«
Сабақ тақырыбы: 1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы.
Сынып: 9
Пән мұғалімі: Сарсенова Д.Ж.
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай ауылындағы орта мектебі |
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||
|
Бөлім: |
9.2 Қазақстан «тоқырау» кезеңінде (1965-1985 жылдар) |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарсенова Динара Жумабековна |
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы. Зерттеу сұрағы: Не себепті 1965-1985 жылдар «тоқырау» кезеңі деп аталды? |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.4.2.1 өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасау; 9.4.1.1 Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасайды; Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға береді |
|||||||||
|
Тарихи концепті |
өзгеріс және сабақтастық себеп-салдар |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру 10 мин |
Психологиялық ұстаным: Бүгінгі сабағымыз сәтті және танымды болады деп сенемін. Өздеріңізге және басқаларға жақсы күн сыйлаңыздар!
«Жебе әдісі» өткен тақырыптар жазылған сұрақтар
Қазақстандағы саяси жағдай қандай еді?
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Қорамсақ пен сұрақтар жазылған жебе |
||||||
|
Жаңа білім 20 мин
|
Жаңа тақырыпқа шолу
Жолдама. 1- қатар: Оқып, жұпта талдай отыра 1965-1985 жылдардағы әлеуметтік-экономикалық дамуының позитивті жақтары бойынша ойыңды жаз және бөліс. 2- қатар: Оқып, жұпта талдай отыра 1965-1985 жылдардағы әлеуметтік-экономикалық дамуының теріс жақтары бойынша ойыңды жаз және бөліс.
SWOT талдау Қазақстанның әлеуметтік- экономикалық дамуына талдау
|
Тыңдайды, керек мәліметті түртіп алады.
Дискриптор * Жұпта 1965-1985 жылдардағы әлеуметтік- экономикалық дамуының позитивті жақтарын айтады * Жұпта 1965 -1985 жылдардағы әлеуметтік- экономикалық дамуының теріс жақтарын айтады * Реформа нәтижесін айтады
Дискриптор:
|
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап» мадақтау
|
Таныстырылым
Кесте
|
||||||
|
Бекіту 7 мин
|
Сабақты қорытындылау КВЕСТ - ойыны
|
Берілген сұрақтарға жауап береді |
Дұрыс жауаптар табылса есік ашылады. |
QR – код
|
||||||
|
Бағалау 3мин |
Домбыра |
Домбырадағы балдық шкаламен бағалайды |
Өзін-өзі бағалау критерийлері:
1 дұрыс жауап -1 балл 2 дұрыс жауап -2 балл 3 дұрыс жауап -3 балл 4 дұрыс жауап – 4 балл 5 дұрыс жауап – 5 балл
|
Домбыра шаблоны |
||||||
|
Кері байланыс 3 мин
Рефлексия 2 мин
Үйге тапсырма |
Сұрақтары бар қорап
Mentimeter – әдісі
7 параграфты оқып мазмұндау |
Оқушылар сұрақтарын жазып салады..
Код арқылы өтіп сабақ жайлы ойларын жазады |
|
стикер
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы.
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы.
«
Сабақ тақырыбы: 1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы.
Сынып: 9
Пән мұғалімі: Сарсенова Д.Ж.
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай ауылындағы орта мектебі |
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||
|
Бөлім: |
9.2 Қазақстан «тоқырау» кезеңінде (1965-1985 жылдар) |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарсенова Динара Жумабековна |
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1965-1985 жылдардағы Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық дамуы. Зерттеу сұрағы: Не себепті 1965-1985 жылдар «тоқырау» кезеңі деп аталды? |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.4.2.1 өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасау; 9.4.1.1 Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасайды; Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға береді |
|||||||||
|
Тарихи концепті |
өзгеріс және сабақтастық себеп-салдар |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру 10 мин |
Психологиялық ұстаным: Бүгінгі сабағымыз сәтті және танымды болады деп сенемін. Өздеріңізге және басқаларға жақсы күн сыйлаңыздар!
«Жебе әдісі» өткен тақырыптар жазылған сұрақтар
Қазақстандағы саяси жағдай қандай еді?
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Қорамсақ пен сұрақтар жазылған жебе |
||||||
|
Жаңа білім 20 мин
|
Жаңа тақырыпқа шолу
Жолдама. 1- қатар: Оқып, жұпта талдай отыра 1965-1985 жылдардағы әлеуметтік-экономикалық дамуының позитивті жақтары бойынша ойыңды жаз және бөліс. 2- қатар: Оқып, жұпта талдай отыра 1965-1985 жылдардағы әлеуметтік-экономикалық дамуының теріс жақтары бойынша ойыңды жаз және бөліс.
SWOT талдау Қазақстанның әлеуметтік- экономикалық дамуына талдау
|
Тыңдайды, керек мәліметті түртіп алады.
Дискриптор * Жұпта 1965-1985 жылдардағы әлеуметтік- экономикалық дамуының позитивті жақтарын айтады * Жұпта 1965 -1985 жылдардағы әлеуметтік- экономикалық дамуының теріс жақтарын айтады * Реформа нәтижесін айтады
Дискриптор:
|
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап» мадақтау
|
Таныстырылым
Кесте
|
||||||
|
Бекіту 7 мин
|
Сабақты қорытындылау КВЕСТ - ойыны
|
Берілген сұрақтарға жауап береді |
Дұрыс жауаптар табылса есік ашылады. |
QR – код
|
||||||
|
Бағалау 3мин |
Домбыра |
Домбырадағы балдық шкаламен бағалайды |
Өзін-өзі бағалау критерийлері:
1 дұрыс жауап -1 балл 2 дұрыс жауап -2 балл 3 дұрыс жауап -3 балл 4 дұрыс жауап – 4 балл 5 дұрыс жауап – 5 балл
|
Домбыра шаблоны |
||||||
|
Кері байланыс 3 мин
Рефлексия 2 мин
Үйге тапсырма |
Сұрақтары бар қорап
Mentimeter – әдісі
7 параграфты оқып мазмұндау |
Оқушылар сұрақтарын жазып салады..
Код арқылы өтіп сабақ жайлы ойларын жазады |
|
стикер
|
||||||
шағым қалдыра аласыз















