға бағытталған тапсырмалар қолданылады |
|
|
+ |
|
||||||||
|
білім алушылар материалды практикалық тұрғыда қолдану тәсілдерін анықтауға тартылады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2.2 |
Цифрлық білім беру ресурстарды және қосымша дереккөздерді қолдану |
|||||||||||
|
жеке қажеттіліктерді ескере отырып, педагог әзірлеген цифрлық білім беру ресурстары пайдаланылады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
білім алушылардың қабілеттерін дамытуды ескере отырып, зерттелетін тақырып бойынша дереккөздерге сілтемелер мен түсініктемелер беріледі |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2.3 |
Оқыту әдістерін, тапсырмаларды, ресурстарды, саралау тәсілдерін қолдану |
|||||||||||
|
оқыту әдістері білім алушылардың өзара әрекеттесуіне ықпал етеді |
|
|
|
+ |
||||||||
|
білім беру қажеттіліктері мен жеке ерекшеліктері ескеріледі |
|
|
|
+ |
||||||||
|
тапсырмалар мен ресурстарды саралау білім алушылардың білім беру қажеттіліктеріне сәйкес келеді (оның ішінде оқу нәтижелері төмен білім алушыларға (тәрбиеленушілерге) қосымша нұсқаулар беріледі) |
|
|
+ |
|
||||||||
|
Сабақтың барлық кезеңдерінде оқушылардың тақырыпқа танымдық қызығушылығын жандандыру тәсілдерін (қызмет түрлерін өзгерту, эмоционалдық, көзбен байланыс, аты-жөні бойынша сөйлеу және т. б.) қолданады. |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2.4 |
Сабақтың құрылымы, уақытты ұтымды пайдалану |
|||||||||||
|
сабақтың құрылымы сақталады, бұл ретте педагог білім алушылардың қажеттіліктеріне сәйкес өзгерістер керек екенін ескереді |
|
|
+ |
|
||||||||
|
уақыт ұтымды үлестіріледі (тайм-менеджмент сақталады) |
|
|
|
+ |
||||||||
|
педагог пен білім алушылардың сөйлеу балансы (қарым-қатынастың басқа түрлері) сақталады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2.5 |
Білім алушылардың өзара әрекеттесуін ұйымдастыру |
|||||||||||
|
білім алушылардың жас ерекшеліктері мен қажеттіліктерін ескере отырып, өзара әрекеттесудің әр түрлі формаларын қолдануда (топтық жұмыс кезінде рөлдер бөлінеді) тепе-теңдік (ұтымдылық) сақталады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
білім алушылар талқылауға белсенді қатысады |
|
|
|
+ |
||||||||
|
2.6 |
Жалпы адамзаттық және ұлттық құндылықтарды дамыту |
|
|
|
+ |
|||||||
|
ресурстар, тапсырмалар құндылықтардың дамуына ықпал етеді |
|
|
|
+ |
||||||||
|
білім алушылар құндылықтарға адалдығын көрсетеді |
|
|
|
+ |
||||||||
|
3 |
Бағалау (мониторинг) |
|||||||||||
|
3.1 |
Бағалау (тапсырмаларды) әдістерін, құралдарын қолдану |
|||||||||||
|
білім алушылар мақсаттар қоюға және күтілетін нәтижелерді анықтауға тартылады |
|
|
+ |
|
||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде білім алушылардың үлгерімі бағаланады |
|
|
+ |
|
||||||||
|
бағалау (тапсырмаларды) әдістері, құралдары барлық білім алушылардың (тәрбиеленушілердің) сабақтың мақсаттары мен күтілетін нәтижелеріне қол жеткізуге ықпал етеді (білім алушылардың білім беру қажеттіліктеріне сәйкес бейімделген бағалау әдістерін пайдалана отырып) |
|
|
+ |
|
||||||||
|
уақытылы кері байланыс беріледі, дағдыларды дамыту бойынша ұсыныстар беріледі (қажет болған жағдайда бағалау құралдарын қолдана отырып) |
|
+ |
|
|
||||||||
|
сабақтың барлық кезеңдерінде өзін-өзі және (немесе) өзара бағалау (МЖМБС орындауды талап етпейтін білім алушылар үшін педагогпен бірлескен бағалау процесі) үшін мүмкіндіктер береді |
|
+ |
|
|
||||||||
|
рефлексия сабақтың мақсаттары мен күтілетін нәтижелеріне сәйкес келеді, дағдыларды дамыту жоспарланады |
|
|
+ |
|
||||||||
|
4 |
Рефлексия |
|||||||||||
|
4.1 |
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||
|
білім алушылардың мақсаттарға (күтілетін нәтижелерге) қол жеткізуі негізінде сабақты бағалау жүргізіледі |
|
|
|
+ |
||||||||
|
4.2 |
практиканы дамыту бойынша және сабақтың сапасын бағалау негізінде бағыттар мен нақты іс-әрекеттер айқындалады |
|
|
+ |
|
|||||||
|
|
Барлығы |
|
|
|
||||||||
|
|
қорытынды (max 102) |
95 |
||||||||||
|
Сабақтың құрылымы өте жақсы жасақталған. Сабақ оқушылар деңгейіне сай құрастырылған. Бүгінгі Сабақ барысында көп оқушылар белсенділігімен көзге түсті. Мұғалім сабақта өзін жоғары деңгейле ұстады. Оқушылармен амандасу,түгендеу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып шаттық шеңбері жүзеге асыра отырып оқушыларды, «Сұрақ жауап» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстырды, сабақтың тақырыбын мақсатын анықтаы туралы «Орнын тап» ойыны арқылы оқушылар өз ойларымен бөлісті.Мұғалім оқушыларды “Бес бармақ” бағалауы бойынша бағалады. Ұсыныс:Оқушыларға бағалау парағын беру. |
||||||||||||
Қолы_______________________ Қансейтова Шолпан
"Танысты"
Қолы_______________________ Жәнәділ Феруза Боләділқызы
шағым қалдыра аласыз













